Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπορεί όμως κάποιος να έχει βγάλει τώρα το λύκειο και να μην έχει προλάβει να βγάλει πανεπιστήμιο αυτό δεν σημαίνει ότι έχει χαμηλό δείκτη νοημοσύνης!!! και όπως λέει η Μαρίνα όλοι για 1 σκοπό πάμε. ίσοι θα είμαστε όλοι... γιατί τέτοιος πανικός πια!

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από illy »

a kala έγραψε:Εχω υπηρετησει στο στρατο 256 σειρα Μεγαλο Πεύκο, ΛΥΒ 575ΤΠΝ και θητεια 505ΤΠΝ Βόλο. Τωρα εδω και μια 5ετια ειμαι Συνοριακός Φύλακας. Ο στρατός ειναι μεγάλι μανικι. Δεν ειναι και τόσο σπουδαιο που καταφέρατε να στειλετε σωστα συμπληρωμενη την αιτησή σας. Απλα επειδη το επιπεδό σας ειναι χαμηλό το θεωρειτε κατόρθωμα. Παντα εξαιρουνται τα μορφωμενα παιδια και αναφερομαι σε πτυχιούχους ΑΕΙ-ΤΕΙ οι οποίοι ανεβάζουν το επίπεδο και αναβαθμίζουν το θεσμό. Κατα τ άλλα καλή επιτυχια.
Είσαι λάθος!!! Κ εγώ έχω πάει πανεπιστήμιο αλλά δεν θεωρώ ότι υπερτερώ σε κάτι από κάποιον άλλον, μόνο στο ότι μου προσδίδουν παραπάνω μόρια τα όποια χαρτιά κ πτυχία έχω... Όλοι έχουν το δικαίωμα στην διεκδίκηση μιας θέσης!!! Εσύ δεν αναφέρεις αν έχεις σπουδάσει κάτι...
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από kallitexnis »

illy έγραψε:
a kala έγραψε:Εχω υπηρετησει στο στρατο 256 σειρα Μεγαλο Πεύκο, ΛΥΒ 575ΤΠΝ και θητεια 505ΤΠΝ Βόλο. Τωρα εδω και μια 5ετια ειμαι Συνοριακός Φύλακας. Ο στρατός ειναι μεγάλι μανικι. Δεν ειναι και τόσο σπουδαιο που καταφέρατε να στειλετε σωστα συμπληρωμενη την αιτησή σας. Απλα επειδη το επιπεδό σας ειναι χαμηλό το θεωρειτε κατόρθωμα. Παντα εξαιρουνται τα μορφωμενα παιδια και αναφερομαι σε πτυχιούχους ΑΕΙ-ΤΕΙ οι οποίοι ανεβάζουν το επίπεδο και αναβαθμίζουν το θεσμό. Κατα τ άλλα καλή επιτυχια.
Είσαι λάθος!!! Κ εγώ έχω πάει πανεπιστήμιο αλλά δεν θεωρώ ότι υπερτερώ σε κάτι από κάποιον άλλον, μόνο στο ότι μου προσδίδουν παραπάνω μόρια τα όποια χαρτιά κ πτυχία έχω... Όλοι έχουν το δικαίωμα στην διεκδίκηση μιας θέσης!!! Εσύ δεν αναφέρεις αν έχεις σπουδάσει κάτι...
Παιδιά καλό είναι που κριθήκατε κατάλληλοι -για εσάς- αλλά τη χαρά σας θα πρέπει να την δείξετε όταν περάσετε και γίνετε στρ/τες ΕΠ. ΟΠ. στην ειδικότητα που επιλέξατε. Σίγουρα όλοι είστε κατάλληλοι για συνέντευξη αφού το να στείλεις συγκεκριμένα χαρτιά δεν είναι και κάτι το δύσκολο. Το μόνο που μπορώ να σας πώ είναι καλή επιτυχία στις εξετάσεις και καλή εισαγωγή στον Σ. Ξ. . Ευχαριστώ.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από illy »

Παιδιά καλό είναι που κριθήκατε κατάλληλοι -για εσάς- αλλά τη χαρά σας θα πρέπει να την δείξετε όταν περάσετε και γίνετε στρ/τες ΕΠ. ΟΠ. στην ειδικότητα που επιλέξατε. Σίγουρα όλοι είστε κατάλληλοι για συνέντευξη αφού το να στείλεις συγκεκριμένα χαρτιά δεν είναι και κάτι το δύσκολο. Το μόνο που μπορώ να σας πώ είναι καλή επιτυχία στις εξετάσεις και καλή εισαγωγή στον Σ. Ξ. . Ευχαριστώ.
Δεν απάντησα επειδή χάρηκα που κρίθηκα κατάλληλη... Η αντίδραση μου ήταν στη διάκριση μορφωμένων κ μη, δεν υπάρχει λόγος να γίνεται κάτι τέτοιο εφόσον όλοι έχουν το δικαίωμα της συμμετοχής!!! Εμένα προσωπικά μ'ενδιαφέρει να περάσω στην ειδικότητα που επέλεξα.. Καλή επιτυχία σε όλους κ υπομονή!!!
Dum spiro spero
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

Γυμναστής ειμαι εχω τελειώσει αει.
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

Γυμναστης εισαι και κατι τρεχει στα γυφτικα!
Filippos
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2008 11:05 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Filippos »

Κωσταντινος έγραψε: Κριθηκα καταλληλος ! ΕΔ ελευθερος σκοπευτης παιδια! Εσεις τι εγινε; Θελω πραγματικα να μαθω!
Μπραβο Κωσταντινε. Μην ακους του αλλους. Απλα να ξερεις οτι τωρα αρχιζουν οι δοκιμασιες.

Αντε αμα γινεις Ελευθερος Σκοπευτης(γιατι δεν ειναι λιγοι που τα παρατανε) να σκεφτεσαι οτι θα εισαι απο τους καλυτερους στρατιωτες. Δεν παει οποιος κι οποιος και γινεται ελευθερος σκοπευτης. Οποτε καλη τυχη και πανω απο ολα... υπομονη και επιμονη

Μπραβο και σε εσενα Νανσυ... καλυ τυχη και σε εσενα

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από yandr »

Κωσταντινος έγραψε:Γυμναστης εισαι και κατι τρεχει στα γυφτικα!


Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος για προσβολές.

Ο καθένας μπορεί να είναι ό, τι θέλει και να επιλέξει τις σπουδές και την καριέρα που προτιμά.
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

Σ'ευχαριστω πολυ φιλιππε! Να εισαι καλα. Απλα νευριασα που το παιζει ξυπνιος ο γυμναστης! Τριχες κατσαρες! Και σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο!!!
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλύτερα να είσαι σε δημόσια υπηρεσία με stage παρά επ. οπ.. Είχα περάσει στην προηγούμενη σειρα και ενώ ήμουν σε μια καλή υπηρεσία, έφυγα. Ευτυχώς πρόλαβα να γυρίσω ώστε να γίνω μόνιμος (μια συνάδελφός μου όμως οχι-είχε περάσει και εκείνη). Τα λεφτά είναι περίπου 1.600 ευρώ (περισσότερα απ'οτι θα έπαιρνα αν έμενα)+ μετακινήσεις + υπερωρίες, τις οποίες φυσικά και δεν τις κάνεις. Είναι 100% εικονικές. Σκεφτείτε και άλλες επιλογές. Ο στρατός δεν είναι η καλύτερη λύση. Και εγώ μια ζωή ήθελα να περάσω εκεί αλλά τελικά δεν ήταν όπως ήθελα.. Συγγνώμη αν σας κούρασα.
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

Eλευθερος σκοπευτης δηλαδη ειδικότητα τφ = τρεξε φουκαρά!
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε Κωνσταντινε μαλλον δεν εχεις ιδεα απο ΑΕΙ. Δεν μπορω να καταλάβω πως υποβαθμίζεις τις θυσιες και τις προσπαθειες ενός φοιτητή. Δυστυχως δεν έχεις ιδεα τι εστι τριτοβαθμια εκπαίδευση!
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

ευχαριστώ Φίλιππε και σε σενα το ίδιο καλή επιτυχία!!! :-)
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από illy »

a kala έγραψε:Φιλε Κωνσταντινε μαλλον δεν εχεις ιδεα απο ΑΕΙ. Δεν μπορω να καταλάβω πως υποβαθμίζεις τις θυσιες και τις προσπαθειες ενός φοιτητή. Δυστυχως δεν έχεις ιδεα τι εστι τριτοβαθμια εκπαίδευση!
Και εγώ σπούδασα κ ξέρω τί θα πεί διάβασμα κ μόχθος για να αποφοιτήσεις... Το θέμα είναι ότι υποβαθμίζεις εσύ τους άλλους που δεν σπούδασαν!!! Εγώ δεν νιώθω ότι υπερτερώ σε κάτι από τους άλλους, μόνο στο ότι μου δίνει παραπάνω μόρια!!! Όλοι για τον ίδιο σκοπό πηγαίνουν, για μία θέση... Εσύ λοιπόν γιατί έδωσες ως ειδ. φρουρός-που είναι χωρίς γραπτές εξετάσεις-κ δεν έδωσες σε κάποιο άλλο δημόσιο φορέα εφόσον θεωρείς ότι είσαι μορφωμένος κ ότι έχεις τα προσόντα; Επομένως μην κρίνεις τους άλλους εφόσον έκανες κ εσύ το ίδιο!!! Μην κρίνεις για να μην κριθείς...
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2008Α)

Δημοσίευση από Anonymous »

βρε παιδιά με κάνετε να νιώθω αμήχανα!!! δηλ κι εδώ ρατσισμός υπάρχει; ποιος είναι ανώτερος και ποιος κατώτερος; :-( ούτε εγώ έχω σπουδασει κτ άλλο.. γιατί δεν πρόλαβα κιολας!! φέτος έβγαλα το λύκειο!! απογοητεύομαι... :-(

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες