Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από yandr »

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΟΠΛΙΤΕΣ

1. Οι ιατρικές-ψυχοτεχνικές εξετάσεις και αθλητικές δοκιμασίες των υποψηφίων ΕΠ. ΟΠ θα πραγματοποιηθούν από 24/11/08 μέχρι 19/12/08, για τους μεν Άνδρες στις πόλεις Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα και Ξάνθη , για τις δε Γυναίκες στις πόλεις Αθήνα και Θεσσαλονίκη , ανάλογα με τον νομό του τόπου διαμονής που έχουν δηλώσει οι υποψήφιοι.

2. Στις παραπάνω εξετάσεις και δοκιμασίες θα λάβουν μέρος Μόνο όσοι υποψήφιοι συμμετείχαν στη διαδικασία της συνέντευξης.

3. Οι υποψήφιοι θα ενταχθούν σε ομάδες και η διαδικασία των εξετάσεων για κάθε υποψήφιο θα διαρκέσει 5 εργάσιμες ημέρες.

4. Οι υποψήφιοι πρέπει να παρουσιάζονται την καθορισμένη για τον καθένα ημερομηνία παρουσίασης - έναρξης των εξετάσεων Και καθημερινά την 07:30 ώρα στον καθοριζόμενο για κάθε εξέταση χώρο, με το δελτίο της αστυνομικής ή στρατιωτικής τους ταυτότητας (για όσους υπηρετούν τη θητεία τους), και το αντίγραφο της αίτησης συμμετοχής τους στον διαγωνισμό

Για την εύρεση της επιτροπής που θα παρουσιαστείτε για συνέντευξη πατήστε Εδώ

5. Την πρώτη ημέρα έναρξης των εξετάσεων οι υποψήφιοι πρέπει να παρουσιαστούν στα στρατιωτικά νοσοκομεία (414 ΣΝΕΝ,424 ΓΣΝΕ,404 ΓΣΝ και 412 ΓΣΝ, για τις πόλεις Αθήνα, Θεσσαλονίκη , Λάρισα και Ξάνθη αντίστοιχα), κατάλληλα προετοιμασμένοι (νηστικοί), προκειμένου να υποβληθούν στις προβλεπόμενες Μικροβιολογικές και ιατρικές εξετάσεις, και να έχουν μαζί τους στυλό, για να συμπληρώσουν τα ψυχοτεχνικά τεστ.

6. Την πέμπτη μέρα της διαδικασίας επιλογής, κατά την οποία οι υποψήφιοι θα δοκιμασθούν στα αθλητικά, συνιστάται να φέρουν αθλητική περιβολή. Τονίζεται ότι οι υποψήφιοι για να επιτύχουν τα όρια επίδοσης των αγωνισμάτων καλό θα είναι να έχουν εκ των προτέρων προετοιμασθεί κατάλληλα.

7. Η ομάδα εξετάσεων κάθε υποψηφίου απεικονίζεται με την ονομασία της πόλης Π. Χ Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα και Ξάνθη Και από τον αριθμό της ομάδος επιλογής που ανήκει ο υποψήφιος Π. Χ Αθήνα - 1 και δίπλα θα φαίνεται η ημερομηνία έναρξης και λήξης των εξετάσεων Π. Χ Θεσσαλονίκη - 3 - 26/11 έως 2/12 (26 Νοεμβρίου 2008: ημερομηνία παρουσίασης και έναρξης των εξετάσεων της 3 Ης ομάδας).

8. Σε περίπτωση που οι υποψήφιοι ΕΠ. ΟΠ. για οποιοδήποτε λόγο δεν ανευρίσκουν το ονοματεπώνυμό τους ή την ομάδα και την ημερομηνία παρουσίασής τους Να επικοινωνούν με τα Γραφεία Σχέσεων ΥΕΘΑ-Κοινού Αθηνών ( Τηλ .210 3630579- 210 3630081)-Θεσσαλονίκης ( Τηλ .231 893237-231 893238) ή το Σ. Γ του τόπου διαμονής τους ή στα Τηλ .210 6553318 - 210 6553319 (ΓΕΣ/ΔΕΠ) για περαιτέρω πληροφορίες.

9. Το πρόγραμμα μπορεί να διακοπεί προσωρινά ή να τροποποιηθεί για σοβαρό λόγο (όπως π. Χ. δυσμενείς καιρικές συνθήκες, διακοπή συγκοινωνιών, κ. Ά. ), μετά από απόφαση του ΓΕΣ.

Περισσότερες πληροφορίες
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από tzovana18 »

Παιδια εγω περασα στην επομενη φαση τωρα πιστευω θα κοβουν αβερτα στο υγειονομικα και ειδικα στα αθληματα ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Ετσι ακριβως! Ιδιως στα αθληματα θα γινει σφαγη...
Anonymous

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Άραγε να περάσαμε όλοι απ τη συνέντευξη; Να ρωτήσω κάτι άλλο; την μέρα που θα δώσουμε αθλήματα θα μάθουμε αν περάσαμε ή όχι; ή θα περιμένουμε μέχρι τις 12/1; Σφαγή με το μέσο θα γίνει... οι μισοί ούτε καν που θα παρουσιαστούν...

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Ετσι λες; Πως δεν θα παρουσιαστουν καθολου; Ναι εχω την ετνυπωση πως εκεινη την ωρα θα σου πουν οτι κοπηκες
Anonymous

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια εχω μια απορια. Εγω δινω εξετασεις στη θεσσαλονικη 24/11 - 28/11 ( δινει κανεις αλλος; ). Μου εκανε εντυπωση το οτι δινω τοσο νωρις τις εξετασεις! Μηπως αφηνουν για το τελος τους Βισματιες για να μην τα δουμε εμεις;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Δεν νομιζω Κωνσταντινε! Θεωρω πως επειδη τα ατομα των εδ ειναι λιγα μαλλον θα αρχισουν πρωτα με εσας! Και μια αλλη κοπελα δινει τοσο συντομα οσο εσυ! με αλλους που μιλησα ειναι αναλογα με το επιθετο τους οπως εγινε και με την συνεντευξη
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από tzovana18 »

Ναι εχει δικιο η illy εγω ειμαι των ειδικων δυναμεων και αρχιζω απο τις 25\11 μεχρι 1\12 και το επιθετο μου ειναι τελευταιο για την επιτροπη τωρα τι γινεται δν ξερω μαλλον ειναι ποως τα λεει η illy. Εικόνα
Kwstantinos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 9:25 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Kwstantinos »

Καλη επιτυχια σου ευχομαι απο καρδιας! Επειδη ξερω πως νιωθετε εσεις που θελετε να μπειτε στο στρατο πραγματικα αν δεν μπω εγω και Μπειτε εσεις θα χαρω πολυ :))
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από tzovana18 »

Ψυχη μου σε ευχαριστω πολυ και μην λες οτι δν θα μπεις ο θεος ειναι μεγαλος και θα βοηθησει και εμας που το θελουμε πραγματικα, για πες μου ειδικες δυναμεις εισαι; Εγω ναι τεχνιτης αλεξιπτωτων και το θελω πολυ πολυ πολυ να μπω.

Kwstantinos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 9:25 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Kwstantinos »

Μακαρι... Ναι ΕΔ - Ελευθερος σκοπευτης δηλωσα! Σου το ευχομαι :)))))))
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από tzovana18 »

Μπραβο εχω και μια κοπελα στο στιβο που κανω ειμαστε φιλες και ειμαστε οι μονες κοπελες για ειδικες δυναμεις, ειναι ομως και αλλα δυο αγορια και δηλωσαν ειδικων αποστολων, εχουμε κανει μια ομαδα και φαντασου οι προπονυτες μας δν ειναι τυχαιοι ειναι αρτια εκπαιδευμενοι ολοι τους και μας κανουν αστερια, οι μισοι εχουν κατεβει ολυμπιακους αγωνες και ο αλλος ειναι αξιωματικος στην πυροσβεστικη ειναι πολυ καλος δν φανταζεσαι ποσο, και φαντασου ποσο χαρα εχουν που προπονουν 2 κοπελες 19 χρονων για ειδικες δυναμεις. Εικόνα
Anonymous

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά νομίζω πως σε οτι αφορά τη συνέντευξη ούτως ή άλλως δεν κόβεσαι, απλά το θέμα είναι πόσα μόρια θα πάρεις!
¨Οσο για τα αθλητικά καλή επιτυχία σε όλους μας!
Σπυρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 2:16 am
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Σπυρος »

kwstantinos έγραψε:μακαρι... Ναι εδ - ελευθερος σκοπευτης δηλωσα! Σου το ευχομαι :)))))))


Και εγώ για εδ - ελευθερος σκοπευτης... για λαρισα θα πας ;

rea1986
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 11:16 pm
Επικοινωνία:

Επιλογική διαδικασία για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από rea1986 »

Εγω θα παω 12-18 αθηνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες