Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αρετη

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Αρετη »

Στο στρατο κανουν τοξικολογικες εξετασεις αιματος εκτος απο ουρων?
μαριος

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από μαριος »

Αρετη έγραψε:Στο στρατο κανουν τοξικολογικες εξετασεις αιματος εκτος απο ουρων;


Μεσα θα γινουν κ αλλες εξετασεις πιο εξονυχιστικες αν δουν οτι εισαι χρηστης. Εφυγες...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από evi85 »

Γεωργια έγραψε:Να ρωτήσω... Ουρα ή αίμα παίρνουν στους ΕΠΟΠ όταν μπαίνουν;

νομίζω και ούρα και αίμα... Τουλάχιστον τα δίνεις και τα 2 στις υγειονομικές εξετάσεις πριν μπεις
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

evi85 έγραψε:
Γεωργια έγραψε:Να ρωτήσω... Ουρα ή αίμα παίρνουν στους ΕΠΟΠ όταν μπαίνουν;

νομίζω και ούρα και αίμα... Τουλάχιστον τα δίνεις και τα 2 στις υγειονομικές εξετάσεις πριν μπεις


τα πάντα είναι γραμμένα στην προκήρυξη
mparis

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από mparis »

Παιδια να σας πω με διωξανε με τοξικολογικες γιατι βγηκα θετικος τωρα που θα ξαναπαρουσιαστω θα μου ξανακανουν παλι εξετασεις; Και αν βγω θετικος με διωχνουν; Ας μου απαντισει καπιος παρακαλω... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Jimmy

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Jimmy »

Αυτο ειναι μεγαλη προκατάληψη και αδικια. αν καποιος πίνει κρασιά ούζα και καπνίζεις τσιγάρα απο το περίπτερο και εχει κανει χάλια τον οργανισμό του, να περνάει υγιής και ενας που κανει ενα τσιγαράκι χωρις αλκοόλ και χωρις να καπνίζει τσιγάρα και να αθληται να ειναι ανεπιθύμητος και να λενε καλα του κανανε του χαμένου. ειμαστε πολυ πίσω. για αυτο σε κάποιες αμερικανικες πολιτιες εγινε αποποινικοποίηση της κάνναβης. Μιλάω μονο για καναβη και οχι σκληρά ναρκωτικά βέβαια ειμαι κατα.Οπως πίνεις κρασι με την φίλη σου βλέποντας μια ταινια σπιτι για να χαλαρώσεις ετσι καπνίζεις και ενα τσιγαράκι ελληνικη φούντα.

cuervo

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από cuervo »

Jimmy έγραψε:Αυτο ειναι μεγαλη προκατάληψη και αδικια. Αν καποιος πίνει κρασιά ούζα και καπνίζεις τσιγάρα απο το περίπτερο και εχει κανει χάλια τον οργανισμό του, να περνάει υγιής και ενας που κανει ενα τσιγαράκι χωρις αλκοόλ και χωρις να καπνίζει τσιγάρα και να αθληται να ειναι ανεπιθύμητος και να λενε καλα του κανανε του χαμένου. Ειμαστε πολυ πίσω. Για αυτο σε κάποιες αμερικανικες πολιτιες εγινε αποποινικοποίηση της κάνναβης. Μιλάω μονο για καναβη και οχι σκληρά ναρκωτικά βέβαια ειμαι κατα.Οπως πίνεις κρασι με την φίλη σου βλέποντας μια ταινια σπιτι για να χαλαρώσεις ετσι καπνίζεις και ενα τσιγαράκι ελληνικη φούντα.

Γιατί ποιος σου είπε εσένα πως αν κάποιος είναι εθισμένος από το αλκοόλ και τον επηρεάζει στην δουλειά του δεν παίρνει πόδι;
Ας είμαστε σοβαροί, αλκοολικοί και φουντάκηδες σε αυτές τις δουλειές δεν εισέρχονται.
Να πας στην Αμερική να καταταγείς στον Αμερικάνικο στρατό που μπήκες εδώ να μας δώσεις το παράδειγμα με την αποποινικοποίηση...

Έλεος.

Cuervo

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Cuervo »

cuervo έγραψε:
Jimmy έγραψε:Αυτο ειναι μεγαλη προκατάληψη και αδικια. Αν καποιος πίνει κρασιά ούζα και καπνίζεις τσιγάρα απο το περίπτερο και εχει κανει χάλια τον οργανισμό του, να περνάει υγιής και ενας που κανει ενα τσιγαράκι χωρις αλκοόλ και χωρις να καπνίζει τσιγάρα και να αθληται να ειναι ανεπιθύμητος και να λενε καλα του κανανε του χαμένου. Ειμαστε πολυ πίσω. Για αυτο σε κάποιες αμερικανικες πολιτιες εγινε αποποινικοποίηση της κάνναβης. Μιλάω μονο για καναβη και οχι σκληρά ναρκωτικά βέβαια ειμαι κατα.Οπως πίνεις κρασι με την φίλη σου βλέποντας μια ταινια σπιτι για να χαλαρώσεις ετσι καπνίζεις και ενα τσιγαράκι ελληνικη φούντα.

Γιατί ποιος σου είπε εσένα πως αν κάποιος είναι εθισμένος από το αλκοόλ και τον επηρεάζει στην δουλειά του δεν παίρνει πόδι;
Ας είμαστε σοβαροί, αλκοολικοί και φουντάκηδες σε αυτές τις δουλειές δεν εισέρχονται.
Να πας στην Αμερική να καταταγείς στον Αμερικάνικο στρατό που μπήκες εδώ να μας δώσεις το παράδειγμα με την αποποινικοποίηση...

Έλεος.

Ζήτω τάπητα συγνώμη πια

Άβαταρ μέλους
Φιλωτας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 8:14 am
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Φιλωτας »

Εγω ειναι να παρουσιαστω σε 3 βδομαδες και εχω κανει χρηση καναβης. Το χαρτι μου εεχει ενδειξη Υ. Ε. Α και σκεφτομαι να παω τι εξετασεις μου κανουν; Ευχαριστω πολυ!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από dn24 »

Φιλωτας έγραψε:Εγω ειναι να παρουσιαστω σε 3 βδομαδες και εχω κανει χρηση καναβης. Το χαρτι μου εεχει ενδειξη Υ. Ε. Α και σκεφτομαι να παω τι εξετασεις μου κανουν; Ευχαριστω πολυ!


Αίματος μόνο φίλε μου, όμως εαν σε υποπτευθούν ότι κάτι δεν πάει καλά, θα σε στείλει ο διοικητής σου για εξετάσεις σε στρατιωτικό νοσοκομείο συμπεριλαμβανομένων και ούρων.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
mother
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 09, 2018 1:17 am
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από mother »

Καλησπερα σας

Επειδη ειναι επειγον σας παρακαλω αν δειτε το μνμ μου απααντηστε μου αμεσα

Τελικα φαγαμε ακυρο και την δευτερη φορα δια μεσω φρουραρχειου-401 για ι5 παθολογικο

Του δωσανε ξανα ι4

Τελικα τους παρακαλεσαμε να μας δωσουν παραπεμπτικο για ψυχολογο

Πηγαμε με το παιδι το οποιο του ειπε του γιατρο την αληθεια. Οτι δεν θελει να υπηρετησει διοτι εκτος απο τα παθολογικα εχει πολλα νευρα και αν του πουν κατι θα σπασει κανεναν στο ξυλο. Οτι εχει κλειστοφοβια και μικροβιοφοβια.

Του λεει ο γιατρος με αυτα δεν παιρνεις απαλλαγη

Πρεπει να εχεις χοντρο προβλημα

Θελω να σας ρωτησω να μου πειτε διοτι φοβομαστε μην πεσει τοπαιδι σε καμμια παγιδα αν και ο γιατρος ηταν παρα πολυ καλος και σιγουρα ηθελε να βοηθησει

Του ειπε ο θειος του γιατρε βοηθηστε μας διοτι ειναι αμαρτια μα βγει ανυποτακτος και να καταστραφει

Τους λεει θα σας γραψω να κανει το παιδι Με τα ουρα τοξικολογικες εξετασεις.

Το παιδι ουτε τσιγαρο δεν καπνιζει. Εχει ενα φιλο που μπορει να του δωσει δεν ξερω σιγουρα πως λεγεται υποθετω κανναβη να καπνισει. Το ερωτημα ειναι ποτε το παιδι θα πρεπει να το καπνισει ουτως ωστε να φανει στα ουρα; Επισης υπαρχει φοβος μηπως παθει τιποτα;

Μηπως βρει κανα μπελα;

Οκ ο γιατρος ηθελε να βοηθησει αλλα πρεπει να ξερουμε μηπως ειναι αλλιως τα πραγματα και μπλεξει το παιδι αδικα και χωρις λογο. Οποτε δεν μενει αλλη λυση απο την ανυποταξια.

Ο γιατρος οντως ηθελε να βοηθησει η ειναι καποια παγιδα ισως διοτι τους μπηκαμε πολυ στην μυτη;

Σας ευχαριστω πολυ. Αν δειτε το μνμ απαντηστε μου αμεσα διοτι αυριο θα γινει το τεστ.
Άβαταρ μέλους
Mpell13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2020 1:08 am
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Mpell13 »

Έχω μείνει άφωνος πραγματικά.. Είσαστε σοβαροί;
Άβαταρ μέλους
ufc
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 9:17 pm
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από ufc »

Mpell13 έγραψε:Έχω μείνει άφωνος πραγματικά. Είσαστε σοβαροί;


εχει ξεφυγει ο κοσμος mpell13

υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι που σκεφτονται ετσι;

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

mother έγραψε:Καλησπερα σας

Επειδη ειναι επειγον σας παρακαλω αν δειτε το μνμ μου απααντηστε μου αμεσα

Τελικα φαγαμε ακυρο και την δευτερη φορα δια μεσω φρουραρχειου-401 για ι5 παθολογικο

Του δωσανε ξανα ι4

Τελικα τους παρακαλεσαμε να μας δωσουν παραπεμπτικο για ψυχολογο

Πηγαμε με το παιδι το οποιο του ειπε του γιατρο την αληθεια. Οτι δεν θελει να υπηρετησει διοτι εκτος απο τα παθολογικα εχει πολλα νευρα και αν του πουν κατι θα σπασει κανεναν στο ξυλο. Οτι εχει κλειστοφοβια και μικροβιοφοβια.

Του λεει ο γιατρος με αυτα δεν παιρνεις απαλλαγη

Πρεπει να εχεις χοντρο προβλημα

Θελω να σας ρωτησω να μου πειτε διοτι φοβομαστε μην πεσει τοπαιδι σε καμμια παγιδα αν και ο γιατρος ηταν παρα πολυ καλος και σιγουρα ηθελε να βοηθησει

Του ειπε ο θειος του γιατρε βοηθηστε μας διοτι ειναι αμαρτια μα βγει ανυποτακτος και να καταστραφει

Τους λεει θα σας γραψω να κανει το παιδι Με τα ουρα τοξικολογικες εξετασεις.

Το παιδι ουτε τσιγαρο δεν καπνιζει. Εχει ενα φιλο που μπορει να του δωσει δεν ξερω σιγουρα πως λεγεται υποθετω κανναβη να καπνισει. Το ερωτημα ειναι ποτε το παιδι θα πρεπει να το καπνισει ουτως ωστε να φανει στα ουρα; Επισης υπαρχει φοβος μηπως παθει τιποτα;

Μηπως βρει κανα μπελα;

Οκ ο γιατρος ηθελε να βοηθησει αλλα πρεπει να ξερουμε μηπως ειναι αλλιως τα πραγματα και μπλεξει το παιδι αδικα και χωρις λογο. Οποτε δεν μενει αλλη λυση απο την ανυποταξια.

Ο γιατρος οντως ηθελε να βοηθησει η ειναι καποια παγιδα ισως διοτι τους μπηκαμε πολυ στην μυτη;

Σας ευχαριστω πολυ. Αν δειτε το μνμ απαντηστε μου αμεσα διοτι αυριο θα γινει το τεστ.


Πολυ παλιο το μηνυμα αλλα... Εμεινα αφωνος πραγματικα.
Τι ατομα ζουν αναμεσα μας θεε μου...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες