Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Hyper »

Δεν ειναι τιποτα αναγραφει πανω ονοματα γονεων τα παιδια τους αν ειναι παντρεμενος χωρισμενος καποιος κλπ

billysss

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από billysss »

Ok, ευχαριστώ για την διευκρίνηση ελπίζω να μου την δώσουν και να μη με πρίξουν :p
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Hyper »

Θα στην δωσουν αφου δεν εχεις παρει αυτου του τυπου
θεοφανης
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 12:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από θεοφανης »

Η αναβολή μου λόγω σπουδών λήγει τον Δεκέμβριο. Ακουσα οτι μπορει να πάρω και άλλη αναβολή λόγω παχυσαρκίας. Είμαι 1.79 και 140 κιλά. ΔΜΣ νομιζω 142. Το πρόβλημα μου ειναι οτι μένω με την μητερα μου που ειναι χωρισμένη και έχει περάσει εγκεφαλικό. Εργάζεται βεβαια αλλά έχουμε τεράστιο οικονομικό πρόβλημα και εργαζομαι κι εγω για να βοηθήσω. Αν πάω στρατο τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει. Μπορεί να χάσουμε και το σπίτι μας. Αν ξέρει κάποιος να μου πει ας βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Nassos »

θεοφανης έγραψε:Η αναβολή μου λόγω σπουδών λήγει τον Δεκέμβριο. Ακουσα οτι μπορει να πάρω και άλλη αναβολή λόγω παχυσαρκίας. Είμαι 1.79 και 140 κιλά. ΔΜΣ νομιζω 142. Το πρόβλημα μου ειναι οτι μένω με την μητερα μου που ειναι χωρισμένη και έχει περάσει εγκεφαλικό. Εργάζεται βεβαια αλλά έχουμε τεράστιο οικονομικό πρόβλημα και εργαζομαι κι εγω για να βοηθήσω. Αν πάω στρατο τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει. Μπορεί να χάσουμε και το σπίτι μας. Αν ξέρει κάποιος να μου πει ας βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ.


Ίσως να σου δώσουν αναβολή για 2 χρόνια. Ρώτα Στρατιωτικό ιατρό.
marios90

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από marios90 »

Καλησπέρα... Παρουσιάζομαι στην Τρίπολη 16/11 (Αεροπορία) και υπάρχουν πολλά οικονομικά προβλήματα στην οικογένεια και όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχουν χρήματα για στρατό... Δν μπορείς να είσαι κλεισμένος εκεί μέσα χωρίς ευρώ. Έχω πάρει ήδη μια αναβολή για κοινωνικούς λόγους. Τώρα θέλω να ξαναπάρω αναβολή αλλά δεν ξέρω τι θα τους πω για να μου τη δώσουν 100%. Σας παρακαλώ, δώστε λύση έχω τρελό άγχος μήπως δεν μου τη δώσουν
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

marios90 έγραψε:Καλησπέρα... Παρουσιάζομαι στην Τρίπολη 16/11 (Αεροπορία) και υπάρχουν πολλά οικονομικά προβλήματα στην οικογένεια και όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχουν χρήματα για στρατό... Δν μπορείς να είσαι κλεισμένος εκεί μέσα χωρίς ευρώ. Έχω πάρει ήδη μια αναβολή για κοινωνικούς λόγους. Τώρα θέλω να ξαναπάρω αναβολή αλλά δεν ξέρω τι θα τους πω για να μου τη δώσουν 100%. Σας παρακαλώ, δώστε λύση έχω τρελό άγχος μήπως δεν μου τη δώσουν


θα τους πει ότι αυτή την στιγμή δεν μπορείς να υπηρετήσεις επειδή έχεις οικονομικά προβλήματα και θα σου δώσουνε αναβολή
marios90

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από marios90 »

Οπότε δεν χρειάζεται να πάρω ρούχα μαζί μου ή να ξυριστώ έτσι; Αν παω πρωί θα φύγω την ίδια μέρα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

marios90 έγραψε:Οπότε δεν χρειάζεται να πάρω ρούχα μαζί μου ή να ξυριστώ έτσι; Αν παω πρωί θα φύγω την ίδια μέρα;


δεν φεύγεις την ίδια μέρα θα φύγεις την επόμενη
marios90

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από marios90 »

Δεν μου απαντήσες στο πρώτο ερώτημα. Και κάτι τελευταίο, αν πάρω γνωστό μου άτομο μαζί μου υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν την αναβολή την ίδια μέρα; Οπως και να έχει πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις. )
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

marios90 έγραψε:Δεν μου απαντήσες στο πρώτο ερώτημα. Και κάτι τελευταίο, αν πάρω γνωστό μου άτομο μαζί μου υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν την αναβολή την ίδια μέρα; Οπως και να έχει πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις.)


εφόσον πας για αναβολή κανένας δεν θα σε αναγκάσει να ξυριστείς. Για την αναβολή που λες. Την ίδια μέρα ας την δώσουνε θα την πάρεις το βράδυ.
marios90

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από marios90 »

Greek_Army συγγνώμη που σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, όταν παρουσιαστώ στο ΚΕΝ είναι υποχρεωτικό να περάσω όλη την διαδικασία (ιατρικές εξετάσεις κ. Τ. Λ.) ή πάω κατευθείαν στον ψυχολόγο; Εάν δεν είναι στο κέντρο από ποιον ζητάω να με παραπέμψει στο στρατιωτικό νοσοκομείο; Σε ευχαριστώ και συγγνώμη και πάλι που σε πρήζω. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ που νομίζω ότι θα σκάσω :P
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

marios90 έγραψε:Greek_Army συγγνώμη που σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, όταν παρουσιαστώ στο ΚΕΝ είναι υποχρεωτικό να περάσω όλη την διαδικασία (ιατρικές εξετάσεις κ. Τ. Λ.) ή πάω κατευθείαν στον ψυχολόγο; Εάν δεν είναι στο κέντρο από ποιον ζητάω να με παραπέμψει στο στρατιωτικό νοσοκομείο; Σε ευχαριστώ και συγγνώμη και πάλι που σε πρήζω. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ που νομίζω ότι θα σκάσω :P


αναγκαστηκά θα τις περάσεις όλες τι διαδικασίες. Και στο κέντρο θα περάσεις από γιατρό και θα περιμένεις αύριο το πρώι να πας στο νοσοκομείο με τα υπόλοιπα παιδιά που έχουνε προβλήματα υγείας
guest

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από guest »

Πήρα τρίμηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους πρίν λίγες μέρες, στην ΕΣΣΟ του Φεβρουαρίουθα με φωνάξουν για κατάταξη ή στην ΕΣΣΟ Μαίου;
guest

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από guest »

guest έγραψε:Πήρα τρίμηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους πρίν λίγες μέρες, στην ΕΣΣΟ του Φεβρουαρίουθα με φωνάξουν για κατάταξη ή στην ΕΣΣΟ Μαίου;
Παιδιά κάποιος που να γνωρίζει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης