Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
magda
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 8:55 pm
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από magda »

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω (και θα ήθελα ειλικρινής απαντήσεις μόνο από γνώστες του θέματος γιατί είμαι ψιλοαπελπισμένη) αν ξέρει κάποιος τι συμβαίνει όταν κάποιος ΕΠΟΠ ανακαλύψει ότι έχει ηπατίτιδα Β κατά τη διάρκεια της θητείας του. Πρέπει να το αναφέρει στους ανωτέρους του ή να κρύψει το γεγονός γιατί κινδυνεύει να χάσει τη θέση του;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

magda έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω (και θα ήθελα ειλικρινής απαντήσεις μόνο από γνώστες του θέματος γιατί είμαι ψιλοαπελπισμένη) αν ξέρει κάποιος τι συμβαίνει όταν κάποιος ΕΠΟΠ ανακαλύψει ότι έχει ηπατίτιδα Β κατά τη διάρκεια της θητείας του. Πρέπει να το αναφέρει στους ανωτέρους του ή να κρύψει το γεγονός γιατί κινδυνεύει να χάσει τη θέση του;
Αν το κρύψει θα φανεί στην συνέχεια, θα το ανακαλύψουν διότι σου κάνουν εκτενώς εξετάσεις, αιματολογικές κ ούρα κ σου κάνουν κ εμβόλια...
Anonymous

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Εξειδικευμένες εξετάσεις αίματος σου κάνουν όταν μπεις για πρώτη φορά (νομίζω... ) από κει και πέρα το ερώτημα είναι ενοχλεί το στρατό το πρόβλημα αυτό; Δηλαδή είναι λόγος για να σε διώξουν;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

magda έγραψε:Εξειδικευμένες εξετάσεις αίματος σου κάνουν όταν μπεις για πρώτη φορά (νομίζω... ) από κει και πέρα το ερώτημα είναι ενοχλεί το στρατό το πρόβλημα αυτό; Δηλαδή είναι λόγος για να σε διώξουν;
Έχω την εντύπωση πως ναι!!! Δεν είναι τυχαίο που σου κάνουν εμβόλιο κατά της ηπατίτιδας!!! Συγνώμη που ρωτάω αλλά είναι κάποιος που ξέρεις ή ακόμη κι εσύ που έχει ηπατίτιδα κ ενδιαφέρεται να πάει επ. οπ; ΣυγνώμηΕικόνα αν γίνομαι αδιάκριτηΕικόνα
magda
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 8:55 pm
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από magda »

Ο φίλος μου είναι εποπ και τωρα το ανακαλυψε, δεν ξερω αυτος λεει οτι του ειχαν κανει και εμβολιο αλλα... Τώρα από κει και πέρα αν δεν μαθευτεί θα πρέπει απλά να πληρώνουμε όλες τις εξετάσεις που κάνει! Εσύ εισαι στο στρατό;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

magda έγραψε:Ο φίλος μου είναι εποπ και τωρα το ανακαλυψε, δεν ξερω αυτος λεει οτι του ειχαν κανει και εμβολιο αλλα... Τώρα από κει και πέρα αν δεν μαθευτεί θα πρέπει απλά να πληρώνουμε όλες τις εξετάσεις που κάνει! Εσύ εισαι στο στρατό;
Εγώ έκανα τα χαρτιά μου φέτος για επ. οπ. Τί να σου πω κούκλα μου, ας το κρύψει καλύτερα κ αν είναι ίσως το ανακαλύψουν εκείνοι...
magda
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 8:55 pm
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από magda »

Τι να πω κι εγω; Να δούμε ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως! Αντε και καλή επιτυχία πως το βλέπεις θα σε πάρουνε;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

magda έγραψε:Τι να πω κι εγω; Να δούμε ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως! Αντε και καλή επιτυχία πως το βλέπεις θα σε πάρουνε;
Τί να σου πω; Όλα είναι πολύ ρευστά, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα... Το ευτυχές θα είναι να με πάρουν κ στην ειδικότητα που δήλωσα!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το φίλο σου
xristinakate
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2007 4:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από xristinakate »

magda έγραψε: Τι να πω κι εγω; Να δούμε ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως! Αντε και καλή επιτυχία πως το βλέπεις θα σε πάρουνε;


Μαγδα μου... οταν εχεις ενα τετοιο νοσημα, καλο ειναι να το πεις.. γιατι ειναι μεταδοτικο και σοβαρο.. Οσο για το αν το ανακαλυψουν ειναι σιγουρο. Καθε χρονο τα στελεχη δινουν ακριβως τις ιδιες εξετασεις που διναν στην αρχη. Ειναι η γνωστη "Ετησια"... Αιμα, ουρα Θωρακως κλπ... Στο κατω κατω μπορει να αντιμετοπιστει κ να μη το διωξουν. Ειναι εγκλημα ομως να φερεις μια τετοια ασθενεια και να κιδυνευουν οι αλλοι να κολλησουν... Δε φταιν σε τπτ...
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από DM90 »

το συμπέρασμα λοιπόν είναι... ποτέ χωρίς το κράνος στην μάχη!Εικόνα
xristinakate
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2007 4:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από xristinakate »

χαχαχα!!! Α ρε Ανθυπα... Με εκανες κ γελασα!! Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

Όπως λέει η Χριστίνα, ας το ρισκάρει να τους το πει διοτι θετει σε κινδυνο κ ολους τους υπολοιπους...
magda
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 8:55 pm
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από magda »

Η ηπατίτιδα Β κολλάει μόνο με την σεξουαλική επαφή και με το αίμα. Δεν υπάρχει κίνδυνος λοιπόν να μεταδοθεί αν ήταν κάτι που μεταδιδόταν από την κοινωνική επαφή εγώ θα του λεγα να παραιτηθεί!
Όσο για το συμπέρασμα του κράνους είναι η πιο σωστή κουβέντα!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από illy »

magda έγραψε:Η ηπατίτιδα Β κολλάει μόνο με την σεξουαλική επαφή και με το αίμα. Δεν υπάρχει κίνδυνος λοιπόν να μεταδοθεί αν ήταν κάτι που μεταδιδόταν από την κοινωνική επαφή εγώ θα του λεγα να παραιτηθεί!
Όσο για το συμπέρασμα του κράνους είναι η πιο σωστή κουβέντα!
Σαφέστατα δεν κολλάει με την κοινωνική επαφή αλλά σκέψου πχ. να γίνει αιμοδότης; Είναι επικίνδυνο κούκλα μου, θεώρω ότι με θέματα υγείας δεν παίζουμε!!! Καλύτερα να το πει, ήδη έπρεπε να το είχε κάνει...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Δημοσίευση από yandr »

illy έγραψε:Σαφέστατα δεν κολλάει με την κοινωνική επαφή αλλά σκέψου πχ. να γίνει αιμοδότης;


Το αίμα ελέγχεται μετά την αιμοδοσία.

Άλλωστε, αν γνωρίζεις ότι έχεις πρόβλημα είναι τουλάχιστον ανήθικο να πας να δώσεις αίμα!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες