71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ForceF
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 26, 2011 11:04 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από ForceF »

Ζωάρα το Μηχανικό. Λίγοι φαντάροι (απο 3 μέχρι 10) αλλα οι υπηρεσίες βρέξει χιονίσει, εχει δεν εχει εμπλοκή είναι στη χειρότερη 3 μέσα Εικόνα Για όλα αυτά ευθύνεται ο διοικητής που είναι ένας ΓΑΜΑΤΟΣ τύπος. Δίκαιος και σωστός απέναντι στους φαντάρους. Γενικα επειδη εχει ελάχιστους φαντάρους δεν ασχολούνται μαζί σου. Ούτε πολύ τρέξιμπ, ούτε πολλές ασκήσεις, αν μπείς και στο Καψαδικο θα κάνεις ζωάρα :) Απο στελέχη ενα 50% δεν ασχολείται μαζί σου/αδιάφοροι, ενα 30% και ***** τα παιδιά και ένα 20% *****... Μια χαρά θα είσαι... Ήμουν εκει το 2011

ΝΙΚΟΣ

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Καλημερα. θα ηθελα αν καποιος εχει κανει στην 71 α/μ τυπ υγειονομικο να μου πει λιγα λογια σχετικα με το τι κανεις τι εργο προσφερεις τι υπηρεσιες τελος παντων. ευχαριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
Chris_pap
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2014 8:51 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Chris_pap »

Καλησπέρα στην ομορφη παρέα. Ανηκω στο Μηχανικο και ειμαι εδω και 1 μηνα στη Πάτρα για ειδικοτητα τεχνιτη τροχοφορων οχηματων οπου θα φυγω στις 27 Μαρτιου και θα παω στην 71η αερομεταφερομενη. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεραι τι παιζει με περιπτωσεις σαν εμενα. Τι ποστο αναλαμβανω μετα και οντως το στρατοπέδο του ΛΜΧ ειναι στο κιλκις και οχι στη Νέα Σάντα; Απο εκπαίδευση ισχυει οτι θα παρουμε την εκπαιδευση των αερομεταφερομενων και θα αποκτησουμε το κοκκινο μπερε;

Θα χαρω να ακουσω τις αποψεις σας...

cuervo

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από cuervo »

Chris_pap έγραψε:Καλησπέρα στην ομορφη παρέα. Ανηκω στο Μηχανικο και ειμαι εδω και 1 μηνα στη Πάτρα για ειδικοτητα τεχνιτη τροχοφορων οχηματων οπου θα φυγω στις 27 Μαρτιου και θα παω στην 71η αερομεταφερομενη. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεραι τι παιζει με περιπτωσεις σαν εμενα. Τι ποστο αναλαμβανω μετα και οντως το στρατοπέδο του ΛΜΧ ειναι στο κιλκις και οχι στη Νέα Σάντα; Απο εκπαίδευση ισχυει οτι θα παρουμε την εκπαιδευση των αερομεταφερομενων και θα αποκτησουμε το κοκκινο μπερε;

Θα χαρω να ακουσω τις αποψεις σας...



Αγορίνα αν δεν μας πει τι ακριβώς λέει η μετάθεση σου μην περιμένεις παραπάνω πληροφορίες, σε ποια μονάδα λέει το φύλλο πορείας πως πηγαίνεις;

595 Α/Μ ΤΠ;596 Α/Μ ΤΠ;116 Α/Μ ΠΒ;71 Α/Μ ΤΥΠ ή 71 Α/Μ ΤΥΠ ή 71 Α/Μ Λ/ΔΒ;

Άβαταρ μέλους
Chris_pap
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2014 8:51 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Chris_pap »

Καλημερα και παλι φιλε μου.. Η μεταθεση μου αναφερει 71 A/Μ Ταξ ΛΜΧ

Αν μπορεις να με κατατοπισεις θα ειναι σουπερ.

Σε ευχαριστω ολυ..

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από D.Y.K »

Chris_pap έγραψε:Καλησπέρα στην ομορφη παρέα. Ανηκω στο Μηχανικο και ειμαι εδω και 1 μηνα στη Πάτρα για ειδικοτητα τεχνιτη τροχοφορων οχηματων οπου θα φυγω στις 27 Μαρτιου και θα παω στην 71η αερομεταφερομενη. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεραι τι παιζει με περιπτωσεις σαν εμενα. Τι ποστο αναλαμβανω μετα και οντως το στρατοπέδο του ΛΜΧ ειναι στο κιλκις και οχι στη Νέα Σάντα; Απο εκπαίδευση ισχυει οτι θα παρουμε την εκπαιδευση των αερομεταφερομενων και θα αποκτησουμε το κοκκινο μπερε;

Θα χαρω να ακουσω τις αποψεις σας...



Επιγραμματικά:

- Πας στον Λόχο Μηχανικού στην Νέα Σάντα.

- Θα είσαι στον Λόχο Διοικήσεως κατά πάσα πιθανότητα ως Τεχνίτης στην Διμοιρία Συντηρήσεως.

- Θα περάσετε κάτι σαν ΠΕΝ και θα πάρετε όντως τον κόκκινο μπερέ.

ΥΓ: Φυσικά σε όλα αυτά που σου λέω θα κρατήσεις και μία πισινή γιατί τίποτα δεν είναι δεδομένο στον ΕΣ.

ForceF
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 26, 2011 11:04 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από ForceF »

Chris_pap έγραψε:Καλησπέρα στην ομορφη παρέα. Ανηκω στο Μηχανικο και ειμαι εδω και 1 μηνα στη Πάτρα για ειδικοτητα τεχνιτη τροχοφορων οχηματων οπου θα φυγω στις 27 Μαρτιου και θα παω στην 71η αερομεταφερομενη. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεραι τι παιζει με περιπτωσεις σαν εμενα. Τι ποστο αναλαμβανω μετα και οντως το στρατοπέδο του ΛΜΧ ειναι στο κιλκις και οχι στη Νέα Σάντα; Απο εκπαίδευση ισχυει οτι θα παρουμε την εκπαιδευση των αερομεταφερομενων και θα αποκτησουμε το κοκκινο μπερε;

Θα χαρω να ακουσω τις αποψεις σας...

Ο λόχος Μηχανικού 71 ΛΜΧ μαζί με το 601 A/M ΤΠ βρίσκονται στο στρατόπεδο Καμπάνη που είναι στην ουσία μέσα στο Κιλκίς (στην άκρη της πόλης) και ΟΧΙ στη Νέα Σάντα. Στον 71 Α/Μ ΛΜΧ μόνο τεχνίτης τροχοφόρων δεν θα είσαι... Τα πρωινά ή θα λουφάρεις ή θα κάνεις καμια αγγαρεία ή θα έχεις πόστο στο καψάδικο. Στρατιώτες πόστο σε γραφειο δεν παίρνουν. Βραδινές αναφορές δεν υπάρχουν... Μετα την φρουρά αν είσαι εξοδούχος βγαίνεις κάθε μερα στις 3 και εαν έχεις υπηρεσία μπορείς να κοιμάσαι όλη μέρα μέχρι να κάνεις την υπηρεσία σου. Δεν θα ασχοληθεί κανείς με εσένα (το καλό του να έχει μια μονάδα 5-6 φαντάρους μονο). Αν είσαι απο Θεσσαλονίκη έχεις και διανυκτέρευση. Χαλαρά τα πράματα, δες 3-4 post παραπάνω τί εγραψα Εικόνα

αντρεας

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από αντρεας »

Παιδια καλησπερα φευγω φανταρος τον αλλο μηνα και εχω δηλωσει πεζικο αλλα θελω να παω αερομεταφερομενη τι πρεπει να κανω για να παω εκει. Το δηλωνω μολις παρουσιαστω η τιποτα τετοιο.
fever

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από fever »

Τυχαία σε παίρνουν, εκτός κι αν βάλεις βύσμα. Δεν το δηλώνεις πουθενά.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Προβλέπεται να παει οπλιτης σε αποστολή στο εξωτερικό (κοσοβο κλπ);
kostis

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από kostis »

Καλησπερα μου ηρθε μεταθεση 71 α/μ λδβ και επειδη τα σχολια ειναι παλια και δεν βγαζω ακρη μπορει καποιος να με ενημερωσει\?
Άβαταρ μέλους
skopanthropos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 10:14 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από skopanthropos »

Καλησπέρα,

Παρουσιάζομαι Τρίπολη Πεζικό με την ΣΤ' ΕΣΣΟ 2015. Μπορούμε να δηλώσουμε ότι επιθυμούμε να πάμε στην 71 Α/Μ πεζικού ή θα γίνει επιλογή από τα στελέχη στο ΚΕΝ;

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

cuervo

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από cuervo »

skopanthropos έγραψε:Καλησπέρα,

Παρουσιάζομαι Τρίπολη Πεζικό με την ΣΤ' ΕΣΣΟ 2015. Μπορούμε να δηλώσουμε ότι επιθυμούμε να πάμε στην 71 Α/Μ πεζικού ή θα γίνει επιλογή από τα στελέχη στο ΚΕΝ;

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.



Ούτε δηλώνεις ούτε γίνεται επιλογή, η μετάθεση για την 71 θα σου έρθει τυχαία ή εκτός και αν βάλεις βύσμα.

Άβαταρ μέλους
skopanthropos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 10:14 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από skopanthropos »

cuervo έγραψε:
skopanthropos έγραψε:Καλησπέρα,

Παρουσιάζομαι Τρίπολη Πεζικό με την ΣΤ' ΕΣΣΟ 2015. Μπορούμε να δηλώσουμε ότι επιθυμούμε να πάμε στην 71 Α/Μ πεζικού ή θα γίνει επιλογή από τα στελέχη στο ΚΕΝ;

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.



Ούτε δηλώνεις ούτε γίνεται επιλογή, η μετάθεση για την 71 θα σου έρθει τυχαία ή εκτός και αν βάλεις βύσμα.



Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα 2 στρατόπεδα του Πεζικού είναι στο Κιλκίς και στο Ρέθυμνο;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες