ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fsafsa

ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από fsafsa »

MrGk έγραψε:Πόσο είναι ο μισθός όταν είσαι στη σχολή τους 4 μήνες;


Όσα παίρνει ένας απλός φαντάρος.

ΔΕΑ(ΕΠ)

ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από ΔΕΑ(ΕΠ) »


Μπορεί κάποιος εν υπηρεσία Δόκιμος να μας απαντήσει υπεύθυνα, πόσα χρήματα βλέπει τον μήνα στον λογαριασμό του ;

Διότι εδω μέσα ο καθένας γράφει ό, τι θέλει.

ΚΩΣΤΑΣ ΛΟΧΑΓΟΣ

ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΛΟΧΑΓΟΣ »

Το 1983 που ειμουν δοκιμος επαιρνα στον εβρο 12.000 δραχμες.

ενοικιο 3000 δρχ ρευμα 200 δρχ

και περισευαν αρκετα

δεν τρωγαμε μεσα αλλα με πληρωμη στη λεσχη

Tel. Mk.

ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από Tel. Mk. »

Ο μισθός είναι 730,07?
Τυχαιος

ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από Τυχαιος »

Καλησπερα, γνωριζει κανεις ως ΔΕΑ ενα δικαιουμαστε επιδομα παραμεθοριου (130 ευρω) η γενικα αλλα επιδοματα εκτος του βασικου μισθου μας;
Βαγγέλης

ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από Βαγγέλης »

Καλησπέρα παιδιά, διαβάζω σε διάφορα σάιτ και φόρουμ για τα χρήματα που παίρνει ένας Δόκιμος και άκρη δεν βγάζω. Ακούω από τρίτους που είναι από Κοζάνη, Καστοριά να έρχονται σαν δόκιμοι στην Αθήνα με 750? γιατί και καλά θεωρείται παραμεθόριο για αυτούς. Ισχύει κάτι τέτοιο; Πόσα είναι τα χρήματα για κάποιον που είναι παραμεθόριο και πόσα για αυτόν που δεν είναι; Επίσης τους μήνες της εκπαίδευσης τους πληρώνεσαι η όχι;(και εδώ ακούω διαφορά και ρωτάω). Ευχαριστώ όποιον μου απαντήσει γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω τι ακριβώς να κάνω με τον στρατό. Θέλω να μπορώ να έχω μέσα στην μέρα τον προσωπικό μου χρόνο και να μην Λουφαρω όλη μέρα σε ένα στρατόπεδο, οπότε οι επιλογές μου μιας και μένω Αθήνα είναι είτε προεδρική φρουρά είτε δόκιμος όπου θα έχω το δικό μου σπίτι και χρόνο αν είμαι εκτός Αθηνών.
Βαγγέλης

ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από Βαγγέλης »

Κάποιος τελικά γνωρίζει; ΕικόναΕικόνα
Επισκέπτης

Re: ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

730€ παιρνουμε τον μηνα. Το επιδομα παραμεθωριου εχει καταργηθει δεν το παιρνουμε.
Centraldogman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 19, 2023 1:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από Centraldogman »

Γειά σας,
Με επέλεξαν για ΥΕΑ και δεν σκέφτομαι να αρνηθώ. Έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με την υπηρεσία αυτή σε θέματα απολαβών. Πόσο μισθό λαμβάνει ένας ΔΕΑ, γνωρίζω πως δεν μετατίθεσαι στην οικεία σου, οπότε θα χρειαστεί να ενοικιάσεις στέγη, ο μισθός καλύπτει τουλάχιστον, τα βασικά ενοίκια ή χρειάζεται να χρεώσεις την οικογένειά σου, κάτι που θέλω να αποφύγω με κάθε τρόπο, ή επιτρέπεται να κάνεις δεύτερη δουλειά; Επιπλέον, οι λέσχες αξιωματικών, με έχουν ενημερώσει, πως έχουν εστίες για την στέγαση των αξιωματικών, ισχύει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ.
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από apricot99 »

Centraldogman έγραψε: Πέμ Οκτ 19, 2023 1:49 pm Γειά σας,
Με επέλεξαν για ΥΕΑ και δεν σκέφτομαι να αρνηθώ. Έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με την υπηρεσία αυτή σε θέματα απολαβών. Πόσο μισθό λαμβάνει ένας ΔΕΑ, γνωρίζω πως δεν μετατίθεσαι στην οικεία σου, οπότε θα χρειαστεί να ενοικιάσεις στέγη, ο μισθός καλύπτει τουλάχιστον, τα βασικά ενοίκια ή χρειάζεται να χρεώσεις την οικογένειά σου, κάτι που θέλω να αποφύγω με κάθε τρόπο, ή επιτρέπεται να κάνεις δεύτερη δουλειά; Επιπλέον, οι λέσχες αξιωματικών, με έχουν ενημερώσει, πως έχουν εστίες για την στέγαση των αξιωματικών, ισχύει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ.
800€ μεικτα και γυρω 730€ καθαρά όπως έχουν πςι και άλλοι. Οχι όπως αναφέρει και το Ν. Δ 1400/1973 δεν μπορεί ένας στρατιωτικος να ασκεί δευτερο επάγγελμα (μόνο με ελαχιστες εξαίρεσεις) και τέλος δεν αξίζει να πας γιατί δεν σου φτάνουν τα λεφτά και είναι και 17 μήνες συνολικά.
Topouzakis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2023 10:12 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ενδιαφέροντα: Μουσική, Βιντεοπαιχνίδια, Αρχαιολογία
Επάγγελμα: Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός Τεθωρακισμένων ΔΕΑ(ΤΘ)
Επικοινωνία:

Re: ΥΕΑ: Τι μισθό παίρνουν οι Δόκιμοι;

Δημοσίευση από Topouzakis »

Μήπως ξέρετε πόσα παίρνουν οι ΔΕΑ καθαρά μετά την αύξηση από 1-1-2024;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης