Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giwrgos(sniperman)
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 24, 2011 9:28 pm
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Giwrgos(sniperman) »

Ακομα δεν εχω επιλεξει αλλα εχω στο μυαλο μου. Ο. Υ. Κ. Αλεξιπτωτιστες. Λοκ.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν πάνε κληρωτοί ΟΥΚ, πόσες φορές θα το πούμε;

Εκτός και αν μπερδεύτηκες με τους Αμφιβίους.
teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από teolok »

Αρα εχεις στο μυαλο σου τα παντα εκτος απο Πεζοναυτεσ...
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Οι πεζοναυτες πρεπει να ειναι αδιαλειπως σε Ετοιμοτητα... Απο την στερια στη θαλασσα και παλι πισω. Εγω οταν διεκοψα την αναβολη μου το φυλλο που συμπληρωσα ειχε δυο τετραγωνακια για να επιλεξεις με ενα tick αν θελεις ειδικες δυναμεις και διπλα ελεγε αν θελεις για πεζοναυτες (περιτω να πω πως δεν ειχε επιλογες για αλεξιπτωτα και λοκ) και πιστευω πως για να το εχει σαν επιλογη προφανως ειναι και το πιο δυσκολο κατα την δικη μου αποψη!
teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από teolok »

Βρε ανθρωπε του θεού, το ιδιο χαρτι συπμληρωσα με τα τετραγωνακια. Ειδικες δυναμεις εννοει αυτες που παρουσιαζονται Πευκο (ορεινοι, αμφιβιοι, αλεξιπτωτιστες) και Πεζοναυτες τους εχει ξεχωριστα γιατι παρουσιαζονται Αυλωνα και ενω τα τρια πρωτα εχουν σχετικα ιδιο αντικειμενο (ανορθοδοξος πολεμος) σε διαφορετικες συνθηκες, οι πεζοναυτες εχουν αλλο ειδος αποστολης. Δεν εχει καμια σχεση με τη δυσκολια.
ανδρεας

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ανδρεας »

Ρε παιδια επειδη εδω μεσα εχω διαβασει τοσα πολλα πραγματα και εχω μπερδευτει σε σχεση με το ποιες κατηγοριες των ειδικων δυναμεων περνουνε ΕΠΟΠ και ποιες οχι και σε σχεση με του που ειναι καλυτερα να πας, αν μπορω να πω καλυτερα... Μηπως μπορει καποιος να μου απαντησει.μπορω να δηλωσω αλεξιπτωτιστης, ορεινος καταδρομεας, αμφιβιος καταδρομεας η πεζοναυτης; Η πρεπει να ειμαι ΕΠΟΠ και για αυτα;

το αλλο ειναι, αυτο που λενε πως οι αμφιβιοι ειναι λουφαδοροι σε σχεση με τους ορεινους καταδρομεις ειναι αληθεια η και παλι εξαρταται απο το μερος και τη μοναδα που θα σε στειλουν;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σαν έφεδρος μπορείς να υπηρετήσεις παντού ΠΛΗΝ των Βατραχανθρώπων που πλέον μπορούν να πάνε μόνο μόνιμοι. Μην συγχέεις τους ΕΠΟΠ με τους έφεδρους. Εσύ δήλωσε το που θέλεις να πάς και θα υπηρετήσεις κανονικότατα εκεί που επιθυμείς!
AMAK301
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 17, 2011 11:31 am
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από AMAK301 »

Οπου και να πας θα συναντησεις λουφαδορους. Μην δινεις σημασια σε λογια οπως οτι οι αμφιβιοι ειναι καλυτεροι απο τους ορεινους κτλ. Οι Ειδικες Δυναμεις ειναι ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. Το καθε τι εχει τον ρολο του. Κοιτα να υπηρετησεις με υπερηφανια στις Ε. Δ και μην σε απασχολει το που θα σε στειλουν.Εικόνα
redwolf

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από redwolf »

Δηλαδή να παω αμφιβιούσ... ; Αν θελήσω να πάω κυπρο πως θα μπορεσώ να τo κανώ... ; Ειναι καλα κυπρο... ;
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Απλα οταν πας Πευκο θα Συμπλήρωσης Οτι θελεις να πας κυπρο... Τιποτα αλλοΤωρα η Κυπρος εχει και τα καλα και τα κακα

redwolf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2011 7:06 pm
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από redwolf »

Αξιζει να παει κανεις κυπρο η θα ηταν προτιμοτερα να μεινω αμφιβιος εδω... ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.Y.K »

redwolf έγραψε:Αξιζει να παει κανεις κυπρο η θα ηταν προτιμοτερα να μεινω αμφιβιος εδω... ;


Όπως έχω δηλώσει κατά καιρούς η 35 ΜΚ αξίζει κατά πολύ περισσότερο σε όλους τους τομείς με κυριότερο αυτόν την εκπαίδευσης και της απόκτησης εμπειριών.

Να σημειώσω επίσης το ότι ακριβώς επειδή κάτω θα ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΙς, θα είσαι σχεδόν σε καθημερινή βάση και εξοδούχος.

Διάβασε και το 35 ΜΚ Εικόνα
redwolf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2011 7:06 pm
Επικοινωνία:

Ποιο σώμα να επιλέξω στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από redwolf »

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριεσ... Μπορεις να με ενημερωσεις για τα χρηματα που παιρνεις αν δηλωσεις κυπρο... ; Και σε τι φυσικη κατασταση πρεπει να βρισκεσαι για να ανταπεξελθεις στην εκπαιδευση εκει.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες