Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Βάλατε μέσο στην προκήρυξη;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Ιουν 03, 2021 6:08 pm

Ναι, έβαλα πολιτικό βύσμα
256
44%
Ναι, έβαλα στρατιωτικό βύσμα
47
8%
Ναι, έβαλα άλλο βύσμα
8
1%
Όχι, αλλά θα βάλω αργότερα για μετάταξη κ.λπ.
13
2%
Όχι, γιατί δεν έχω
187
32%
Όχι, γιατί θέλω να μπω αξιοκρατικά
71
12%
 
Σύνολο ψήφων: 582

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από dn24 »

Καλησπερα στα κοριτσια... Ναι! Εφετος τον φεβρουαριο ηρθε σημα στην μοναδα και ζητουσε στελεχη για επανδρωση της ΕΛ. ΔΥ. ΚΟ. Δηλωσα, και αν σας πω τι μαθαινα απο αλλους συναδερφους που ειχαν δηλωσει μαζι μου, θα τρελαθειτε. Τρομερη σφαγη ενα πραγμα απιστετο, κ μου τις περιεγραφαν με αδιανοητες κ περαν του λογικου λεπτομερειες. Εχω παθει πλακα με το κοσοβο, κ το θεμα ειναι οτι θελω να βγω 2-3 φορες, κ μεχρι στιγμης δεν εχω βγει καμια, κ ουτε με βλεπω αν δεν παρω μεταθεση για μοναδα ειρηνευτικων αποστολων. Αυτο επιδιωκω, αλλα θελω χρονο ακομη για να φυγω Απο εκει που ειμαι.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από evi85 »

dn24 έγραψε:Καλησπερα στα κοριτσια... Ναι! Εφετος τον φεβρουαριο ηρθε σημα στην μοναδα και ζητουσε στελεχη για επανδρωση της ΕΛ. ΔΥ. ΚΟ. Δηλωσα, και αν σας πω τι μαθαινα απο αλλους συναδερφους που ειχαν δηλωσει μαζι μου, θα τρελαθειτε. Τρομερη σφαγη ενα πραγμα απιστετο, κ μου τις περιεγραφαν με αδιανοητες κ περαν του λογικου λεπτομερειες. Εχω παθει πλακα με το κοσοβο, κ το θεμα ειναι οτι θελω να βγω 2-3 φορες, κ μεχρι στιγμης δεν εχω βγει καμια, κ ουτε με βλεπω αν δεν παρω μεταθεση για μοναδα ειρηνευτικων αποστολων. Αυτο επιδιωκω, αλλα θελω χρονο ακομη για να φυγω Απο εκει που ειμαι.

ξερω κοπέλα, εποπ δεκανεας που πήγε τωρα κόσοβο και προσεξε το οναμα της ήρθε στο σημα 2 μερες πριν πανε στο Κιλκις που πηγανε. Μπορειτε να το διανοηθειτε; Αρα τα παντα γινονται...
φιλε Βασιλη αν καταφερεις να πας Ξανθη, τοτε σιγουρα θα πας Κόσοβο... Εκει πανε τσιμπητοι
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από nandy24 »

Πάντως και από αλέξανδρούπολι και γενικά Έβρο πάνε πολλοί και εύκολα... Οπότε βασίλη άνεβα βόλτα κατά βορρά με την επόμενη μετάθεση ...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από evi85 »

nandy24 έγραψε:Πάντως και από αλέξανδρούπολι και γενικά Έβρο πάνε πολλοί και εύκολα... Οπότε βασίλη άνεβα βόλτα κατά βορρά με την επόμενη μετάθεση...

σίγουρα. Και φαντασου υπάρχουν άτομα που δεν θέλουν να πάνε (και αναγκάζονται) και άλλοι φυλάνε κατουρημενες (με το μπαρδον) ποδιές για να πάνε
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

nandy24 έγραψε:Πάντως και από αλέξανδρούπολι και γενικά Έβρο πάνε πολλοί και εύκολα... Οπότε βασίλη άνεβα βόλτα κατά βορρά με την επόμενη μετάθεση...
σε αυτο εχεις δικιο αλλα κ απο την μοναδα στην Νεα Σαντα μπορεις πιο ευκολα να πας!
...
Dum spiro spero
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από nandy24 »

evi85 έγραψε:
nandy24 έγραψε:Πάντως και από αλέξανδρούπολι και γενικά Έβρο πάνε πολλοί και εύκολα... Οπότε βασίλη άνεβα βόλτα κατά βορρά με την επόμενη μετάθεση...

σίγουρα. Και φαντασου υπάρχουν άτομα που δεν θέλουν να πάνε (και αναγκάζονται) και άλλοι φυλάνε κατουρημενες (με το μπαρδον) ποδιές για να πάνε
καλά αυτό ξαναπέστο!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από dn24 »

evi85 έγραψε:
ξερω κοπέλα, εποπ δεκανεας που πήγε τωρα κόσοβο και προσεξε το οναμα της ήρθε στο σημα 2 μερες πριν πανε στο Κιλκις που πηγανε. Μπορειτε να το διανοηθειτε; Αρα τα παντα γινονται...
φιλε Βασιλη αν καταφερεις να πας Ξανθη, τοτε σιγουρα θα πας Κόσοβο... Εκει πανε τσιμπητοι


καλωστην φιλη μου ευη! Ναι οντως ξανθη επιθυμω διακαως να παω λογω οτι, εκτος απ'οτι εχει μοναδες ειρηνευτικων αποστολων εκει, το λατρευω σαν μερος (γραφικοτητα) και δεν ειναι εβρος κ νησια με οτι αυτο συνεπαγεται (πχ λιγοτεροι λαθρομεταναστες εμεις τους μαζευουμε ως γνωστον). Ειναι σχετικα "μαυρες" οι μοναδες βεβαια, αλλα σε τουτη τη ζωη δεν εχω βρει τον ανθρωπο που μπορει να τα εχει ολα. Κ θα γλυτωσω κ το βισμα που δεν εχω, διοτι αν ειχα τωρα θα ειχα βγει το λιγοτερο 1 φορα. Εχω να πω ιστοριες με βισματα που ειδα για το κοσοβο. Ουουου με τις ωρες.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
epop pn

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από epop pn »

Εσεις βαζετε βισμα να πατε εξω κ μεις ψαχνουμε βισμα για να τ αποφυγουμε
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από dn24 »

epop pn έγραψε:Εσεις βαζετε βισμα να πατε εξω κ μεις ψαχνουμε βισμα για να τ αποφυγουμε


ποτε μην λες ποτε φιλε μου. Μεχρι που με εκανε η αναγκη. Οχι οτι δεν το θελω, φυσικα κ το θελω, αλλα ας οψεται αυτη η ρημαδα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΟΥ ΕικόναΕικόνα
ΕΛΛΑΣ

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από ΕΛΛΑΣ »

Η καταντια μας...

sotirisd
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 06, 2010 7:02 am
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από sotirisd »

Να σας ρωτησω κα εγω δυλαδη κατι που το εω απορια αν ενας εει ενα στρατιωτικο βυσμα παραδειγμα αντιστρατηγο μπορει εκεινος να τον βαλει εποπ με κατευθιαν το βαθμο το επιλοχια η του αριλοχια;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από D.Y.K »

sotirisd έγραψε:Να σας ρωτησω κα εγω δυλαδη κατι που το εω απορια αν ενας εει ενα στρατιωτικο βυσμα παραδειγμα αντιστρατηγο μπορει εκεινος να τον βαλει εποπ με κατευθιαν το βαθμο το επιλοχια η του αριλοχια;


Μπορεί να τον βάλει κατευθείαν απόστρατο Εύελπι τιμητικά με τον βαθμό του Στρατάρχη των ΝΑΤΟΙΚΩΝ δυνάμεων Εικόνα

Σύνελθε αγορίνα Εικόνα

george 23
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Δεκ 28, 2011 6:22 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από george 23 »

Καλα εσυ Σωτηρη το παρακανες... Ειπαμε για βυσμα αλλα οχι κ να σε κανει απευθειας αποστρατο... Χαχαχα αν ειναι δυνατον. Τι αλλο θα ακουσουμε Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kyrillos93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2012 10:45 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kyrillos93 »

Πλακα μου κανεις; Εδω βαζουν ΕΠΟΠ και Γιωταδες, Ι3 Ενοπλο η συγκεκριμενη περιπτωση που ειδα εγω...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης