Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια! Αν μια επ. Οπ μεινει εγκυος παιρνει αδεια κυησης 14 μηνες απο την στιγμη που διανυει τον 4ομηνα κυησης. Αν θελει κανει χρηση αλλων 4μηνων επιπλεον δλδ συνολο 18 μηνες αδεια... Ποτε επιτρεπει ο στρατος να ξαναμεινει εγκυος η επ. Οπ; Υπαρχει χρονικο περιθωριο; Τελος, ισχυει οτι ο στρατος σου επιτρεπει να κανεις μονο 2παιδια;(λεμε τωρα!)
Anonymous

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Οπως προαναφερατε για τους συζευγμενους (στο ΣΞ) ισχυει απαλλαγη απο ασκησεις, νυχτερινες,12ημερα... Για τον ενα εκ των δυο και οι υπηρεσιες τους δεν συμπιπτουν... Τι γινεται ομως οταν ο συζυγος υπηρετει στο ΠΝ κ η συζυγος ΣΞ; Ισχυουν αυτα ή προβλεπονται μονο για οσους υπηρετουν στο ιδιο σωμα;
Anonymous

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Απαντηση θελετε σε ολα αυτα, τη λεει η διαταγη για τους πολυτεκνους 6+ 2 σε φρουρα συμφεροντων, και μενα με στελνανε σε νησι, εχει δικιο ο αλλος που ξεσπαει μας εχουν κανει μαριονετες και μας πετανε απο παραμεθοριο σε παραμεθοριο και αυτοι η καρεκλοκενταυροι κανουν τριγωνακια στην αθηνα απο τον ενα οροφο του ΓΕΣ στων αλλο και αν περασουν των πηνιο ειναι σαν να περασαν των εβρο και πανε για την πολη γ αυτο συνδικαλησμος για να κοπουν αυτες η αυθερεσιεσ
Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από vaggelis »

Γεια χαρα. Ειμαι και εγω ΕΠ. ΟΠ Δνεας παντρεμενος με ενα μωρο 6 μηνων. Οι υπηρεσιες που κανω ειναι επτα εκ τον οποιων οι τρεις η καμια φορα οι τεσσερις ειναι συνεχομενες με αποτελεσμα να εχω μεγαλο προβλημα με την οικογενεια μου. Μηπως ξερει κανεις γιατι δεν εχω βρει τιποτα αν υπαρχει καποιο οριο στους παντεμενους με παιδι να μην κανουν τοσες διανυκτερευσεις συνεχομενες; Καθε βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από illy »

Αχ Βαγγελη μου, ποσο πολυ μπορω να σε καταλαβω... Δυστυχως αυτα ειναι τα σπαστικα στον στρατο που δεν μπορειτε να "ξεσηκωθειτε" και να διεκδικησετε τα δικαιωματα σας... Κατα τ'αλλα υποστηριζουν κ πιστευουν το τριπτυχο "πατρις θρησκεια οικογενεια"... Παπατζες! Επρεπε να ειναι λιγοτερο προβλεπομενοι σε παντρεμενους με μικρα παιδακια
Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από vaggelis »

Τι να πω για το θεαθηναι ειναι μονο, στα προβληματα μας τιποτα, εχω φαει τοσο ψυχολογικο πολεμο που δεν παει αλλο.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από illy »

Εχεις απολυτο δικιο... Ακριβως για το θεαθηναι! Λυπαμαι πολυ για το συστημα τους που επικρατει! Θελουν να σας εχουν σαν ταλιμπαν, εκει μονο ο στρατος, τιποτα αλλο... Ουτε οικογενεια ουτε προσωπικη ζωη, τιποτα! Πρεπει επιτελους να ξεκολλησουν... Πρεπει να πανε μπροστα, ειναι πισω απο τον κοσμο ακομη! Μπορεις να κανεις αναφορα... Και θα πεις τους λογους! Ενταξει πια πατερας με μικρο μωρο εισαι, δηλαδη ας δειξουν λιγο κατανοηση
Dum spiro spero
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από Su-35 »

vaggelis έγραψε:Γεια χαρα. Ειμαι και εγω ΕΠ. ΟΠ Δνεας παντρεμενος με ενα μωρο 6 μηνων. Οι υπηρεσιες που κανω ειναι επτα εκ τον οποιων οι τρεις η καμια φορα οι τεσσερις ειναι συνεχομενες με αποτελεσμα να εχω μεγαλο προβλημα με την οικογενεια μου. Μηπως ξερει κανεις γιατι δεν εχω βρει τιποτα αν υπαρχει καποιο οριο στους παντεμενους με παιδι να μην κανουν τοσες διανυκτερευσεις συνεχομενες; Καθε βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω.
Έχεις μιλήσει ποτέ με αυτόν που βγάζει τις βάρδιες;

Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από vaggelis »

Το εχω κανει και αυτο αλλα οσο δεν ειναι δικο τους προβλημα παντα βρισκουν την ευκολη λυση. Ειναι μεγαλη ιστορια απλα ψαχνω κατι για να πατησω.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από Su-35 »

Ρίξε κανά τηλέφωνο και στο Γεν και ρώτα τι προβλέπεται. Δε χάνεις και τίποτα!

Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από vaggelis »

Θα παρω αυριο στο ΓΕΣ εκει ανηκω αλλα δεν νομιζω να βγαλω ακρη γιατι εχω ψαξει αρκετα στα αρμοδια γραφεια της μοναδας.
Yiannis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μάιος 28, 2010 7:31 pm
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από Yiannis »

Καλησπέρα, Είμαι Μόνιμος Π. Ν και θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος αν γνωρίζει τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να κάνω χρήση της γονικής άδειας καθώς η γυναίκα μου γεννάει σε λίγο διάστημα και λίγες μέρες μετά προσλαμβάνεται σε δουλειά χωρίς να κάνει χρήση της άδειας που δικαιούται.

Ευχαριστώ

θωμας αγγελου

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από θωμας αγγελου »

Καλημερα ειμαι εμθ και παιρνω μεταθεση μετα απο 10 χρονια απο τη φρουρα αλεξανδρουπολης... Ειμαι διαζευγμενος και εχω την επιμελεια ανηλικου τεκνου (4 χρονων) υπαρχει καποια λυση ωστε να μπορεσω να παραμεινω στην αλεξανδρουπολη?
Βίκη

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από Βίκη »

Καλησπέρα, Έχω πρόβλημα και ψάχνω λύση αλλά δε βρίσκω κάπου να πιαστώ.
Είμαι από Αθήνα.
Είμαι Επ. Οπ. Με έχουν στη Λήμνο, δεν έχω "κλείσει" 7 χρόνια ακόμα.
Έχω ένα παιδί 6 μηνών περίπου και είμαι διαζευμένη.
Τι προβλέπεται σε μία τέτοια περίπτωση;

Ψάχνω να βρω τις:
ΠαΔ 4-3/2005
ΠαΔ 4-45/2007

Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από dn24 »

Βίκη έγραψε:Καλησπέρα,Έχω πρόβλημα και ψάχνω λύση αλλά δε βρίσκω κάπου να πιαστώ.
Είμαι από Αθήνα.
Είμαι Επ. Οπ. Με έχουν στη Λήμνο, δεν έχω "κλείσει" 7 χρόνια ακόμα.
Έχω ένα παιδί 6 μηνών περίπου και είμαι διαζευμένη.
Τι προβλέπεται σε μία τέτοια περίπτωση;

Ψάχνω να βρω τις:
ΠαΔ 4-3/2005
ΠαΔ 4-45/2007

Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη.



δες εδω: http://www.army.gr/files/File/merimna/GMP_PHONE_NUMBERS.pdf Μπορεις με ενα τηλεφωνο η με μια επισκεψη σου απο εκει, να λυσεις ολες σου τις αποριες.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες