Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΕΜΕΣΙΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 1:29 am
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΝΕΜΕΣΙΣ »

Μήπως υπάρχουν περαιτέρω πληροφορίες για τους βατραχανθρώπους της Mossad?
ΕΛΥΛΗΘΕΝ Η ΩΡΑ, ΙΝΑ ΔΟΞΑΣΘΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Nassos έγραψε:
moikanosEdessa έγραψε:Εγω φετος δινω για Ευελπίδων και ΣΜΥ, αν περάσω γινετε να παω στους Πεζοναυτες (USMC) στην Αμερική; (Μιας και μιλάτε για Αμερική)
Για συνεκπαίδευση ίσως, για μόνιμος ξέχασε το. Εκτός και αν παρεις Αμερικανική υπηκοότητα.
Το σχολειο μπορει να το βγαλεις, οπως των Rangers και της 101 Airborn αλλα να υπηρετησεις 35 χρονακια εκει πρεπει να εχεις Αμερικανική υπηκοότητα.
ΝΙΝΙΣ

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΝΙΝΙΣ »

Εχω ακουσει οτι στα ΟΥΚ ο εκπεδευτης μπορει να σε κοψει επειδει δε σε γουσταρει σαν φατσα το εχω ακουσει απο εναν που ειχε παει στα ΟΥΚ και κοπηκε στο τελος σχεδον δεν ξερω κατα ποσο ισχυει. Αλλα για την λεγεωνα να μας πει καλυτερα καποιος που εχει παει.vest Ειπες υπαρχουν καλυτερς μοναδες στον κοσμο συμφωνο οπως ειναι πχ οι spetsnaz αλα απο την στιγμη που δεν εισαι Ρωσσος δεν μπορεις να πας. Και δεν χρειαζεται να εισαι απελπιζμενος για να πας Στην Λεγεωνα Ας το κρινουν καλυτερα αυτοι που εχουν παει τεσπα ξεφυγαμε απο το θεμα απλα δεν ειναι σωστω να κατηγορουμε κανενα σωμα στις ε. Δ

george12
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 10:46 pm
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από george12 »

Logan έγραψε:Πέιτε τα και στους Αμερικάνους Πεζοναύτες αυτά, που δεν έχουν αφήσει βουνοκορφή για βουνοκορφή στο Αφγανιστάν.Εικόνα
μην ψαχνεις ακρη με τους αμερικανους... Τα μονα καλα που εκαναν οι αμερικανοι ηταν το Μ4 και το Μ16
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

george12 έγραψε:
Logan έγραψε:Πέιτε τα και στους Αμερικάνους Πεζοναύτες αυτά, που δεν έχουν αφήσει βουνοκορφή για βουνοκορφή στο Αφγανιστάν.Εικόνα
μην ψαχνεις ακρη με τους αμερικανους... Τα μονα καλα που εκαναν οι αμερικανοι ηταν το Μ4 και το Μ16


Ενταξει φιλε μου ολα καλα ολα ωραια αλλα οι αμερικανοι πεζοναυτες απο εκπαιδευση καλα κρατουν μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

ikarus260
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 4:13 am
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ikarus260 »

Deathdiver έγραψε:
george12 έγραψε:
Logan έγραψε:Πέιτε τα και στους Αμερικάνους Πεζοναύτες αυτά, που δεν έχουν αφήσει βουνοκορφή για βουνοκορφή στο Αφγανιστάν.Εικόνα
μην ψαχνεις ακρη με τους αμερικανους... Τα μονα καλα που εκαναν οι αμερικανοι ηταν το Μ4 και το Μ16
Ενταξει φιλε μου ολα καλα ολα ωραια αλλα οι αμερικανοι πεζοναυτες απο εκπαιδευση καλα κρατουν μην τα ισοπεδωνουμε ολα...



Και μην ξεχνάμε ότι ανά πάσα ώρα και στιγμή εκεί κάνουν πολεμικές επιχειρήσεις και η εκπαίδευση είναι σκληρή. Και όταν μιλάμε για επιχειρήσεις, δεν μιλάμε για ψιλοπράγματα όταν λέμε για Ιράκ, μέση ανατολή κλπ
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλέξης »

Καλησπέρα ! Γνωρίζει κανείς τι εκπαίδευση περνούν οι rangers; Επίσης έχω ακούσει ότι υπάρχουν μερικοί έλληνες στρατιωτικοί Rangers ! Πώς γίνεται να ακολουθήσεις κάτι τέτοιο;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το συγκεκριμένο σχολείο νομίζω έχουν την δυνατότητα να το παρακολουθήσουν μόνο αξιωματικοί.Ο διμοιρίτης μου σε κανά μήνα, έφυγε! Εικόνα

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από illy »

Θελω να ρωτησω κατι σε ολους εσας που εχετε υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις... Εχει εδω κ 5 μερες συνεχομενες που βλεπω το black hawk down για πολλοστη φορα-ειναι η αγαπημενη μου ταινια- κ εχω παρατηρησει οτι λενε συνεχεια μεταξυ τους "Χου-α", ειναι συνθηματικο που το λενε γενικοτερα οι ειδικοδυναμιτες ακομη κ των ελληνων η ειναι ενα συνθηματικο μονο των Δελτα; Ευχαριστω

Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

illy έγραψε:Θελω να ρωτησω κατι σε ολους εσας που εχετε υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις... Εχει εδω κ 5 μερες συνεχομενες που βλεπω το black hawk down για πολλοστη φορα-ειναι η αγαπημενη μου ταινια- κ εχω παρατηρησει οτι λενε συνεχεια μεταξυ τους "Χου-α", ειναι συνθηματικο που το λενε γενικοτερα οι ειδικοδυναμιτες ακομη κ των ελληνων η ειναι ενα συνθηματικο μονο των Δελτα; Ευχαριστω



Eιναι προσφωνημα των αμερικανων πεζοναυτων (usmc) και των αντιστοιχων καταδρομων (rangers)

και αν το δεις γραμμενο καπου θα το δεις Hu-ra

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από illy »

Αρα δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο με τους ελληνες ειδικοδυναμιτες ετσι; Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου
Dum spiro spero
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

D.Y.K έγραψε:Το συγκεκριμένο σχολείο νομίζω έχουν την δυνατότητα να το παρακολουθήσουν μόνο αξιωματικοί. Ο διμοιρίτης μου σε κανά μήνα, έφυγε! Εικόνα
Ακριβως! ειναι σχολειο που μαθαινει στους Αξ. πρωτης γραμμης πως να ειναι παραδειγμα για το προσωπικο που τους ακολουθουν. Αν θυμαμαι καλα 6 βδομαδες, την πρωτη περνανε σχολειο Αλεξιπτωτιστων Πεζικου

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Σωστο. Μονο αξιωματικους θυμαμαι. Ρεντινα ειχαμε αρκετους ρειντζερ. Δεν ειναι τιποτα αλλο απο το αμερικανικο Σχολειο Καταδρομων. Ρειντζερ=Καταδρομεας (στα αμερικανικα αγγλικα)
seal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 9:20 pm
Επικοινωνία:

Ξένες Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από seal »

Παιδια για ειμαι 19 ετων και εχω αποτυχει 2 φορες στις πανελληνιες εξετασεις για να μπω μονιμος στον στρατο... Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να δοκιμασω την τυχη μου στους SEALS. Εχω το prof (το πτυχιο αγγλικων). Τις αθλητικες δοκιμασιες τις περναω οσο και τις απαιτησεις για το divers school που εχουν. Απο κει και περα θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια μου δινατε για τα ΤΕΣΤ,MG-EL-GM που απαιτουν για να εισαχθεις... Ξερει κανεις που μπορω να βρω πληροφοριες (οπως η υλη) για αυτα τα τεστ; Θα εκτιμουσα ειλικρινα οποιαδηποτε απαντηση βοηθησει.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες