Διανυκτέρευση μονάδας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν με στειλουν σε μια περιοχη και νοικιασω καποιο διαμερισμα δικαιουμαι διανυκτερευση;
xifomahos84
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 12:55 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από xifomahos84 »

τασσοσ έγραψε:Αν με στειλουν σε μια περιοχη και νοικιασω καποιο διαμερισμα δικαιουμαι διανυκτερευση;
oxi αν παρεις διανυκτερευση δεν θα παρεις τιμητικη παραμεθοριου
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Nassos »

τασσοσ έγραψε:Αν με στειλουν σε μια περιοχη και νοικιασω καποιο διαμερισμα δικαιουμαι διανυκτερευση;


Δεν πρόκειται να σου δώσουν καμμία άδεια διανυκτερεύσεως εκτός και αν έχεις συγγενείς Α΄ Βαθμού που διαμένουν κοντά στη Μονάδα σου (γονείς, αδέλφια).

Ίσως να σου επιτρέψουν αν έχεις και Β΄ Βαθμού συγγενείς.

angel1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 06, 2010 3:42 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από angel1 »

Τελειώνω τη βασική και με στέλνουν στον τόπο που διαμένω με την κοπέλα μου και που σπουδάζω. Δεν έχω επίσημο έγγραφο ενοικιαστηρίου γιατί με φιλοξενεί η κοπέλα μου. Επίσης δεν έχω πρώτους συγγενείς σε αυτήν τη πόλη. Θα μπορώ στις εξόδους μου να κοιμάμαι σπίτι μου;
angel1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 06, 2010 3:42 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από angel1 »

Συγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα τελικά... Αν π. Χ. Δόσω μια υπεύθυνη δήλωση ότι φιλοξενούμαι θα ΄χει κανα νόημα; Ή πρέπει να πω ότι είναι ξαδέλφη μου ή κοπέλα μου; Εικόνα ή να κάνοω ένα συμβολικό ενοικιαστήριο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

AΥτό είναι στο χέρι του διοικητή
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Rafale »

angel1 έγραψε:Συγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα τελικά... Αν π. Χ. Δόσω μια υπεύθυνη δήλωση ότι φιλοξενούμαι θα ΄χει κανα νόημα; Ή πρέπει να πω ότι είναι ξαδέλφη μου ή κοπέλα μου;Εικόνα ή να κάνοω ένα συμβολικό ενοικιαστήριο;
θα πας στον επιλοχια του λοχου σου. Θα βγεις αναφορα για το αιτημα σου. Απο το λγο σου εξαρταται. Απλα δεν θα πεις οτι ειναι ξαδελφη σου ουτε κοπελα σου. Αδελφη σου θα πεις οτι ειναι. Ουτε ενοικιαστηρια θελει. Θα δηλωσεις μονο στο επιλοχαδικο ακριβη διευθυνση. Κοιτα να τα εχεις καλα με τον επιλοχια και το λγο σου. Να ξερεις οτι κοβονται διανυκτερευσεις. Δεν περνανε ολες.

angel1

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από angel1 »

Ευχαριστώ πολύ... Εικόνα
stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από stathis123 »

Παιδια ενα φιλαρακι μου παρουσιαζετε στην καλαματα (οχι πεζοναυτης) ! Ειναι παιδι χωρισμενων γονιων και εχει εναν θειο εκει περα αρκετα κοντινο σε συγγενεια ξαδερφος του πατερα του αν δεν κανω λαθος! Με ρωτησε αν μπορει να δηλωσει το Σπιτι του θειου του για διανικτερευσεις και να πει ψεματα οτι ειναι ο πατερας του εκει Γιατι απο οτι εχω ακουσει εγω πρεπει να ειναι πρωτης συγγενειας το ατομο για να παρεις διανικτερευσεις! Μπορει να γινει Κατι τετοιο χωρις να τον παρουν πρεφα; Και γενικα τι Παιζει με τις διανικτερευσεις μπορει να μας πει καποιος;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

stathis123 έγραψε:Παιδια ενα φιλαρακι μου παρουσιαζετε στην καλαματα (οχι πεζοναυτης) ! Ειναι παιδι χωρισμενων γονιων και εχει εναν θειο εκει περα αρκετα κοντινο σε συγγενεια ξαδερφος του πατερα του αν δεν κανω λαθος! Με ρωτησε αν μπορει να δηλωσει το Σπιτι του θειου του για διανικτερευσεις και να πει ψεματα οτι ειναι ο πατερας του εκει Γιατι απο οτι εχω ακουσει εγω πρεπει να ειναι πρωτης συγγενειας το ατομο για να παρεις διανικτερευσεις! Μπορει να γινει Κατι τετοιο χωρις να τον παρουν πρεφα; Και γενικα τι Παιζει με τις διανικτερευσεις μπορει να μας πει καποιος;
Θελει νομιζω μια υπευθυνη δηλωση του πατερα του οτι επιτρεπει στο γιο του να διανυκτρευει στην οικια επι της οδου ταδε. Τωρα ποιανου ειναι η οικια δεν θα ψαξει να το βρει κανενας

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από fideas emk »

Μπορει. Θα παει ο θειος του χαρτι στη μοναδα. Υπευθυνη δηλωση αν θυμαμαι καλα. Εδω Ρεντινα (που ΔΕΝ ανηκει φρουρα σαλονικης) με 80% απο την πολη της σαλονικης στο σρτατοπεδο ΔΕΝ μπορουσες να πας Σαλονικη και χωρις διανυκτερευση... Μονο Σταυρο, Ασπροβαλτα και Ρεντινα μπορουσες να πας... Οποτε ολοι αποκτησανε σπιτια Ασπροβαλτα...

stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από stathis123 »

Το ιδιο ισχυει και για την μανα του δηλαδη εε; Μπορει να κανει αυτη δηλωση;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Rafale »

stathis123 έγραψε:Παιδια ενα φιλαρακι μου παρουσιαζετε στην καλαματα (οχι πεζοναυτης) ! Ειναι παιδι χωρισμενων γονιων και εχει εναν θειο εκει περα αρκετα κοντινο σε συγγενεια ξαδερφος του πατερα του αν δεν κανω λαθος! Με ρωτησε αν μπορει να δηλωσει το Σπιτι του θειου του για διανικτερευσεις και να πει ψεματα οτι ειναι ο πατερας του εκει Γιατι απο οτι εχω ακουσει εγω πρεπει να ειναι πρωτης συγγενειας το ατομο για να παρεις διανικτερευσεις! Μπορει να γινει Κατι τετοιο χωρις να τον παρουν πρεφα; Και γενικα τι Παιζει με τις διανικτερευσεις μπορει να μας πει καποιος;
ισχυει για πρωτο βαθμο συγγενειας. Βεβαια δια της πλαγιας οδου ισως καταφερει κατι. Χωρις να ειναι κατι σιγουρο. Αλλιως να μην το ρισκαρει.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

stathis123 έγραψε:Παιδια ενα φιλαρακι μου παρουσιαζετε στην καλαματα (οχι πεζοναυτης) ! Ειναι παιδι χωρισμενων γονιων και εχει εναν θειο εκει περα αρκετα κοντινο σε συγγενεια ξαδερφος του πατερα του αν δεν κανω λαθος! Με ρωτησε αν μπορει να δηλωσει το Σπιτι του θειου του για διανικτερευσεις και να πει ψεματα οτι ειναι ο πατερας του εκει Γιατι απο οτι εχω ακουσει εγω πρεπει να ειναι πρωτης συγγενειας το ατομο για να παρεις διανικτερευσεις! Μπορει να γινει Κατι τετοιο χωρις να τον παρουν πρεφα; Και γενικα τι Παιζει με τις διανικτερευσεις μπορει να μας πει καποιος;


υπεύθυνη δήλωση που θα λέει ο θείος του ότι έχει την ευθύνη για ότι του συμβεί όταν παίρνει διανυκτερεύσεις επίσης χάνει και την τιμητική άδεια παραμεθωρίου

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Δευ Αύγ 23, 2010 5:29 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες