Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
poto84
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Σεπ 18, 2009 5:40 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από poto84 »

Παιδια παρουσιαζομαι την αλλη δευτερα... Πρεπει να χω μαζι μου, το βιβλιαριο, το σημειωμα καταταξης, το δελτιο αποδοσης αφμ. Μετα την παρασκευη θα παω για την ακτινογραφια. Τη γνωματευση θα μου την δωσουν εκεινη τη στιγμη η πρεπει να κλεισω αλλο ραντεβου; Το απολυτηριο λυκειου πρεπει παση θυσια να ναι επικυρωμενο, η μπορει να ναι μια απλη φωτοτυπια;

και τελος δικαιουμαι 8μηνη θητεια. Ποτε πρεπει να το δηλωσω αυτο και τι χαρτια να καταθεσω;
Anonymous

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Όταν λέμε βιβλιάριο υγείας,

βρήκα ένα που γράφει "ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ", αυτό εννοεί;

Επίσης ΑΦΜ έχει κάποιος που εργάζεται, σωστα; Δεν νομίζω πως έχω

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι, αυτό το βιβλιάριο Υγείας, για να δούν τι έμβόλια είχες κάνει όταν ήσουν βρέφος.

ΑΦΜ βγάζεις όταν κλείσει το 18ο έτος, είτε δουλεύεις είτε όχι.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Rafale »

bohemis09 έγραψε:Η ακτινογραφια θωρακος οποτι καταλαβα ειναι απαραιτητη, ετσι δεν ειναι; Επισης οσον αφορα το αποδεικτικο γραμματικων γνωσεων, τι ακριβως θελουν (ειμαι εν ενεργεια φοιτητης, συνεπως το βιβλιαριο σπουδων μπορει να κανει;) και σε περιπτωση που δεν το προσκομισεις ποιες ειναι οι συνεπειες;
Επισης αν παρω καμια κουτα τσιγαρα θα μου την πουν;
http://www.army.gr/plirofories/katataji/equipment.php Δεν νομιζω να σου την πουν για την κουτα
Anonymous

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

bohemis09 έγραψε:Παιδια εχω προβλημα... Παρουσιαζομαι την δευτερα 9/11... Πηγα σημερα να κανω την ακτινογραφια και μου ειπαν πως πρεπει να κλεισω ραντεβου απο την δευτερα που προφανως δεν υπαρχει περιπτωση αφου τοτε παρουσιαζομαι. Πειτε μου τι μπορω να κανω. Μπορω να παω σε καποιο εφημερευον σημερα και να κανω την ακτινογραφια; Και ολα αυτα συνεβησαν γιατι το χαρτι καταταξης μου ηρθε την πεμπτη που μας περασε λογω προβληματος, οπως μου ειπαν. Πριν ενα μηνα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν πως παρουσιαζομαι αυλωνα-τεθωρακισμενα χωρις να μου εχει ερθει βεβαια χαρτι καταταξης. Το χαρτι μετεπειτα ηρθε αυτην την πεμπτη οπου αναφερει πως παρουσιαζομαι στο ΚΕΥΠ λαμια. Πολυ αργα για να προβω σε οποιοαδηποτε ενεργεια. Ουτε πιστοποιητικο γραμματικων γνωσεων μπορεσα να παρω. Αν τους δειξω το βιβλιαριο σπουδων θα μου πουν τιποτα;


δε νομίζω να σου πούν τπτ, ειδικα για το χαρτι που άργησε να έρθει. Καλό ειναι και το βιβλιάριο σπουδών (αν και εγώ τον Σεπτέμβτη έβγαλα αναλυτικη κατάσταση βαθμολογίας) οσο για τη ακτινογραφία, άλλοι δεν ασχολουνται καν, άσε που μπορεί να μη την δούν καθόλουΕικόνα
bohemis09
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 05, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από bohemis09 »

Σε ευχαριστω φιλε μου, γιατι δεν σου κρυβω πως αγχωθηκα λιγακι Εικόνα
Anonymous

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Το δίπλωμα οδήγησης γιατί το θέλουν;
υπάρχει περίπτωση να σε βάλουν να οδηγήσεις;

εναν γνωστό μου τον έβαλαν να οδηγεί ασθενοφόρο...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ε υπάρχει ειδικότητα οδηγός στον στρατό. Μερικοί οδηγάνε μερικοί όχι είναι σε τι μονάδα θα πέσεις κτλπ
Anonymous

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Χρειάζονται μαζί φωτογραφίες; Αν ναι πόσες; χρειάζεται δίπλωμα οδήγησης;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Rafale »

Παρε 4 φωτογραφιες να βρισκονται καιτο διπλωμα Εχε τα μαζι
Anonymous

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ πολύ! Και κάτι άλλο! Εχω πάρει το πτυχίο μου και τωρα με το 10% ειμαι φοιτητής σε μια αλλη σχολή. λογικα, ως αποδεικτικο γραμματικών γνωσεων θα εχω το Πιστοποιητικό ολοκήρωσης σπουδών από τη πρώτη μου σχολή. χρειάζεται να έχω Και πιστοποιητικό απο τη δευτερη σχολη, με το σκεπτικο να παρω καμια Φοιτητική αδεια αργοτερα; ευχαριστω για την αμεση Απαντηση!Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Rafale »

Παρε και ενα χαρτι απο τη σχολη που να λεει οτι εισαι εγγεγραμμενος και την παρακολουθεις. Ας βρικσεταικαι αυτο. Στο θεμα στρατολογια υπαρχει επιμερους για φοιτητικες αδειες στο στρατο. Δες και απο εκει. Καθως και εδω /stratologia/adeies_5.asp

Μάνος

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Μάνος »

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι ακόμα... Τα πτυχία που έχω από Τ. Ε. Ι, Ι. Ε. Κ και το δίπλωμα οδήγησης πρέπει να τα έχω πρωτότυπα ή επικυρωμένες φωτοτυπίες... ; Δε νομίζω να κουβαλάω τόσο επίσημα έγγραφα μαζί μου. Σωστά;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες