618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ »

Φοβερη εμπειρια παιδες,305 σειρα στο 618. δεκεμβρη 2008 φυγαμε απο τριπολη κλασικα τρενακι φτασαμε αλε/πολη κ μετα με λεωφορεια του στρατου ανεβηκαμε προς τις μοναδες, σταση ορεστιαδα κ μετα καναδεζες μας αφηναν εναν εναν στα στρατοπαιδα. το κρυο οκ ειναι τσουχτερο αλλα καποιες μερες υποφερτο, φαγητο οκ τα βασικα, η βουλγαρα εννοειται σταθερη αξια κ ο παππους τα καλυτερα κοψιδια μεσα στο κρυο! το κψμ κυριλε κ με ιντερνετ κ τα σκ ορεστιαδα. τοτε ηταν ψιλοχοσε τα πραγματα κ απο ασκησεις κ απο σκοπετα, λιγο αργοτερα εγινε μαυρο αποτι ακουσα, τωρα ειναι ψιλοκαλα αποτι λενε οι νεοτεροι. φοβερα τοπια κ εμπειριες, ειδικα στις ολοημερες επιφυλακες στα συνορα. προς νεους να θυμαστε οτι μετα το αρχικο σοκ κ μολις εγκληματιστειτε κ κανετε παρεες ολα θα κυλανε ομαλα κ μη φοβαστε τιποτα, θα περασουν οι μερες και θα εχετε μια ζωη να λετε για τα καμωματα σας εκει!
spt2os loxos

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από spt2os loxos »

Σε ποιο λοχο ισουν ρε μεγαλε; Εγω ημουν 2ο λοχο 3η διμοιρια...313 λελε... !
ΑΓΝΩΣΤΟΣ

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από ΑΓΝΩΣΤΟΣ »

Γειασας συντροφοι ημουν εκει το 1999 σειρα 254 στο λυτ λοχαγο τον σενιντζογλου χρηστο περασα πολυ καλα.
Παναγιώτης

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Εγώ πήγα στην πλάτη για 6 μήνες στο τέλος της θητείας μου αλλά Σταν λδτδ21σπ δηλαδή στον λόχο διοίκησης. η 251 η 252 σειρά αλλά δεν θυμάμαι. μπορω να πω τα καλύτερα ειδικά για έναν υπαξιωματικο ονόματι Καραγιαννίδης. αν τον θυμάται κανένας ας γράψει. ωραια χρόνια βέβαια ερχόμουν από σαντα που εκείνη την εποχή έπεφτε πολύ τρέξιμο λόγο του ότι είχε φτιαχτεί ένα νέο κτήριο με γραφεία του ΝΑΤΟ αν θυμάμαι καλά. και από ασκήσεις άλλο πράγμα Χίος με σκηνακια παρμενιων καλοκαίρι στο Άργος Ορεστικό...
96ΣΤ

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από 96ΣΤ »

Εσυ τι σειρα ησουν λεβεντη μου εκει; Που εισαι και παλιος;
Παναγιώτης

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

252 νομίζω
cp80
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Απρ 13, 2014 9:24 pm
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από cp80 »

Λενε πολλοι οτι το 618 ειναι το χειροτερο στρατοπεδο στην ελλαδα. Οσοι εχουν παει εκει προσφατα μπορουν να πουν τι παιζει?
νικος

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από νικος »

Φιλε ημουν εκει απο σεπτεμβρη 98 μεχρι μαη 1999. Ο κ******* μεγαλο μ*******. Το βενους το θυμαμαι α ρε εποχες τοτε... -18 χτυπαγε το χειμωνα!
322 2012 Ε ΕΣΣΟ

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από 322 2012 Ε ΕΣΣΟ »

Πλατη εβρου ! τι να πω γιαυτο το μερος δν εχω λογια! οταν πηγα ειχα φαει τν ξενερα της ζωης μ αλλα μετα ολα αλαξαν!πραγματικα αξεχαστη εμπειρία ! σειρά 322 2ος λοχος ειμουνα κψμιτζης σκοπετα στα καπακια παλη καλα ηρθαν ατομα και με απαλαξανε απο σκοπετααα δν παλευοντουσαν και τα 2 ! πσςςσςςσςς αρε πλαταραααααα!

μη μασατε πουθενα οσοι σας πανε εκει πανω υπομονη και μια εμπειρια θα σας μινει!

σκοπετα αοτ στο κρυο και στο χιονι! αναγνωρισεις να σε ακουνε απο παντου!

5 μηνες εκει πανω εμπειριες μιας ζωης!

Erkebrad
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 6:56 pm
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Erkebrad »

Μεγαλο συν στο συγκεκριμενο στρατοπεδο οτι δικαιουνται μεταθεση και οι εννιαμηνοι. Καλα τα πραγματα τηρουμενων των αναλογιων, περσι τετοια εποχη εφυγε απο εκει ενας γνωστος μου και τον πηγαν κοντα στο σπιτι του. Το κρυο ειναι κρυο βεβαια και τα κουνουπια κουνουπια αλλα, αν τα βρισκεις με τις σειρες σου και τα στελεχη, αυτα ειναι ασημαντα.
wrc

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από wrc »

Ξερετε με τους δοκιμους αν δικαιουνται μεταθεση; Με εστειλε εκει μαλλον αντιβυσμα... Μετα απο ποσο καιρο εχεις ελπιδες να φυγεις.+ οτι εχεις τα πιο πολλα μορια παραμεθοριου εκει.
ΘΕΟΔΩΡΟΣ

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από ΘΕΟΔΩΡΟΣ »

Πλατη 618 ... παρουσιαστηκα εκει 17 φεβρουαριου 2014. παιδια εγω αν και ημουν μαγειρας στην λεσχη που υπαρχει. μια συμβουλη θα δωσω. μακρια απο τα εποπ ολα σ πατανε οσο μπορουνε, αντιθετως τα στελεχη και ο λοχαγος γιαννουλατος και ο μαριδακης ειναι πολυ καλοι. θελουν να εισαι ενταξει με τα τυπικα... και δεν θα εχεις κανενα προβλημα το ιδιο και ο διοικητης και ο υποδιοικητης. παιδια μην φοβαστε τιποτα για την μεταθεση εκει οταν θα επιστρεψετε μετα κοντα στον τοπο κατοικιας μπορει να παρακαλατε να ειστε στον εβρο. θα μ θυμηθειτε
Bil

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Bil »

96 Γ ΕΣΣΟ,242,8 μηνες. Αξέχαστοςς ο μουτζουρεας. Μας εβγάζε το λάδι, αλλά πάντα ελληνόπουλο σε αποκαλούσε. Νυχτερινή έφοδο με το BMW του στις γιορτές και πολιτικα. Έτρεχε τους πάντες, δοκιμους, εποπ, λοχαγούς, τον ιδιο τον υποδιοικητή! Αξέχαστα, τα ΛΥβ στην σταυρούπολη μας φάνηκαν κολλέγιο σε σχέση με το 618. Τότε ειχε πάρει μετάθεση ο διοικητής εκει, δεν έλεγε τάγμα, έλεγε μοιρα, του ειχε μεινει από τους καταδρομείς στην κυπρο. Μέχρι Και πειθαρχειο ειχε στήσει. Με σκοπό από έξω, ξύλινο κρεββατι, χωρις ζωνη, χωρις κορδόνια.3 βδομάδες επιλοχίας μετα τα ΛΥβ 90 μέρες κράτηση. Πηγα καστοριά στο 574 και στο 4ο γραφειο διαβαζα τι προβλεπεται στην μοναδα.Ότι έγραφε, το καναμε στο 618. Αξεχαστα πάντως μετα τόσα χρόνια

Λοχιας78

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Λοχιας78 »

Δεν σε θυμαμαι σειρουλα-εγω ημουν ε[πιλοχιας στον 20 λοχο με λοχαγο τον ΄παππα μηνα'
φυσικα με δκτη μ****** κριτων ωραιες αναμνησεις εχω θυμαμαι σχεδον τα παντα
andr3as
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 19, 2014 1:44 pm
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από andr3as »

96 ΣΤ ΕΣΣΟ.245 1ος Λόχος (Κόκκινο χρώμα) Καθήκοντα Επιλοχίας...
Διοικητής Μουτζ. Κρ.
Λοχαγός Βελεγρ. Ιω.(Με προσωρινό αντικαταστάτη Κοκολ.)
Η μονάδα λειτουργούσε στην εντέλεια από άποψη λειτουργίας - καθαριότητας - εκπαίδευσης - ζέστης και φαγητού. Θυμάμαι Χαρακτηριστικά που μας είχε μαζέψει την πρώτη βραδιά ο Διοικητής και μας είχε πει: "Σας δίνω φαγητό, καθαριότητα, κλπ. Φροντίστε να μην τρέχετε... "
Ο καιρός πέρασε γρήγορα σε σχέση με την άλλη μονάδα που πήγα.
Όταν γύρισα σαν επίστρατος (άσκηση σκοινάκια 6 ήμερο) η μονάδα ήταν σε άθλια κατάσταση παρατημένη με το 1/8 σε κόσμο μέσα και υπηρεσίες ατελείωτες (από ότι μου έλεγαν τα παιδιά)

ΥΓ Να συμπληρώσω ότι όλοι οι αξιωματικοί είχαν κάποιο "ιστορικό"...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες