Επιληψία και στρατός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Sotiris1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 30, 2018 2:26 pm
Επικοινωνία:

Επιληψία και στρατός

Δημοσίευση από Sotiris1 »

Πέρασα ήδη μια φορα απο ψυχιατρο στο 414 και θα τον επισκεφτω ξανα για επανεξεταση.
Αυτό που θελώ να ξερω είναι ποιες ειναι οι πιθανες λύσεις που μπορεί να εχω;

παραδειγματος χαρη,

  • Γινεται ο ψυχιατρος να γραψει γνωματευση για να με στειλουν σε αλλη μοναδα;
  • Γινεται να μου δωσει απαλλαγη για αυτο τον λογο;
Το τελευταιο που θελω ειναι να μου δωσουν αναβολη, στην χειροτερη θα προτιμουσα να τελειωσω εκει που ειμαι ηδη την θητεια μου για να ξεμπερδευω μια και καλη.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Επιληψία και στρατός

Δημοσίευση από Nassos »

Ρώτα το στην επανεξέταση, αν έχει δηλαδή τέτοια δυνατότητα ο ψυχίατρος ή πρέπει να αποταθείς σε ανώτερο αυτού (Υγειονομική Επιτροπή).

Τώρα για απαλλαγή λογικά θα πρέπει να περάσεις από την Επιτροπή του 414.
Γιαννης

Επιληψία και στρατός

Δημοσίευση από Γιαννης »

Παιδιά μην λέτε ότι θέλει ο καθένας όταν ήμουν στο πεύκο πριν την ορκωμοσία ένα παιδί με επιληψία έπεσε και χτυπιοταν μπροστά στα μάτια μου. Δεν κοιμάσαι καθόλου είσαι μονίμως αγχωμενος και γενικά δεν ξέρω αν μπορείς να θυμάσαι να παίρνεις το χάπι στην ώρα του. Ήμουν στην 5η Μοίρα Καταδρομών και έχω στενό συγγενή με επιληψία. Μην συμβουλευετε κανέναν του τύπου μην το πεις η κρυψτο. Είναι σοβαρά τα πραγματα. Επίσης ένας ειδικοδυναμιτης δεν θα ήθελε ποτέ ο συμπολεμιστής του να μην είναι ακεραιος στη μάχη. Το άγχος η έλλειψη ύπνου και η μη σταθερές δόσεις του φαρμάκου είναι τεράστια αιτία για κρίση.
Geri_Mallkuci

Επιληψία και στρατός

Δημοσίευση από Geri_Mallkuci »

Χερεται και καλησπερα σας! Ξερετε πασχω απο επιληψια G40 τα τελευταια 5 χρονια! Εχω πεσει σε επιληπτικες κρισεις 3 φορες, με την τελευταια να γινεται περσι. Παιρνω σε καθημερινη βαση 3 χαπια (Clonotril,Depakine και Tegredol) πρωι και βραδυ. Γενικα αμα δε τα παρω στην ωρα τους με ποιανει μια ελαφρα κοπωση ασταθια και ενα τρεμουλο και που και που μια ζαλαδα που μονο με γερα νευρα και υπνο ξεπερνιεται! Τί πιστευεται; Θα υπηρετησω ή θα μεινω εκτος;

Ευχαριστω!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες