Θάλασσας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Greek_Army »

297ΙΜΑΚ έγραψε:Εγω την βλεπω μακροστενη σαν στρετσαρισμενη κατακορυφα


edit Εικόνα
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Παρ Σεπ 03, 2010 4:51 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:Μόνο που θα έβλεπες τα παράσημα θα έπεφτες από μόνος σου για κάμψεις
Οποιοσδηποτε ασχετος με τα στρατιωτικα ναι θα επεφτε. Οσο τις κοιταζω και οσο καθαρες ειναι δεν βλεπω κατι που δεν θα ειχε ενας αντιστοιχου χρονου υπηρεσιας και βαθμου Αξιωματικος Π Ε Ζ Ι Κ Ο Υ. Ο Λ Α αυτα τα παιρνουν Ο Λ Ο Ι.

Εκτος βεβαια απο Ελευθερας Καταδρομων και ΟΥΚ για τον δεξια και Ελευθερας Καταδρομων και Αλεξιπτωριστων ΠΖ (USArmy) για τον αριστερα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ πάντως έχω δει στρατηγούς πεζικού με λιγότερα δεν ξέρω πως γίνεται.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από D.Y.K »

osst έγραψε:Α ρε νέοι. Α ΡΕ ΝΕΟΙ. Να σας είχα στο Πεύκο το `93 με Διοικητή κέντρου τον Γλεντζέ και διοικητή μοίρας τον Θάλασσα. Η Σκύλα και η Χάρυβδη.



Εμπειρία έ;
Είμαι πολύ νέος αλλά αυτό πραγματικά θα ήθελα να το ζήσω με οποιοδήποτε κόστος.
Η Φωτογραφία φαίνεται πεντακάθαρα και είναι και αξιοπρεπέστατη.
Ο Θάλασσας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.
Ο Γλεντζές ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.

Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

Ποιος απο τους δυο ειναο ο θαλασσας;

ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Nicolas_mk2

Θάλασσας

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ έγραψε:Ποιος απο τους δυο ειναο ο θαλασσας;



αυτος δεξιά, όπως βλεπεις την φωτο...
ikarus260
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 4:13 am
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από ikarus260 »

Στα δεξιά είναι ο θαλασσας
Black Steel

Θάλασσας

Δημοσίευση από Black Steel »

Greek_Army έγραψε:
BlackMarine έγραψε:Αυτα που γραφεται εινα μεγαλα παραμυθεια...
ας μας πει κάποιος που πολέμησε και πως.
εγώ τον θυμάμαι ανθ/γο από την μυκ 68 σχολείο.
μηλαμε για μεγαλη ντακοτα.
ο άνθρωπος δεν ήξερε μπάνιο (φοβότανε το νερό) και του έκανε ο τσάκος ιδιαίτερα μαθήματα στην πισίνα.
μηλαμε για μεγαλη ντακοτα.



αυτά μπροστά του θα τα έλεγες ρε μεγάλε; Μόνο που θα έβλεπες τα παράσημα θα έπεφτες από μόνος σου για κάμψεις


Το 68 Σχολειο τελείωσε τον Ιουνιου 1979.

Φυσικά και μπροστά του θα τα έλεγα. Μήπως θα έπεφτε αυτός για κάμψεις?
Όσο για τα παράσημα ξέρουμε πως τα παίρνουν κάποιοι.
Δεν απάντησες όμως. Που πολέμησε; Ξέρεις ; Μήπως στον πόλεμο των άστρων σαν Τζεντάι;
Βλέπεις ήμουν εκεί σαν εκπαιδευτής Βατραχάνθρωπος στο αδελφό σχολείο όταν εκπαιδευόταν.
Αν όταν στο σχολείο μου θα τον είχε φύγει από την πρώτη μέρα.
Α... Ξέχασα έχω και εγώ πολλά παράσημα...

Πεζοναύτης!

Θάλασσας

Δημοσίευση από Πεζοναύτης! »

Το τί φαίνεται στη φωτογραφία μπορεί να απέχει αρκετά απο αυτά που μπορεί να έχει και σε διακριτικά και και σε παράσημα. Είχα λοχαγούς σαν Πεζοναύτης που η στολή τους πραγματικά δεν είχε χώρο για άλλες πουλάδες και διακριτικά σχολείων. Τη μια μέρα φορούσαν τη μια παραλλαγή με κάποια διακριτικά και την άλλα μερα άλλη παραλλαγή με διαφορετικά διακριτικά...

Όσο για τον αντιστράτηγο στα αριστερά δίπλα απο τον Θάλασσα, αυτός είναι ο Αντιστράτηγος Παπαδάκης Σπυρίδωνας. ΄Μέχρι και πριν απο 7 μήνες περίπου ήταν σωματάρχης στο Β Σώμα Στρατού στο οποίο υπαγόμαστε Πεζοναύτες και Καταδρομείς.

Όσο για το τί έκανε πραγματικά ο Θάλασσα αυτό μόνο να το μαντέψουμε μπορούμε αφού ο άνθρωπος έχει αγκίξει τη σφαίρα του Μύθου και του Θρύλου. Ελπίζω όσο ζει ακόμα κάποια μέρα να εκδόσει την αυτοβιογραφία του σε ένα βιβλίο για να μαθαίνουν οι νεότεροι. Αυτό βέβαια θα γίνει αν γίνει ποτε, μόνο όταν περάσουν 30 χρόνια το λιγότερο απο τα όποια γεγονότα και αποχαρακτηριστούν για να μπορεί να πει τί έχει κάνει...

"Είμαστε οι πρώτοι σε θάλασσα και χώμα!
Είμαστε οι καλύτεροι μέσα στο Β' Σώμα! "
MAGISTER MILITUM

Θάλασσας

Δημοσίευση από MAGISTER MILITUM »

Ειναι υπαρκτο προσωπο οταν υπηρετουσα το 96 αυτος ηταν σε μιαμοναδα πεζικου στην ξανθη. οσο αφορα για τα κομμενα αυτια που τα εχει σε ενα βαζο με φορμολη ειναι αληθηνη ιστορια... τα εχει πανω στο γραφειο του. συντομα θα αποστρατευθει. περυσι το 2009 τον οκτωβριο ηταν υπευθυνοσ της στρατιωτικης παρελασης στην θεσσαλονικη εχει τον βαθμο του ταξιαρχου... μεχρι τον βαθμο του ταγματαρχη επιχειρουσε με μικρες ομαδες 2-3 ατομων στα τουρκικα φυλακια. βεβαια επισημως δεν αναφερεται τιποτα για ευνοητουσ καθαρα λογουσ... η περισυνη παρελαση ηταν η καλυτερη που εγινε τα τελευταια χρονια στην θεσσαλονικη... τους ελιωσε ολους μην ξεχνατε οτι περυσι εγινε και το σκηνικο με τις ειδικες δυναμεις που φωναζαν υπερ της μακεδονιας με συνθηματα και στο τελος βρεθηκαν αποδοκιμαζονται απο κατι πουλημενους 'διεθνιστουλιδεσ'...
ΕΛΛΑΔΑ

Θάλασσας

Δημοσίευση από ΕΛΛΑΔΑ »

Δεν τοκανε για την παρτη του πριν το κανει αυτο τουρκοι κομαντος ειχαν δολοφονησει τον αδερφο του μπροστα στα ματια του και δε σκοτωνε τους τουρκους τους εκοβε απλα τα αφτια αυτο ειναι ενα βασανιστηριο οι τουρκοι η αυτοκτωνησαν η τρελατθηκαν γιατι αμα σου κοψουν το αυτι ακους τα παντα χιλιες φορες πιο δυνατα απο οτι δε ειναι κομενο γιατι αυτο ειναι προστατευτικο και αμα κοπει ακους τα παντα χιλιες φορες πιο δυνατα και ετσι η αυτοκτονησαν η τρελαθικαν
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Θάλασσας

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ »

Ονομαζομαι αναστασιος 95 δ ΕΣΣΟ στρατιωτης απο αρκαδια

θα πω αυτα που εζησα με τον ανχη πεζικου θαλασσα ευστρατιο την περιοδο σεπτεμβριος 1995 απριλιος 1996 και ιδιαιτερα την νυκτα των ιμιων γιατι ειχα την τιμη να υπηρετησω υπο τις διαταγες του και δεν το λεω για φιλοφρονηση

1) τοτε ηταν διοικητης ενος μκτπ ταγματος στην κομοτηνη

2) την νυκτα 30-31 ιανουαριου 1996 ηταν απολυτα ψυχραιμος και ηρεμος, το απογευμα διαβαζε τα παιδια του στο γραφειο σαν να μην ετρεχε τιποτα, μετα τα εστειλε στην οικια του με το υπηρεσιακο τζιπ
3) μετα καλεσε τους αξιωματικους του ταγματοσ και ειπαι οτι θα φυγουμε και θα παμε στον χωρο διασπορας του ταγματος αφου ειχαν φτασει οι καταλληλεσ διαταγεσ

4) μεσα στα αρματα ειχαν μοιρασει πυρομαχικα σε ολους μας, ειχαμε μεταφερει και τον προσωπικο μας ιματισμο

5) επισης ειχαν βγει περιπολιες με τζιπακια αξιωματικοι και οπλιτεσ γιατι ειχαμε περιεργες κινησεις πολιτων (ο νοων νοητο)

6) ξεραμε και τις λεγαμε και εμεισ τις φημες για τα αυτια των μογγολων, για το κατεστραμενο μαγαζι στο μεγαλο πευκο, για τις δυο στερησεις βαθμου που ειχε φαει, για τις διαταγεσ που ελεγε σχετικα για τις καμψεις στους καταδρομεις κτλ. δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει τι ειναι αληθεια και τι ψεμμα. αυτο που ξερω ειναι οτι εαν επρεπε να πολεμησω και να πεθανω για την πατριδα θα ηθελα να μου εδινε διαταγες ο θαλασσας ευστρατιος

υγ1 αυτος που λεει οτι εινα ντακοτα ο θαλασσασ μαλλον το λεει για χιουμορ και θα πω αυτο που εβλεπα καθημερινα στην στολη του : ΟΥΚ 4, αλεξιπτωτο, πουλαδα και αλλα πολλα που δεν θυμαμαι, γιατι ειμαι πολιτης και οχι στρατιωτικος, και μαλλον δεν τα φοραγε για να μας εντυπωσιασει γιατι σημαινει αντιποιηση αρχης εαν φορασ κατι που δεν σου εχει αποδωθει νομιμωσ

υγ2 οταν πηρε ενα παρασημο απο τον τοτε διοικητη κομοτηνησ και μολις εφυγε ο ταξιαρχος μας ειπε ενωπιον ολων οτι δεν αξιζε αυτο το παρασημο που μολις του εδωσε η πατριδα. πρεπει να εισαι μεγαλη ντακοτα για να πεις αυτη την λεξη ενωπιον ενος ταγματος και στην αναφορα

υγ3 οταν υπηρχε καποιος αναφερομενος επειδη εβριζε τα θεια δεν του εριχνε φυλακη ενω επρεπε γιατι βλαστημουσε και αυτος τα θεια αλλα του εριχνε δεκα μερες κρατηση. το αναφερω αυτο γιατι μου ειχαι κανει τρομερη εντυπωση

υγ4 τον θαλασσα δεν το ξερω και μετα την κομοτηνη δεν το ξανασυναντησα δυστυχωσ

με εκτιμηση

αναστασιοσ

302

Θάλασσας

Δημοσίευση από 302 »

ΕΛΛΑΔΑ έγραψε:Δεν τοκανε για την παρτη του πριν το κανει αυτο τουρκοι κομαντος ειχαν δολοφονησει τον αδερφο του μπροστα στα ματια του και δε σκοτωνε τους τουρκους τους εκοβε απλα τα αφτια αυτο ειναι ενα βασανιστηριο οι τουρκοι η αυτοκτωνησαν η τρελατθηκαν γιατι αμα σου κοψουν το αυτι ακους τα παντα χιλιες φορες πιο δυνατα απο οτι δε ειναι κομενο γιατι αυτο ειναι προστατευτικο και αμα κοπει ακους τα παντα χιλιες φορες πιο δυνατα και ετσι η αυτοκτονησαν η τρελαθικαν


εγω εχω ακουσει οτι Τρελαίνεσαι Γιατι ακους σηματα απο το υπερπεραν αμα σου κοψουν το αφτι. Τι αλλο θα διαβασουμε...

Άβαταρ μέλους
Snakeshit
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 11:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Snakeshit »

Ο Γαληνός τι έχει κάνει; Γιατί βλέπω τον αναφέρετε κι αυτόν ως θρύλο.
ΑΕΡΑΤΟΣ

Θάλασσας

Δημοσίευση από ΑΕΡΑΤΟΣ »

Εγω βρε παλικαρια εχω συλογη με περισσοτερα απο 20 αυτια Τουρκων στο γραφειο μου. Τι να μας πει ο Θαλασσας με 4 μονο;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες