Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

cristi έγραψε:Πραγματικα δεν ξερω πως μπορει να Επιτευχθει συνυπαρξη ενος αθεου Με τις ειδικες δυναμεις; Και απορω βεβαια. Προσωπικα δεν πιστευω οτι Οι αθεοι πρεπει να ανηκουν στις ειδικες δυναμεις. Το βλεπω ατοπο παραλογο και εξωφρενικο. Οι αντρες των ειδικων δυναμεων εχουν καρδια ψυχη και πιστη. Πιστη πως καποια μερα θα δουμε την αγια σοφια οπως της αξιζει να ειναι


Είμαι στις ειδικές δυνάμεις αυτή τη στιγμή και δεν πιστεύω ούτε σε Θεό, ούτε σε ανθρώπους και δεν νοιάζομαι για κανέναν. Είμαι στις ειδικές δυνάμεις μόνο για μένα,  χάνω που χάνω 9 μήνες από τη ζωή μου, ας τρέξω λίγο τουλάχιστον.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Rafale »

Καπου πιστευεις παντως τωρα ειναι σε σενα. Οταν περασουν τα χρονια ισως καπου αλλου πιστεψεις.

DimitrisGR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 12:47 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DimitrisGR »



Δεν ειναι λιγο αντιφατικο αυτο Velerefontis...

Δηαλδη ημιορκίζεσαι;

Τι θέλω να πώ με αυτο...

"Ορκίζομαι να φυλάττω πίστιν εις την Πατρίδα.

Υπακοήν εις το Σύνταγμα, τους Νόμους και τα ψηφίσματα του Κράτους.

Υποταγήν εις τους ανωτέρους μου.\

Να εκτελώ προθύμως και άνευ αντιλογίας τας διαταγάς των.

Να υπερασπίζω με πίστιν και αφοσίωσιν, μέχρι της τελευταίας ρανίδος του αίματος μου, τας Σημαίας.

Να μη τας εγκαταλείπω, μηδέ ν' αποχωρίζομαι ποτέ απ' αυτών.

Να φυλάττω δε ακριβώς τους στρατιωτικούς νόμους.

Και να διάγω εν γένει ως πιστός και φιλότιμος στρατιώτης".

Θα σταθω απλα εδω... Να υπερασπίζω με πίστιν και αφοσίωσιν, μέχρι της τελευταίας ρανίδος του αίματος μου, τας Σημαίας.

Θα σταθω απλα εδω: Με βαση την ιστορια και χωρις να διαχωρίζω τις σημαίες γιατι όπως οι περισσότεροι ξέρουμε υπάρχουν "2" σε οποιαδήποτε περιπτωση φέρει απάνω τον σταυρο (δεν ειναι το Χ της Αντερλεχτ) που κατ'εμε αντιπροσωπευει την θρησκεια (κατα βασιν) της Ελλάδος. Φρόνημα των Ε. Δ. Για να ειναι και αποτελεσματικες ειναι το "ρομαντικο αίσθημα" του Πατρις Θρησκεία οικογένεια. Η σημαία μας ειναι η μονη που ταυτίζεται με ειδανικα και δει με θρησκεία. Αν το δούμε με την εννοια του μισθοφόρου και του πάω και κανω τη δουλεια μου εκει ΟΚ. Ας ειναι όλοι που το βλέπουν δουλεια έτσι... Αλλα μου ειναι δυσκολο να δω στελεγχος να ειναι Ειδικοδυναμίτης για να ειναι επειδη ειναι δουλεια!

Τον κάλο τον έχει και τα πιστευω αυτα τα έχει. Απο κει και πέρα αν ειναι δεκτοι όλοι αυτοι στο στρατευμα δεν μπορω να πω οχι γιατι εχω στο πισω μέρος του μυαλου μου το υπηρεσιακα.

Αλλα Δε μπορεις να εισαι μουσουλμανος και να λες για την Αγ. Σοφια και αν ακους για αλλόθρησκους... Εκτος και αν... Εχουν λόγο καποια στιχακια που κόβονται και μένουν μονο τα "δυναμωτικα"...

DimitrisGR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 12:47 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DimitrisGR »

Με την ιδια λογικη και ο όρκος παιρνει αντιφατικο χαρακτήρα. Υπακοήν εις το Σύνταγμα, τους Νόμους και τα ψηφίσματα του Κράτους.(διακιωμα ανεξηθρησκείας)

Να υπερασπίζω με πίστιν και αφοσίωσιν, μέχρι της τελευταίας ρανίδος του αίματος μου, τας Σημαίας.(που φέρουν το συμβολο της Θρησκκείας)

Δε νομιζω οτι θα πρέπει καποια πράγματα να τα ισοπεδώνουμαι.

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Φίλε Δημήτρη,

Έχεις δίκιο σ'αυτά που λές αλλά... Υπάρχει ένας απλός διαχωρισμός... Ένας "άθεος" σαν κι εμένα δεν είναι θρήσκος. Δεν είναι θρησκεία η αθεία, επομένως περιορισμούς δεν έχει. Αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω έχει δίκιο. Έιχαμε και παπά και ορκιζόμασταν στο Ευαγγέλιο; Δε θυμάμαι... Χωρίς γυαλία στο 1 τσίτα και με τον αέρα να ξυρίζει και το κοράνι να βγάζανε χαμπάρι δε θα'περνα. Αλλά καλή η υπενθύμιση φυσικά και είχαμε παπά. Και όχι το δεξί χέρι ήταν στον αέρα κανονικά. Τι να εξαιρεθώ για πιο λόγο; Αφού δε μου προσβάλλει τη θρησκεία μου αφού τέτοια δεν έχω... Αν τώρα είμουνα μουσουλμάνος - τέτοιοι και να θέλανε. Τους διώχνουν αμέσως από ΛΟΚ... Αυτονόητα.

Όσο για τη σημαία είναι η παράδοση και το σύμβολο του αγώνα... Σεβασμός. Το ότι έχει το σταυρό απάνω... Τι να κάνουμε είναι κι αυτός μέρος της παράδοσής μας. Προσωπικά θα προτιμούσα το Λ της Σπάρτης που είναι πολλούς τόνους βαρύτερο...

Το μεγαλύτερο αγαθό είναι η ελευθερία και πρέπει να τη χάσεις για λίγο στο στρατό για να το καταλάβεις αυτό. Αύτό για μένα ήταν και το μόνο μάθημα στο στρατό...

Η σημαία συμβολιζει Όλους αυτούς τους αγώνες όλων αυτών των γιγάντων ελλήνων. Μέσα σ'αυτούς είναι και αρκετοί αγνοί παπάδες... Αλλά ο κλήρος στη μεγάλη του εξουσία ήτανε προδότες. Αυτοί ήτανε στα μοναστηρια και κάνανε πισωκολλητά όταν έπεφτε οι Πόλη και τώρα θέλουνε αυτοί να πάει η Ε' και η Β' να καρφώσουνε το σταυρό στον τρούλο της αγιασοφιάς ε; Τι λέτε ρε προδότες! Αν κάρφωνα μια μορφή απάνω στον τρούλο της αγιασοφιάς αυτή είναι μορφή του σπαρτιάτη οπλίτη από της Θερμοπύλες ή του βασιλιά Λεωνίδας του μόνου βασιλιά που αξίζει να λέγεται τέτοιος γιατί ήτανε άρχοντας όντως.

Θές σύμβολο εκεί απάνω;: Βάλε τον ήλιο της Βεργίνας και το Λ της Λακεδαίμονος (Σπάρτης).

Για σένα και για πολλούς η σημαία έχει κυρίως την έννοια της θρησκείας για μένα δεν έχει καμία σχέση μ'αυτήν όπως είπα: Συμβολίζει την ομορφία και τα χρώματα του τόπου και τον αγώνα για τη διατήρηση του σπουδαίου αυτού τόπου. Τιμώντας τους μεγάλους ήρωες είτε ήτανε χριστιανοί, ειτε άθεοι όπως ο Ρένος Αποστολίδης, Ο Κωνσταντίνος Καβάφης, ο Γεμιστός Πλήθωνας, ο Σωκράτης, ο Επίκουρος, ο Κολοκοτρώνης κατα βάθος, ο Μακρυγιάννης κατά βάθος Κτλ κτλ κτλ είτε ακόμα ακόμα και εβραίοι ή τυχόν μουσουλμάνοι (ο εβραίος συνταγματάρχης του ΕΣ το 1940 στο αλβανικό μέτωπο, Ο Μαρδοχαίος Φριζής ας πούμε... )

Οι μεγάλοι πολεμιστές στο σώμα και το πνεύμα λοιπόν. Η Ελλάδα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ από τον εβραιόφερτο χριστιανισμό που είστε έτοιμοι να χύσετε το άίμα σας γι'αυτόν.

Δε συμφωνώ και με το παλικάρι που είναι στα ΛΟΚ για την πάρτυ του. Κι εγώ έτσι πήγα αλλά σκέφτηκα ότι είναι το μόνο μέρος που αν μη τι άλλο μπορεί να έχεις και να προσφέρεις κάτι και να μην πάς σαν πρόβατο στη σφαγή. Όπότε ούτε ο στρατός χάνει το χρόνο του μαζί σου, αλλά και εσύ επωφελήσε έστω και λίγο αυξάνοντας τη φυσική σου κατάσταση και και μαθαίνοντας 3 πράματα που Στον πόλεμο θα Δημιουργήσουν πρόβλημα στον αντίπαλο.

Οι παλιοσειρές του '74 στην Κύπρο το κάνανε αυτό και καθαρίσανε πολλούς Τούρκους. Όχι ότι δεν πολέμησε κανένας άλλος πλήν τον μοιρών ΚΔ αλλά οι ΚΔ ήτανε το φόβητρο των Τούρκων και αντισταθήκανε περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο.

Χριστούγεννα του 2007 είμουνα άγημα στο στρατηγό Γαληνό και το γούσταρα γιατι ήτανε ο δκτης του 11ΛΚ της 31 ΜΚ όταν πήρανε τον Κοτζάκαγια στην Κύπρο... Μαζί με τον θρυλικό Ηλία Γλεντζέ. Διαβάστε

http://www.psek.org/10_istoria_02.htm

δεν το κάνανε με το σταυρό στο χέρι αλλά με το καλάζνικοφ το ΕΦ-ΝΙ Και το ΜΑΓΚ

(εξαιρετικά τα 2 τελευταία, με το πρώτο δεν έριξα ποτέΕικόνα)

DimitrisGR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 12:47 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DimitrisGR »

Χμ πολυ ενδιαφέρουσα άποψη. Δε μπορω να πώ οτι διαφωνω, παραλληλα συπληρωνω και στο τέλος κανω και τον αντιλογο προς εσενα fidea emk.Εγω ειμαι Χριστιανος... Αλλα οχι απο τους καλους.

Και ο λόγος ειναι ο εξης.

Αποζητώ το κακο του συνανθρώπου μου.(Αγαπατε αλληλους -1).

Ειμαι απο αυτους που πιστευουν οτι προσβολη εθνικου συμβολου ειναι επι τοπου εκτελεση και οχι ενα πανι (Παγκαλος) που συνδέεται με το παρακάτω...

Ου φονευσεις (Δε θα ειχα προβλημα να το κανω αν απειλουμουν και δε θα γυρησω το μαγουλο αν με χτυπησει κάποιος και δε θα εχω και τυψεις να στο πώ απλα)

Δεν ειναι τυχαιό που όλα στα συμβολα / Θηρεούς των Ενοπλων Δυνάμεων ειναι ολα γραμμένα στα Αρχαία Ελληνικα με ιδιαιτερη σημασια...

Ο Χριστιανισμός δεν ξέρεις αν έχει υποστει αλλίωση αλλα ας μην το παμε έτσι γιατι καποιος μπορει να γυρήσει και να σου πει για Αξια στελεγχη των ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΩΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ που παρα το σχημα ήταν ΑΞΙΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ. Ο Παπαφλέσας, ο καλογερος Σαμουηλ στο κουγκι, και διαφοροι ανωνυμοι που μπορει να εβαψαν το χερι τους με αιμα και δεν επικαλεσθηκαν το σχημα χαρην της πατρίδος...

Οι εκπρόσωποι της εκκλησίας δεν ηταν παντα με χρυσους Σταυρους, Δεν ηταν συνεργοι της Χουντας και προδοτες με κατι κοιλιες μέχρι εκει ή απλα σιωπιλοι χωμένοι στο αβατο... Μη τα ξεχναμε αυτα. Δε ξέρω αν διαφωνεις!

Γενικα η διδαχή της θρησκείας και του λόγου του Χριστου σε αποτρέπει αλλα οι συνθηκες σε κάνουν να το επικαλεστεις. Όλα έχουν καποιο σκοπο και στη τελικη Η εκκλησία σε ορκίζει σε ιδανικα που σου πέρασαν για αυτη απιστοι 12θειστες.(Δεν παυει όμως να ήταν αρχαιοι αλλα Ελληνες).

Βλέπεις οτι περιπλεκεται λιγακι... Το προ και μετα Χριστόν...

Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

 
fideas emk έγραψε:... Κι εγώ έτσι πήγα αλλά σκέφτηκα ότι είναι το μόνο μέρος που αν μη τι άλλο μπορεί να έχεις και να προσφέρεις κάτι και να μην πάς σαν πρόβατο στη σφαγή...


πια ακριβός είναι η προσφορά του στρατου στη κοινονία  ; Τι προσφέρω εγώ αυτή τι στιγμη σαν στρατιώτης;Ανοησίες...

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Έχει μήπως ακουστά τη ΜΟΜΑ; Οι δρόμοι στην Ελλάδα μετά τον Εμφύλιο από ποιούς φτιάχθηκαν;

Ξέρεις ότι το Πυροσβεστικό Σώμα προέρχεται από το Μηχανικό;

Έλα μωρέ, ανοησίες. Όπως επίσης ανοησίες που φαντάροι σαν και εσένα τρέχουν με Μ113 να απεγκλωβίσουν γέρους ανθρώπους στον χιονισμένο Έβρο.

Το αν σήμερα η θητεία έχει καταντήσει αγγαρειομαχεία δεν είναι φταίξιμο μόνο των πολιτικών, αλλά και δικό μας.
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

 
Nassos έγραψε:Έχει μήπως ακουστά τη ΜΟΜΑ; Οι δρόμοι στην Ελλάδα μετά τον Εμφύλιο από ποιούς φτιάχθηκαν;


Αυτό ακριβός λέω,(αν και αναφέρομαι στο ότι η θητεία δεν έχει χρήση πια παρά στους άθεους) άλλες εποχές και καταστάσεις τότε που ο στρατός έκανε κάτι ουσιαστικό

Δεν είναι ότι έχει καταντήσει αγγαρειομαχεία, είναι απλά ότι η υποχρεοτική θητεία είναι κατάληπο παρασμένων δεκαετιών, εκτός τόπου και χρόνου (και οι γέροι στον Έβρο είναι ακρέο παράδειγμα, σε αυτές τις περιοχές μένω)

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Κατάλοιπο περασμένων δεκαετιών είναι η νοοτροπία μερίδας της πολιτικής και στρατιωτικής ηγεσείας που θεωρούν τους φαντάρους τουρίστες και αναλώσιμο υλικό.

Το άν οι πολιτικοί έχουν τις Ένοπλες Δυνάμεις για ρουσφέτια, είναι άλλο θέμα.

Ευχαρίστως να συζητήσουμε του ποία είναι η προσφορά των Ενόπλων Δυνάεμεων γενικότερα σε άλλη ενότητα και όχι εδώ
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για την θρησκεία και για την αναγκαιότητα ή μη της θητείας.

Σας παρακαλώ να περιοριστούμε στον αν δέχονται άθεους στις ειδικές δυνάμεις και αν αυτοί αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα.
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ απλά ανοιγώκλεινα το στόμα στον όρκο
Ελλην καταδρομεας
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2013 5:18 pm
Τοποθεσία: αρχιλοχιας-ΣΜΥ
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ελλην καταδρομεας »

DimitrisGR έγραψε:Χμ πολυ ενδιαφέρουσα άποψη. Δε μπορω να πώ οτι διαφωνω, παραλληλα συπληρωνω και στο τέλος κανω και τον αντιλογο προς εσενα fidea emk.Εγω ειμαι Χριστιανος... Αλλα οχι απο τους καλους.

Και ο λόγος ειναι ο εξης.

Αποζητώ το κακο του συνανθρώπου μου.(Αγαπατε αλληλους -1).

Ειμαι απο αυτους που πιστευουν οτι προσβολη εθνικου συμβολου ειναι επι τοπου εκτελεση και οχι ενα πανι (Παγκαλος) που συνδέεται με το παρακάτω...

Ου φονευσεις (Δε θα ειχα προβλημα να το κανω αν απειλουμουν και δε θα γυρησω το μαγουλο αν με χτυπησει κάποιος και δε θα εχω και τυψεις να στο πώ απλα)

Δεν ειναι τυχαιό που όλα στα συμβολα / Θηρεούς των Ενοπλων Δυνάμεων ειναι ολα γραμμένα στα Αρχαία Ελληνικα με ιδιαιτερη σημασια...

Ο Χριστιανισμός δεν ξέρεις αν έχει υποστει αλλίωση αλλα ας μην το παμε έτσι γιατι καποιος μπορει να γυρήσει και να σου πει για Αξια στελεγχη των ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΩΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ που παρα το σχημα ήταν ΑΞΙΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ. Ο Παπαφλέσας, ο καλογερος Σαμουηλ στο κουγκι, και διαφοροι ανωνυμοι που μπορει να εβαψαν το χερι τους με αιμα και δεν επικαλεσθηκαν το σχημα χαρην της πατρίδος...

Οι εκπρόσωποι της εκκλησίας δεν ηταν παντα με χρυσους Σταυρους, Δεν ηταν συνεργοι της Χουντας και προδοτες με κατι κοιλιες μέχρι εκει ή απλα σιωπιλοι χωμένοι στο αβατο... Μη τα ξεχναμε αυτα. Δε ξέρω αν διαφωνεις!

Γενικα η διδαχή της θρησκείας και του λόγου του Χριστου σε αποτρέπει αλλα οι συνθηκες σε κάνουν να το επικαλεστεις. Όλα έχουν καποιο σκοπο και στη τελικη Η εκκλησία σε ορκίζει σε ιδανικα που σου πέρασαν για αυτη απιστοι 12θειστες.(Δεν παυει όμως να ήταν αρχαιοι αλλα Ελληνες).

Βλέπεις οτι περιπλεκεται λιγακι... Το προ και μετα Χριστόν...



ο χριστιανισμος μας μπορει να λεει ου φονευσεις αλλα επισης λεει οτι μην προδοσεις την πατριδα και πολεμα για αυτην και ο Χριστος οταν κατεβηκε στην γη πηρε το χρησμα απο τους εβραιους και το εδωσε στους Ελληνες (οποιος γνωριζει οταν πηγανκαποιοι Ελληνες να δουν απο κοντα τον Ιησου και κανει ο μαθητης Του οτι ειναι Ελληνας γυρναει ο Ιησους και λεει ''τωρα θα δοξαστει το ονομα μου''

χριστος

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από χριστος »

Γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Αλλά θα πρότεινα να εφαρμόσεις το "don't ask,don't tell".
Άβαταρ μέλους
lephleg
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 8:40 pm
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από lephleg »

Μετα την ορκομωσια δεν θα σε ρωτησει καποιος την θρησκεια σου και σε γενικες γραμμες δεν θα εχεις κανενα προβλημα εαν δεν εισαι επανασταστης/troublemaker. Καλως ή κακως πολλα πραγματα στο στρατευμα ειναι ακομη συνδεδεμενα με τη θρησκεια.

Μου ετυχε να με ρωτησει εκπαιδευτης γιατι δεν κανω το σταυρο μου κατα τη διαρκεια της προσευχης περιμενοντας να με κραξει μιας και πιθανον θεωρουσε πως βαριομουνα. Οταν η απαντηση που πηρε ηταν "διοτι δεν πιστευω" αφου εμεινε μαλκας 2-3 δευτερολεπτα, απλα προχωρησε παρακατω.

Επειδη ομως ειναι και το που θα πεσεις, και μπορει καποιο παπαδοπαιδι να σου σπασει τα @@ με τη στενομυαλια του για να σε κανει βουκινο (με αποτελεσμα να τσιμπατε και οι 2 μετα), η καλυτερη τακτικη (και αναλογα την ορεξη σου) ειναι αυτη που γραφει ο χριστος παραπανω «don't ask,don't tell».Μετα απο ενα διαστημα λοιπον αρχισα να κανω και εγω το σταυρο μου. Οχι γτ εγινα θρησκος αποτομα αλλα γτ ο αγνωστικισμος μου δινει την ελευθερια να προσπιουμαι οπου και οποτε θελω... Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες