ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
panos commando
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιουν 29, 2010 5:14 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από panos commando »

Ρε παιδια να ρωτισω κατι αν σε καποιον αρεσει και τ βουνο και η θαλασσα τι να επιλεξει; Πιο απτα δυο εχει και λιγο απτο αλλο;
KOMMANTO

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από KOMMANTO »

panos commando έγραψε:Ρε παιδια να ρωτισω κατι αν σε καποιον αρεσει και τ βουνο και η θαλασσα τι να επιλεξει; Πιο απτα δυο εχει και λιγο απτο αλλο;
Πεζοναύτης, έχει και απο τα δύο

Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

Ας μη λέει ο καθένας ό, τι νά 'ναι... Ήμουν καταδρομέας σε ορεινή μοίρα και έχω κάνει και σε βουνό καί σε θάλασσα εκπαίδευση...
Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

Πάνω κάτω αμφίβιοι και ορεινόι καταδρομείς κάνουν τα ίδια:1. Εκπαίδευση ορεινού,2. Ανταρτοπόλεμο,3. Αμβίφια (με ταχύπλοα zodiak),4. Θαλασσία,5.50άρα πορεία,6.6ημερο πεζικού κλπ.

οι πεζοναύτες τα ίδια + απόβαση απο αβακ.

ο αμφίβιος και ο πεζονάυτης ειδικέυεται στο νερό και ο ορεινός στο βουνό, ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

ΛΟΚ soldier έγραψε:Ας μη λέει ο καθένας ό, τι νά 'ναι... Ήμουν καταδρομέας σε ορεινή μοίρα και έχω κάνει και σε βουνό καί σε θάλασσα εκπαίδευση...
Εμεις δεν κανουμε χειμερινη διαβιωση κ εσεις δεν εχετε VTR k MAGNA. Εσεις εχετε το κρυο κ εμεις εχουμε την υγρασια κ την αλμυρα της θαλασσας. Αυτη ειναι η διαφορα
Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
ΛΟΚ soldier έγραψε:Ας μη λέει ο καθένας ό, τι νά 'ναι... Ήμουν καταδρομέας σε ορεινή μοίρα και έχω κάνει και σε βουνό καί σε θάλασσα εκπαίδευση...
Εμεις δεν κανουμε χειμερινη διαβιωση κ εσεις δεν εχετε VTR k MAGNA. Εσεις εχετε το κρυο κ εμεις εχουμε την υγρασια κ την αλμυρα της θαλασσας. Αυτη ειναι η διαφορα


Σωστός! Εικόνα αυτά τα ξέχασα...

K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από K.G »

Τι ειναι η "χειμερινη διαβιωση" παιδια?
ED

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από ED »

Τα λοκ ειναι πιο μαχημα...

ειδικα τς δραμας...

απο μακ μαχημη μοιρα ειναι τς σαμου και μετεπειτα κω...

Παιζει ρολο απο που καταγεσαι... Αν εισαι Βορ. Ελλαδειτης πανε ΛΟΚ... Αν εισαι απο νησο πανε ΜΑΚ...

Ολα αυτα βοηθανε καλυτερα εσενα... Προσαρμογη, συνθηκες !

Αυτα πρεπει κανεις να ετοιμαζει πριν στρωσει +οχι ΛΟΚ ή ΜΑΚ συγκρισεις...

Ειναι θεμα χομπυ, βουνου ή θαλασσας προτιμησης...

teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από teolok »

Γιατί το παρουσιάζετε σαν να έχεις δυνατότητα να επιλέξεις; Όπου θέλουν δεν σε στέλνουν, παίζει τόσο ρόλο η επιλογή σου; Από τη στιγμή που όλοι οι βοριοελλαδίτες πάνε λοκ θες βύσμα για να καταλλήξεις εκεί, έτσι δεν είναι; Ένας γνωστός έχει μπει ρεντίνα και λέει είναι μόνο 3 από Αθήνα. Συνεπώς μάλλον όλοι οι Αθηναίοι ΜΑΚ καταλήγουν, σωστά?
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από K.G »

Παιδια ισχυει οτι κανουν και οι 2 τα ιδια; Αλλαζει μηπως κατι στην μακ απο τα λοκ γιατι παραπανω ενας φιλος ειπε οτι δεν κανουν στους αμφιβιους χειμερινη διαβιωση.
αν πας αμφιβιος με απλα λογια, τι θα χασεις απο την εκπαιδευση των λοκ.
θα ηθελα σαφη απαντηση οχι μονο για μενα αλλα και για οσους το διαβασουν αργοτερα...

ευχαριστω.
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Οντως οι αμφιβιοι δε κανουν χιμερινη διαβιωση... Απο την αλλη οι ορεινοι δεν κανουν αποβιβαση... Κατα τ αλλα η εκπαιδευση ειναι πανομοιοτυπη
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από K.G »

Ο ξαδερφος μου ειναι στην σχολη δοκιμων στο ηρακλειο και θα συνεχισει στους καταδρομεις ως δοκιμος.
Τον ρωτησα να μου πει τι μαθαινει απο τα στελεχη μεσα αλλα γενικα τι ακουγετε για τους αμφιβιους.
Εγω θελω να παω αμφιβιος αλλα εκεινος μου λεει οτι πλεον μονο μαχημοι δεν ειναι... Μου ειπε συγκεκριμενα για την Ι μακ (εκει που θελω να παω) οτι μεχρι μπιλιαρδα τους εχουν και πινουν ολο μπύρες... !
Να ξεκαθαρισω οτι δεν μισει την μακ ουτε εχει καπια συμπαθεια για τα λοκ, μου το ειπε καθαρα για να με συμβουλευσει που να παω για να κανω και κατι ουσιωδες...
Αντιθετα που ειπε οτι δυνατα ειναι τα πραματα σε δραμα ναουσα ρεντινα.
Παλιοτερα ηταν πολύ καλά σε χιο και κω, τωρα οι διοικητες ειναι αστα να πανε λεει.
Εγω παλι δεν ξερω τι να πω με αυτα που μου ειπε... Ξερετε εσεις τιποτα πανω σε αυτό να ακουσω και καμια γνωμη;
Εγω παλι μακ θελω να παω και δεν θα το αλλαξω πιστευω... Απλα δεν θελω να μας δουλευουν οτι δεν κανουμε τιποτα!
Georgios55
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2011 4:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός
Επάγγελμα: Δεν εργάζομαι
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Georgios55 »

Αν και μεγάλωσα σε βουνό έχω μια μεγάλη τρέλα για ΜΑΚ... Για ΛΟΚ όχι τόσο...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης