Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ελλη

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από ελλη »

Ρε παιδια το υψος ποσο ειναι για γυναικες για εποπ ξηρας; Απολυτηριο τεε πληροφορικη και φοιτητρια τει επισεις πληροφορικης δινουν παραπανω μορια;
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά με το ύψος τί παίζει; Είμαι 1,62-1,63. Θα με κόψουν;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από yandr »

Όπως γράφει το άρθρο για τους Επαγγελματίες Οπλίτες , το όριο ύψους είναι 1,60 για άνδρες και 1,55 για γυναίκες.

Ωστόσο πρόσφατα υπήρξε δραστική αύξηση στις προϋποθέσεις ύψους για τις στρατιωτικές σχολές που μπορεί να σε επηρεάζει, κατά 10 εκατοστά στους άνδρες και 5 στις γυναίκες.

Υπάρχει σχετική συζήτηση για το ύψος στον στρατό, όπου αναφέρονται συνταγματικά προβλήματα εφαρμογής του νόμου. Προσωπικά δεν γνωρίζω ακόμη τι ισχύει. Αν ξέρει κάποιος υπεύθυνα ας απαντήσει.

LIN@
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από LIN@ »

lord_iko έγραψε:παιδεια να ροτησω και κατι ακομα...
πανω κατω που γινονται οι εξετασεις των αγωνισματων και ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα απο την ωρα της προκυρηξης; /
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ... ΝΑ ΠΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.. !! ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ... ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΨΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠ. ΟΠ; ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ 1.65 ΣΕ ΚΟΒΟΥΝ; ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.. ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠ. ΟΠ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ; ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ!! ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ Η ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ; Εικόνα ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!! ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΠ. ΟΠ; ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΑΡΤΙΩΤΗΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 35ΕΤΙΑ ΤΙ; ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ; ΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 35ΕΤΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΒΓΕΙ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ!!! ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΩΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!

LIN@
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από LIN@ »

ρε παιδιά να ρωτήσω και γω κατι; καινουριοσ ειμαι!!! Δεν θα ρωτήσω τα ίδια και τα ίδια!! Μου είπαν φίλοι μου ότι αν έχεις μέσο μπαίνεις σίγουρα!!! Αυτό ισχύει και για το ύψος; ειμαι 1.64 και μισό!! Λέτε να με κόψουν;

LIN@
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από LIN@ »

ναύτης έγραψε: ρε παιδιά να ρωτήσω και γω κατι; καινουριος ειμαι!!! Δεν θα ρωτήσω τα ίδια και τα ίδια!! Μου είπαν φίλοι μου ότι αν έχεις μέσο μπαίνεις σίγουρα!!! Αυτό ισχύει και για το ύψος; ειμαι 1.64 και μισό!! Λέτε να με κόψουν;

ουπς σορρυ!! Καποια βλακεία έκανα και αντέγραψα το μήνυμά σου!!! Απ ότι ξέρω ναι παίζει ρόλο αν έχεις μέσο!! και στο ύψος που ρώτησες!! Εσύ έχεις δει πολλούς στο στρατό που είναι ψηλοί; Οι περισσότεροι με μέσο μπαίνουν!! Το ίδιο ισχύει βέβαια και στα αθλήματα!! Περπατώντας να πας πάλι θα σε περάσουν!! Αλλά όπως έχει πει κάποιοσ απο δω σημασία έχει τι μέσο έχεις και πόσο αυτός είναι πρόθυμος να σε βοηθήσει!!! Αυτά ξέρω... Αν δεν ισχύουν ας με διορθώσει κάποιος!!!

Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Οτι μεσον και να εχετε αν δεν περασετε τα αθληματα θα κοπειτε. επισης αν σας βγαλουν γιωτα 2 παλι θα κοπειτε. υπουργο εβαλα περυσι αλλα με κοψαν στα ιατρικα. και καλα ειμουν επιλαχων μετα. αλλα δεν με πειραν. επειδη ομως περυσι εγινε το σκηνικο με το παλικαρι της πυροσβεστικης που τους εκανε μυνηση δεν ξερω τι θα γινει φετος. παντως παλεψτε το ολοι. βαλτε οτι μεσον εχετε και προσοχη μην βρουν τιποτα στα ιατρικα και ψυχοτεχνικα. οσο για τα αθληματα ξεκινηστε απο αυριο προπονηση.1000 μετρα σε 4'20" ειναι λιγο ζορικο. οι περισσοτερες γυναικες κοβονται σε αυτο. για τους αντρες 1 και αν.100 μετρα σε 16" αλμα σε υψος 1.05 μετρα αλμα σε μηκος 3.60 μετρα ριψη σφαιρας 7.5κιλα σε 4.5 μετρα. αυτα ειναι για ολα εκτος απο ειδικες δυναμεις που εχει και αλλα. μην το αμελησετε ομως. απο αυριο προπονηση ολοι γιατι στο τελος θα κλετε. αν βγει αυριο η προκυρηξη οπως λετε τοτε σε 2 με 3 μηνες θα τα περασουμε αυτα. οποτε καλη προπονηση.

LIN@
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από LIN@ »

παιδιά πήρα και εγώ τηλ και είπαν ότι θα βγει τις επόμενες μέρες!! Αυτό με το ύψος ισχύει σίγουρα; Γιατί και γω δεν είμι 1,65!!! Αλλά είμαι καλή στα αθλήματα!! Μπορεί να μου πει κάποιοσ στη συνέντευξη τι ρωτάνε; Ειναι γραμματικέσ γνώσεισ; Φέτος έδωσα για ευελπίδων και μασ ρώτησαν μόνο γιατι θέλουμε να μπούμε στο στρατό&μασ ρώτησαν γενικά για τον εαυτό μασ πωσ είμαστε...
ΙΩΑΝΝΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 13, 2008 2:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

LIN@ έγραψε: παιδιά πήρα και εγώ τηλ και είπαν ότι θα βγει τις επόμενες μέρες!! Αυτό με το ύψος ισχύει σίγουρα; Γιατί και γω δεν είμι 1,65!!! Αλλά είμαι καλή στα αθλήματα!! Μπορεί να μου πει κάποιοσ στη συνέντευξη τι ρωτάνε; Ειναι γραμματικέσ γνώσεισ; Φέτος έδωσα για ευελπίδων και μασ ρώτησαν μόνο γιατι θέλουμε να μπούμε στο στρατό&μασ ρώτησαν γενικά για τον εαυτό μασ πωσ είμαστε...
ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2006 ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ. ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ. ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΑΤRIX ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΜΕ ΛΕΞΕΙΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑΝ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥΣ, ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ! ΠΕΡΙΣΥ ΟΜΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΕ 6-7 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ. ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ 3 ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΛΕΓΑΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΖΟΡΙΚΟ! ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ! ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΝ ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ! ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΗ ΤΥΧΗ ΕΧΑΣΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ 2. ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ!
ΙΩΑΝΝΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 13, 2008 2:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΙΣΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΥΨΟΣ. Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΗΤΑΝ ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟ 1000 ΠΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΣ. ΦΕΤΟΣ... ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ 2 ΣΤΟΥΣ 15 ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.
LIN@
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από LIN@ »

δλδ Ιωάννα απ ότι κατάλαβα στον ένα θα πέσει κάτι κουλό και στον άλλο ιστορικά γεγονότα... τρέχα γύρευε δλδ!!! Κι αν πέσουν τίποτα με ημερομηνίες... άντε να τα θυμηθείς!!! Αν δεν ξέρεις κάτι μπορείς να επιλέξεις την βοήθεια του κοινού; Αν αντιγράψεις απο κάποιον; χιχιχι!!! Μακάρι να ναι και φέτος έτσι όπως τα λες με το ύψος και με τα αθλήματα βέβαια!!! Γιαιτί δεν βγαίνουμε και από τον στίβο!!! Αντε παιδιά καλή επιτυχία σε όλους μας!!!

λινα

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από λινα »

ρε παιδεία θα μου πει κάποιος τι ύψος έχει για τις γυναίκες; Εικόνα
LIN@
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2008 4:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από LIN@ »

λινα έγραψε:ρε παιδεία θα μου πει κάποιος τι ύψος έχει για τις γυναίκες; Εικόνα
είναι 1,65 δυστυχώς!!! Αλλά λένε ότι έχουν περάσει παιδιά που ήταν και 1,60!! Μπορεί φέτος να μαστε τυχερές και να βάλουν 1,55για τις γυναίκες!!! ΕικόναΕικόναλίγο χλωμό έως νεκρό... αλλά δεν πειράζει!! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!

άννα

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από άννα »

παιδιά είμαι και εγώ κοντή!!!1,60 παρακαλώ!!! έχω ελπίδεσ να με περάσουν ή τζάμπα θα πάω; μου αρέσει ο στρατός πολύ!!! το ύψος μασ το παίρνουν φαντάροι; αν ναι συμφέρει!!! θα πάμε και θα τουσ πούμε: -πρόσεξε πόσο θα με βγάλεισ στο ύψοσ γιατί στον Έβρο θα σε στείλω!!! χαχαχα!!! Εικόνα

NickTheGreek
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 4:56 am
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από NickTheGreek »

άννα έγραψε:παιδιά είμαι και εγώ κοντή!!!1,60 παρακαλώ!!! έχω ελπίδεσ να με περάσουν ή τζάμπα θα πάω; μου αρέσει ο στρατός πολύ!!! το ύψος μασ το παίρνουν φαντάροι; αν ναι συμφέρει!!! θα πάμε και θα τουσ πούμε: -πρόσεξε πόσο θα με βγάλεισ στο ύψοσ γιατί στον Έβρο θα σε στείλω!!! χαχαχα!!! Εικόνα



Έχουν πάνω απο το κεφάλι τους και έναν ανώτερο (όσον αφορά τον ΣΞ ήταν λοχαγός ενώ στην αεροπορία μια Υπσγός μας μέτραγε). Βέβαια έτσι έτυχε σε μένα αλλά ελπίζω να μήν σου τύχει. Άν είσαι και ομορφούλα κάνουν και τα στραβά μάτια Εικόνα .
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες