Ιστορίες από τη θητεία μας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Anonymous »

Εχει μπει σειρα 2 μερες στο πευκο[νεοσυλεκτοι]. Γινεται αναφορα οσπου ακουγεται η κραυγη << Τπεν τπεν αετοι>> Ρωταει ο νεος[ψιλοργιο]τη σημαινει τπεν κυριε λοχαγε; << Τωρα Πεθαινει Ενας Νεος>> Απαντα ο λοχαγος!<< Ζητω αναβολη κυριε λοχαγε>> Απντα ο νεος

Anonymous

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Anonymous »

8Ημερο πεζικου... Αναφορα Μοιρας ο δικ. Μιλαει στην μοιρα << Τα νεα ειναι πολυ ευχαριστα, θα βρεχει για της επομενες μερες θα εχει κρυο και πολυ αερα!>>
Anonymous

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαθημα χειρομβομβιδας στα κιοσκια. Λογαγος [με το παρατσουκλι << Το φαρμακο>>]κανει μαθημα η<< Χειρομβομβιδα εχει μεσα 2000 σφαιριδια επαναλαμβανω 2500 σφαιριδια>> Μετα απο κανα μισαωρο ξαναλεει<< Οπως ξαναειπαμε και πριν η χειρομβομβιδα εχει 3000 σφαιριδια>>

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Rafale »

yersinia pestis έγραψε: Μαθημα χειρομβομβιδας στα κιοσκια. Λογαγος [με το παρατσουκλι << Το φαρμακο>>]κανει μαθημα η<< Χειρομβομβιδα εχει μεσα 2000 σφαιριδια επαναλαμβανω 2500 σφαιριδια>> Μετα απο κανα μισαωρο ξαναλεει<< Οπως ξαναειπαμε και πριν η χειρομβομβιδα εχει 3000 σφαιριδια>>

Αντε καλο βολι!Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Rafale »

Πρωτη μας ασκηση (εγω και 2 κοπελες ακομα) εκτος μοναδος μεσα στα βουνα στησαμε Τις σκηνες και αργα το βραδυ ειπαμε να κοιμηθουμε ραντζα κλπ ακουγαμε διαφορους θορυβους εξω απο τη σκηνη και κατι σα να μας πετουσαν πανω στη σκηνη δεν κοιμηθηκαμε μεχρι που χαραξε ΕικόναΕικόνα
Anonymous

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ενα ξαδερφο μου που ηταν περιπολο του εχει τυχει να ερχεται αλαφιασμενη και τρομαγμενη μια υπαξ [εφοδευων]και να φωναζει μεσα στη νυχτα << Βοηθεια περιπολο ενα φιδι ! Ενα φιδι! Παρτε μαζι αν μπωρειται>>

Anonymous

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Anonymous »

cristi έγραψε:
yersinia pestis έγραψε: Μαθημα χειρομβομβιδας στα κιοσκια. Λογαγος [με το παρατσουκλι << Το φαρμακο>>]κανει μαθημα η<< Χειρομβομβιδα εχει μεσα 2000 σφαιριδια επαναλαμβανω 2500 σφαιριδια>> Μετα απο κανα μισαωρο ξαναλεει<< Οπως ξαναειπαμε και πριν η χειρομβομβιδα εχει 3000 σφαιριδια>>

Αντε καλο βολι!Εικόνα
ναι αλλα με ποσα σφαιριδια; Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Rafale »

yersinia pestis έγραψε:
cristi έγραψε:
yersinia pestis έγραψε: Μαθημα χειρομβομβιδας στα κιοσκια. Λογαγος [με το παρατσουκλι << Το φαρμακο>>]κανει μαθημα η<< Χειρομβομβιδα εχει μεσα 2000 σφαιριδια επαναλαμβανω 2500 σφαιριδια>> Μετα απο κανα μισαωρο ξαναλεει<< Οπως ξαναειπαμε και πριν η χειρομβομβιδα εχει 3000 σφαιριδια>>

Αντε καλο βολι!Εικόνα
ναι αλλα με ποσα σφαιριδια;Εικόνα
Μαλλον οσα θελει ο στρατηγος ανεμοςΕικόνα
Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

Αληθινη ιστορια (οποιος θελει του στελνω φωτογραφικο υλικο) με ΕΠΥ 1994. ΕΠΥ τοτε ητανε κατι σαν τα ΕΠΟΠ σημερα αλλα πιο στρατοκαυλε. Τα εχει παρει λοιπον γιατι εχει κοπει απο ειδικες δυναμεις ο Λχιας ΕΠΥ και τρελελε. Με φωναζει ο υποδικας γιατερ ελα γιατι γιναμε. Παω Αναφορα το πρωι και τι να δω Ο τυπος ειναι ντυμενος βατραχανθρωπος κανει επωμου παρουσιαστε κλπ με τριαινα ψαροντουφεκο και αιτειτε να παει στα ΟΥΚ. Του λεω τα ΟΥΚ ειναι στο ναυτικο να σε στειλω Πευκο ΟΟΟΟΟΟχι μου λεει θελω ΟΥΚ. Σε μια φαση τα παιρνει με το δικα και το κυνηγαει με το ψαροντουφεκο. Σειροθλα τραβαει φωτο απο το κτηριο. Ευτυχως που απολυθηκα

Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

Παιδια σορρυ για ορθογραφια αλλα Νεοζηλανδικο κομπιουτερ δυσκολια το ελληνικο πληκτρολογιο
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Θα ήθελα πολύ να τον έβλεπα τη συγκεκριμένη φάση. Φυσικά θα ήθελα να τον δώ τον συγκεκριμένο ΕΠΥ όταν θα πέρναγε διαβολοβδομάδα. Να έσφιγγε και λίγο το ποπουδάκι του.
Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

Γεια σου Νασο απο Οκλαντ. Εδω ειναι 10.30 βραδυ Τεταρτη 25 Νοεμβριου και ειμαι νυχτα εφημερια. Αλλο ωραιο ο ιδιος ζηταει αγροτικη αδεια Παιρνει το μακρυτερο απο το δικα (δικας με μαυρες πουλαδες και τον να παρει την Πολη) και με φωναζουν 3 το πρωι κρυο να παφωνεις η δικια σου ημιγυμνος στο δεντρο με γραβατα γυρω απο το λαιμο να λεει Γιατρε πεθανα δωσε μου αδεια να παω στην κηδεια μου. Οχι μονο δεν τον στειλανε σπιτι του αλλα τωρα ειναι μετα απο τοσα χρονια μονιμο καραβανι.

Αστα φιλε μακρυα απο Ελλαδα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Έπρεπε να πάρεις αυτόν το ΕΠΥ ένα ταξιδάκι στην Ανταρκτική και να τον αφήσεις εκεί. Κοντά είναι άλλωστε στη Nova Zeelandia.

Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

Ειναι 4,000 χιλιομετρα μακρυα. Να τον παρω να τρομαξουν οι Νεοζηλανδοι; Ειναι υπεροχοι ανθρωποι και περναμε εγω και ο συναδελφος τελεια. Και βεβαια ιστορια 3 με τον ιδιο Θελει αναρρωτικη και του δινω 3 μερες ελευθερος γιατι ο δικας μου ειπε οτι αμα του δωσω αναρρωτικη θα με γαργαλησει (ο πουλαδας!), Παει διπλα στην ΕΜΑ και ανεβαινει στο κανονι Μ48 Α5 βγαζει σιροπι για το βηχα και κασκωλακι του ΜΠΑΟΚ!(χωρις πλακα) και μου φωναζει Γιατρεεεεεεεεεε που εισαι εγω πρεπει να τα κανω ολα; Κρυωσε το Μ48 και θα παει για βρογχιτιδα! Αφιερωμενο στην Κριστι που την πειραξε η υπογραφη για τα καραβανια

Και ανθυπας να μου λεει "γιατρε αμα ξαναστειλεις ατομα στο ΣΤΕΠ για μ*******ες θα δεις τον ανθυπα που σου ξεσκισε την τρυπα" Ηταν και ποιητης ο ανθυπας. Τολμησα να στειλω σειρουλα με 41 πυρετο και σπασμους στο ΣΤΕΠ

Οξωωωωωωωωω καραβανοσκυλα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Λήμνο είπαμε ήσουν; Κάτι έχει τελικά αυτό το νησί με τους καραβανάδες.

Ευτυχώς που ήμουν στη Λέσβο.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες