Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από illy »

Legion έγραψε:
Εγω στο πιστευω στο θεο γιατι σ αυτο με μαθαν να πιστευω χωρις πολλα λογια... οι προπατορες μου ηταν χριστιανοι ορθοδοξοι Ελληνες δεν θα μπορουσα να ειμαι κατι διαφορετικο...

Να σε ρωτησω κατι; Καθαρα απο περιεργεια... Το nickname σου ειναι λογοπαιγνιο της λεξης religion; Και τωρα θα σε ρωτησω κατι αλλο και φυσικα αν θελεις μου απαντας... Λες:"σε αυτο μου εμαθαν να πιστευω, ηταν οι προπατορες μου και δεν θα μπορουσα να ειμαι κατι αλλο... " Δηλαδη αν η επισημη "θρησκεια"-το βαζω σε εισαγωγικα διοτι στην ουσια περι αιρεσως προκειται-μας ηταν ο σατανισμός, σε αυτο θα πιστευες; Θα πιστευες και θα υιοθετουσες αυτο μονο και μονο επειδη ετσι Θα σου μαθαιναν; Σου αναφερω ενα ενδεικτικο παραδειγμα...
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Legion »

illy έγραψε:
" Δηλαδη αν η επισημη "θρησκεια"-το βαζω σε εισαγωγικα διοτι στην ουσια περι αιρεσως προκειται-μας ηταν ο σατανισμός, σε αυτο θα πιστευες; Θα πιστευες και θα υιοθετουσες αυτο μονο και μονο επειδη ετσι Θα σου μαθαιναν; Σου αναφερω ενα ενδεικτικο παραδειγμα...
Ακυρο το παραδειγμα σου ιλλυ δεν υπαρχει τετοια θρησκεια δεν μπορω να απαντησω σε αυτο... Αυτη η ερωτηση κρισεως τι θα κρινει αν θα μπορουσα να γεννηθω χριστιανος , ελληνας ή σατανιστης απο το φεγγαρι...

Μηπως τελικα ειμαι νεφελιμ...

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από illy »

Το ξερω καλε μου οτι δεν ειναι θρησκεια, ειναι ακρως αιρετικο αλλα σου ανεφερα ενα τυχαιο παραδειγμα... πχ αν ηταν ο προτεσταντισμός ή οτιδηποτε αλλο αιρετικο ή μη αιρετικο... Απλα ανεφερες πως θα υιοθετουσες αυτο που ειχαν οι προπατορες σου... Λες να εισαι νεφελιμ; Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Σε ευχαριστω πολυ για τη συζητησηΕικόνα
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

ΜΑΧΙΜΟΣ έγραψε:Τωρα οσο για σενα yandr κριμα, χαιρομαι που ειμαι μικρος και γνωριζω την αληθεια αλιμονο σε εσας!


Ποια αλήθεια γνωρίζεις ρε καημένε... ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ έχεις φαίνετε απο αυτά που λες... Εικόνα Εικόνα Εικόνα
jorz
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί Δεκ 02, 2008 1:34 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από jorz »

Παιδια, να σας πω και γω... Δν πιστευω στα περι θεου παραμυθακια (απο δικης μ μεριας παντα). Πιστευω σε μενα και μονο σε μενα... Αγαπω και θα αγαπω την πατριδα μ οσο χαλια και αν ειναι... Οπως πολυ σωστα ειπε και η γιλη μ η Ηλεκτρα... Μπορω να πω γλυκια μ πως μπηκες στην καρδια μ μεσα :D, θα εδινα και την ζωη μ για την πατριδα μ... Αλλα τεσπα... Εχω διαβασει τοσα και τοσα περι του "θεου" μας αλλα και του "διαβολου" μας... Επικρατει ενα χαος... Απλα θα πω οτι πιστευω και τελος... Χιχι :D
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Θελω να μπω ειδικες δυναμειες (ΛΟΚ), ειμαι αθεος και θα το δηλωσω, επισης κανω μειωμενη θητεια (8μηνο).

Υπαρχει περιπτωση να μη με παρουν για αυτους τους λογους η να συναντησω καποιες δυσκολιες;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα που είσαι άθεος, αλλά δεν ξέρω αν παίρνουν 8-μηνίτες στις ειδικές δυνάμεις
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Μηπως ξερεις που μπορω να το μαθω; Η μηπως αν υπαρχει τροπος να αρνηθω να κανω μειωμενη θητεια και να κανω κανονικα 9μηνο απλα για να με παρουν στα ΛΟΚ;

Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Μηπως ξερει κανεις;
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαγκες ολοι οι ΕΛΛΗΝΕΣ πιστευουνε. Δεν ειμαστε Τουρκοι παρτετο χαμπαρι. Ααχοληθειται και λιγο με τιν θρεισκεια. Και παλια οταν γινοταν πολεμο πιανανε τον Σταυρο και λεγανε ΘΕΕ μου βοηθεσε μας δεν ελεγαν διαβολε βοηθησε μας ξυπνατε χριστιανοι.
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

ΠΟΛΙΤΗΣ έγραψε:Μαγκες ολοι οι ΕΛΛΗΝΕΣ πιστευουνε. Δεν ειμαστε Τουρκοι παρτετο χαμπαρι. Ααχοληθειται και λιγο με τιν θρεισκεια. Και παλια οταν γινοταν πολεμο πιανανε τον Σταυρο και λεγανε ΘΕΕ μου βοηθεσε μας δεν ελεγαν διαβολε βοηθησε μας ξυπνατε χριστιανοι.


Αδερφέ να σε σιγουρος οτι και σήμερα αν γινει πόλεμος το 99% των Ελλήνων το ίδιο θα λέει... Κι αυτο διοτι δεν γνωριζει ουτε τα βασικα προκειμένου να διαφυλάξει τουλάχιστον τον εαυτό του... Εκει να δεις προσευχές που θα πέσουν... Δυστυχώς... Εικόνα
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε μου εχεις δικιο ουτε τα βασικα ξερουν αλλα ποιος φταιει γι'αυτο;
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

ΠΟΛΙΤΙΣ έγραψε:Φιλε μου εχεις δικιο ουτε τα βασικα ξερουν αλλα ποιος φταιει γι'αυτο;


Φίλε πολλοί φταίνε αλλά το θέμα είναι τώρα τι γίνεται... Με το να καταριόμαστε όσους περάσαν και τα καναν ''θάλασσα''δεν αλλάζει κατι... Ουτε οσο επιτρέπουμε να υπάρχουν πολιτικοί που για κομματικά οφέλη συρικνωνουν τη θητεία, καθυστερούν αγορές αντ/κων, πυρομαχικών κτλ.Εικόνα
Τεσπα, ειμαστε τελειως εκτος θεματος... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Σταθης έγραψε:Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Μηπως ξερεις που μπορω να το μαθω; Η μηπως αν υπαρχει τροπος να αρνηθω να κανω μειωμενη θητεια και να κανω κανονικα 9μηνο απλα για να με παρουν στα ΛΟΚ;


Νομίζω ότι μπορείς να αποποιηθείς το 9-μηνο.

Παλαιότερα το είχαν ρωτήσει στο φόρουμ αλλά δεν θυμάμαι σε ποια συζήτηση.

Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Rania_23 »

ΠΟΛΙΤΗΣ έγραψε: Μαγκες ολοι οι ΕΛΛΗΝΕΣ πιστευουνε. Δεν ειμαστε Τουρκοι παρτετο χαμπαρι. Ααχοληθειται και λιγο με τιν θρεισκεια. Και παλια οταν γινοταν πολεμο πιανανε τον Σταυρο και λεγανε ΘΕΕ μου βοηθεσε μας δεν ελεγαν διαβολε βοηθησε μας ξυπνατε χριστιανοι.


Ολοι οι Ελληνες δεν ειναι χριστιανοι. Απλα η πλειοψηφια των Ελληνων ειναι χριστιανοι. Κι αν εσυ εισαι χριστιανος τοτε κανε αυτο που λεει η θρησκεια σου, δηλαδη δεξου τους αλλους οπως ειναι. Μην γυρναμε 200 χρονια πισω! Εχουμε ανεξιθρησκεια.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες