Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Anonymous »

Εχω πληροφορηθει οτι φευγουν πολλα ατομα απο τον στρατο απο εξετασεις πους εκαναν και βγηκαν θετικοι σε ναρκωτικες ουσιες. Οποτε παιρνουν τις θεσεις τους οι επιλαχωντες. Στις ειδικες δυναμεις.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από illy »

Θαρρώ πως καλό θα είναι να είμαστε πρώτα πλήρως ενημερωμένοι και απόλυτα σίγουροι για καθετί που μας λένε, να αποτελεί δηλαδή έγκυρη πηγή ώστε να είναι και πιστευτό... δέσποινα, μήπως είναι ουσίες ντόπινγκ; ; να το επιβεβαιώσουμε τί πραγματικά είναι κ αν είναι σίγουρο ότι τους διώχνουν για αυτό τον λόγο.
Anonymous

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι απολυτως και πληρης ενημερωμενοι δεν θα μιλουσα για κατι τοσο σοβαρο αν δεν ημουν σιγουρη. Απο εγκυρη πηγη το εμαθα. Και πολλα ατομα αποχωρουν οικειοθελως. Τα βρηκαν σκουρα στις ειδικες δυναμεις. Οποτε οι επιλαχωντες θα ειναι τυχερη.
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Velerefontis »

Δ. Μετά την κατάταξή τους οι ΕΠΟΠ. , θα υποβληθούν σε έλεγχο για χρήση παράνομων εξαρτησιογόνων ουσιών από τα αρμόδια υγειονομικά όργανα, αφού ληφθούν υπόψη οι διατάξεις περί προστασίας του ατόμου από την επεξεργασία των δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα. αυτη ειναι η παραγραφος της προκυρηξης που αναφερει για τις εξετασεις για ναρκωτικες ουσιες. Προφανως σε αυτες τις εξετασεις βρεθηκαν χρηστες, οι οποιοι οπως ειναι λογικο θα αποπεμφθουν απο τις ενοπλες δυναμεις
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Anonymous »

Δυστυχως αγαπητε μου υπηρξαν ατομα και αρκετα μαλιστα. Οκαθενας οπως θα στρωσει θα κοιμηθει. Εννοειτε πως χρηστες δεν εχουν κανενα χωρο στο στρατο μεσα. Λυπαμαι ειλικρινα.
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ειναι το μοναδικο θεμα, οπου το βυσμα δεν μπορει να κανει τιποτα απολυτως. Οι ναρκωτικες ουσιες και το αλκοολ ειναι κατι, στο οποιο το ΥΕΘΑ δινει πολλη μεγαλη βαση. Δεν ειναι τυχαιο οτι καθιερωθηκε τακτικος μηνιαιος ελεγχος για χρηση ψυχοτροπων ουσιων και για τα στελεχη
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Anonymous »

Τουλαχιστον εμεινε και κατι που δεν εχει διεφθαρθει. Αυτο ελειπε το βυσμα του καθενος να εκανε να μεινουν στον στρατο ο καθε μαστουρωμενος να κραταει οπλο να γινει και κανενα δυστυχημα. Οπλα θα κρατανε οχι λουλουδια. Σαφως πρεπει να ειναι Τα ατομα Που θα μπουν στον στρατο να ειναι Νηφαλιοι.
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Jimmy »

Αυτα τα ατομα κατα τη γνωμη μου αφου κανουν χρηση ναρκωτικων ουσιων και ξερουν οτι θα φανει, καλο θα ειναι να μην παιρνουν καν την αποφαση να δωσουν εξετασες για ΕΠ. ΟΠ. γιατι ειναι κοροιδια.
Anonymous

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Anonymous »

Με συγχωρεις δεσποινα αλλα εχω κ γω 2φιλους στις ειδικες δυναμεις κ σε πληροφορω οτι πολλοι εποπ Πινουν διαφορα δεν ξερω αν καταλαβαινεις αυτους πως κ δν τους διωχνουν; απλα γιατι δν τους ελεγχουν σωστα... Τωρα στο κεντρο φανταζομαι ειναι πιο Αυστηρα.

Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Kαλά το τι γίνεται στον στρατό με το θέμα των ναρκωτικών, ελαφρών ή και ισχυρών το ξέρουμε οι περισσότεροι πιστεύω. Όλα αυτά που γράφονται περί ελέγχων κτλ τα ακούω εντελώς βερεσέ.
Grecia
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Δευ Ιουν 09, 2008 4:27 pm
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Grecia »

Βρε συ Μαρκο συγγνωμη αλλα ωρες ωρες σε νιωθω πολυ αποτομο χαχαχα
Χωρις παρεξηγηση ετσι...
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Λες; Ειλικρινά συμβαίνει χωρίς να θέλω να αποδώσω τέτοια υφή στα γραφόμενά μου. Γι'αυτό ίσως έχω παρεξηγηθεί σε αυτά που λέω κάποιες φορές από μερικά παιδιά.

Εννοείται χωρίς παρεξήγηση και συγνώμη από εμένα αν κάποιοι εκλαμβάνονται τα σχόλιά μου επιθετικά ή προσβλητικά.

Grecia
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Δευ Ιουν 09, 2008 4:27 pm
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Grecia »

Μη ζητας καλε συγγνωμη... Στην Ελλαδα ζουμε... ΧαχαχαΕικόνα
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Ακατάλληλοι λόγω εξάρτησης σε ναρκωτικές ουσίες

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Εγώ όχι όμως! Εικόνα (για λίγους μήνες ακόμα ευτυχώς)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες