Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Nassos »

illy έγραψε:Ναι νασο συμφωνων ομως ο αλλος δεν πραοσπαθει καν! Ενταξει σε απολυουν, και; Συνεχιζεις να ψαχνεις αλλου... Ουτε αυτο δεν κανουν!


Και όσο δουλεύεις πρέπει να ψάχνεις για δουλειά. Το ότι καβαντζώθηκες δεν σημαίνει ότι πάει τελείωσε.

Αλλά και όσοι το κάνουν νομίζεις βρίσκουν; Εδώ έψαχναν στο εξωτερικό και δεν έβρισκαν.

Δεν είναι απλά τα πράγματα. Αυτά που γίνονται στις ΗΠΑ και την Ευρώπη σε κανα δίμηνο θα το δείς και εδώ.
Anonymous

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Anonymous »

Οταν δεν βρισκεις δουλεια δημιουργησε μια

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Nassos »

yersinia pestis έγραψε:Οταν δεν βρισκεις δουλεια δημιουργησε μια



Να'ταν και εύκολο. Να έδιναν και κεφάλαια οι τράπεζες που πάνε κατά διαόλου.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από illy »

Φυσικα και ψαχνεις γι α2η δουλεια και αυτο διοτι ετσι ειναι οι απαιτησεις της ζωης... Να σου πω κατι Νασο μου; Θεωρω οτι δεν θα γινουμε ετσι οπως στις ΗΠΑ και Ευρωπη, θεωρω πως θα ερθουν καλυτερες μερες, πιστευω οτι θα μπορεσουμε να ανακαμψουμε... Αλλωστε παντα βγαινουμε δυνατοι απο ολες τις κακοτοπιες που μας εχουν συμβειΕικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από illy »

yersinia pestis έγραψε: Οταν δεν βρισκεις δουλεια δημιουργησε μια

Θεωρω οτι ειναι μεγαλο ρισκο να δημιουργησεις κατι καινουργιο μονος σου διοτι δεν ξερεις οτι θα τα καταφερεις, οτι θα παει καλα η οποιαδηποτε επιχειρηση που θα κανεις...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Nassos »

illy έγραψε:Φυσικα και ψαχνεις γι α2η δουλεια και αυτο διοτι ετσι ειναι οι απαιτησεις της ζωης... Να σου πω κατι Νασο μου; Θεωρω οτι δεν θα γινουμε ετσι οπως στις ΗΠΑ και Ευρωπη,θεωρω πως θα ερθουν καλυτερες μερες, πιστευω οτι θα μπορεσουμε να ανακαμψουμε... Αλλωστε παντα βγαινουμε δυνατοι απο ολες τις κακοτοπιες που μας εχουν συμβειΕικόνα


Μετά από 3-4 χρόνια. Και δεν το λέω για να φοβίσω. Πρέπει να περάσουμε ένα μεταβατικό στάδιο που θα πάρει πολύ χρόνο.
ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από ILARXOS »

illy και εγω είμαι αισιόδοξος.
Κάπου θα σταματήσει η κατρακυλα, θα ερθουνε ωραίες μέρες, για να ξαναρθούνε πάλι δύσκολες and so the story goes...

Αυτό που οι ιστορικοί ονομάζουν "ανακύκλυση της ιστορίας".
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από illy »

Θελω να ειμαι αισιοδοξη Νασο, παρτο σαν αμυναΕικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν είπα να μην είσαι αισιόδοξη. Απλώς για 'μένα τα δεδομένα δεν αφήνουν και πολλά περιθώρια.
Anonymous

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ετσι θα ξεκαθαρισει και η αγορα [με της επιταγες μιλαω]

οταν λεω δημιουργησε το ειδα στην πολυκατοικια μου οταν καναμε διαχειριστες ενω ειχαμε καθαριστριες ηρθαν καποιες αλλες [ρωσιδες] και μας ειπαν ποσο περνουν οι αλλες 10 εμεις με 9 και συντομα πηραν την μιση περιοχη.

κοιτα ιλυ ρισκο ειναι αλλα μπωρεις αν πας καλα και αξιζεις να βγαλεις και λεφτα που σαν μισθοτς δεν θα τα φανταστης

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από illy »

Ναι το ξερω... Ειμαι παντα υπερ της ατομικης δουλειας, της δικης σου επιχειρησης και παντα θεωρω οτι αξιζει τον κοπο να κανεις αυτο το βημα, να παρεις το ρισκο! Μιας και μιλαμε για ατομικη επιχειρηση, θεωρω τελειως ακυρο το Αστρονομικο ποσο για την αγορα της αδειας ταξιΕικόναΕικόνα Πρεπει να αλλαξουν τα πραγματα με αυτο το θεμα, ειναι απαραδεκτο! Ναι Νασο μου υπαρχουν αυτα τα δεδομενα αλλα μπορει και να αλλαξουν προς το καλυτεροΕικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Nassos »

illy έγραψε:Ναι το ξερω... Ειμαι παντα υπερ της ατομικης δουλειας, της δικης σου επιχειρησης και παντα θεωρω οτι αξιζει τον κοπο να κανεις αυτο το βημα, να παρεις το ρισκο!Μιας και μιλαμε για ατομικη επιχειρηση, θεωρω τελειως ακυρο το Αστρονομικο ποσο για την αγορα της αδειας ταξιΕικόναΕικόνα Πρεπει να αλλαξουν τα πραγματα με αυτο το θεμα, ειναι απαραδεκτο! Ναι Νασο μου υπαρχουν αυτα τα δεδομενα αλλα μπορει και να αλλαξουν προς το καλυτεροΕικόνα


Κλειστό επάγγελμα είναι, αρά περιορισμένες οι άδειες.

Και στο κάτω-κάτω έχουμε πολλά ταξί στην Αθήνα. Ξεπερνάμε σε αναλογία ανά κάτοικο (ή 10 κατοίκους δεν θυμάμαι) ακόμη και τη Νέα Υόρκη!

Και περιττό να αναφέρω ότι τσίμα-τσίμα τα βγάζεις.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από illy »

Αυτο λεω καλε μου, να ανοιξει το επαγγελμα... Ιδιως για κλειστες κοινωνιες θα ειναι πολυ καλο αν γινει αυτο!
Anonymous

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Anonymous »

Νομιζω οτι επεσαν τα ταξι τωρα.

αλλα μια και λεμε για ταξι ενας φιλος μου δουλευει ταξικαι βγαζει πανω απο 120 ευρω την μερα.

για να παρεις 120 ευρω την Μερα σε μισθο θα πρεπει να εχεις καμια 10αρια μαστερ κανα 2 παιδια και θα εχεις φτασει τα 40.

ο ταξι φιλος μου ειναι 25[εχει αγορασει σπιτι Καλο αμαξι κτλ.]

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πού οφείλεται η ανεργία στην Ελλάδα;

Δημοσίευση από Nassos »

Είναι δικό του ή μισθωμένο; Τι καθαρό κέρδος (πλήν βενζίνης, συντήρησης κλπ) βγάζει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης