Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Άθεοι στις ειδικές δυνάμεις ; Υπάρχουν ; Η σε παίρνουν στη μπούκα όλοι οι υπόλοιποι ;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Το 90% των Ελλήνων άθεοι είναι αλλά δεν το ξέρουν...

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και να ξέρεις ότι γενικά στο στρατό απαγορεύεται ο προσηλυτισμός.
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Legion »

Αθεος ; Τουλαχιστον στο θεσμο της πατριδας πιστευεις η το κανεις για αλλους λογους;
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DM90 »

Legion έγραψε:Αθεος ; Τουλαχιστον στο θεσμο της πατριδας πιστευεις η το κανεις για αλλους λογους;


Γιατί δεν κατάλαβα τώρα τη εννοείς... όποιος είναι άθεος πάει να πεί οτι δεν νοιάζεται για την χώρα του; τη σχέση έχει η θρησκεία...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Για μένα δεν υπάρχουν άθεοι, παρά μόνο άθρησκοι. Είχα και εγώ άθρησκους αλλά ποτέ δεν ήταν αντίθετοι στα της πατρίδος.
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

DM90 έγραψε:
Legion έγραψε:Αθεος ; Τουλαχιστον στο θεσμο της πατριδας πιστευεις η το κανεις για αλλους λογους;


Γιατί δεν κατάλαβα τώρα τη εννοείς... όποιος είναι άθεος πάει να πεί οτι δεν νοιάζεται για την χώρα του; τη σχέση έχει η θρησκεία...
Καμια σχεση δεν εχει ο ''αθεος'' με την πατριδα... Συνηθως οι ''αθεοι'' ειναι περισσοτερο πατριωτες και ειναι αυτοι που θα διναν και τι ζωη τους για την πατριδα τους! Εικόνα
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Legion »

Συνηθως οι αθεοι δεν πιστευουν πουθενα αλλα δεν εννουσα τιποτα με την ερωτηση μου... Απλα ηταν μια ερωτηση για να ακουσω τους λογους που εκανε την ερωτηση generx...
Τι εννουσε μ αυτο;
Υπαρχουν πολλοι με τετοια γουστα εγω δεν εχω προβλημα με το τι πιστευει ο κοσμος αρκει να μην υπαρχει το φαινομενο του προσηλητισμου γιατι απαγορευεται απο το συνταγμα.

Εγω στο πιστευω στο θεο γιατι σ αυτο με μαθαν να πιστευω χωρις πολλα λογια... οι προπατορες μου ηταν χριστιανοι ορθοδοξοι Ελληνες δεν θα μπορουσα να ειμαι κατι διαφορετικο...

Ο καθενας πιστευει οτι θελει...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Κάποιοι βέβαια αφορίστηκαν επειδή πολέμησαν για την ελευθερία, αλλα δεν πειράζει...

Όλη η σούμα είναι στο σχόλιο της ΗΛΕΚΤΡΑΣ.

Στη λέξη πατρίδα μπαίνουν δίπλα και οι πολιτικοί ; Δηλαδή ο Άκης Τσοχατζόπουλος π. Χ. που δεν υπηρέτησε και ήταν προστάτης του υπουργείου Αμύνης ;

Η μήπως ο ευρωβουλευτής του ΛΑΟΣ που δεν έχει υπηρετήσει παρόλο το δόγμα πατρίς-θρησκεία-οικογένεια ;

Η μήπως ο Καραμανλής που πήγε στο... ναυτικό ;

Πολεμάμε γιατί μας επιτίθενται, πολεμάμε για τους διπλανούς μας, πολεμάμε για τους δικούς μας.

Δε πολεμάμε για παραμύθια που μας βάζουν στο μυαλό απο μικρά παιδάκια.

Ούτε για να κονομάνε οι Εφραίμ και Αρσένιοι μαζί με τα πνευματικά τους παιδιά.

Έχουμε μια τιμή και αξιοπρέπεια, δε τις βάζουμε μπροστά για κανένα απο τους παραπάνω.

Πολεμάμε για το γαμώτο. Γιατί αυτοί, όταν έρθει αυτή η ώρα, θα την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια.

Πολεμάμε γιατί εμείς θα μείνουμε πίσω. Γιατί εμείς πρέπει να υπερασπιστούμε τη γή που μας φιλοξενεί.

Για να είμαστε ελεύθεροι, αν και όποτε χρειαστεί.

Συνεπώς, καταλαβαίνεις legion οτι δεν είμαι του τρίπτυχου π-θ-ο.

Πολεμάμε για πολύ ανώτερες αξίες απο αυτό το τρίπτυχο. Ούτε για εκδίκηση, ούτε για επεκτατισμό.

Μόνο για οτι ήθελαν οι δικοί μας πρόγονοι και τα κατάφεραν.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Μόνο αυτή η λέξη με αντιπροσωπεύει και για αυτή θα δώσω τη δική μου ζωή.

Κανένας άνθρωπος σκλαβωμένος

Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 27, 2008 7:27 am
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Πολύ καλά τα λέει ο generx. Όπως μου λένε εμένα και φαντάζομαι και σε πολλούς άλλους σαν εμένα. "Γιατί πήγες ρε καταδρομέας και σε πηδήξανε; Για την Ελλάδα; Τι σου έχει προσφέρει η Ελλάδα; " Η απάντηση είναι όπως είπες: Για την ελευθερία. Λευτεριά σε όλους. Και επειδή δεν αντέχω, θα το πώ αν και άσχετο με το φόρουμ. Λευτεριά στον Ηλυσιακό. Μητρόπουλε μπινέ...
Ι-ΜΑΚ
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από illy »

generx έγραψε:ελευθερια. Κανένας άνθρωπος σκλαβωμένος

Συμφωνώ απόλυτα μ'αυτό που είπες! " Ελευθερία η' θάνατος "
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Legion »

generx έγραψε:
Κάποιοι βέβαια αφορίστηκαν επειδή πολέμησαν για την ελευθερία, αλλα δεν πειράζει...

Στη λέξη πατρίδα μπαίνουν δίπλα και οι πολιτικοί ; Δηλαδή ο άκης τσοχατζόπουλος π. Χ. που δεν υπηρέτησε και ήταν προστάτης του υπουργείου αμύνης ;


Παραθετω αποσπασμα

Δεν δουλεύω για την κυβέρνηση, δουλεύω για τον ελληνισμό. Σιχαίνομαι την κυβέρνηση, δεν σιχαίνομαι τον ελληνισμό. 'αμα συλλογίζομαι την κυβέρνηση πέφτω, σηκώνομαι όταν νοιώθω τον ελληνισμό. Οι ενεργητικοί άνθρωποι δεν μπορεί παρά να είναι εθνικισταί»
Ακουμπώντας στο έθνος μου να γίνω πιο άνθρωπος. Δεν μπορεί κανείς να είναι άνθρωπος ξεχνώντας την καταγωγή του. Να θυμάται κανείς από πού βγήκε, που μεγάλωσε, ποιο έθνος τον ανέθρεψε. Μου αρέσει να βλέπει κανείς τους δεσμούς του.

Αυτό θα πει ελευθερία»

Ιων δραγουμης

K κατι αλλο ποιοι ηταν αυτοι που αφοριστηκαν;

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Το θέμα δεν είναι ποιοί αφορίστηκαν.

Το θέμα είναι ποιοί αφόρισαν. Και αυτοί ήταν οι Εφραίμηδες και Χριστόδουλοι της εποχής.

Δε μπορείς να το αμφισβητήσεις αυτό. Διότι θα σου αντιπαραβάλλω το οτι διεκδικούνται εκτάσεις εν έτη 2008 με τα... χρυσόβουλα... αυτό τα λέει ολα.

Κάποιοι αποφάσισαν οτι δε γούσταραν τη σκλαβιά. Κάποιοι ήθελαν να είναι ελεύθεροι. Αυτοί σίγουρα δεν ήταν οι κοιλαράδες παπάδες της εποχής που ήταν βολεμένοι. Ίσα ίσα που τους βόλευε η σκλαβιά. Οχι η δικιά τους εννοείται.

Τι έγινε ; Απλα πράγματα. Όταν κάποιοι μπήκαν μπροστά στον αγώνα, μπήκαν και οι τράγοι με σκοπό να έχουν να λένε για την... βοήθεια της Εκκλησίας.

Οχι όμως. Θρησκεία και Ελευθερία (πάσης φύσεως) δε πάνε μαζί. Η Θρησκεία έχει καλούπια. Η Ελευθερία οχι.

Ιων Δραγούμης λοιπόν Ε ;

Εγω πιστεύω στους πατριώτες και οχι στους εθνικιστές. Ενα αυτό.

Δεύτερον το έθνος το φτιάχνουμε εμείς. Δεν είναι ενας πελώριος οργανισμός πάνω απο την Ελλάδα, ο οποίος μας δίνει ζωή, δουλειές, ιδανικά κτλ κτλ

Εμας ποιό έθνος μας ανέθρεψε ; Το έθνος της μίζας ; Το έθνος της ανεργίας ; Το έθνος της οικογενειοκρατείας ; Το έθνος των υπουργών Άμυνας που δε πήγανε φαντάροι αλλα δίνουν εντολές σε μάχιμους διοικητές, απο τη ζεστασιά των γραφείων τους ; Το έθνος των υποβρυχίων που γέρνουν και πληρώνει ο καθημερινός πολίτης ; Το έθνος του ΛΑΟΣ και του Π-Θ-Ο τριπτύχου που κάποιος θέλησε να αποφύγει το στρατό, για να κάθεται στα πολυτελή διαμερισματά του στις Βρυξέλλες ;

Το έθνος, εμείς το φτιάχνουμε. Έθνος δεν είναι κάτι στατικό. Όταν ο Μητσοτάκης λέει οτι "ε σε 5-6 χρόνια θα το έχουν ξεχάσει οι Έλληνες" για το Σκοπιανό, τι περιμένουμε ;

Εγω γουστάρω να γίνει καλύτερο αυτό το κράτος. Δε πολεμάω για το σημερινό κράτος, πολεμάω για την ελευθερία μου, την ελευθερία των δικών μου, την ελευθερία των συμπολιτών μου. Ως συνέπεια, πολεμάω για την ελευθερία του "κράτους", αλλα αυτό είναι απλά μια συνέπεια. Δε θα γινόταν αλλιώς εξάλλου.

Θέλω να θίξω και άλλο θέμα.

Είναι δυνατόν να φεύγει κάποιος απο τις ένοπλες δυνάμεις, για να γίνει πολιτικός ; (τι τυχαίο, έχει και κοιλιά ο συγκεκριμένος... )

Πρέπει να φτιάξουν πολλά εδω πέρα για να πεί ο απλός καθημερινός πολίτης οτι θα πολεμήσει για το κράτος του.

Πολεμάς για ενα κράτος που σου προσφέρει κάποια πράγματα. Διότι όταν σου προσφέρει, προσφέρεις και εσυ σε αυτό. Οχι για αυτό το πράγμα. Πολεμάς για την Ελευθερία σου πάντα. Αυτό σώζει και το κράτος.

Προτασή μου. Σε περίπτωση πολέμου, κλείνουν τα σύνορα για όλους εκτός απο γυναικόπαιδα. Τα λεφτά που θα χαλούσε ο πρωθυπουργός για διακοπές την περίοδο του πολέμου στα θέρετρα της Ελβετίας, θα ήταν αρκετά για να φιλοξενήσουν 150-200 οικογένειες σε ενα normal ξενοδοχείο εκείνη την περίοδο.

Πολιτικοί παίρνουν όπλα και αυτοί και μπαίνουν στην πρώτη γραμμή μαζί μας. Θα τους προστατεύουμε κι όλας. Εξάλλου αυτοί έχουν τις σημαίες πάνω απο τα γραφεία τους και μας λένε οτι πολεμάνε για το καλό της Ελλάδος.

Όποιος δε θέλει να πολεμήσει το λέει. Φεύγει με τα γυναικόπαιδα, στο ίδιο ξενοδοχείο όμως. Όταν θα λήξει ο πόλεμος, ΑΝ έρθει και θελήσει να πάρει πόστο ανάλογο με πρίν, γίνεται κανονική εκτέλεση. Αν θέλει να είναι όπως ο καθημερινός πολίτης, κανένα πρόβλημα.

Για όσους... φοβούνται την... ακυβερνησία...

Θα υπάρχουν επιζόντες στρατιώτες. Πολλοί θα είναι σε θέση να αναλάβουν τα καθήκοντα των πρώην - πλέον - πολιτικών η το μεγάλο κενό των θεσεών τους, αρα δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Εκτός αν θεωρείτε οτι δεν υπάρχουν απλοί άνθρωποι με μυαλό, χωρίς το απαραίτητο επώνυμο όπως ισχύει σήμερα, και οτι οι... Παπανδρέου-Καραμανλής δεν είναι ηλίθιοι και ανίκανοι ταυτόχρονα.

Ελευθερία η θάνατος.

Anonymous

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ιδανική Ελευθερία για μένα ίσον = Πολεμάω γιατί δέχομαι επίθεση. Πολεμάω για τον χριστιανό, για τον άθεο, για τον μαύρο, κίτρινο, κόκκινο, ροζ, φούξια, που είναι ανυπεράσπιστος πολίτης της χώρας μου. Αν είναι και τυχαίος μετανάστης που περνάει απο δίπλα μου εκείνη την ώρα, θα τον προστατεύσω και αυτόν. Πολεμάω ακόμα και για τον βολεμένο πολιτικό που έπινε το αίμα του κοσμάκη. Ακόμα και για τον Εφραίμ. Πάνω απόλα όμως, πολεμάω γιατί είμαι, νιώθω, θέλω να είμαι ελεύθερος, εγω - ο διπλανός - ο παραδιπλανός (είτε είναι ο Τσίπρας, είτε είναι ο Πλεύρης) κοκ, γιατί έχουν πεθάνει κι άλλοι για την ελευθερία και δεν υπάρχει πιο τίμιο πράγμα.

Μερικοί τώρα μπορούν να με θεωρήσουν εχθρό τους, αλλα δεν πειράζει, συμβαίνουν αυτά σε αυτή την κοινωνία.

Είτε με πείτε αναρχοκουμμούνι, είτε αναρχικό, είτε αριστερό, είτε 1002, δεν έχει σημασία.

Δηλώνω οτι είμαι ΚΑΤΑ εντελώς (ο Legion θα το μυρίστηκε σίγουρα απο πριν) των ρατσιστών, εθνικιστών, ατόμων που νομίζουν οτι είμαστε η ανώτερη φυλή.

Αλλα το Ελευθερία η Θάνατος δεν είναι απόφθευγμα ΚΑΝΕΝΟΣ ιδεολογικού χώρου.

Είναι απόφθευγμα ελεύθερων ανθρώπων που πεθάνανε για ιδανικά, τα οποία πλέον δεν υπάρχουν.

Η Ελευθερία εξάλλου, είναι για ΟΛΟΥΣ.

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Legion »

GenerX έγραψε: Ιων Δραγούμης λοιπόν Ε ;

Εγω πιστεύω στους πατριώτες και οχι στους εθνικιστές. Ενα αυτό.

Δεύτερον το έθνος το φτιάχνουμε εμείς. Δεν είναι ενας πελώριος οργανισμός πάνω απο την Ελλάδα, ο οποίος μας δίνει ζωή, δουλειές, ιδανικά κτλ κτλ

Εμας ποιό έθνος μας ανέθρεψε ; Το έθνος της μίζας ; Το έθνος της ανεργίας ; Το έθνος της οικογενειοκρατείας ; Το έθνος των υπουργών Άμυνας που δε πήγανε φαντάροι αλλα δίνουν εντολές σε μάχιμους διοικητές, απο τη ζεστασιά των γραφείων τους ; Το έθνος των υποβρυχίων που γέρνουν και πληρώνει ο καθημερινός πολίτης ; Το έθνος του ΛΑΟΣ και του Π-Θ-Ο τριπτύχου που κάποιος θέλησε να αποφύγει το στρατό, για να κάθεται στα πολυτελή διαμερισματά του στις Βρυξέλλες ;

Το έθνος, εμείς το φτιάχνουμε. Έθνος δεν είναι κάτι στατικό. Όταν ο Μητσοτάκης λέει οτι "ε σε 5-6 χρόνια θα το έχουν ξεχάσει οι Έλληνες" για το Σκοπιανό, τι περιμένουμε ;

Εγω γουστάρω να γίνει καλύτερο αυτό το κράτος. Δε πολεμάω για το σημερινό κράτος, πολεμάω για την ελευθερία μου, την ελευθερία των δικών μου, την ελευθερία των συμπολιτών μου. Ως συνέπεια, πολεμάω για την ελευθερία του "κράτους", αλλα αυτό είναι απλά μια συνέπεια. Δε θα γινόταν αλλιώς εξάλλου.

Πολεμάς για ενα κράτος που σου προσφέρει κάποια πράγματα. Διότι όταν σου προσφέρει, προσφέρεις και εσυ σε αυτό. Οχι για αυτό το πράγμα. Πολεμάς για την Ελευθερία σου πάντα. Αυτό σώζει και το κράτος.

Πολιτικοί παίρνουν όπλα και αυτοί και μπαίνουν στην πρώτη γραμμή μαζί μας. Θα τους προστατεύουμε κι όλας. Εξάλλου αυτοί έχουν τις σημαίες πάνω απο τα γραφεία τους και μας λένε οτι πολεμάνε για το καλό της Ελλάδος.

Για όσους... φοβούνται την... ακυβερνησία...


Καταρχην την εποχη του Ιων Δραγουμη ο πατριωτισμος ηταν το ιδιο με τον εθνικισμο.
2 μην μπερδευεις το εθνος με το κρατικο μηχανισμο ειναι εντελως διαφορετικα πραγματο το εθνος =Ελληνισμος, Πανελληνιο, Γενος, αγαπη για τα ιδεωδη του Ελληνισμου. Ποτε δεν μιλησα για φυλες οπως οι εθνικοσοσιαλιστες και οι φασιστες υπαρχουν διαφορες στο ελληνικο εθνικισμο και τον εθνικισμου του Χιτλερ... Και του μουσολινι...
Δεν ειναι ουτε ο καραμανλης ουτε ο εφραιμ ουτε τσιπρας αλλα και ουτε ΛΑΟΣ...

3 το εθνος ειναι στατικο εφοσον θα συνεχισουν να υπαρχουν Ελληνες ολα τα υπολοιπα ειναι διεθνηστικες Π@@@@@ες της νεοταξικης αριστερας και του προοδευτισμου Ο μαρξ πολεμισε τα εθνη μαζι με αυτα και το πολιτισμο του καθε εθνους. Πως μπορει να μην υπαρχει εθνος χωρις πολιτισμο τα εθνη τους γεννανε
Στο χερι μας ειναι να μην ξεχασουμε γραφοντας την ιστορια οπως πρεπει και οχι με καθηγητες διεθνιστες τυπου ρεπουση, τοτε δε θα ξεχασουμε ποτε.

4 δηλ να μην πολεμισουμε επειδη θα σωσουμε και το κρατος... Δε πολεμαω για το κρατος αλλα για το χωμα που παταω και τους προγονους μου και την οικογενεια...

Και με ολα αυτα που λες εννοεις να μην υπαρχει κρατος... Αρα να μην υπαρχουν και νομοι , μηπως προωθεις την αναρχια ;

Γιατι καπου εγραψες για ακυβερνησια η δεν ειδα καλα χωρις νομους κτλ. Ενα μπαχαλο αγρια δυση πλακα κανεις μαλλον

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Άθεοι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Legion »

GenerX έγραψε:Ιδανική Ελευθερία για μένα ίσον = Πολεμάω γιατί δέχομαι επίθεση. Πολεμάω για τον χριστιανό, για τον άθεο, για τον μαύρο, κίτρινο, κόκκινο, ροζ, φούξια, που είναι ανυπεράσπιστος πολίτης της χώρας μου. Αν είναι και τυχαίος μετανάστης που περνάει απο δίπλα μου εκείνη την ώρα, θα τον προστατεύσω και αυτόν. Πολεμάω ακόμα και για τον βολεμένο πολιτικό που έπινε το αίμα του κοσμάκη. Ακόμα και για τον Εφραίμ. Πάνω απόλα όμως, πολεμάω γιατί είμαι, νιώθω, θέλω να είμαι ελεύθερος, εγω - ο διπλανός - ο παραδιπλανός (είτε είναι ο Τσίπρας, είτε είναι ο Πλεύρης) κοκ, γιατί έχουν πεθάνει κι άλλοι για την ελευθερία και δεν υπάρχει πιο τίμιο πράγμα.

Μερικοί τώρα μπορούν να με θεωρήσουν εχθρό τους, αλλα δεν πειράζει, συμβαίνουν αυτά σε αυτή την κοινωνία.

Είτε με πείτε αναρχοκουμμούνι, είτε αναρχικό, είτε αριστερό, είτε 1002, δεν έχει σημασία.

Δηλώνω οτι είμαι ΚΑΤΑ εντελώς (ο Legion θα το μυρίστηκε σίγουρα απο πριν) των ρατσιστών, εθνικιστών, ατόμων που νομίζουν οτι είμαστε η ανώτερη φυλή.

Αλλα το Ελευθερία η Θάνατος δεν είναι απόφθευγμα ΚΑΝΕΝΟΣ ιδεολογικού χώρου.

Είναι απόφθευγμα ελεύθερων ανθρώπων που πεθάνανε για ιδανικά, τα οποία πλέον δεν υπάρχουν.

Η Ελευθερία εξάλλου, είναι για ΟΛΟΥΣ.



Κ βεβαια θα σωσω ολους οσους βρισκονται στο ματι του κυκλωνα ειτε ειναι δεξιοι , αριστεροι , μαυροι, κοκκινοι η πορτοκαλοι και συμφωνω στα παραπανω μαζι σου δεν ειμαι δολοφονος ειμαι ανθρωπος με αρχες πολεμιστης γιατην πατριδα μου και τα δικαιωματα των Ελληνων οπως και οι προγονοι μου και οχι των αλβανων (τσαμουρια)σκοπιανων(μακεδονια)τουρκια(κυπρος, θρακη)

Δεν υπαρχει δεξια δεν υπαρχει αριστερα μονο των Ελληνων υπαρχουν κοκκαλα ιερα... Εσυ μαλλον τα κοκκαλα των αλβανων κτλ εχεις στο μυαλο σου δεν εμιαστε ανωτερη φυλη ειμαστε μια φυλη με ανωτερο πολιτισμο απο τις αλλες και να θυμασαι δεν αναφερθηκα στις φυλες εσυ αναφερθηκες...
Δεν υπαρχει ελληνικη φυλη με το περασμα τοσων χρονων υπαρχει εθνος κ εγω γεννηθηκα σε αυτο και αυτο θα λεω οτι ειμαι ελληνας.

Αλλα το Ελευθερία η Θάνατος δεν είναι απόφθευγμα ΚΑΝΕΝΟΣ ιδεολογικού χώρου ναι αλλα μην το σπιλωνεις γιατι οι κομουνιστες δεν δεινουν σημασια για την Ιστορια του γενους και παντα προσπαθουν να την θιξουν με προπαγανδα...

Είναι απόφθευγμα ελεύθερων ανθρώπων που πεθάνανε για ιδανικά, τα οποία πλέον δεν υπάρχουν...
Γιατι δεν ηρθε ρε τοτε οτσε γκεβαρα στην ελλαδα να πολεμισει και πολεμισαν ελληνες ευτηχως που να ρχοταν ο ελευθερος αυτος ανθρωπος στο ελλαδισταν για τα συμφεροντα του ελληνα

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες