Τουρκικός επεκτατισμός

Ελληνοτουρκικά θέματα, βαλκάνια, εξωτερική πολιτική και διεθνείς σχέσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Καταρχάς εύχομαι να μην γίνει αφορμή το σχόλιό σου φίλε μου για να ξεκινήσει έντονη και αντιπαράθεση που να χαλάσει την συζήτηση. Κατά τα άλλα όμως, υπάρχει μια πολύ καλή λογική -σωστή ή όχι θα το κρίνει ο καθένας- σε αυτά που λες.

Anonymous

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Anonymous »

Κοίτα Στρατηγέ Άνεμε, η μαλακία που δέρνει κάποιους, δε σημαίνει οτι πρέπει να ισοπεδώνονται οι χώροι πρασίνου που έχουν μείνει σε αυτό το συνονθύλευμα μπάζων, την Αθήνα, για να φτιαχτούν γκαράζ τα οποία εκμεταλλεύεται ο οποιοσδήποτε. Πόσο μάλλον, όταν αυτοί θα είναι ιδιώτες. Στα Εξάρχεια μένω και αυτές τις παπαριές που λένε στην τηλεόραση, τις αμφισβητώ ανοιχτά. Πιο ασφαλής περιοχή δεν υπάρχει. Αν φυσικά ακούσω τον Τράγκα και τον Πρετεντέρη θα με βγάλουν τρελό η αναρχικό που προσπαθώ να υπερασπιστώ την περιοχή μου.

Οχι, προσωπικά δε μασάω τίποτα. Στα Εξάρχεια δε φοβάται κανείς και δεν έχει και κανένα απολύτως λόγο για να φοβάται.

Βέβαια όταν πυροβολούν 2μετροι καθυστερημένοι γορίλλες, νομίζω οτι μπορεί να διαχέεται στην ατμόσφαιρα ενα αίσθημα ανασφάλειας, αλλα και αυτό ξεπερνιέται.

Στη ζωή του ο καθένας, διαλέγει τι θέλει να πιστεύει. Αν ο άλλος θέλει να φοβάται, πρόβλημά του και δικαιωμά του.

Τα ψέματα όμως, προσωπικά τα σιχαίνομαι. Είτε είναι απο την πλευρά των πολιτικών, είτε απο την πλευρά φασιστών, είτε είναι απο την πλευρά αντιεξουσιαστών.

Των πολιτικών παραπάνω βέβαια, διότι είναι εκλεγμένοι αντιπρόσωποι, τους άλλους τουλάχιστον δε τους ψηφίζεις.

ΥΓ.Marko στις συζητήσεις, είμαι υπερ των έντονων αντιπαραθέσεων. Να είναι ο καθένας αυθεντικός σε οτι πιστεύει. Την υποκρισία την αφήνουμε στους πολιτικούς. Βέβαια δε λεω να αρχίσουν οι βρισιές κτλ, αλλα μη γίνουμε ίδιοι με αυτούς που βρίζουμε.

Δε νομίζω να χαλάσει η συζήτηση απο κανέναν

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Nassos »

Για την Ιστορία, ο Σολωμού πυροβολήθηκε από καταζητούμενο μέλος των Γκρίζων Λύκων και νυν ιδιοκτήτη πολυτελούς ξενοδοχείου στη Κατεχόμενη Κύπρο.
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Θα σου έλεγα αν θες να κάνεις έναν κανονικό λογαριασμό στο forum για να μπορείς να δέχεσαι και πμ.
Anonymous

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Anonymous »

Nasso δε νομίζω οτι έχει σημασία ποιός τον σκότωσε. Και αυτό, θα μπορούσε κάλλιστα να το χρησιμοποιήσει η τουρκική πλευρά ωστε να απαλλαγεί απο τις ευθύνες που τις αναλογούν.
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

GenerX έγραψε:Nasso δε νομίζω οτι έχει σημασία ποιός τον σκότωσε. Και αυτό, θα μπορούσε κάλλιστα να το χρησιμοποιήσει η τουρκική πλευρά ωστε να απαλλαγεί απο τις ευθύνες που τις αναλογούν.
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι, αλλά πιθανόν να στέκει.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από yandr »

GenerX έγραψε:Κοίτα Στρατηγέ Άνεμε, η μαλακία που δέρνει κάποιους, ...
Στα Εξάρχεια μένω και αυτές τις παπαριές που λένε στην τηλεόραση, ...


Φίλε GenerX, αν και συμφωνώ με τα περισσότερα από αυτά που λες, θα σε παρακαλούσα να επιστρέψεις σε ένα πιο κόσμιο επίπεδο συζήτησης γιατί στα τελευταία posts διολισθαίνεις προς την υβρεολογία.

Όπως βλέπεις προσπαθούμε να διατηρήσουμε ένα υψηλό επίπεδο συζήτησης και επειδή μπορείς εύκολα να εκφράσεις ένα συγκροτιμένο λόγο χωρίς την βοήθεια των παραπάνω λέξεων θα το εκτιμούσα αν βοήθαγες το forum να ανέβει μία σκάλα (αντί για το αντίθετο).

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Nassos »

Για μένα έχει σημασία γιατί αυτός ο άνθρωπος (Κενάν Ακίν) είναι υπό τη προστασία του Τουρκικού κράτους, όντας στέλεχος των μυστικών υπηρεσιών και πρώην "υπουργός" του ψευδο-κράτους.

Μάλιστα οι Τουρκικές Αρχές αρνήθηκαν να τον συλλάβουν και να τον παραδώσουν.
Στρατηγός Άνεμο
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:08 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Στρατηγός Άνεμο »

Κοίτα genrx εν μέρει συμφώνω σε αυτά που λες. Όμως δεν μπορείς να λες κόπτομαι και αγωνίζομαι για το πράσινο και τα δέντρα και απο την άλλη να τα καταστρέφεις εσύ ο ίδιος είναι μαλακία οπως είπες κι εσύ. Τα εξάρχεια είναι σχετικά ασφαλης περιοχή. Όσο για τους δίμετρους γορίλλες που λες η άποψη μου είναι οτι είναι δολοφόνοι και πρέπει να τιμωρηθούν με την ανώτερη ποινη. Ψέματα δεν έχω πει αν εννοείς κάτι για μένα. Και για να ξέρεις οτικαθυστερημένοι δίμετροι γορίλες δεν είναι μόνο οι ειδικοί φρούροι αλλά και αυτοί που μου έβγαλαν εμένα το πιστόλι τους ένα βράδυ για να με ληστέψουν και τα κατάφεραν. Δεν ξέρω αν ανήκεις στο χώρο των αναρχίκων και δεν με νοιάζει δικαίωμα του καθενός να πιστεύει οπου θέλει. Όμως τότε που μου έβγαλαν το πιστόλι και ναι ήταν στα εξάρχεια και ήταν και αλλοδαπός κάνεις δεν βρέθηκε να βοηθήσει ούτε καν δίνοντας μου το τηλέφωνο του, μετά την ληστεία να καλέσω σε βοήθεια όλι αδιάφοροι και κότες
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από GenerX »

Ναι ok,yandr σεβαστή η θέση σου. Δεν υποννοούσα εσένα Στρατηγέ, αλλα τα ΜΜΑ.

Nasso μιλάμε δηλαδή για εναν οργανωμένο δολοφόνο. Αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς, είναι να προσπαθούμε να αποτρέψουμε τέτοιες συμπεριφορές, απο τη δική μας πλευρά.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από yandr »

Εδώ μιλάμε για τον τουρκικό επεκτατισμό.

Οι συζητήσεις για Εξάρχεια και το πράσινο μπορούν να αποτελέσουν θέμα ξεχωριστής συζήτησης.
Anonymous

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Anonymous »

φιλε xg εγω το εγραψα αυτο με τον σολομου γιατι ειδα την λεξη συνταγμα και επειδη ο δολοφονος ηταν πολιτης δεν νομιζω οτι υπαρχει νομος στο να λεει σε καποιον να κανει τον σεριφη. Μιλωντας με καποια παιδια απο τουρκια ειπαν οτι δεν θελουν πολεμο με Ελλάδα με ΤΠτ δεν εχουμε να χωρισουμε ΤΠτ με τον τουρκο ταξιτζη γιατρο δικηγορο κτλ. αλλα υπαρχει μια μεγαλη μεριδα που ναι θελει πολεμο ειναι φανατικοι μουσουλμανοι και μαλιστα πολλοι ειναι στην κυβερνηση γνωστοτεροι και σαν στρατηγοι αυτοι ειναι που θελουν πολεμους και θερμες καταστασεις αυτοι ειναι και οι αιτια που οι τουρκια ειναι χρονια πισω. Οσο για τον ευροστρατο οταν γινει μαλλον τα νησια δεν θα ειναι στην αρμοδιοτητα τους.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από GenerX »

Ναι, αλλα τι γίνεται με τους Έλληνες του Τούρκου καλός, μόνο νεκρός ; Η να σε παραπέμψω στα συνθήματα περι επεκτατισμού της Ελλάδας, έτσι όπως είναι σήμερα τα σύνορα;

Μήπως οι ακραίοι Τούρκοι, θέλουν πόλεμο, επειδή το ίδιο επιθυμούν και οι ακραίοι Έλληνες;

Ποτέ δε κατάλαβα γιατί πάντα φταίνε όλοι οι άλλοι, αλλα οι Έλληνες είναι η καλύτερη ράτσα που προωθεί πολιτισμό, δημοκρατία κτλ κτλ.

Μπορούμε να δούμε και τη δική μας (τεράστια) Ελληνική καμπούρα νομίζω.

Στρατηγός Άνεμο
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:08 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τουρκικός επεκτατισμός

Δημοσίευση από Στρατηγός Άνεμο »

49 χρόνια συμπληρώνονται απο τότε που υπεγράφη η συνθήκη για την παραχώρηση των δωδεκανήσων στην Ελλάδα απο την ιταλία μήπως σημαίνει κάτι αυτό;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες