Χειριστής / υπηρέτης stinger

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από Anonymous »

Θελω να μαθω καποια πραγματα αλλα δεν ξερω απο που γι αυτο κ απευθυνομαι σε σασ... κατ αρχην ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα απο την συνεντευξη... κατα δευτερον τι ειδικοτητα ειναι Ο χειριστης στιγκερ και τι γνωριζετε γι αυτην... θα με διαφωτιζατε πληρως α, κ κατι τελειως ασχετο για ολες τις ειδικοτητες χρειαζεται το υψος; ... ευχαριστω πολυ
Anonymous

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από Anonymous »

Δες εδω για την ειδικοτητα stinger:
http://www.army.gr/structure/eg/epop_perigrafi.php?code=9309

Το ελαχιστο υψος χρειαζεται για ολες τις θεσεις, ναι.
Anonymous

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω...
Anonymous

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια περασα μονιμος εποπ σε αεροπορεια στρατου με ειδικοτητα υπηρετης stinger. Ειναι καλα; Που ειναι το κεντρο;
Anonymous

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από Anonymous »

Επίσης στην ειδικότητά μου ζητούσαν 3 άτομα συνολικά... Μου λένε ότι πρέπει να πάω οποσδήποτε... έχω υπηρετήσει θητεία και δεν είμαι διατεθειμένος να περάσω τα ίδια, εκτός αν είναι καλά σαν στέλεχος... Θα κάνω τις ίδιες υπηρεσίες αρχικά μέχρι να γίνω δεκανέας, όπως οι στρατιώτες; Πού είναι το κέντρο, με τι μισθό αρχίζω και πώς θα μάθω πόσες υπηρεσίες περίπου κάνει ένα στέλεχος εκεί;
Άβαταρ μέλους
Λοχίας
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 12:11 am
Επικοινωνία:

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από Λοχίας »

Στείλε μου προσωπικό μύνημα να μη βλέπουν οι απέξω Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λοχίας
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 12:11 am
Επικοινωνία:

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από Λοχίας »

MARINAIIII έγραψε:Απ ότι γνωρίζω απο τον κουνιάδο μου που είναι στην αεροπορία στρατού είναι πολύ πήξιμο. Κάνεις τις ίδιες υπηρεσίες με τους φαντάρους, σκοπιά συνέχεια δηλαδή. Ο μισθός είναι γύρω στα 750 ?. Εικόνα


Τότε εγω μάλλον σε άλλη αεροπορία στρατού υπηρετώ... Εικόνα Οσο για τα 750 ευρω που δήθεν παίρνει(μαλλον για να του στελνουν και αλλα οι γονεις του) τοσα έπαιρνα εγω το 2002Εικόνα
MARINAIIII
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 12:11 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από MARINAIIII »

΄Σοβαρά μιλας; Σε ποιά αεροπορία στρατού είσαι; Εσύ πόσα πέρνεις τώρα; Εποπ κι εσύ;

Άβαταρ μέλους
Λοχίας
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 12:11 am
Επικοινωνία:

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από Λοχίας »

Εγώ ειμαι 1η σειρα ΕΠΟΠ στην Ας σε ποια μονάδα δεν εχει σημασια. Παιρνω 1268 ευρω φάκελο (και καμμια 100αρια ευρω τριμηνα και εκτος εδρας καθε μηνα στο χερι). Τωρα που μονιμοποιουμαι θα παω μαζι με τα εκτος εδρας και τα τριμηνα και τον μισθο που παει στο πληρες αρχιλοχία: κοντα 1500 ευρω.
χρηστος

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από χρηστος »

Να ρωτησω, ειδικοτητα χειριστης κ/β stinger μπορει να χαρακτηριστει αντιστοιχη ειδικοτητα με την αμυνας αεροδρομιων γιατι ακουσα οτι χρειαζονται stingerαδες για τετοιες ειδικοτητες. Γνωριζει καποιος αν μοριοδοτειται ως προυπηρεσια;
μπατζής

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από μπατζής »

, επειδή και τα stinger υπάγονται στα " αντιαεροπορικά μέσα" πιθανόν και να προσμετρηθεί, χωρίς να είμαι σιγουρος βέβαια, όσον αφορά στον lifesaver1986 μπορώ να του πω ότι αν του αρέσει η δράση και όχι η απραξία τότε διάλεξε τη σχετική ειδικότητα, στην άμυνα αεροδρομίων Ειδικών επιχειρήσεων προηγούνται κυρίως άτομα των ειδικών δυνάμεων που έχουν και κάποια προηγούμενη εκπαίδευση, ειλικρινά δεν ξέρω αν τώρα παίρνουν και άτομα που δεν έχουν κάνει καν στρατο... Πιθανόν ναι, πιθανόν όχι, ίσως προτιμούν άτομα με κάποια στρατιωτική πείρα τα οποία θα μπορούν ευκολότερα να ανταπεξέλθουν, γι΄αυτό Θέλουν λίγα άτομα... Έχω γνωστό που έχει αυτή την ειδικότητα και είναι κάπως στο τρέξιμο, όλοι Στην ομάδα του είναι πρώην αμφίβιοι, πρασινο-μαυροσκούφηδες, αλεξιπτωτιστές κ. Λ. Π... Οπότε τα άτομα που δεν είναι πορωμένοι με το στρατό δεν ξέρω αν θα τους αρέσει το κλίμα,
χρηστος

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από χρηστος »

Φιλε μου μπατζη γνωριζεις καποιον προσωπικα που να εχει μοριοδοτηθει απο ειδικοτητα stinger;
lifesaver1986
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 7:16 pm
Επικοινωνία:

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από lifesaver1986 »

Εικόνα Ευχαριστώ για την Απάντηση! Εννοείται Πως μας Αρέσει Η Δράση! Αλλα επειδη στην προκηριξη εχει Μόνο 10 ατομα για την άμυνα αεροδρομίων Ειδικών επιχειρήσεων , Δήλωσα Την Άμυνα αεροδρομίων για να Έχω Περισσότερες Πιθανότητες. Και οταν μπω τοτε να Δηλώσω Για Ειδικών επιχειρήσεων!
,,μπατζής

Χειριστής / υπηρέτης stinger

Δημοσίευση από ,,μπατζής »

... Χρήστο, η μοριοδότηση με βάση τη συγκεκριμένη προκήρυξη αλλιώς ξεκίνησε, αλλού πήγε και αλλού θα καταλήξει, ειλικρινά δεν ξέρω πως θα μοριοδοτήσουν και τι, πάντως λίγες μέρες έμειναν οπότε θα δούμε...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες