Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΤΕΧΝΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗ ΘΑ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ; Εικόνα
Anonymous

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

περισυ στις ψυχοτεχνικες εξετασεις τους βαλανε να περιγραψουνε σε 15σειρες τον ευατο τους και να ζωγραφισουνε μια γυναικα κι εναν ανδρα με χρονο λιγα δευτερολεπτα. φετος ποιος ξερει, δεν ειναι παντα στανταρ
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

lolita έγραψε:περισυ στις ψυχοτεχνικες εξετασεις τους βαλανε να περιγραψουνε σε 15σειρες τον ευατο τους και να ζωγραφισουνε μια γυναικα κι εναν ανδρα με χρονο λιγα δευτερολεπτα. φετος ποιος ξερει, δεν ειναι παντα στανταρ
Αυτα που λες τα βαζουν στην συνεντευξη οχι στα ψυχοτεχνικα. Στα ψυχοτεχνικα εχεις 500 περιπου ερωτησεις απο τις οποιες προκυπτει τι προσωπικοτητα εχεις

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Kostas_Topo έγραψε:

lolita έγραψε:
περισυ στις ψυχοτεχνικες εξετασεις τους βαλανε να περιγραψουνε σε 15σειρες τον ευατο τους και να ζωγραφισουνε μια γυναικα κι εναν ανδρα με χρονο λιγα δευτερολεπτα. φετος ποιος ξερει, δεν ειναι παντα στανταρ
Αυτα που λες τα βαζουν στην συνεντευξη οχι στα ψυχοτεχνικα. Στα ψυχοτεχνικα εχεις 500 περιπου ερωτησεις απο τις οποιες προκυπτει τι προσωπικοτητα εχεις


Όχι Κώστα, δίκιο έχει η κοπέλα!!! Πέρυσι έδινε ο σύντροφος μου κ στα ψυχοτεχνικά είχε ό, τι αναφέρει η κοπέλα...
Dum spiro spero
Anonymous

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά; τα ψυχοτεχνικά μετράνε; δλδ αν δεν τα χεις πάει και τόσο καλά στη συνέντευξη γίνεται να σωθείς απο κει;

zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από zzzzzz »

η συνεντευξη ειναι για να σου μορια ενω στα ψυχοτεχνικα προσπαθουν να δουν ποσο καλα στεκει καποιος και να σχηματισουν μια πρωτηεντυπωση για την ψυχοσυνθεση σου.
Anonymous

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Aπλα όποιος δεν πατάει καλά θα κοπει. όποιος ειναι νορμάλ θα περάσει...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

a kala έγραψε:Aπλα όποιος δεν πατάει καλά θα κοπει. όποιος ειναι νορμάλ θα περάσει...
Τί θα γίνει ρε φίλε δηλαδή; Ακόμη θα εξακολουθείς να αρνείσαι να απαντήσεις σε αυτό που σου ρωτάω; Εφόσον θεωρείς τον εαυτό σου τόσο έξυπνο κ μορφωμένο γιατί έγινες ειδικός φρουρός; Εφόσον διαθέτεις τόσα πολλά προσόντα κ σνομπάρεις όλους όσους μπαίνουν στον στρατό!!!
Anonymous

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Συνοριακος Φυλακας παρακαλώ.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

α καλα έγραψε:Συνοριακος Φυλακας παρακαλώ.
ωραία συνοριακός φύλακας, καμια διαφορα δεν βλεπω... εφοσον λοιπον σνομπαρεις ολους αυτους που πηγαινουν στρατο, θέλω να μου θυμισεις με τι διαδικασιες περασες συνορ. φυλακας!!! Εδωσες εξετασεις για να δειξεις τη μορφωση σου μηπως κ δεν το ξερω; Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... Μην ξεχνας λοιπον πως ξεκινησες κ εσυ, με τις ιδιες διαδικασιες μπαινουν κ στον στρατο... Οποτε δεν εισαι σε θεση να κρινεις κανεναν!!! Ή αν ηθελες να συνετίσεις καποιον ας το έκανες με λίγο "τακτ" κ όχι πουλώντας ειρωνία κ έχοντας μεγάλη ιδεα για τον εαυτό σου θεωρώντας ότι κάνεις κάτι το ξεχωριστό... Όλα αυτά πάντα με φιλική διάθεση σου τα λέω
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

ωραία συνοριακός φύλακας, καμια διαφορα δεν βλεπω... εφοσον λοιπον σνομπαρεις ολους αυτους που πηγαινουν στρατο, θέλω να μου θυμισεις με τι διαδικασιες περασες συνορ. φυλακας!!! Εδωσες εξετασεις για να δειξεις τη μορφωση σου μηπως κ δεν το ξερω; Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... Μην ξεχνας λοιπον πως ξεκινησες κ εσυ, με τις ιδιες διαδικασιες μπαινουν κ στον στρατο... Οποτε δεν εισαι σε θεση να κρινεις κανεναν!!! Ή αν ηθελες να συνετίσεις καποιον ας το έκανες με λίγο "τακτ" κ όχι πουλώντας ειρωνία κ έχοντας μεγάλη ιδεα για τον εαυτό σου θεωρώντας ότι κάνεις κάτι το ξεχωριστό... Όλα αυτά πάντα με φιλική διάθεση σου τα λέω!!! Δηλαδή έναν συνάδελφό σου που δεν έχει σπουδάσει τον υποτιμάς κ τον ειρωνεύεσαι; Πραγματικά θα ήθελα να μάθω... Δηλαδή νιώθω ότι εσύ τους ανθρώπους τους μετρας απο την μορφωση σου κ ετσι δειχνεις οτι δεν τους σεβεσαι... Ολοι ειστε μια ομαδα, ειστε απλοι συνοριακοι, ειστε ολοι το ιδιοι, ετσι στον στρατο είναι ολοι επαγγελματίες οπλιτες. ολοι το ιδιο, τα πτυχια δεν υπαρχουν, αλλα η ικανοτητα κ η μαχητικοτητα... Σου ξαναλεω πως παντα εχω φιλικη διαθεση απεναντι σου...
Anonymous

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... ;

Για να γνωρίζεις (αν και ειμαι σιγουρος ότι το ξερεις) η προκήρυξη Συνοριακών -Ειδικών Φρουρών δεν εχει συνεντευξη. Και ειναι οι πλεον αξιοκρατικες. Πλεον τα πολιτικά γραφεια μπορουν να επέμβουν όπου υπάρχει συνεντευξη (αν δεν εχεις βυσμα πρεπει να εχεις προσωπικότητα), επίσης στα γραπτά (Πυροσβεστική-Λιμενικό) και στα αθλήματα (σε όλες τις προκηρυξεις. Και στις ανωτέρω και στις στρατιωτικες σχολες και σχολές αστυνομίας). Με τους ΕΠ. ΟΠ. δεν έχω κατι, ίσα ίσα που εχοω αρκετους φίλους και ειναι μια χαρά παιδια. Απλα δεν μπορώ να φανταστώ παιδακια που εχουν τελειώσει μετα βιας ενα γυμνασιο να προσπαθουν με αθεμιτους τρόπους να ''πεταξουν'' εκτος παιδια που έχουν μοχθήσει(όποιος σπούδασε γνωρίζει). Μ αυτό τον τροπο αναβαθμίζεταιο θεσμός των ΕΠ. ΟΠ.
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Με λιγα λογια αυτα που λεει ο a kala ειναι σωστα. Υπαρχουν 2 ειδων διαγωνσμοι, οι διαγωνισμοι ΑΣΕΠ και οι απλοι. Στις προκυρηξεις του ΑΣΕΠ δεν λειτουργει το βισμα, και εχεις δικαιωμα ενστασης αν δεις οτι σου δινουν λιγοτερα μορια απο αυτα που πραγματικα εχεις, ενω στις προκυρηξεις πχ του στρατου δεν μαθαινεις ποτε ποσα μορια συγκεντρωσες και δεν εχεις δικαιωμα να κανεις ενσταση για το τελικο αποτελεσμα. Οι διαγωνισμοι του ΑΣΕΠ ειναι κατα 99% αξιοκρατικοι ενω οι υπολοιποι ειναι κατα 99% βισματικοι. Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

α καλα έγραψε:Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... ;

Για να γνωρίζεις (αν και ειμαι σιγουρος ότι το ξερεις) η προκήρυξη Συνοριακών -Ειδικών Φρουρών δεν εχει συνεντευξη. Και ειναι οι πλεον αξιοκρατικες. Πλεον τα πολιτικά γραφεια μπορουν να επέμβουν όπου υπάρχει συνεντευξη (αν δεν εχεις βυσμα πρεπει να εχεις προσωπικότητα), επίσης στα γραπτά (Πυροσβεστική-Λιμενικό) και στα αθλήματα (σε όλες τις προκηρυξεις. Και στις ανωτέρω και στις στρατιωτικες σχολες και σχολές αστυνομίας). Με τους ΕΠ. ΟΠ. δεν έχω κατι, ίσα ίσα που εχοω αρκετους φίλους και ειναι μια χαρά παιδια. Απλα δεν μπορώ να φανταστώ παιδακια που εχουν τελειώσει μετα βιας ενα γυμνασιο να προσπαθουν με αθεμιτους τρόπους να ''πεταξουν'' εκτος παιδια που έχουν μοχθήσει(όποιος σπούδασε γνωρίζει). Μ αυτό τον τροπο αναβαθμίζεταιο θεσμός των ΕΠ. ΟΠ.
Ξέρεις τι; Αν δεν έχεις κατι με τους επ. οπ , τοτε προς τί ο χαρακτηρισμός "ποντικια"; Κ παλι δεν μου απαντησες σε αυτο που σε ρωτησα... Δηλαδη βλεπεις υποτιμητικα συναδελφους σου που δεν εχουν σπουδασει; Ειναι αδικο να διακρινεις τους ανθρωπους συμφωνα με την μορφωση του!!! Κ εγω που τελειωσα πανεπιστημιο δεν νιωθω οτι υπετερω ή ξεχωριζω απο καποιον που δεν εχει σπουδασει... Μην ξεχνας οτι υπαρχει και η "κοινωνικη μορφωση" που για μενα ειναι πολυ πιο σημαντικο απο την αλλη μορφωση... Κ παρολο που εχω τελειωσει α. ε. ι. θα ειμαι σαν ολους τους άλλους επ. οπ, θα εχω ο, τι αρμοδιοτητες εχουν κ οι αλλοι, δεν θα διαφερω σε κατι... Οσο για τους διαγωνισμους τα γνωριζω όλα οπως ειπες διοτι παντα ενημερωνομαι σε ο. τι αφορα διαγωνισμους κ προκηρυξειςΕικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Να σου πω; Βλεπω οτι συμμετεχεις ενεργα, γιατι δεν γινεσαι μελος-είδες yandr για σενα δουλεύωΕικόναΕικόναΕικόνα-; Αφου ουτως η αλλως συμμετεχεις στις συζητησεις ή ακομη μπορεις να δωσεις συμβουλες για το δικο σου επαγγελμα... Ή ακομη εφοσον εχεις τελειωσεις τεφαα μπορεις να μας πεις κ μερικά tips για τα αθληματα, πως να προπονηθουμε σωστα κ καλυτερα... Θα κρατησεις το nickname χωρις να δωσεις υποχρεωτικά κ λοιπά σου στοιχεια
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες