618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
314lol

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από 314lol »

Ρε παιδια τι μου θυμησατε, πωπω.35 ΛΔΒ ειχα ανεβει και θυμαμαι που το σκεφτομουν. Ειχα πετυχει αλλαγη διοικητη και ο δευτερος ηταν ωραιος. Δεν θα ξεχασω ποτε εναν φανταρο στα γραφεια του συνταγματος. Δεν καταλαβα ποτε σε ποιο γραφειο τον ειχανε,1ο η στο υπασπιστηριο αλλα θυμαμαι πως στην κυριολοξια ελυνε και εδενε, δεν πετυχα ποτε μεγαλυτερο πυθωνα απο αυτον, πω ρε χρονια. Γενικα μην μασατε ρε, θητεια ειναι και στο τελος περναει, αυτπ ηταν.
Καβαλιωτης

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Καβαλιωτης »

296 σειρα ημουν εκει απο σεμπτεμβριο ως φεβρουαριο.. περασα αρκετα καλα μπορω να πω κ εχω ωραιες αναμνησεις!! υπηρεςια μας πηγαινε 1-1 οποτε ηταν καλα.. τοτε ειχε μια πιτσαρια κ ενα καφενειο.. πηγαιναμε στα Δικαια τοτε!! να περνατε ολοι καλα..
look

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από look »

Απο τοτε μαζι με το 617 ηταν?
jimka
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 13, 2015 10:28 am
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από jimka »

Γεια σας παλληκάρια μου!

Για όσους πέρασαν από κει μια αξέχαστη εμπειρία. Για όσους θα πατέ Καλό κουράγιο και όλα θα τελειώσουν γρήγορα. Τα δύσκολα είναι έξω στην πολιτική μας ζωή και όχι στον στρατό.

Ήμουν δόκιμος 241 σειρά 96β εσσο στο 618 ΜΚΤ/Π διμοιρίτης στην διμοιρία όλμων στον ΛΥΤ πήγα Πλάτη τον Σεπτέμβριο του 1996 και έκατσα 9 μήνες. Μετά πήγα Σταυρούπολη στα ΛΥΒ μέχρι το 1998 διμοιρίτης Αλλά δεν θυμάμαι σε πια διμοιρία. Τα χαιρετίσματα Μου σε παλιούς και νέους Και σε όσους Υπηρετήσαν Μαζί Μου.

Λοχιας

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Λοχιας »

Ημουν 180 σειρα στην νεα σαντα στο ΛΥΤ. Το ταγμα πηγε στον Κριο και εμηνε στην Πλατη.Καβουρης, Μπρατανης, Δανιος, Χοριανοπουλος, κ. Αλ.

Λοχιας

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Λοχιας »

kapoios έγραψε:Ειμουν 187 Σειρά το 1987 οταν το 618 εφυγε απο θες-νικη και πηγε πλατη Εμεις το ανεβασαμε πανω εμεις χτισαμε τα κτηρια ωραιες εποχες μειναμε 6 μηνες σχοινακια μου λειπουν εκεινα τα χρονια ειμαι 42 χρονων εκει εκανα τους 2 αληθινους φίλους που εχω


Ημουν 180 σειρα στην Νεα Σαντα στο ΛΥΤ. Το ταγμα πηγε στον Κριο και εμηνε στην Πλατη.

Καβουρης, Μπρατανης, Δανιος, Χοριανοπουλος, κ. Αλ.

Λοχιας

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Λοχιας »

Λοχιας έγραψε:Ημουν 180 σειρα στην νεα σαντα στο ΛΥΤ. Το ταγμα πηγε στον Κριο και εμηνε στην Πλατη.Καβουρης, Μπρατανης, Δανιος, Χοριανοπουλος, Κωσταντινιδησκ. Αλ.

εχω πολλες φωτο απο ασκησης και θα προσπαθησω να της αναρτισω

κρανιωτης. Καζατζιδης

Δανιος Γιάννης

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Δανιος Γιάννης »

Δανιος Γιάννης εδώ, βάλτε καμμία φωτογραφία!
ταφακης

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από ταφακης »

Γεια σας παιδια Εγω ημουν στη σαντα 13 μηνες επι ρεντιφη αρβανιτη και ζουμπλου 178 σηρα 10 /85 εως 01 1987
Άβαταρ μέλους
Alexandros13
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Αύγ 09, 2016 9:08 pm
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Alexandros13 »

Καλησπέρα σε όλους, μετά την βασική εκπαίδευση με έστειλαν στο 618 Μ/Κ ΤΠ στον Έβρο. Ξέρει κανένας που υπηρέτησε πρόσφατα τι παίζει εκεί; Πώς είναι οι εγκαταστάσεις, η διοίκηση κλπ;
Άβαταρ μέλους
Alexandros13
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Αύγ 09, 2016 9:08 pm
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Alexandros13 »

Τι γίνεται δεν γνωρίζει κανείς τίποτα για αυτό το στρατόπεδο;
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από kolegas »

Παιρνεις μεταθεση για μοναδα κοντα στο σπιτι σου τους 3 τελευταιους μηνες της θητειας σου
Άβαταρ μέλους
Alexandros13
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Αύγ 09, 2016 9:08 pm
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Alexandros13 »

Κάτι άλλο για το συγκεκριμένο στρατόπεδο; Σχετικά με την μετάθεση είναι 100% σίγουρη;
Άβαταρ μέλους
Alexandros13
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Αύγ 09, 2016 9:08 pm
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Alexandros13 »

Παιδιά είμαι δυο μήνες στο 618 και το στρατόπεδο τα σπάει. Ωραίο φαγητό, τρομερά στελέχη απλά τον Χειμώνα έχει ΠΑΓΩΝΙΑ! Μη τρομάζετε απο όσα γράφουν στο ιντερνετ.
johnnie

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από johnnie »

Αλέξανδρος13, ήμουν στο 18 και εγώ πέρυσι τέτοιο καιρό. Από Σεπτέμβρη μέχρι Μάρτη. Είχα το Κεντρικό ΚΨΜ βέβαια και ήμουν 3ο Λόχο με Κ****. Ακόμα τα ίδια εκεί; Ζωάρα;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες