Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Οπότε να έχω ελπίδες και για ΥΕΑ;
Αλέξανδρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 1:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Φιλε γιωργο χωρις να θελω να γινω αδιακριτος για ποιο λογο τα παιρνεις τα χαπια; αν ειναι κατι σοβαρο θα σε συμβουλευα να το πεις κατευθειαν και να μην πας καθολου ΥΕΑ. Εκει εχεις να αντιμετωπισεις κοινως "απατσι" που προσπαθουν να βρουν τιν παραμικρη σου αδυναμια για να σε κανουν να παραιτηθεις κοινως "κοπεις" απο ΥΕΑ. Και επισης καποια στιγμη καποιος θα ανακαλυψει οτι παιρνεις χαπια και θα γινεις ο περιγελος ολων. Και πιστεψε με το βυσμα δεν θα μπορει να κανει τιποτα αν απο την πολυ πιεση σε πιασουν τα κλαματα οπως εχω δει πολυ κοσμο να κλαιει. Χωρις να θελωνα καμσω το ηθικο σου καλα θα ειναι να τα σκεφτεις καλα τα πραγματα και μετα να αποφασισεις. Σκεψου και αν θα μπορεσεις να ανταπεξερθεις σε αυτα που σου ζητανε. Σορρυ για τη σκληρη γλωσσα αλλα επρεπε να τα ακουσεις.
Anonymous

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Φίλε Αλέξανδρε, Ευχαριστώ για ις συμβουλές σου. Πριν 6 χρόνια ζαλίστηκα κάποια δευτερόλεπταξαφνικά. Όταν πήγα στο γιατρό και έκανα κάποιες εξετάσεις, ο γιατρός διαπίστωσε πως έχω μια σκιά στο κεφάλι και πολύ πιθανόν να προκαλέστηκε απο αυτό η ζάλη. Μου έδωσε αυτά τα χάπια και μετά απο καιρό αφού δεν ξανα συνέβει τίποτα ξανά, μου είπε ότι μπορεί να μην έφταιγε αυτό που ανακάλυψε αλλά καλού κακού μου πρότεινε να τα συνεχίσω !
Αλέξανδρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 1:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Οκ απλα οταν θα παρουσιαστεις με το καλο να πεις ακριβως τι εχει συμβει στους γιατρους. Μην αφηνεις τα πραγματα στην τυχη τους. Η πιεση εκει μεσα θα ειναι αφορητη και ουτε και εσυ εισαι σε θεση να πεις ξεκαθαρα το αν μπορει να σου παρουσιαστει κατι εκει μεσα. Καλα ειναι να πας ΥΕΑ γιατι μετα θα δεις τα οφελει του αξιωματικου. Αλλα ξαναλεω και ειμαι κατηγορηματικος οτι πρεπει να το αναφερεις αμεσως.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από GenerX »

Ρε μην είστε κορόιδα. Η υγεία είναι πάνω απόλα, τι κάθεστε και υποτιμάτε τον εαυτό σας φοβούμενοι αν ο κάθε καθυστερημένος σας λέει γιωτάδες ;

Φυσικά και να δηλώσετε το παραμικρό πρόβλημα που έχετε.

Η μαγκιά είναι στο μυαλό, οχι στα χαρτιά.

Όσο γιωτάς (με τον υποτιμητικό όρο) είναι κάποιος που παίρνει Ι5 χωρίς να έχει πρόβλημα, άλλο τόσο είναι και αυτός που παίρνει Ι1 θέλοντας να καταξιωθεί μπροστά στον άλλο.

Μάγκες, αν ετεροπροσδιορίζεστε βάσει του κοινωνικού περιβάλλοντος και γίνεστε χαμαιλέοντες, έχετε σοβαρό πρόβλημα.

Να είστε ευχαριστημένοι με αυτό που είστε και να προσπαθείτε να γίνετε καλύτεροι.

Η υγεία δεν εξαγοράζεται και δεν έχει τιμή. Μάθετε να έχετε σωστές (και στη λογική σειρά) προτεραιότητες στη ζωή σας.

gms2k
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 3:53 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από gms2k »

Παιδια εχω προβλημα στην μεση και παρουσιαζομαι σε 2 μερες. Ειναι αρκετα σοβαρο κ δεν πρεπει να σηκωνω βαρη και να καταπονω γενικα την μεση μου. Εχω κανει πολλες φυσικοθεραπειες και ειδικη γυμναστικη, αλλα αν ζοριστω με ποναει πολυ. Να αναφερω το προβλημα μου, ή θα Καταφερω να βγαλω την Βασικη εκπαιδευση; Αξιζει να υποστω καποια ταλαιπωρια για να μην βγω Γιωτάς; Σαν γιωτας ειδικοτητα παιρνεις; Τι θα μπορω να κανω; Παρουσιαζομαι πεζικο... Ευχαριστω εκ των προτερων
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Να το αναφέρεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το πρόβλημα σου. Και όχι, δεν μπορείς να βγάλεις το στίβο μάχης.

Εάν βγείς άοπλος συνήθως γίνεσαι ή γραφέας ή σιτιστής, εκτός και αν έχεις εμπειρία σαν μάγειρας.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Marina2 »

mojo μου εγω δεν ξερω πολλα για τον στρατό, ομως σαν ανθρωπος μπορώ να διατυπώσω μια γνώμη. Η δική μου γνώμη λοιπόν, χωρις να ξέρω τι επιπτώσεις θα εχει στη θητεία σου, ειναι να αναφέρεις το προβλημα που έχεις. Θεωρώ οτι πρέπει να το κάνεις διοτι αν συμβεί κάτι, θα έχεις ασχημες επιπτώσεις στην υγεία σου και δεν αξίζει να υποφέρεις τοσο πονο για να εχεις οπλο στο στρατό. Ισως να μπορέσουν να σε αξιοποιήσουν αλλιώς, δεν χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία να σηκώνεις βάρη και να υποφέρειςμετα. Επίσης γνωρίζω οτι με το πρόβλημα που έχεις, δεν θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις σε πολλές ώρες ορθοστασίας γιαυτό να εισαι πολύ προσεκτικός, για να μην εχεις μετέπειτα το πρόβλημα.
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Μα ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να το συζητάτε καν. Είναι δυνατόν αν κάποιος έχει κάτι να αναφέρει να υπάρχει λογική στο να μην το πει;

Σαφώς και να το πείτε. Δεν χρειάζεται να το κουράζουμε.

Δεν το λέω επιθετικά, για καλό το λέω.
mojodojo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Φεβ 27, 2009 7:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από mojodojo »

Το σκαψιμο ειναι οτι χειροτερο υπαρχει για την κατασταση μου και επειδη ειχα ριξει τσιμεντο σε μια αποθηκη το λεω απο πρωτο χερι γενικα δεν παιζει να σκαψω.

Το τρεξιμο παντως δεν με ενοχλει μονο τα ελευθερα βαρη δεν πρεπει να σηκωσω.

Μπορεις να μου πεις με λιγα λογια τι ασκησεις κανετε;push ups ktlp;
mojodojo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Φεβ 27, 2009 7:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από mojodojo »

Καταλαβα πως σκεφτεστε Ομως ελατε κ στην θεση μου λιγακι.

Εσεις μου λετε πως θα πρεπει να καθαριζω κουζινικα και να σκαβω. Ε ουτε αυτο δεν ειναι οτι καλυτερο για την υγεια μου Ξερω πως να μην το πω θα ειναι οτι χειροτερο αλλα αν ειναι να τρωω ολη την καζουρα στο στρατοπεδο επειδη μονο και μονο μου ετυχε να εχω αυτο το προβλημα τοτε τι να το κανω;

Εγω δεν θα την καταλαβω ποτε αυτη την λογικη, εχει ενα προβλημα ο αλλος και τον βαζουμε βοηθητικο στα μαγειρια να πλενει πιατα. Ενω σιγουρα υπαρχουν θεσεις που αν τον βαζαμε σε αυτες τις θεσεις πιθανοτατα δεν θα του δημιουργουσαν προβλημα και θα αξιοποιουσε και τον χρονο που του αναλογει στον στρατο.

Εαν ξερω ενα πραγμα για τον στρατο αυτο ειναι οτι το μονο που σου μενει απο τον 1 χρονο θητειας ειναι η εμπειρια της στρατιωτικης ζωης, ενας "γιωτας" απολυεται απο τον στρατο με εξεραιτες γνωσεις λαντζερη που καμια πραγματικη γνωση και εμπειρια δεν του προσφερουν στην ζωη εκτος απ'οτι θα μπορει να το παιζει νοικοκυρα στις ελευθερες ωρες του.

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Marina2 »

Δεν πιστευω mojo μου οτι θα βρεθει ανθρωπος να σου κάνει καζουρα. Αποτι ξερω δεν ειναι μια κατάσταη η οποια ειναι εμφανης. Κανενας δεν μπορει να σταθει απέναντι στο προβλημα που αντιμετωπίζει και να μην κάνει κάτι για αυτό... Εισαι ενα παιδί που απλα αντιμετωπίζει ενα προβλημα υγειας, τι θα πρεπει να κάνεις να βασανίζεσαι και να υποφέρεις απο τον πόνο που θα σου προκαλέσει η ορθοστασια, η αγγαρειά ή υπηρεσιες γενικότερα. Πρέπει για εμενα να φανεις υπευθυνος απέναντι στο προβλημα σου και να μην κάνεις λάθη που θα σου κοστησουν. Μπορει να εχεις απολυτηριο λυκειο και να σε βάλουν σε γραφειο. Αυτό δεν ειναι κακό. Αλλοι βάζουν βυσμα να πάνε σε γραφειο καλέ μου...
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Ε τότε αν φοβάσαι την καζούρα και δεν φοβάσαι μήπως σου δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα τότε μην το πεις, τι άλλο να σου πω.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Marina2 »

Mojo, αν εισαι ανθρωπος που κρεμεσαι απο το τι θα πουν οι άλλοι για εσενα, να ξερεις οτι γενικότερα δεν θα τα πας καλα. Να κοιτάς την πάρτι σου και τιποτα άλλο. Ο στρατός ειναι 12 μηνες απο τη ζωή σου. Δεν θα καθησεις να ακουσεις 1-2 βλακες που ισως απο αμορφωσια να καθησουν και να ασχοληθουν μαζι σου. Θα κοιτάξεις την πάρτη σου και την υγεια σου. ΤΙΠΟΤΑ αλλο.

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Να αναφέρω τα προβλήματα υγείας στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Marina2 »

Σιγουρα θα μπορει να σε βοηθησει κάποιο αγορι που να εχει υπηρετησει σε αυτό που ρωτάς.Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες