Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από yandr »

Από τη μία σχεδιάζουν χιλιάδες προσλήψεις, από την άλλη διαπιστώνουν κύμα φυγής: Την ίδια ώρα που το υπουργείο αποφασίζει να αυξήσει των αριθμό των ΕΠ. ΟΠ. κατά 15.000 άνδρες, στο πεζικό διαπιστώνουν πως ένας στους πέντε σε μονάδες -οι οποίες έχουν διατεθεί στη δύναμη ταχείας αντίδρασης του ΝΑΤΟ (NRF) και στον τακτικό σχηματισμό μάχης της Ε. Ε. (HELBROC - EU Bat-tlegroup) -δηλώνουν παραίτηση.

Ελευθεροτυπία
Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nazgul »

Γραψτε τα παραπονα σας οσοι ειναι εποπ για υπηρεσιες, συμπεριφορες...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από yandr »

Κανένα παράπονο βλέπω!

Πολύ ευχαριστοιμένοι οι επαγγελματίες οπλίτες! Εικόνα
Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nazgul »

Ελα, ρε κανενας; ολοι στο ΓΕΣ πηρατε μεταθεση και δεν μου ειπε κανενας τιποτα; και ειδικοτητα να μαντεψω... υπαξ διακινισης χαρτιου τουαλετας... Δεν πειραζει θα αρχισω εγω...

Το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι οτι αναπνεω καυσαερια, λαδια, πετρελαια και ολα αυτα τα ωραια που ταιριαζουν με γνωστο ζωδιο... Και η λυση...

2 γαλατα της δελτα την εβδομαδα... Θα τα φυλαξω να τα κανω τυρι να πληρωσω τους γιατρους...

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nassos »

Τι να γράψουν; Ότι τους "θάβουν" οι ανωτέροι τους;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από illy »

Nazgul έγραψε: Το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι οτι αναπνεω καυσαερια, λαδια, πετρελαια και ολα αυτα τα ωραια που ταιριαζουν με γνωστο ζωδιο... Και η λυση... 2 γαλατα της δελτα την εβδομαδα... Θα τα φυλαξω να τα κανω τυρι να πληρωσω τους γιατρους...
ήξερες όμως τί θα έχεις να αντιμετωπίσεις εφόσον επέλεξες αυτή την ειδικότητα, ετσι δεν ειναι;

Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nazgul »

Δεν την διαλεξα, αν και ηθελα τεχνιτης. Και δεν ηθελα τεθωρακισμενα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από illy »

Nazgul έγραψε: Δεν την διαλεξα, αν και ηθελα τεχνιτης. Και δεν ηθελα τεθωρακισμενα
τι ειχες δηλωσει; Εικόνα Χ. Ε. Α. Κ. μηπως; Τεχνιτης σε τί;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από illy »

Πολύ καλό το θέμα σου... αλλά όπως είπε κ ο yandr δεν υπάρχει συμμετοχή, πράγμα πολύ περίεργο! Εκτός από τις δύσκολες συνθήκες σε ό, τι αφορα την ειδικότητα σου, υπάρχει κάτι άλλο για το οποίο δεν είσαι ευχαριστημένος/νη; Πχ. , πως σας αντιμετωπίζουν οι ανωτεροι σας; Δεν νομιζω πως ειναι ετσι οπως προανεφερε ο Νάσος
Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nazgul »

Ειχα δηλωσει τεχνιτης τροχοφορων και αγωγου καυσιμου και ξανα λεω, οχι στα τεθωρακισμενα. Απο θεμα συμπεριφορας οτι ακουτε... σχετικα χαλια, πολυ ειρωνια και χλευασμος, βεβαια εχουμε δωσει πολλα δικαιωματα αλλα σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογειτε αυτο το μισος για τους εποπ. Και το λεω αφου εχω παει σε 4 διαφορετικα στρατοπεδα ειτε Για μεταθεση ειτε για σχολειο.
Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nazgul »

Και επειδη εχω τσαντιστει που δεν μιλαει κανενας ενα μυνημα προς στους συναδελφου μου... Καλα μας κανουν και μας σκιζουν κυριοι... που ξερετε να πιανετε το πληκτρολογιο μονο για να απαντατε σε καμια γκομενιτσα που ρωταει ποσα μορια πιανει το διπλωμα της γιογκα... Που ειστε ρε να πειτε για τις υπηρεσιες, για τις καμπανες, για τα χωσιματα;

Αλλα τελικα για κανα κουτσομπολιο ειμαστε και φιγουρα στους πολιτες οτι ειμαστε ολοι αδικημενοι κομμαντο που μας τρωει το αδικο το συστημα και οτι το κρουασαν μαμα μπο ειναι τεστ του στομαχιου για τις δυσκολες ωρες στο πολεμο. Αλλα σας αδικω... ισως δεν ξερετε ποια ειναι τα προβληματα μας.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από illy »

Αρα καλα ειπα, στο σεμ ήθελες χ. Ε. Α. Κ. , καλη ειδικοτητα! Οσο για το μενος που λες, παλι το θεωρω καθαρα υποκειμενικο, θεωρω πως ειναι αναλογα με τον εκαστοτε διοικητη κ λοχαγο... ισως ειναι κ αναλογα την ειδικοτητα στο πως θα συμπεριφερθουν! Πάντως δεν δείχνεις ευχαριστημένος/η... δεν νομιζω να σκεφτεσαι να παραιτηθεις!

Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από Nazgul »

Ευχαριστημενοι ειναι μονο οι παπαδες. Μην ξεχνας οτι ειμαστε ελληνες και τιποτα πλυν των 6 αριθμων του τζοκερ δεν μας κανει. Οσο για την ειδικοτητα εχω πτυχιο τεχνικου αεριων καυσιμου γιαυτο την εβαλα. Παιζει και το στρατοπεδο δεν λεω αλλα οι εποπ ειναι σαν την αλφα ρομεο...

Φιγουρατζιδικα αλλα χαλανε ευκολα.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από illy »

Υποθέτω πως στην 12ετία θα σου δωσουν την ειδικοτητα-ως 2η ειδικοτητα- Πανω στον τομεα σου, για ηλεκτροτεχνιτης εγκαταστασεων καυσιμων, εκτος κ αν μπορεις εσυ να την επιλεξεις απο μονος σουΕικόνα Ναι δεν αντιλεω σε ό, τι λες αλλα πες μου ποια δουλεια δεν εχει τις δυσκολιες της; Οσο για αυτο που λες με φιγουρα εχει ειπωθει πολλες φορές στο φορουμ οτι υπαρχουν επ. Οπ που την εχουν δει "αξιωματικοι|"... ετσι ειναι;
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα επαγγελματιών οπλιτών

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Nazgul έγραψε: Και επειδη εχω τσαντιστει που δεν μιλαει κανενας ενα μυνημα προς στους συναδελφου μου... Καλα μας κανουν και μας σκιζουν κυριοι... Που ξερετε να πιανετε το πληκτρολογιο μονο για να απαντατε σε καμια γκομενιτσα που ρωταει ποσα μορια πιανει το διπλωμα της γιογκα... Που ειστε ρε να πειτε για τις υπηρεσιες, για τις καμπανες, για τα χωσιματα;

Αλλα τελικα για κανα κουτσομπολιο ειμαστε και φιγουρα στους πολιτες οτι ειμαστε ολοι αδικημενοι κομμαντο που μας τρωει το αδικο το συστημα και οτι το κρουασαν μαμα μπο ειναι τεστ του στομαχιου για τις δυσκολες ωρες στο πολεμο. Αλλα σας αδικω... Ισως δεν ξερετε ποια ειναι τα προβληματα μας.

Ρε φιλε και να γραψεις καποια παραπονα που ειναι νομιζω φυσιολογικο και παντα θα υπαρχουν ποιος θα σε ακουσει... ; Δηλαδη και να τα γραψεις τι θα αλλαξει; Νομιζω οτι πρεπει να παρεις λιγο πιο χαλαρα τα πραγματα... ! Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες