Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Greek_Army »

Συνοδός κσι εγώ έγραψε:Καλησπέρα, οι σκύλοι δεν έχουν βαθμό και οι συνοδοί πέρνουν μεταθέσεις και όχι οι σκύλοι.



και εγώ τελικά δεν πήγα στρατό έχω πάρει Ι5...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

ΣΚΥΛΟΣ έγραψε:Εσύ δηλαδί το γνωρίζεις αυτό έγω που είμαι συνοδός χρόνια δεν το ξέρω. Και αν το γνωρίζεις σε ποια διαταγη το γράφει...



μην ξεφευγουμε απο το θεμα κ μην το πας στον πρωσωπικο αντιλογο. Εχεις παρει λαθος γραμμη, πες τις αποψεις σου, κ η διαφωνια δεν ενδιαφερει τον κοσμο. Μονο οι γνωσεις σου, αν εχεις.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Greek_Army »

Για την ιστορία έχω δει φάκελο στρατιωτικού σκύλου που αναγράφεται και ο βαθμός του έτσι.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

Greek_Army έγραψε:Για την ιστορία έχω δει φάκελο στρατιωτικού σκύλου που αναγράφεται και ο βαθμός του έτσι.


αστο εσυ ειπαμε, εχεις παρει Ι5 Και εγω δεν ειμαι εποπ Λχιας. Νομιζω οτι ειμαι λοχιας. Εικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Συνοδός και εγώ

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Συνοδός και εγώ »

Καλησπέρα φίλε μου, υπηρετώ στο γραφείο που παρακολουθεί το πρόγραμμα φρούρησης με στρκους σκύλους, σου απαντώ λοιπόν ότι οι σκύλοι στο ΣΞ δεν έχουν βαθμούς, οι συνοδοί πέρνουν μεταθέσεις και όχι οι σκύλοι. Επίσης θα σας πώ, ότι η ΠΑ δεν είναι μπροστά στο Θεσμό, έχουν αλλάξει πολλά από το 2003 και φέτος πολλά περισσότερα. Όσοι αγαπούν την ειδικότητα τους κάνουν και καλά την δουλειά τους μαζί με το σκύλο τους, όσοι δεν τους αρέσει απλά μουρμουρίζουν. Να πώ ότι 55 νέοι ΕΜΘ από 10 Ιαν 11 θα μπούν στο πρόγραμμα φρούρησης φέυγοντας από το ΠΖ και το Τθ, λέει κάτι αυτό;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Greek_Army »

Συνοδός και εγώ έγραψε:Καλησπέρα φίλε μου, υπηρετώ στο γραφείο που παρακολουθεί το πρόγραμμα φρούρησης με στρκους σκύλους, σου απαντώ λοιπόν ότι οι σκύλοι στο ΣΞ δεν έχουν βαθμούς, οι συνοδοί πέρνουν μεταθέσεις και όχι οι σκύλοι. Επίσης θα σας πώ, ότι η ΠΑ δεν είναι μπροστά στο Θεσμό, έχουν αλλάξει πολλά από το 2003 και φέτος πολλά περισσότερα. Όσοι αγαπούν την ειδικότητα τους κάνουν και καλά την δουλειά τους μαζί με το σκύλο τους, όσοι δεν τους αρέσει απλά μουρμουρίζουν. Να πώ ότι 55 νέοι ΕΜΘ από 10 Ιαν 11 θα μπούν στο πρόγραμμα φρούρησης φέυγοντας από το ΠΖ και το Τθ, λέει κάτι αυτό;



δηλαδή τα έγγραφα του σκύλου που είχα δει εγώ και γράφανε και βαθμό πάνω ήτανε πλαστά ας πούμε.

ΣΚΥΛΟΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Δεκ 14, 2010 6:46 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από ΣΚΥΛΟΣ »

πως να δώσω γνώσεις όταν δεν μπορούν να καταλάβουν κάποια πραγματα ποα τα βιώνω και τα ξέρω από πρωτο χέρι.

ας είναι όμως εγώ δεν προσπαθώ να πεισω κανέναν ίσα ίσα είμαι ο μόνος ΥΠΞΚΟΣ που διατάζω Λοχαγό κατά τα λεγόμενα σας να κάτσει κάτω να μου φέρει το μπαλάκι κ. Τ. Λ εξάλου μετάθεση πέρνει ο σκύλος που έχει κριτήρια βάση του νόμου, είναι παντρεμένος, πολυτέκνος έχει γόνεις με άνω των 67 % αναπηρία και έχει Φρουρα προτιμησης το Μόναχο γερμανίας που είναι ο τόπος συνφερόντος του Εικόνα

αν έχετε καμοία αλλή απόροια σοβαρη ρωτήστε μας...

ΑΤΙΘΑΣΗ Ε.
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 2:51 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από ΑΤΙΘΑΣΗ Ε. »

Δηλωνεται αυτη την ειδικοτητα αλλα κανεις δεν σε λεει οτι ποσο καιρο θα κανεις να ασχοληθεις πραγματικα με αυτην ποσο μαλλον να παρεις δικο σου σκυλο!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

Συνοδός και εγώ έγραψε:Καλησπέρα φίλε μου, υπηρετώ στο γραφείο που παρακολουθεί το πρόγραμμα φρούρησης με στρκους σκύλους, σου απαντώ λοιπόν ότι οι σκύλοι στο ΣΞ δεν έχουν βαθμούς, οι συνοδοί πέρνουν μεταθέσεις και όχι οι σκύλοι. Επίσης θα σας πώ, ότι η ΠΑ δεν είναι μπροστά στο Θεσμό, έχουν αλλάξει πολλά από το 2003 και φέτος πολλά περισσότερα. Όσοι αγαπούν την ειδικότητα τους κάνουν και καλά την δουλειά τους μαζί με το σκύλο τους, όσοι δεν τους αρέσει απλά μουρμουρίζουν. Να πώ ότι 55 νέοι ΕΜΘ από 10 Ιαν 11 θα μπούν στο πρόγραμμα φρούρησης φέυγοντας από το ΠΖ και το Τθ, λέει κάτι αυτό;



τουλαχιστον εσυ, ειπες χωρις μομφες την αποψη σου. Μπραβο σου ακομη και λαθος (υποθετικα μην παρεξηγηθεις) να εχεις, ησουν κυριος.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΣΚΥΛΟΣ έγραψε:πως να δώσω γνώσεις όταν δεν μπορούν να καταλάβουν κάποια πραγματα ποα τα βιώνω και τα ξέρω από πρωτο χέρι.

Ας είναι όμως εγώ δεν προσπαθώ να πεισω κανέναν ίσα ίσα είμαι ο μόνος ΥΠΞΚΟΣ που διατάζω Λοχαγό κατά τα λεγόμενα σας να κάτσει κάτω να μου φέρει το μπαλάκι κ. Τ. Λ εξάλου μετάθεση πέρνει ο σκύλος που έχει κριτήρια βάση του νόμου, είναι παντρεμένος, πολυτέκνος έχει γόνεις με άνω των 67 % αναπηρία και έχει Φρουρα προτιμησης το Μόναχο γερμανίας που είναι ο τόπος συνφερόντος του Εικόνα

Αν έχετε καμοία αλλή απόροια σοβαρη ρωτήστε μας...



εγώ δεν γνωρίζω τι παίζει με τις μεταθέσεις. Αλλά το να με βγάλεις τρελό με τους βαθμούς δεν γίνεται. Τελοσπάντων
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

ΣΚΥΛΟΣ έγραψε:ας είναι όμως εγώ δεν προσπαθώ να πεισω κανέναν ίσα ίσα είμαι ο μόνος ΥΠΞΚΟΣ που διατάζω Λοχαγό κατά τα λεγόμενα σας να κάτσει κάτω να μου φέρει το μπαλάκι κ. Τ. Λ εξάλου μετάθεση πέρνει ο σκύλος που έχει κριτήρια βάση του νόμου, είναι παντρεμένος, πολυτέκνος έχει γόνεις με άνω των 67 % αναπηρία και έχει Φρουρα προτιμησης το Μόναχο γερμανίας που είναι ο τόπος συνφερόντος του Εικόνα Αν έχετε καμοία αλλή απόροια σοβαρη ρωτήστε μας...



εχεις χασει την ουσια του φορουμ, ενταξει ειμαι χαζος, δεν ειμαι λοχιας. Ελπιζω τωρα να εκτονωθηκες με αυτες τις παραδοχες μου.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΣΥΝΟΔΟΣ

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΣΥΝΟΔΟΣ »

Ειμαι ενας απο τους 55 για γ κνο. μπορεις να μου πεις που ακριβως ειναι, τι περιλαμβανει η εκπ/ση και που υπαρχουν θεσεις για μεταθεσεισ?
ΑΤΙΘΑΣΗ Ε.
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 2:51 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από ΑΤΙΘΑΣΗ Ε. »

Εγω ειμαι στο μηχανικο και εχουμε δυο ειδικοτητες σκαπανεας και συνοδος σκυλου διασωσης... Κανονικα επρεπε να παμε σε ειδικο ταγμα οπως πηγε η πρωτη Σειρα σκυλων διασωσης αλλα εμεις πηγαμε αλλος για χιο τραβηξε κια αλλος για μυτιληνη αα εχουμε και μπολικο εβρο. Εκπαιδευση ακομα δεν καναμε και οταν λεω οτι καποια στιγμη θα παρουμε σκυλο με λενε τρελλη... Ξερει λεμε τωρα κανεις τιποτα;
Συνοδός και εγώ

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Συνοδός και εγώ »

Θα επαναλάβω ότι οι σκύλοι δεν έχουν βαθμό, δεν ξέρω τι είδες αλλά δεν έχουν (φαντάσου φίλε μου εγώ τους παρακολουθώ κεντρικά!). Έχει βγεί Δγη νεα πριν λίγες ημέρες για τον τρόπο λειτουργίας, Νέο πρόγραμμα εργασίας, τον εξοπλισμό κλπ και θα δούμε εάν θα λήσει προβλήματα... Καλά να περνάτε συνάδελφοι και καλές γιορτές με υγεία.

ΣΚΥΛΟΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Δεκ 14, 2010 6:46 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από ΣΚΥΛΟΣ »

ΣΚΥΛΟΣ έγραψε:Καλησπέρα φίλε μου, υπηρετώ στο γραφείο που παρακολουθεί το πρόγραμμα φρούρησης με στρκους σκύλους, σου απαντώ λοιπόν ότι οι σκύλοι στο ΣΞ δεν έχουν βαθμούς, οι συνοδοί πέρνουν μεταθέσεις και όχι οι σκύλοι. Επίσης θα σας πώ, ότι η ΠΑ δεν είναι μπροστά στο Θεσμό, έχουν αλλάξει πολλά από το 2003 και φέτος πολλά περισσότερα. Όσοι αγαπούν την ειδικότητα τους κάνουν και καλά την δουλειά τους μαζί με το σκύλο τους, όσοι δεν τους αρέσει απλά μουρμουρίζουν. Να πώ ότι 55 νέοι ΕΜΘ από 10 Ιαν 11 θα μπούν στο πρόγραμμα φρούρησης φέυγοντας από το ΠΖ και το Τθ, λέει κάτι αυτό;


εγώ δεν λέω ότι δεν γίνονται προσπάθειες προς την σωστη κατεύθηνση. Αντιθέτος αγαπώ πολύ την ειδικότητα μου και πραγματικά ενδιαφέρομαι γία αυτην όμως βλεπω την αλήθεια.55 ατόμα έκαναν τα χαρτιά τους από τα 200 που ζητήθικαν. Δεν μουρμουρίζω άπλα περιμένω να δω τις έξελίξεις γνωρίζοντας αυνοδους που είναι στην αεροποροία να ξέρουν τι τους γίνετε και να μπορούν να προγραμματίζουν την ζωη τους καλήτερα από μένα. Θα συνφωνησω μαζί σου στο θέμα ότι οι συνοδοί του στρατου ξηρας είναι πιο μπροστα μόνο στο ότι τα σκυλία τους είναι καλήτερα εκπαιδευμένα από αύτα της αεροποροίας και αυτο το είδα με τα μάτια μου.

...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες