Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι μεσα παιδες! ! μόλις το έμαθα απο βυσματακι που έχω. Τα υπόλοιπα ειναι τυπικη διαδικασία! Καλη επιτυχια και στους υπόλοιπους. Μένουν αλλες 34 θεσεις. Προσπαθηστε!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

παναης έγραψε: Ειμαι μεσα παιδες! ! μόλις το έμαθα απο βυσματακι που έχω. Τα υπόλοιπα ειναι τυπικη διαδικασία! Καλη επιτυχια και στους υπόλοιπους. Μένουν αλλες 34 θεσεις. Προσπαθηστε!
μακαρι Παναγιώτη μου να είναι αλήθεια αλλά ως φιλική συμβουλή καλό θα είναι να βασιστείς κ στις δικές σου τις δυνάμεις κ δυνατότητες! Πολλοί την πάτησαν βασιζόμενοι στα βύσματα τους κ στην τελική δεν πέρασαν... Τους καθησυχαζαν οτι ολα βαινουν καλώς κ στο τελος τρωνε την κρυαδα! Οσο μπορεις βασισου κ σε σενα... Εικόνα
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

φυσικα και το βισμα θα πει οτι ειστε μεσα, τι περιμενετε να σας πει οτι δεν θα μπειτε; Σχεδον ολοι λενε οτι θα σας βαλουν αλλα Λιγοι ειναι αυτοι που οντως σε βοηθανε (αυτο ειναι πληροφορια απο συνταγματαρχη). Αν δεν δειτε το ονομα σας στις τελικες λιστες επιτυχωντων τιποτα δεν ειναι σιγουρο

zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από zzzzzz »

illy έγραψε: είναι έτσι όπως τα λέει ο yandr παιδιά! Η ειδικότητα αυτή έχει πολλή ευθύνη κυρίως επειδή αυτά τα σκυλιά κοστίζουν πάρα πολλά ευρώ κ πιστέψτε με πιο πολύ θα στεναχωρηθούν αν πάθει κάτι το σκυλί παρά εσείς! Επίσης περνάς από αξιολόγηση σύμφωνα με το σκυλί, δηλαδή κατά πόσο καλά έχεις εκπαιδεύσει το σκυλί, αν σε υπακούει... Κ είναι μεγάλο ρίσκο διότι οι εκπαιδευτές είναι πολύ περισσότεροι από τα σκυλιά οπότε δεν έχεις σκύλο να περάσεις από αξιολόγηση, κ όταν θα έρθει η ώρα της κρίσης της 7ετίας τί φάκελο θα παρουσιάσετε αν δεν έχετε προσωπικό σκύλο κ επομένως αντίστοιχη αξιολόγηση; Κ εννοείται βεβαίως πως αν δεν έχετε σκυλί θα είστε παιδί για όλες τις δουλειές... εδώ τον εαυτό μας δεν μπορούμε να φροντίσουμε, πόσο μάλλον και ένα τετράποδο ζωντανό επιπλέον! Πάντως μακάρι να σας έρθουν όλα βολικά...


ελα βρε κουκλα τι κανεις; αυτο που λες οτι μπορει καποιος να μην εχει σκυλι και αργοτερα να μην εχει κατι για να αξιολογηθει δεν παιζει...
ρωτησα ενα φιλο που αποστρατεφτηκε πριν ενα μηνα και μου ειπε οτι ολοι οσους παρουν στην ειδικοτητα αυτη θα εχουν σκυλι. για αυτο αλλωστε και δεν εχει τις παρα πολλες θεσεις και ειναι μονο 35. η ευθυνη και το τρεξιμο ισχυουν και επισης οι μεταθεσεις βγαινουν για το σκυλι και ο συνοδος ακολουθει. Και απο υπηρεσιες οι συνοδοι κανουν περιπολα με τα σκυλια κυριως αλλα και αλλες θα τυχουν...
Anonymous

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια! Εχω δηλωσει συνοδος σκυλών. Ειμαι σπουδαστρια των τει, πολυτεκνη και εχω πτυχιο υπολογιστών. Εχω πιθανοτητες; αν οχι σε αλλη ειδικοτητα; Εικόνα

zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από zzzzzz »

σια έγραψε: γεια! Εχω δηλωσει συνοδος σκυλών. Ειμαι σπουδαστρια των τει, πολυτεκνη και εχω πτυχιο υπολογιστών. Εχω πιθανοτητες; αν οχι σε αλλη ειδικοτητα; Εικόνα


ολοι εχουμε πιθανοτητες και αφου δεν σε πειραζει και καποια αλλη ειδικοτητα ακομα καλυτερα γιατι τα παιδια που εχουν ηδη δωσει συνεντευξη ρωτησαν αξιωματικους και ευτυχως ή δυστυχως εχουν δηλωσει πολλοι την ειδικοτητα αυτη... η ελπιδα ομως πεθαινει παντα τελευταια, ετσι δεν ειναι;
Anonymous

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα τρια πραγματακια θελω να ρωτησω. Εχω κανει τα χαρτια για εποπ συνοδος σκυλου θελω την αποψη καποιου εμπειρου για την ειδικ. Δευτερο αν καποιος απο εποπ θελει νς δωσει για στρατιωτικες σχολες υπαρχει καποια βοηθεια; Και τριτον προκειτε να αλαξει κατι στο μελον για τους εποπ σχετικα με την εξελιξει τους; Ευχαριστω και σε οτι μπορειτε απαντηστε.

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΠΟΛΙΤΗΣ έγραψε: Καλησπερα τρια πραγματακια θελω να ρωτησω. Εχω κανει τα χαρτια για εποπ συνοδος σκυλου θελω την αποψη καποιου εμπειρου για την ειδικ. Δευτερο αν καποιος απο εποπ θελει νς δωσει για στρατιωτικες σχολες υπαρχει καποια βοηθεια; Και τριτον προκειτε να αλαξει κατι στο μελον για τους εποπ σχετικα με την εξελιξει τους; Ευχαριστω και σε οτι μπορειτε απαντηστε.

Καλή ειδικότητα γιατί ανήκεις στο ΥΓ αλλά έχει συνέχεια εκπαίδευση. Από ΕΠ. ΟΠ. μπορείς να δώσεις κατατακτήριες αρκεί να μην υπερβαίνεις το όριο ηλικίας(23ο έτος κατά το έτος Κατάταξης). Όχι απ'όσα είναι γνωστά μέχρι στιγμής. Πολλά λέγονται όμως.
Anonymous

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε μου σευχαριστω πολυ εισαι ο προτως που μου δινεις καθαρι απαντιση ακομα και η στρατιωτικη μου τα μασαγαν... ειναι σιγουρο αυτο; Εδωσα δυο φορες και δεν τα καταφερα ειμαι 19.5 και αποφασεισα να μπω εποπ γιατι του δουλεια την γουσταρω πραγματικα και αν μου δινωταν η ευκαιρεια θα ξαναπροσπαθουσα
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΠΟΛΙΤΗΣ έγραψε: Φιλε μου σευχαριστω πολυ εισαι ο προτως που μου δινεις καθαρι απαντιση ακομα και η στρατιωτικη μου τα μασαγαν... Ειναι σιγουρο αυτο; Εδωσα δυο φορες και δεν τα καταφερα ειμαι 19.5 και αποφασεισα να μπω εποπ γιατι του δουλεια την γουσταρω πραγματικα και αν μου δινωταν η ευκαιρεια θα ξαναπροσπαθουσα
Υπομονή κι Επιμονή. Απ'αυτά που με ρώτησες όσα και ότι ξέρω σου λέω. Δεν χάνεις τίποτα αν το γουστάρεις να προσπαθήσεις... Εσύ θα επωφεληθείς.
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από zzzzzz »

Οι αιτησεις για συνοδος σκυλων ειναι γυρω στις 1000 απο τις 7500 που εγιναν συνολικα για την προκηρυξη. (αυτο μας το ειπε ο λοχαγος στη συνεντευξη). Οποτε η πιθανοτητες οσων δηλωσαμε ειναι 1/29... προφανως θα μπουνε τα ατομα που συγκεντρωνουν μεγαλο αριθμο μοριων σε συνδυασμο με καλο "δοντι"...
lolita
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Οκτ 10, 2008 11:50 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από lolita »

Κανονικη μαχη θα γινει γι αυτην την ειδικοτητα!
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από zzzzzz »

Μακαρι να γινοταν και αξιοκρατικη μαχη, αλλά τι να λεμε; ολοι ξερουμε πως γινονται οι επιλογες...
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από DM90 »

Όλα είναι δίκαια στην αγάπη και στον πόλεμο Εικόνα

Μην μασάτε ρε! καλή επιτυχία σας εύχομαι
Anonymous

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια καλημερα θελω να ρωτησω αν ο συνοδος σκυλων εχει καποια παραπανω επιδοματα και σε ποια περιοχη ειναι το κεντρο εκπαιδευσεως τους. Επισης εχω ισως μια Χαζη απορια αν υπαρχει περιπτωση να περπατισεις ποιο γριγορα τους βαθμους και αν ναι οφειλετε στο σωμα που εισαι; Ευχαριστω προκαταβολικα!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες