Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Antonis21 »

Καντιλι. Λες και ο ΕΠ. ΟΠ δεν πληρωνεται... Μα τι παπαριες ειναι αυτες...
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Legion »

Καλα μην Βαρατε υπαρχουν και μλκς...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
MrGeo5
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από MrGeo5 »

Πράγματι το χειρότερο κομμάτι του να είσαι ΕΠΟΠ είναι οι μεταθέσεις
MrGeo5
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από MrGeo5 »

Πράγματι το χειρότερο κομμάτι του να είσαι ΕΠΟΠ είναι οι μεταθέσεις

Τα χρήματα είναι αρκετά καλά ...
πολιτης πλεον

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από πολιτης πλεον »

Τα χρηματα ειναι καλα φιλε μου αν εισαι εποπ στον τοπο σου οταν εχεις οικογενεια νοικιαζεις σπιτι πληρωνεις ενοικιο πετρελαιο κοινοχρηστα. Κ. Α που ειναι τα καλ λεφτα με το ζορι σου μενουν 400? να περασεις το μηνα.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από dn24 »

πολιτης πλεον έγραψε:Τα χρηματα ειναι καλα φιλε μου αν εισαι εποπ στον τοπο σου οταν εχεις οικογενεια νοικιαζεις σπιτι πληρωνεις ενοικιο πετρελαιο κοινοχρηστα. Κ. Α που ειναι τα καλ λεφτα με το ζορι σου μενουν 400? να περασεις το μηνα.


πολυ ορθη αποψη. Πολλες φορες ερχεται κ τσιμα-τσιμα ο μηνας.+απο αυτα που αναφερεις, ειναι το νερο, η διατροφη,(τα υπολοιπα μελη της οικογενειας; ), το ρευμα σου. Τελη κυκλοφοριας++++ αλλα πολλα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
metalo

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από metalo »

Μετα απο 5,5 χρονια υπηρεσιας σε παραμεθωρια περιοχη (Λημνο-καραβανονισο) και αφου με τσακισαν στης καμπανες-και σαν κενουργειο στελεχος στα πρωτα Δηλα βηματα στο στρατο- Οι αξιωτιμοι κ. Αξιωματικοι (τρομαρα τους) Και αφου μου γαμησαν την ψυχολογεια, τα νιατα, το μυαλο, την προσωπικοτητα μου γενηκα Με κριναν ακαταληλο και αποστρατευτεο και μεσα σε μια βδομαδα μου εδηξαν την πορτα της εξοδου... Ευχαρηστω παρα πολη ολουσας ΔΕΝ θα ξεχασω ποτε οτι τα καλα πεδια τα τημωρουνε βαναυσα! Και αφου τα χρησημοπιοισουν για ολες της χρισης τους πετανε στο δρομο (ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ σου ερχομαι... )
Άβαταρ μέλους
ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Δευ Μαρ 14, 2011 12:13 am
Επάγγελμα: ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΛΟΧΙΑΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΑΣ
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ »

metalo έγραψε:Μετα απο 5,5 χρονια υπηρεσιας σε παραμεθωρια περιοχη (Λημνο-καραβανονισο) και αφου με τσακισαν στης καμπανες-και σαν κενουργειο στελεχος στα πρωτα Δηλα βηματα στο στρατο- Οι αξιωτιμοι κ. Αξιωματικοι (τρομαρα τους) Και αφου μου γαμησαν την ψυχολογεια, τα νιατα, το μυαλο, την προσωπικοτητα μου γενηκα Με κριναν ακαταληλο και αποστρατευτεο και μεσα σε μια βδομαδα μου εδηξαν την πορτα της εξοδου... Ευχαρηστω παρα πολη ολουσας ΔΕΝ θα ξεχασω ποτε οτι τα καλα πεδια τα τημωρουνε βαναυσα! Και αφου τα χρησημοπιοισουν για ολες της χρισης τους πετανε στο δρομο (ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ σου ερχομαι... )


δεν θελω να πω πολλα αλλα καταλαβαινεις φιλε μου πως σε διωξαν οχι λογο ανικανοτητας η οτι αλλο
αλλα πιθανον σου εφαγε καποιος αλλος την θεση που ειχε μπαρμπα απο την κορωνη
metalo

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από metalo »

Οχι φιλε μου γιατι αν συμβενη αυτο τοτε θα προσφυγο στην δικεωσινη. Ετσι και αλιως ειχα σκοπο να αποχωρισο καθος το ηθικο με ολες αυτες της αδηκειες και παρατυπιες εχει πεση και καταλαβα οτι υπηρετο ενα σαπιο συστημα. Αλλα οχι και να με βγαζουν ακαταληλλο αυτο παει πολη!5,5 χρονια στην παραμεθωριο τοσο δακρυ και ηδροτας δεν θα παει χαμενο! Ενα σου λεω μονο κυνδινεψα την ζωη μου αμμεσα 2 φορες απο ολες αυτες της χαζαμαρες και στο τελος με αποστρατευουν; Πηστευω ηρθε η ωρα να ξεκουκολοθη η αδιαφορεια η αδιαλαξεια η εμπαθεια και οτι αλλο σκαρτο υπαρχη στο στρατο! Η προσφυγη στην δικεωσινη θα αποδιξη ποσο ορθα μηλαω και αν υπαρχη κατι αλλο ειναι ευκερεια να μας λυψη επιτελους!

Άβαταρ μέλους
evritis309
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 8:44 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από evritis309 »

metalo έγραψε:Πηστευω ηρθε η ωρα να ξεκουκολοθη η αδιαφορεια η αδιαλαξεια η εμπαθεια και οτι αλλο σκαρτο υπαρχη στο στρατο!


Μόνο αν καταργηθεί θα γίνει αυτό που λες...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από yandr »

ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ έγραψε:
δεν θελω να πω πολλα αλλα καταλαβαινεις φιλε μου πως σε διωξαν οχι λογο ανικανοτητας η οτι αλλο
αλλα πιθανον σου εφαγε καποιος αλλος την θεση που ειχε μπαρμπα απο την κορωνη

Και εσύ πως το ξέρεις ότι ο συγκεκριμένος χρήστης δεν ήταν όντως ανίκανος;

Και ποιος σου είπε ότι τη θέση την 'έφαγε' κάποιος άλλος;

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός θέσεων για να σου φάει το βύσμα τη θέση. Η μεγάλη πλειονότητα των ΕΠΟΠ μονιμοποιείται.
Άβαταρ μέλους
ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Δευ Μαρ 14, 2011 12:13 am
Επάγγελμα: ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΛΟΧΙΑΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΑΣ
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ »

yandr έγραψε:
ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ έγραψε:
δεν θελω να πω πολλα αλλα καταλαβαινεις φιλε μου πως σε διωξαν οχι λογο ανικανοτητας η οτι αλλο
αλλα πιθανον σου εφαγε καποιος αλλος την θεση που ειχε μπαρμπα απο την κορωνη

Και εσύ πως το ξέρεις ότι ο συγκεκριμένος χρήστης δεν ήταν όντως ανίκανος;

Και ποιος σου είπε ότι τη θέση την 'έφαγε' κάποιος άλλος;

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός θέσεων για να σου φάει το βύσμα τη θέση. Η μεγάλη πλειονότητα των ΕΠΟΠ μονιμοποιείται.

οκ οντως μπορει να ειναι και ετσι
σορρυ για τις βλακεις που εγραψα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από yandr »

Δεν είναι θέμα βλακείας, απλά θα πρέπει να μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα περί βύσματος βασιζόμενη στο μήνυμα κάποιου χρήστη.

Μπορεί να είναι κάπως έτσι, μπορεί και όχι.

Ελένη

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Ελένη »

ΕικόναΚαλησπέρα,

εδώ και πολλές μέρες ψάχνω έναν νόμο που προβλέπει πάνω κάτω πως αν κατεβάσεις αναφορά για κανονική άδεια και ο Διοικητής την απορρίψει και αυτό συμβεί τρεις φορές τότε είναι υποχρεωμένος μετά την τρίτη απόρριψη Να την κάνει Δεκτή. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο; Η πληροφόρηση στο στρατό σχετικά με τους νόμους και τα δικαιώματα είναι ελλιπέστατη (σκοπίμως;). Αν μπορεί να με βοηθήσει κπ...

Ευχαριστώ

laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από laios »

Ελένη έγραψε:ΕικόναΚαλησπέρα,

εδώ και πολλές μέρες ψάχνω έναν νόμο που προβλέπει πάνω κάτω πως αν κατεβάσεις αναφορά για κανονική άδεια και ο Διοικητής την απορρίψει και αυτό συμβεί τρεις φορές τότε είναι υποχρεωμένος μετά την τρίτη απόρριψη Να την κάνει Δεκτή. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο; Η πληροφόρηση στο στρατό σχετικά με τους νόμους και τα δικαιώματα είναι ελλιπέστατη (σκοπίμως;). Αν μπορεί να με βοηθήσει κπ...

Ευχαριστώ

Ελενη, ψαξε στον ΣΚ 20-1 αρθρο 77 και 78. Εκει τα λεει όλα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες