Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

yandr έγραψε:
illy έγραψε:Σαφέστατα δεν κολλάει με την κοινωνική επαφή αλλά σκέψου πχ. να γίνει αιμοδότης;


Το αίμα ελέγχεται μετά την αιμοδοσία.

Άλλωστε, αν γνωρίζεις ότι έχεις πρόβλημα είναι τουλάχιστον ανήθικο να πας να δώσεις αίμα!
Αυτό προσπαθώ να της τονίσω yandr!!! Ότι αν γίνει αιμοδότης ξέροντας ότι έχει ηπατίτιδα είναι τελείως ανεύθυνο από μέρους του... Μάγδα πρέπει ο φίλος σου να αναλογιστεί τις ευθύνες κ να σκεφτεί κ τους άλλους που δεν φταίνε σε τίποτα!!! Πρέπει να το πει οπωσδήποτε!!! Σου ξαναλέω πως ήδη άργησε να το κάνει...
lolita
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Οκτ 10, 2008 11:50 pm
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από lolita »

το αιμα ελεγχεται μετα την αιμοδοσια; σιγουρα; να μεινει κρυφο δεν παιζει. καλυτερα να το πει κ οτι γινει
magda
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 8:55 pm
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από magda »

Το "αστείο" στην υπόθεση είναι πως το έμαθε από την αιμοδοσία, είχε πάει να δώσει αίμα και έτσι το ανακάλυψε. Δεν είχε εκδηλώσει συμπτώματα ούτε είχε καμία ενόχληση. Το περίεργο είναι ότι είχε κάνει εμβόλιο. Κι εγώ από το εμβόλιο προστατεύτηκα και δεν κόλλησα.
ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Αύγ 08, 2008 2:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ »

Παιζεται εαν ελενχεται... Και εαν κανουν την πρωτη φορα λαθος τα αντιδραστηρια και δειξουν οτι ειναι καθαρο το αιμα ; τι θα γινει; Ειναι ανηθηκο και εκγληματικο να μην το πει , εστω και την υποψια οτι το εχει... Σε ενδεχομενη αιμοδοσια πρεπει να το δηλωσει ή πιο απλα να ΜΗΝ παει να δωσει αιμα καθολου..

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

ΣυγνώμηΕικόνα πού γίνομαι αδιάκριτη αλλά δεν ξέρει πώς κόλλησε; Πάντως κούκλα πρέπει να το αναφέρει άμεσα γοα το καλό όλων!!!
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Παντα ελεγχεται το αιμα στην αιμοδοσια , εαν δεν ελεγχοταν την ειχαμε βαμμενη... οσο για το οτι δεν παρουσιασε καποια συμπτωματα συνηθως υπαρχει μια μικρη διογκοση στο ηπαρ και καποια ενοχληση στο σημειο αυτο...
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από DM90 »

ΗΛΕΚΤΡΑ έγραψε:Παντα ελεγχεται το αιμα στην αιμοδοσια , εαν δεν ελεγχοταν την ειχαμε βαμμενη... οσο για το οτι δεν παρουσιασε καποια συμπτωματα συνηθως υπαρχει μια μικρη διογκοση στο ηπαρ και καποια ενοχληση στο σημειο αυτο...


θυμάμαι μερικά περιστατικά που είχαν γίνει και βγαίναν και φωνάζαν στις ειδήσεις μετα...
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Δυστυχως αυτα τα περιστατικα εχουν συμβει απο καποιους ασυνειδητους που δεν κανουν σωστα τι δουλεια τους και δεν σκεφτονται οτι εχουν να κανουν με ανθρωπινες ζωες... ειναι υποχρεωμενοι να κανουν ελεγχο...

magda
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 8:55 pm
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από magda »

Ο έλεγχος στο αίμα γίνεται πάντα αυτό είναι σίγουρο.
Πως κόλλησε αυτός λέει ότι δεν ξέρει, εντάξει εγώ έχω τη φαντασία... να καταλάβω από του ρθε!
Το θέμα είναι ότι θέλω να τον βοηθήσω αλλά... δεν ξέρω τον σωστό τρόπο. Αν είναι προσεκτικός αυτός που είναι δεν υπάρχει κίνδυνος μετάδοσης της ασθένειας το ξέρω και το έχω ψάξει!
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από πειραιωτης »

ρε παιδια αν ομως εχει συμπτωματα ειναι δυσκολο να το καταλαβουν; Αν ειναι να διακινδυνευουν την υγεια των οπλιτων καλυτερα θα ηταν να μη κανουν τα στραβα ματια στις εξετασεις!

magda
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 8:55 pm
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από magda »

πολλες φορες η ασθενεια δεν εμφανιζει κανενα συμπτωμα, μπορει να το εχεις χρονια ολοκληρα και να μην το καταλαβεις!

παρολαυτα αποφασισε οτι πρεπει να το αναφερει και θα το κανει και οτι ειναι να γινει ας γινει να τελειωνουμε!

σας ευχαριστω όλους!

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

Να μας πει τι εγινε απο την στιγμη που θα το πει... Τι επιπτωσεις ειχε!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης