Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Ειμαι τοσο εκνευρισμενη με την σαπιλα κ τη διαφθορα που υπαρχει στην Ελλαδα που σκεφτηκα κατι αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να γινει διοτι δεν εχουμε τρανταχτα στοιχεια ωστε να αποδειξουμε κατι... Σκεφτηκα να καταγγειλουμε το θεμα στον Μακη! Να ψαξουν να βρουν με ποια κριτηρια επιλεγονται ολοι αυτοι, να καταγγειλλουμε τα οσα ζησαμε κ ειδαμε τοσους μηνες, να αρχισει σιγα σιγα να υπαρχει μια διαφανεια σε ο, τι αφορα το διαγωνισμο των ΕΠΟΠ! Αυτοι που πραγματικα αξιζαν ηταν μετρημενοι στα δαχτυλα... Θεωρω πως πρεπει να κινηθουμε διαφορετικα! Δεν ξερω αν συμφωνει κανεις μαζι μου ή να το θεωρει τελειως χαζο αλλα πρεπει καποια στιγμη να γινονται σωστες διαδικασιες και να μην μας πουλανε παραμυθια εφοσον δεν τηρουν τιποτα απο ο, τι αναφερει η προκηρυξη! Απλα δεν ξερω πως μπορει να γινει κατι τετοιο και αν μπορει να γινειΕικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

vasouli
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 2:47 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από vasouli »

Κούκλα έχεις χίλια δίκια... Συμφωνώ απολύτως μαζί σου... Μάκης και πάλι Μάκης... Πραγματικά είναι ο καλύτερος που μπορεί να τους ξεφτυλίσει... Αν διαβάσεις την απάντηση μου στο θέμα αποτελέσματα εποπ θα δείς πόσο εξοργισμένη είμαι κι εγώ με όλα αυτά. Στην τελική ακόμα και το ότι πήραν 1600 ατόμα κι όχι 1700 είναι ξεφτύλα γι αυτούς... Τόσα έξοδα τόση ταλαιπωρία για το τίποτα... Και που για το στρατό; Ε όχι!
Bamboozle
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2008 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Bamboozle »

illy έγραψε: Ειμαι τοσο εκνευρισμενη με την σαπιλα κ τη διαφθορα Που υπαρχει στην Ελλαδα που σκεφτηκα κατι αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να γινει διοτι δεν εχουμε τρανταχτα στοιχεια ωστε να αποδειξουμε κατι... Σκεφτηκα να καταγγειλλουμε το θεμα στον Μακη! Να ψαξουν να βρουν με ποια κριτηρια επιλεγονται ολοι αυτοι, να καταγγειλλουμε τα οσα ζησαμε κ ειδαμε τοσους μηνες, να αρχισει σιγα σιγα να υπαρχει μια διαφανεια σε ο, τι αφορα το διαγωνισμο των ΕΠΟΠ! Αυτοι που πραγματικα αξιζαν ηταν μετρημενοι στα δαχτυλα... Θεωρω πως πρεπει να κινηθουμε διαφορετικα! Δεν ξερω αν συμφωνει κανεις μαζι μου ή να το θεωρει τελειως χαζο αλλα πρεπει καποια στιγμη να γινονται σωστες διαδικασιες και να μην μας πουλανε παραμυθια εφοσον δεν τηρουν τιποτα απο ο, τι αναφερει η Προκηρυξη! Απλα δεν ξερω πως μπορει να γινει κατι τετοιο και αν μπορει να γινειΕικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Παντως... Να σου πω... Αντι8ετα αν συμφωνω η και διαφωνω μαζι σου... Το δικιο πιστευεις θα το βρεις; Στο Μακη... ΚΑΙ Στο καθε Μακη; πες μου αυτο και εγω σταματαω... Φιλικα παντα... Εικόνα
Anonymous

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ετσι μιχαλη και ετσι vασουλι... και εγω εχω νευριασει τοσο πολυ δεν παει αλλο... και ρε συ οκ... Μαγκια σας βαλατε μεσον... αλλα η ***** ι προξυρηξη δεν ελεγε δε λογαριαζουμε και σας γραφουμε ολους εσας που πατε με την αξια εσας... Ας το δηλωνανε εξ αρχης οτι ειναι θεσεις για αναπηρους που οποιος εχει μεγαλυετο βυσμα ας μπει κια μαγκια του... δε καταλαβα... τοτε θα ημουν χαζη αν εκανα τα χαρτια μου... Μακαρι να εχω αδικο ρε... αλλα ρεν εχω... εχω σκασει... Και τα κολοπροσοντα τα ειχα και τα κωλο πτυχια τα ειχα και τα τη κωλοδυναμη την ειχα... Και ημουν και ενταξει με τον ευατο μου που τα περασα οπως ακριβως τα ελεγε... εχω ονοματικα ατομα μεσα που τα κοψανε μπροστα μου ειτε απο υψος ειτε τα αλλα 14 ατομα που ειναι μεσα... Και τα ειχα 2 γυρους πισς μου στο 1000αρι τι να λεμε τωρα; κανενας μα κανενας απο τη δικια μου ομαδα... 200 παιδια τελικως... Δεν μπηκε και ας τα εχει βγαλει ολα και σωστα (δηλαδη τα 3 ατομα απο τα 200) οι αλλοι ολοι ειναι κομενη και στραβαδια κανονικα... Γιατι ετσι ειναι και ας ερθει οποισδηποτε να με αφβισβητηση και παμε και επανεξεταση αν θελετε με αυτους που ειναι μεσα να δουμε ποιος επρεπε να μπει και ποιος οχι... Ναι οκ επιλαχων σου λεει και; Χεσε θεατρα και κατουρα παραστασεισ... δε παει ετσι ομως... Και θα σινεχιστει ολο αυτο και ειναι κριμα... Γιατι φευγουν μετα δηλαδη; επειδη δεν αντεχουν; και γιατι δεν αντεχουν; Επειδη μπηκαν με βυσμα και δεν εχουν τα προσοντα... Και απτη σιγμη που οι ιδιοι τους βγαλανε Και επιλαχοντεσ... Κακα τα ψεματα αυτο σημαινει οτι το γνωριζουν και το γνωριζουν πολυ καλα... Γιαυτο και δε υπαρχει χωρος για ενσταση, ολοκληρο συστημα απο ψευτες... Εσενα θα υπολογησουν/? ατομα μπηκαν ακαταληλοι και υπολοιποι 100 να ειναι οκ... Και σορυ για το τροπο μου απλα δεν τα ηξερα... Τα ειδα ομως... Και αυτη τη στιγμη πριζω και εσας... Γιατι τουλαχιστον εγω ξερω να ειμαι οκ με τη παρτη μου γιαυτο και δε παω μπροστα... Η τελικα εγω πρεπει να αλλαξω Η κατι αλλο! Κοινωνικος κομφορμισμοσ... Και ειμαι να ακουσω και τα αντιθετα... ( οχι οτι εχουμε τη δυναμη ν λυσουμε κατι) ετσι μωρε ξερετε κουβεντα να γινεται... Φιλε βαβουζλε... πιστευεισ... Οτι εκει που θα πας και μπηκες και συγχαρητηρια απο τι διαβασα... Δε θα ερθει η στιγμη που θα θες να εισαι περηφανος για τη δουλεια που κανεις; Γιατι αποτι ειδα εισαι και εσυ απο αυτους που θελουν και το κανουν... να σου πω κατι; Αναρωττηθηκες ποτε γιατι ο θεσμος των εποπ Ειναι τοσο υποβαθμισμενος; γιατι κανενας μα κανενας δε ειπε ποτε τιποτα... Καιοταν θα μπεις και θα περασουν 3 χρονια Τουλαχιστον εκει θα το καταλαβεις και θα επις ειχαν δικαιο γιατι θα εχεις στο κεφαλι σου ανθρωπους πουδεν πρεπει και δε θα μπορεις να κανες τιποτα γιαυτο... τεσπα... κουραστηκα... Μακης και Λακης και τα καναλια Ολοι αυτοι ειναι υποκινουμενοι και μακαρι να μπορουσαν να αλλαξουν κατι θα πηγαινα εγω ιδια και θα τα ελεγα στη τατιανα στη λαμπιρη στο σκαι στο νετ οπου θεσ... Αλλα... αλλα... μας τραβαμε και εμεις τσιμπαμε... ετσι! Ετσι!!!

Anonymous

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ιλλυ μου δν σε πηρανε ε; Τι να πω... Συμφωνω μαζι σου και αν κανεις καμια κινηση περι τουτου εγω ειμαι εδω να βοηθησω...

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Δεν ειναι το θεμα αν με πηρανε η οχι, δεν με ενοιαξε τοσο για μενα διοτι συνειδητα επελεξα μια ειδικοτητα με πολυ λιγες θεσεις κ ηξερα πως ειχα ελαχιστες πιθανοτητες να περασω... Ειδα ατομα που το ηθελαν πραγματικα κ ατομα ικανα και δυστυχως εμειναν απεξω! Οκ σιγουρα να βαλουν αυτους με τα βυσματα αλλα θεωρω πως πρεπει να κρινουν αν ειναι ικανοι να υπηρετησουν την πατριδα η οχι, αν θα ειναι ικανα στελεχη! Πρεπει καποια στιγμη να σταματησει αυτο το κωλοσυστημα που επικρατει στην Ελλάδα... Ναι μπορει να μην βρουμε το δικιο μας, ομως καλο θα ηταν να δουν πως επιλεγονται ολοι αυτοι σε διαφορους διαγωνισμους κ Οτι πουλανε φρουδες ελπιδες στον κοσμο, ναι να ξεφτιλιστουν, να υπαρξει μια διαφανεια! Τοτε ας μην βαζουν καμια προυποθεση κ να παιρνουν οποιους γουσταρουν... Να τηρουν ολες τις προδιαγραφες, αυτο απαιτω! Τι θα πει ακαταλληλος στις γραμματικες γνωσεις; Τοτε γιατι την εκαναν δεκτη την αιτηση κ εκανε ολη αυτη τη διαδικασια; Για το τιποτα;
Anonymous

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν ξερω τι να πω... Η ελλαδα ειναι χωριο. -
Anonymous

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Υπομονη παιδια ο συμμαχος των ισχυρων, εγω εμαι επ οπ (2002) τοτε για 4,500 θεσεις ειχαν γινει 2,500 αιτησεις, τελικα κατεταγησαν 1800, απο τους 1800 τελικα μεσα σε 7 χρονια εμειναν μονο 1300, η πρωτη σειρα περασε πολυ δυσκολα, απο την τεταρτη κ μετα το πραγμα ειναι πολυ cool σε σημειο βεβαια που τις δουλειες ακομα εμεις τις κανουμε αλλα ετσι ειναι τα γαλαζια παιδια δεν τα αγγιζει κανεις ειδικα τις γυναικεσ
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Γιαννη μου συγχαρητηρια που περεμεινες και σου ευχομαι να εχεις καλα συνεχεια! Συζητουσατις προαλλες Με ενα φιλο μου κ τοτε το 2002 πρωτοβγηκαν οι εποπ και το παιδι ηταν φανταρος, θυμοταν οτι ολοι οι αξιωματικοι τους ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΝ να μπουν ως εποπ, αφου τους εδιναν τις αιτησεις συμπληρωμενες κ τους ελεγαν πως ηθελαν μονο την υπογραφη τους και ολα θα ειχαν τακτοποιηθει! ! Και τωρα ακουνε εποπ και βγαζουν αφρους... Εγω δεν διαβασα πουθενα να λεει η προκηρυξη 1641 εποπ αλλα 1700! Και αυτο ειναι το πιο εξοργιστικο απ'ολα, δηλαδη δεν βρηκαν 59 ατομα ικανα απο τοσες χιλιαδες ατομα; Μην τρελαθουμε τωρα! ! ειναι για φτυσιμο, πολυ ξεφτιλισμενοι... τι θα πει κριθηκε ακαταλληλος στα υγειονομικα; ειναι κουτσος, τυφλος ή παραλυτος; τι θα πει κριθηκε ακαταλληλος στις γραμματικες γνωσεις; και το πτυχιο που προσκομισε ο υποψηφιος τι ηταν; Τοτε γιατι εκαναν δεκτη την αιτηση και γιατι να μπει σε ολη αυτη την ταλιαπωρια(μετακινησεις, εξοδα, ξενοδοχεια) εφοσον εξαρχης δεν τους εκανε και καλα; Αλλα ρε παιδια τι ψαχνουμε να βρουμε κ να αποδειξουμε; εμεις θα αλλαξουμε τον κοσμο; λυπαμαι για την καταντια μας! ! Ειλικρινα λυπαμαι που μενω στην Ελλαδα διοτι δεν εχει να προσφερει ενα καλυτερο αυριο στον πολιτη της... Τελικα ειμαστε πιο πισω και απο την Ουγκαντα
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

illy έγραψε: Εγω δεν διαβασα πουθενα να λεει η προκηρυξη 1641 εποπ αλλα 1700! Και αυτο ειναι το πιο εξοργιστικο απ'ολα, δηλαδη δεν βρηκαν 59 ατομα ικανα απο τοσες χιλιαδες ατομα; Μην τρελαθουμε τωρα!
Εγω κανω μια υποθεση, αν απο τις 59 θεσεις που μειναν κενες οι 5 ειναι πχ στην ειδικοτητα Τοπογραφος που απαιτει πτυχιο ΤΕΙ Τοπογραφιας, ποιος απο τους υπολοιπους υποψηφιους ειναι ικανος να καλυψει αυτες τις 5 θεσεις; Ας εχει 1002 ασχετα πτυχια και 50000 μορια, τοπογραφια εχει σπουδασει; Τοπογραφικο σχεδιο ξερει να κανει;Total Station ξερει να δουλευει; Πως λοιπον να μπει καποιος απο τους επιλαχωντες; Το ιδιο και για Νηπιαγωγος ή και για οποιαδηποτε ειδικοτητα απαιτουσε συγκεκριμενο πτυχιο.

Bamboozle
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2008 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Bamboozle »

Kostas_Topo έγραψε:
illy έγραψε: Εγω δεν διαβασα πουθενα να λεει η προκηρυξη 1641 εποπ αλλα 1700! Και αυτο ειναι το πιο εξοργιστικο απ'ολα, δηλαδη δεν βρηκαν 59 ατομα ικανα απο τοσες χιλιαδες ατομα; Μην τρελαθουμε τωρα!
Εγω κανω μια υποθεση, αν απο τις 59 θεσεις που μειναν κενες οι 5 ειναι πχ στην ειδικοτητα Τοπογραφος που απαιτει πτυχιο ΤΕΙ Τοπογραφιας, ποιος απο τους υπολοιπους υποψηφιους ειναι ικανος να καλυψει αυτες τις 5 θεσεις; Ας εχει 1002 ασχετα πτυχια και 50000 μορια, τοπογραφια εχει σπουδασει; Τοπογραφικο σχεδιο ξερει να κανει;Total Station ξερει να δουλευει; Πως λοιπον να μπει καποιος απο τους επιλαχωντες; Το ιδιο και για Νηπιαγωγος ή και για οποιαδηποτε ειδικοτητα απαιτουσε συγκεκριμενο πτυχιο.

Λοιπον ειναι ο μοναδικος εδω μεσα η μοναδικη που εκανε αυτι τη διατυπωση... ΠΟΛΥ σωστο ... Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Κωστα δεν μιλησα για τους επιλαχοντες... Μιλησα για επιτυχοντες! ! δηλαδη σε τοσες χιλιαδες αιτησεις δεν υπηρξαν ικανοι τοπογραφοι, νηπιαγωγοι και ο, τι αφορα ειδικοτητες με πτυχια; Ολοι ηταν ανικανοι; αυτες οι θεσεις εμειναν κενες επειδη δεν βρεθηκαν ατομα! Οι επιλαχοντες στην ουσια θα ηταν αν ειχαν καλυφθει Και οι 1700 θεσεις! ! Και που ξερεις εσυ οτι σε αυτες τις ειδικοτητες οτι πηραν ατομα που ειχαν αυτα τα πτυχια; το ξερεις; και εξαλλου τα περισσοτερα γινονται μεσω η/υ οποτε δεν θα ειναι δυσκολο να μαθουν το προγραμμα... Γιατι οι γαζωτριες ξερουν να ραβουν και απο την ωρα που βγηκαν απο την κοιλια της μαμας τους; κ ομως σε αυτη την ειδικοτητα δεν ζητουσαν ενα χαρτι που να δειχνει οτι ξερεις κοπτικη-ραπτικη... Αλλωστε γι'αυτο και υπαρχει η εκπαιδευση! Τελος παντων, το θεμα ειναι πως τιποτα δεν εχουν τηρησει απο ο, τι εχουν στην προκηρυξη και ειναι πολλη μουφα ολη η ιστορια! Εχουν απομυθοποιησει το ολο θεμα δυστυχως κυριως για εκεινους που το γουσταραν πολυ! !
Anonymous

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ιλλυ για κατσε λιγο ρε συ σαν πολα μας τα πες. Εγω δηλαδη που δεν εχω πτυχιο ειμε αχρηστος και μονο εσυ με το πτυχιακη σου εισε σχετικη και αν θες να μαθεις πολλες ειδικοτητες ζηταν αποφοιτους γυμνασιου-λυκειου κτλ. γιατι ειναι ευκολες. Και για πες μας μηπως να ζητουσαν και πτυχιο αει γαζωτικης χαχαχχαχα ελεος παιδια χαλαρωστε. Και στο κατω κατω επειδη εγω εποπ ειμαι στο τεχνικο τεχνιτης οχηματων πριν μπω δεν ηξερα τιποτα και τωρα ειμαι απ τους πιο σημαντικους της διμοιριας συντηρησεως οποτε ψυχη και θεληση θελει ο στρατος
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Ξερω πολυ καλα τι εγραφε η προκηρυξη, την ξερω απ'εξω και ανακατωτα! Εγω ξερω πως οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται... ναι, γιατι γελας; αν δεν ξερεις να κοβεις κ να ραβεις θα παει ο καθε ασχετος; Εγω πχ ειμαι ασχετη σε αυτο το αντικειμενο! ! ακομη και στην ειδικοτητα που περασες εσυ epop τεχνικου αν δεις στην προκηρυξη γραφει οτι θελει πτυχιο συγκεκριμενο, το ειχες; και αν καταλαβες καλα αυτο λεω, πως και ο πιο ασχετος να ειναι καποιος τα μαθαινει στην εκπαιδευση! ! αυτο ειπα... επομενως ειναι εφικτο κ διολου δυσκολο να μπει καποιος σε μια ειδικοτητα που δεν εχει το συγκεκριμενο χαρτι! ! αλλωστε εχει γινει σε προηγουμενες χρονιες! Ναι τα αθληματα τα περασα, δεν ηταν αυτο που με ενδιεφερε... Αλλωστε δεν θα ειμαστε αθλητες μεσα, θα υπηρετουμε την πατριδα μας, εμενα αυτο θα με ενοιαζε, να εκανα σωστα τη δουλεια μου!

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για την προκήρυξη των ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από tzovana18 »

Ρε παιδια μην τσακωνεστε δν υπαρχει λογος η illy δν λεει κατι κακο αλλα προσπαθει να μας πει οτι αλλα ειναι υπο βισμα και οτι οι καλοι που εχουν σκιστει στο διαβασμα ειναι απεξω και κακα τα ψεματα δν μπηκαν ατομα που να κατειχαν πτυχια αλλα λεει οτι δν παιζει και ρολο και σε αλλες σελιδες μας επισημαινει οτι ο στρατος θελει ψυχη επιμονη και υπομονη κα καρδια εδω ενα παιδι που ηξερα δηλ οικονομικο και το εβαλαν νοσοκομο καταδρομων δηλ τη να παι κανεις; Εμενα προσωπικα που [εφαγαν μορια]ειμαι πολυτεκνη και δν μου τα εβαλαν τα μορια ενω τα κατεθεσα ολα τα σχετικα χαρτια τι να πεις νικησε το πιο υσχηρι βισμα δν πειραζει παμε για της επομενες 18 χρονων ειμαι ακομα ουτε κουτση υτε στραβη ειμαι Θα ξαναδωσω παλι και παλι μεχρι να καταφερω να μπω οπως και εσεις παιδια καθε εμποδιο για καλο αλλα μην τα παρατατε δν θσα λειπει τιποτα! Εικόνα

Μα τιποτα! Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες