Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nazgul »

Οχι η απλα ειχα παρει αναρρωτικη αδεια και επρεπε να καλυψω το χαμενο εδαφος
Anonymous

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Πολύ καλά τα λέει ο Nazgul ...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από illy »

a kala έγραψε: Πολύ καλά τα λέει ο Nazgul ...
στη ζωή υπάρχει το μαύρο, το άσπρο κ το γκρι το ενδιάμεσο... Κάποιες μερες θα ειναι μαυρες, καποιες ασπρες κ καποιες κ τα δυο! Σιγουρα υπαρχουν κ μερες που ειναι πολυ καλες οι συνθηκες εργασιες κσι δεν εχει κανενα παραπονο... γιατι να το βλεπουμε μονοπλευρα;

ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Nazgul έγραψε: Α, οκ επειδη δεν θα τα ακουσει κανενας να το βουλωσουμε σαν σωστοι κι τιμιοι στρατιωτες... Να σκασω γιατι ειμαι ενας... Τουλαχιστον εγω βρηκα το θαρρος να τα πω στο internet και οχι να μουρμουραω σαν κατινα στους φιλους μου. Και ξερω οτι ειναι επιλογη μου που μπηκα στον στρατο γιαυτο θα ηταν υποκρισια να βριζω ολη την ωρα. Απλα ειπα τι με ενοχλει που μπορει να διορθωθει

Ποιος σου ειπε ρε φιλε να σκασεις; Απλα, θεωρεις οτι γραφωντας τα στο ιντερνετ θα αλλαξεις κατι; Τις εμπειριες σου θα ανταλλαξεις... και το θαρρος δεν ειναι απλα να γραψεις παραπονακια στο ιντερνετ... Εικόνα
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΗΛΕΚΤΡΑ έγραψε:
Nazgul έγραψε: Α, οκ επειδη δεν θα τα ακουσει κανενας να το βουλωσουμε σαν σωστοι κι τιμιοι στρατιωτες... Να σκασω γιατι ειμαι ενας... Τουλαχιστον εγω βρηκα το θαρρος να τα πω στο internet και οχι να μουρμουραω σαν κατινα στους φιλους μου. Και ξερω οτι ειναι επιλογη μου που μπηκα στον στρατο γιαυτο θα ηταν υποκρισια να βριζω ολη την ωρα. Απλα ειπα τι με ενοχλει που μπορει να διορθωθει

Ποιος σου ειπε ρε φιλε να σκασεις; Απλα, θεωρεις οτι γραφωντας τα στο ιντερνετ θα αλλαξεις κατι; Τις εμπειριες σου θα ανταλλαξεις... Και το θαρρος δεν ειναι απλα να γραψεις παραπονακια στο ιντερνετ... Εικόνα
Βλέπω εστία διαμάχης και ομολογώ ότι με λυπεί. Καλό είναι να βλέπουμε όποια εμπειρία , άποψη , γνώση ή συμβουλή Μοιράζονται Οι άλλοι μαζί μας Με σκοπό να καλυτερέψουμε τα πράγματα όσοι ασχολούμαστε ή θα ασχοληθούμε με τον τομέα που ονομάζεται Στρατός Ξηράς. Το forum δεν είναι τόπος αντιδικίας. Άποψή μου πάντα.
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »


Βλέπω εστία διαμάχης και ομολογώ ότι με λυπεί. Καλό είναι να βλέπουμε όποια εμπειρία , άποψη , γνώση ή συμβουλή Μοιράζονται Οι άλλοι μαζί μας Με σκοπό να καλυτερέψουμε τα πράγματα όσοι ασχολούμαστε ή θα ασχοληθούμε με τον τομέα που ονομάζεται Στρατός Ξηράς. Το forum δεν είναι τόπος αντιδικίας. Άποψή μου πάντα.
δεν χρειεζεται να λυπασαι... Δεν υπαρχει διαμαχηΕικόνα ... Τουλαχιστον οχι απο πλευρα μου, δεν ειχα τετοιο σκοπο... Παρεξηγηθηκα; ;Εικόνα
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΗΛΕΚΤΡΑ έγραψε:

Βλέπω εστία διαμάχης και ομολογώ ότι με λυπεί. Καλό είναι να βλέπουμε όποια εμπειρία , άποψη , γνώση ή συμβουλή Μοιράζονται Οι άλλοι μαζί μας Με σκοπό να καλυτερέψουμε τα πράγματα όσοι ασχολούμαστε ή θα ασχοληθούμε με τον τομέα που ονομάζεται Στρατός Ξηράς. Το forum δεν είναι τόπος αντιδικίας. Άποψή μου πάντα.
δεν χρειεζεται να λυπασαι... Δεν υπαρχει διαμαχηΕικόνα ... Τουλαχιστον οχι απο πλευρα μου, δεν ειχα τετοιο σκοπο... Παρεξηγηθηκα; ;Εικόνα
Όχι καθόλου. Απλά το ύφος ήταν λίγο επιθετικό. Ίσως αυτό να είναι στοιχείο του χαρακτήρα σου(επιθετική γυναίκα)κάτι που δεν είναι αρνητικό , αντιθέτως χρειάζεται στον στρατό. Επιθετικότητα και αυτοσυγκράτηση συγχρόνως. Δυστυχώς ο Nazgul δεν μπορεί να εκφράσει τα παράπονά του ανοιχτά στην μονάδα του και αυτό δεν είναι θέμα θάρρους αλλά αν το κάνει θα δημιουργήσει μία εστία "πολέμου"-ας μου επιτραπεί η έκφραση- μεταξύ αυτού και των συναδέλφων του.
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nazgul »

Υπο αλλες συνθηκες θα τσαντιζομουν με την ηλεκτρα αλλα δεν υπαρχει λογος πλεον, ξερεις γιατι ηλεκτρα; Γιατι με λυπη μου παρακολουθω μηδαμινη συμμετοχη. Και ξερεις κατι, ναι θαρρος ειναι γιατι αν δεν ειναι θαρρος Που ειναι ολοι; οεο;

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από illy »

Μεχρι τωρα εχεις αναφερει καποια παραπονακια... πες μας κατι που να σου αρεσει, που να σε ευχαριστει στη δουλεια σου... δηλαδη νιωθεις οτι δεν εχεις παρει κατι καλο κανοτας αυτη τη δουλεια; Να σου πω κ κατι αλλο; Κ ποια δουλεια δεν εχει δυσκολιες; Αλλα υπαρχουν κ καλυτερες μερες, ετσι δεν ειναι; Εικόνα
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από kallitexnis »

illy έγραψε: Μεχρι τωρα εχεις αναφερει καποια παραπονακια... Πες μας κατι που να σου αρεσει, που να σε ευχαριστει στη δουλεια σου... Δηλαδη νιωθεις οτι δεν εχεις παρει κατι καλο κανοτας αυτη τη δουλεια; Να σου πω κ κατι αλλο; Κ ποια δουλεια δεν εχει δυσκολιες; Αλλα υπαρχουν κ καλυτερες μερες, ετσι δεν ειναι; Εικόνα
Παιδιά δυσκολίες υπάρχουν παντού. Στο στρατό αν δεν σ'αρέσει η δουλειά σου τότε είσαι καταδικασμένος να περάσεις μία ζωή ανιαρή δίχως ενδιαφέρον και λόγο αναβάθμισης του επιπέδου σου.
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Nazgul έγραψε: Υπο αλλες συνθηκες θα τσαντιζομουν με την ηλεκτρα αλλα δεν υπαρχει λογος πλεον, ξερεις γιατι ηλεκτρα; Γιατι με λυπη μου παρακολουθω μηδαμινη συμμετοχη. Και ξερεις κατι, ναι θαρρος ειναι γιατι αν δεν ειναι θαρρος Που ειναι ολοι; οεο;

Καλα κανεις και δεν τσαντιζεσαι... Δεν υπαρχει λογοςΕικόνα ... Ισως να ημουν λιγο επιθετικη αλλα οπως ειπε και ο ''καλλιτεχνης'' μας ειναι στοιχειο του χαρακτηρα μου... Τι να κανω... Εικόνα οεο...
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Να σας ρωτησω κατι; Σε ποια δουλεια δεν εχεις ακριβως τις ιδιες καταστασεις με τον στρατο; Σε ολες τις δουλειες (εκτος αν εισαι εσυ αφεντικο) εχεις καποιον ανωτερο σου ο οποιος ανα πασα στιγμη μπορει με το ετσι θελω να σου την σπασει, μπορει για τον α ή β λογο να σε βαλει να κανεις κατι χωρις να το θελεις, μπορει να σε κραξει και μπορει εν τελει να σε διωξει. Αυτα για τον στρατο κατα την γνωμη μου ειναι προλαταληψη. Οι ιδιες συνθηκες ειναι και στο στρατο και εξω απο τον στρατο.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από illy »

Πες τα μεγάλε... έτσι μπράβο! !

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από kallitexnis »

Kostas_Topo έγραψε: Να σας ρωτησω κατι; Σε ποια δουλεια δεν εχεις ακριβως τις ιδιες καταστασεις με τον στρατο; Σε ολες τις δουλειες (εκτος αν εισαι εσυ αφεντικο) εχεις καποιον ανωτερο σου ο οποιος ανα πασα στιγμη μπορει με το ετσι θελω να σου την σπασει, μπορει για τον α ή β λογο να σε βαλει να κανεις κατι χωρις να το θελεις, μπορει να σε κραξει και μπορει εν τελει να σε διωξει. Αυτα για τον στρατο κατα την γνωμη μου ειναι προλαταληψη. Οι ιδιες συνθηκες ειναι και στο στρατο και εξω απο τον στρατο.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Κώστα και όταν με ρωτάνε "δεν σε πειράζει που έχεις ανώτερο να σου λέει τι να κάνεις; "Και του απαντώ:"Στη δουλειά σου τα αφεντικά σου δεν σε διατάζουν; "
Anonymous

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

kallitexnis έγραψε:
Kostas_Topo έγραψε: Να σας ρωτησω κατι; Σε ποια δουλεια δεν εχεις ακριβως τις ιδιες καταστασεις με τον στρατο; Σε ολες τις δουλειες (εκτος αν εισαι εσυ αφεντικο) εχεις καποιον ανωτερο σου ο οποιος ανα πασα στιγμη μπορει με το ετσι θελω να σου την σπασει, μπορει για τον α ή β λογο να σε βαλει να κανεις κατι χωρις να το θελεις, μπορει να σε κραξει και μπορει εν τελει να σε διωξει. Αυτα για τον στρατο κατα την γνωμη μου ειναι προλαταληψη. Οι ιδιες συνθηκες ειναι και στο στρατο και εξω απο τον στρατο.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Κώστα και όταν με ρωτάνε "δεν σε πειράζει που έχεις ανώτερο να σου λέει τι να κάνεις; "Και του απαντώ:"Στη δουλειά σου τα αφεντικά σου δεν σε διατάζουν; "
Καλα βαρα καμια προσοχη και αι τραβα! Ααα εισαι και αξιριστος 5 μερες φιλακι! Μονιμοσ ημουν και εφυγα μακριααααα 1000 φορεσ εξω με αφεντικο και το βραδυ σπιτι μ για υπνο οχι στο σιδερενιο κρεβατι με τουσ κοργιουσ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες