Άδεια πριν την ορκομωσία

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από REPAINER »

G47 έγραψε:Πηρα πτυχειο στη σχολη μου και ορκιζομαι 19/11.Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εχω ηδη μπει μεσα, σωστα;

Σε αυτη τη περιπτωση τι παιζει;



παιρνεις αδεια απο τη μοναδα σου και πας, και στο κεντρο να εισαι ακομα σου δινουν αδεια, το πιθανοτερο αυθημερον ομως
G47
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Σεπ 17, 2010 9:24 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από G47 »

Κανενα προβλημα, απλα να ορκιστω θελω και αμφεβαλα για το αν δινουν ακριβως γιατι θα ειμαι στο κεντρο. Ευχαριστω.

...
G47
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Σεπ 17, 2010 9:24 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από G47 »

REPAINER έγραψε:
G47 έγραψε:Πηρα πτυχειο στη σχολη μου και ορκιζομαι 19/11. Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εχω ηδη μπει μεσα, σωστα;

Σε αυτη τη περιπτωση τι παιζει;



παιρνεις αδεια απο τη μοναδα σου και πας, και στο κεντρο να εισαι ακομα σου δινουν αδεια, το πιθανοτερο αυθημερον ομως
Πηρα τηλεφωνο στο στρατολογικο Πατρας οπου ειμαι γραμμενος και μου ειπαν οτι μαλλον μπαινουμε 16-19 Νοεμβρη και δεν δινουν αδεια οσο θα ειμαι στο κεντρο.

Τελικα δε ξερω τι ισχυει... Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από Greek_Army »

G47 έγραψε:
REPAINER έγραψε:
G47 έγραψε:Πηρα πτυχειο στη σχολη μου και ορκιζομαι 19/11.Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εχω ηδη μπει μεσα, σωστα;

Σε αυτη τη περιπτωση τι παιζει;



παιρνεις αδεια απο τη μοναδα σου και πας, και στο κεντρο να εισαι ακομα σου δινουν αδεια, το πιθανοτερο αυθημερον ομως
Πηρα τηλεφωνο στο στρατολογικο Πατρας οπου ειμαι γραμμενος και μου ειπαν οτι μαλλον μπαινουμε 16-19 Νοεμβρη και δεν δινουν αδεια οσο θα ειμαι στο κεντρο.

Τελικα δε ξερω τι ισχυει... Εικόνα



μπορείς να συνεννοηθείς με το κέντρο που θα παρουσιαστείς να μπεις 20 του μήνα, τώρα τι κυρώσεις θα έχεις λογικά 10-15 μέρες φυλακή εφόσον τους ειδοποιήσεις
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κάτσε μην βιάζεσαι δεν ξέρει καν πότε παρουσιάζεται ...
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από REPAINER »

Greek_Army έγραψε:Κάτσε μην βιάζεσαι δεν ξέρει καν πότε παρουσιάζεται...


λεω αν ειναι στο κεντρο, οτι και να ειναι στο κεντρο παιρνει αδεια. Στη στρατολογια απλα του λενε τι ισχυει συμφωνα με το νομο. Και ολοι ξερομε οτι δεν παιρνει κανεις αδεια μεχρι την ορκωμοσια.

ατυπα ομως παιζουν ττοιες αδειες σε μερικες περιπτωσεις. Οπως μια κηδεια, η κατι αλλο σημαντικο

και οσο αφορα την ορκωμοσια στο πανεποστημιο. Ειδα στο κεντρο οταν υπηρετουσα τετοιο περιστατικο μπροστα στα ματια μου, ζητηθηκε αδεια απο το λοχαγο και αυτος με τη σειρα του αφου συνενοηθηκε με τον διοικητη, δωθηκε αδεια στο παιδι
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μα δεν διαφωνώ μαζί σου, φυσικά και δίνουνε άδεια απλά αν παρουσιαστεί 19 του μήνα δεν μπορεί να πάρει άδεια αυτό λέω Εικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:Μα δεν διαφωνώ μαζί σου, φυσικά και δίνουνε άδεια απλά αν παρουσιαστεί 19 του μήνα δεν μπορεί να πάρει άδεια αυτό λέω Εικόνα
Ρε σεις η καταταξη γινεται απο την ανατολη μεχρι τη δυση του ηλιου... Αν μετα την ορκωμοσια του και πριν δυσει ο ηλιος μπει δεν εχει προβλημα...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από Greek_Army »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Μα δεν διαφωνώ μαζί σου, φυσικά και δίνουνε άδεια απλά αν παρουσιαστεί 19 του μήνα δεν μπορεί να πάρει άδεια αυτό λέω Εικόνα
Ρε σεις η καταταξη γινεται απο την ανατολη μεχρι τη δυση του ηλιου... Αν μετα την ορκωμοσια του και πριν δυσει ο ηλιος μπει δεν εχει προβλημα...



ναι παίζει και αυτό το ξέχασα λοχία Εικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Μα δεν διαφωνώ μαζί σου, φυσικά και δίνουνε άδεια απλά αν παρουσιαστεί 19 του μήνα δεν μπορεί να πάρει άδεια αυτό λέω Εικόνα
Ρε σεις η καταταξη γινεται απο την ανατολη μεχρι τη δυση του ηλιου... Αν μετα την ορκωμοσια του και πριν δυσει ο ηλιος μπει δεν εχει προβλημα...
ναι παίζει και αυτό το ξέχασα λοχία Εικόνα
Γι αυτο πρεπει να υπαρχει παντου ενας Λοχιας...

G47
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Σεπ 17, 2010 9:24 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από G47 »

OΠοτε οπως λετε, αν το χαρτι καταταξης αναφερει οτι μπαινω στις 19 του μηνα μονο αν παω να ορκιστω και μπω οταν τελειωσω το απογευμα, θα μπορεσει να γινει γιατι δε γινεται απο τη πρωτη μερα να παρω αδεια.
Αλλα αν μπαινω στις 16 η 17 του μηνα, θα μπορεσω να παρω;
Απο ο. Τι καταλαβαινω τυπικα δε γινεται και ειναι θεμα διοικητη;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από Greek_Army »

G47 έγραψε:OΠοτε οπως λετε, αν το χαρτι καταταξης αναφερει οτι μπαινω στις 19 του μηνα μονο αν παω να ορκιστω και μπω οταν τελειωσω το απογευμα, θα μπορεσει να γινει γιατι δε γινεται απο τη πρωτη μερα να παρω αδεια.
Αλλα αν μπαινω στις 16 η 17 του μηνα, θα μπορεσω να παρω;
Απο ο. Τι καταλαβαινω τυπικα δε γινεται και ειναι θεμα διοικητη;


ακριβώς
neos kai mavros
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 3:00 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από neos kai mavros »

Εχω ενα σημαντικο γεγονος (γαμος κοντινου προσωπου) στης 19/2/2011 και εγω κατατασομαι στον αυλωνα τεθωρακισμενα 7/2/2011 θα μπορεσω να παρω αδεια?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες