Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

Γεια σας παιδια ! Θα ηθελα να ρωτησο αν ξερει κανεις τη θα με βγαλουν με το προβλημα που γραφο παρακατω ! Στενωση ισθμου αορτης ειναι καρδιολογικο προβλημα ! Ι γιατρος μου ειπε πως μπορει αν θελω να με βγαλει Ι4. Αλλα δεν θελω ! Θα μπορουσα λετε να μπω Ι3 ενοπλος ;
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Να κάνεις αυτό που θα σου πει ο γιατρός φυσικά. Συγνώμη θα ακούσεις περισσότερο κάποιον άσχετο σε ένα forum, αντί έναν γιατρό;

Λογικευτείτε ρε παιδιά. Για θέματα υγείας μιλάμε.
Anonymous

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ θέλω να ρωτήσω τί γίνεται αν κάποιος δεν αναφέρει οτι έχει κάποιο πρόβλημα υγείας στην κατάταξή του για να μην βγει Ι με όλα όσα επακολουθούν, και του βγει αργότερα κατα την θητεία; Θα τον τιμωρήσουν επειδή θέλησε να γίνει μάχιμος; Αλλά καθώς μου έχουν πει Οτι ο στρατός είναι υπεύθυνος για την υγεία σου, μια σοβαρή ασθένεια εν καιρώ θητείας είναι κάτι το οποίο ο στρατός μπορεί να καταστεί υπεύθυνος για πολύ καιρό.
skullman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 13, 2009 10:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από skullman »

Καλησπερα παιδια!

Καινουριος και ψαρακας οπως το λετε βρισκομαι στη σειρα 307 στο ΚΕΠΒ Θηβας.
Την τριτη ειναι να κανουμε βολη και αν και ξερω οτι ειναι ωραια εμπειρια δυστυχως δε μπορω να ακολουθησω λογω χρόνιας βρογχυτιδας, προβληματα Αναπνοης και ευαισθησιας στον ηλιο.
Η αποσταση οπως μας ειπαν ειναι 4χλμ πηγαινε και 4χλμ γυρνα κατα τις 9 το πρωι με 45 βαθμους, κρανος, εξαρτηση και οπλο.
Ο ανθυπολοχαγος μας ειπε οτι οσοι δε μπορουν θα μεινουν πισω για υπηρεσιες. Εχω επιλογη να μην παω αλλα θελω να ριξω. Εικόνα

Θελω λοιπον να με συμβουλεψετε τι μπορω να κανω για να παρευρεθω χωρις να εχω το προβλημα υγειας για εμποδιο.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από GenerX »

Δε διακινδυνεύουμε ποτε την υγεία μας για κάτι ανούσιο

ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από ILARXOS »

Άμα θες ντε και καλά να ρίξεις αλλά πιστεύεις πως δεν θα βγάλεις τα 4 + 4 χιλιόμετρα με κράνος εξάρτυση όπλο και ζέστη [αν κ οι 45 μού φαίνονται υπερβολή]
ρώτα τον Ανθλγο αν θα μπορουσες να ανέβεις με κάποιο τζιπάκι ή ΣΤΕΥΡ που τυχον θα κουβαλάει υλικά, ώστε να βοηθήσεις κ στο ξεφόρτωμα.
Anonymous

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά καλησπέρα. Πρόκειται να παρουσιαστώ τον Αύγουστο και έχω σοβαρό πρόβλημα βαρυκοϊας. Σύμφωνα με τον οδηγό Σ. Ι. Κανονικά είμαι Ι5. Το ερώτημα μου είναι το εξής: Να πάω στο φρουραρχείο πριν απο την κατάταξη και να ζητήσω να περάσω απο επιτροπή για απαλλαγή ή να παρουσιαστώ κανονικά (δεν μου έχει έρθει ακόμα το χαρτί κατάταξης) και να αναφέρω το πρόβλημα στο γιατρό του στρατοπέδου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Καλύτερα το πρώτο, μαζί βέβαια με την επίσημη βέβαιωση από ιατρό/νοσοκομείο.

Εκτός και αν σου πούν ότι πρέπει πρώτα να καταταχθείς και να ακολουθήσεις τη γνωστή διαδικασία-ταλαιπωρία.

Anonymous

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια βοηθεια. Αν σου δωσουν χαρτι απ το νοσοκομειο για ενδειξη 2ετους αναβολης λογω προβληματος υγειας, μπορεις να μην το παρουσιασεις στη μοναδα σου κ να μην φανει πουθενα; Δηλαδη απλα να το κρυψεις ή Να το πεταξεις; Η θα ερθει καποιο αλλο χαρτι αντιστοιχο αργοτερα στο ταγμα; Παρακαλω απαντηστε οσο πιο γρηγορα γινεται, εχω μεγαλο προβλημα
Anonymous

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν νομιζω να ασχοληθούν και ιδιαίτερα... Το θέμα είναι γιατι να θες να τους φας στη μάπα;
thrakiotis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 1:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από thrakiotis »

Για θεματα υγειας μην κοροιδευετε τους εαυτους σας σε εσας θα κανετε κακο οχι σε καποιον αλλον

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

ασα έγραψε:Παιδια βοηθεια. Αν σου δωσουν χαρτι απ το νοσοκομειο για ενδειξη 2ετους αναβολης λογω προβληματος υγειας, μπορεις να μην το παρουσιασεις στη μοναδα σου κ να μην φανει πουθενα; Δηλαδη απλα να το κρυψεις ή Να το πεταξεις; Η θα ερθει καποιο αλλο χαρτι αντιστοιχο αργοτερα στο ταγμα; παρακαλω απαντηστε οσο πιο γρηγορα γινεται, εχω μεγαλο προβλημα


Γιατί να το πετάξεις βρε αδελφέ; Θές να παίζεις με τα θέματα υγείας και να ταλαιπωρηθείς;

Και να το πετάξεις ή να το κρύψεις, θα σου βρούν το πρόβλημα στο Στρατιωτικό νοσοκομείο.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες