Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
newralrust
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2012 12:45 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από newralrust »

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είναι να παρουσιαστώ με τη Β ΕΣΣΟ του 2012 (Μάρτιο) στρατό ξηράς. Δυστυχώς όμως, λόγω σπουδών δεν μπορώ να παρουσιαστώ. Η αναβολή μου έληξε. Αυτή τη στιγμή κάνω μεταπτυχιακό στο εξωτερικό και τελειώνω τον Αύγουστο. Από τη στρατολογία μου είπαν ότι μπορώ να πάρω μόνο μια αναβολή για κοινωνικούς λόγους και μετά να παρουσιαστώ το Μάιο. Κάτι τέτοιο όμως δε με βολεύει. Μπορεί να γίνει κάτι με την περίπτωσή μου έτσι ώστε να πάρω αναβολή μέχρι τότε ή θα βγω ανυπότακτος. Ρωτάω σε αυτό το topic γιατί μου ακούγεται καλή ιδέα να πάρω χαρτί λόγω Πανελληνίων. Η πρώτη αναβολή που πήρα ήταν αυτή που μου έδωσαν για τις βασικές σπουδές.
patrasg15
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2011 9:08 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από patrasg15 »

Παιδια εγω ειμαι του 93 και δεν εχω μπει καπου αλλα φετος ξαναδινω πανελληνιες. Σημερα δηλωσα για να ξαναδωσω και μετα πηρα και το χαρτι που λεει οτι παρουσιαζομαι στις 6-3-12. Την Τριτη θα παω στο κεπ με την δηλωση και το απολυτηριο μου (οπως μου ειπαν) . Θα δεχθουν την αναβολη μου σωστα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

patrasg15 έγραψε:Παιδια εγω ειμαι του 93 και δεν εχω μπει καπου αλλα φετος ξαναδινω πανελληνιες. Σημερα δηλωσα για να ξαναδωσω και μετα πηρα και το χαρτι που λεει οτι παρουσιαζομαι στις 6-3-12. Την Τριτη θα παω στο κεπ με την δηλωση και το απολυτηριο μου (οπως μου ειπαν) . Θα δεχθουν την αναβολη μου σωστα;


Ναι θα στην δεχτούν Εικόνα
ΒαγγέληςΒΠ

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από ΒαγγέληςΒΠ »

Με πήραν τηλέφωνο να πάω να πάραλάβω το χαρτί για να παρουσιαστώ

και σε 20 μέρες αρχίζουν οι πανελλαδικές

μπορώ να πάρω αναβολή χωρίς να πάω καθόλου στο κέντρο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όπως βλέπεις δεν χρειαζότανε να δημιουργήσεις νέο θέμα, με λίγο ψάξιμο θα το έβρισκες, τώρα αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να διαβάσεις τα προηγούμενα μηνύματα
ΒαγγέληςBΠ23

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από ΒαγγέληςBΠ23 »

Ευχαριστώ.Εικόνα
Γωγώ

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Γωγώ »

Ο φιλος μου είναι να παρουσιαστεί την άλλη δευτέρα αλλά έχει γραφτεί σε ιδιωτική σχολή που δεν χορηγούν όμως αναβολή απο το στρατο και έχει ακομη δυο μηνες μαθημα ! Πηγε στο ρουφ αλλα δεν εγινε δεκτη η αναβολη κι ας εδωσε χαρτι που βεβαιωνει οτι σπουδαζει ! Τον πηραν τηλεφωνο και του ειπαν να παει το απολυτηριο του λυκειου στο κεπ την παρασκευη για να πει και καλα οτι θα δώσει εξετασεις τον σεπτεβρη και να μπει με τους επομενους ! Το πηγε αλλα θα γινει δεκτη η αναβολη γιαυτον το λογο ; Κι αν ναι θα προλαβει να εγκριθει μεχρι την αλλη δευτερα που παρουσιαζεται κανονικα ; Ευχαριστώ Εικόνα Εικόνα Εικόνα
κωστας

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από κωστας »

Γειας ειμαι γενημενος 1994 φετος εδοσα πανελαδηκες αλλα επηδη δεν περασα εκει που ηθελα θα ξαναδοσω το 2013 μπορω να παρω αναβολη και τι χαρτια χριαζοντε
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μεγάλε διάβασε προηγούμενα μηνύματα δεν δαγκώνει το φόρουμ.
Γιώργος

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Εχω πάρει ενδοσχολικό απολυτήριο και θέλω να πάρω μέρος στις Πανελλήνιες Εξετάσεις το έτος 2012-13 και ζητώ αναβολή στράτευσης μπορώ και τι πρέπει να κάνω ευχαριστώ
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από dn24 »

Γιώργος έγραψε:Εχω πάρει ενδοσχολικό απολυτήριο και θέλω να πάρω μέρος στις Πανελλήνιες Εξετάσεις το έτος 2012-13 και ζητώ αναβολή στράτευσης μπορώ και τι πρέπει να κάνω ευχαριστώ


Καλησπέρα φίλε μου, για να σε βοηθήσω θα σε παραθέσω σε άλλο post επειδή είναι άσκοπο να απαντάμε σε ερωτήματα που έχουν απαντηθεί ακριβώς στην απο πίσω σελίδα... ελπίζω να βοήθησα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Μανος

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Μανος »

Για τη δηλωση με το 10% ισχυει οτι και για να ξαναδωσεις παννεληνιες; Αρκει δηλαδη μια φωτοτυπια απολυτηριου η χρειαζεται να πεις οτι θα δηλωσω με το 10% των μοριων χωρις να ξαναδωσω πανελληνιες για να μη κριθει κακη αναβολη;

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από dn24 »

Μανος έγραψε:Για τη δηλωση με το 10% ισχυει οτι και για να ξαναδωσεις παννεληνιες; Αρκει δηλαδη μια φωτοτυπια απολυτηριου η χρειαζεται να πεις οτι θα δηλωσω με το 10% των μοριων χωρις να ξαναδωσω πανελληνιες για να μη κριθει κακη αναβολη;



Καλησπέρα φίλε μου, ως προς το ερώτημα σου δεν έχει αλλάξει κάτι,3 σελίδες πίσω βρίσκεται το ίδιο ακριβώς ερώτημα, και η απάντηση απο εμένα εδώ

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Γιάννης

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα! Έχω δώσει ήδη 3 φορές Πανελ. Τις 2 πήρα αναβολή ενός χρόνου, μετά γράφτηκα σε σχολή, τη Τελείωσα Και τώρα εργάζομαι, Η αναβολή όμως τελειώνει στις 2 Μαρτίου, μπορώ να πάρω πάλι αναβολή μέσω Πανελ.(εργάζομαι και δεν θέλω να παρουσιαστώ τη δεδομένη χρονική στιγμή);
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες