Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Όχι αναγκαία, ήταν ένας που είχε τελειώσει και τα δύο σχολεία και φορούσε μόνο αυτήν του ΣΥΚ.Όντως το έχουν, αυτοί πάνε στο σχολείο του 206 ΠΑΥ.

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
σσε 2019

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από σσε 2019 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Όχι αναγκαία, ήταν ένας που είχε τελειώσει και τα δύο σχολεία και φορούσε μόνο αυτήν του ΣΥΚ.Όντως το έχουν, αυτοί πάνε στο σχολείο του 206 ΠΑΥ.



το 206 παυ είναι διαφορετικό από το αυτοδυτών τις δυκ?

κουτος θα ήταν να φορούσε των αυτοδυτών

για το αιχμαλώτων τι γνωρίζουμε;

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Το ίδιο είναι, ίδια εκπαίδευση, ίδιο διακριτικό.Για το αιχμαλώτων ξέρω πολύ λίγα, αν θες να βρεις πληροφορίες για αυτό μπορείς να ψάξεις για το SERE school, είναι το σχολείο αιχμαλώτων των αμερικανικών ενόπλων δυνάμεων, έχει πολύ λίγες διαφορές απ΄ότι μου έχουν πει.

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
σσε 2019

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από σσε 2019 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Το ίδιο είναι, ίδια εκπαίδευση, ίδιο διακριτικό.Για το αιχμαλώτων ξέρω πολύ λίγα, αν θες να βρεις πληροφορίες για αυτό μπορείς να ψάξεις για το SERE school, είναι το σχολείο αιχμαλώτων των αμερικανικών ενόπλων δυνάμεων, έχει πολύ λίγες διαφορές απ΄ότι μου έχουν πει.



το αμερικάνικο αιχμαλώτων μπορούν να το περάσουν ελληνες κανονικά οπως είναι το seals?

το αιχμαλώτων είναι ανεξάρτητο απο το κεαπ δηλαδή περνάς αθλήματα είναι μέσα στο καταδρομών;

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Δεν ξέρω, το SEALS ή πιο σωστά BUD/S το περνάνε μόνο στελέχη της ΔΥΚ για το οποίο μεριμνά η μονάδα.Σχολείο σαν το SERE school πιστεύω πως μπορούν να τα περάσουν και έλληνες, ένας διοικητής της 2μαλ, νομίζω το 2015, έφερε στην στολή το Pathfinder badge, που σημαίνει έχει περάσει το σχολείο ανιχνευτών του αμερικανικού στρατού. Είναι από τους λίγους έλληνες που έχουν τελειώσει τέτοια σχολεία στην αμερική, οι περισσότεροι που πάνε τελειώνουν συνήθως το αντίστοιχο ΣΒΕΑ, ΣΒΕΕΠ ή το EOD,BUDS.

Δεν είναι μέσα στο Καταδρομών, κανονικό σχολείο είναι.

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
σσε 2019

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από σσε 2019 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Δεν ξέρω, το SEALS ή πιο σωστά BUD/S το περνάνε μόνο στελέχη της ΔΥΚ για το οποίο μεριμνά η μονάδα.Σχολείο σαν το SERE school πιστεύω πως μπορούν να τα περάσουν και έλληνες, ένας διοικητής της 2μαλ, νομίζω το 2015, έφερε στην στολή το Pathfinder badge, που σημαίνει έχει περάσει το σχολείο ανιχνευτών του αμερικανικού στρατού. Είναι από τους λίγους έλληνες που έχουν τελειώσει τέτοια σχολεία στην αμερική, οι περισσότεροι που πάνε τελειώνουν συνήθως το αντίστοιχο ΣΒΕΑ, ΣΒΕΕΠ ή το EOD,BUDS.

Δεν είναι μέσα στο Καταδρομών, κανονικό σχολείο είναι.



το SERE school τι σχέση έχει με τους ανιχνευτές; σβεεπ ποιο σχολείο είναι;

δηλαδή το αιχμαλώτων το περνάει και κάποιος απο το πεζικο και απο οπουδηποτε?

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Το σχολείο των ανιχνευτών το πέρασε πολύ απλά με βύσμα, πολλοί το κάνουν αυτό για σχολεία που δεν μεριμνά η μονάδα, άρα έτσι μπορείς να περάσεις και το SERE school.ΣΒΕΕΠ είναι το σχολείο βασικής εκπαίδευσης ελεύθερης πτώσης.

Το ελληνικό αιχμαλώτων το περνάνε και από το ναυτικό και την αεροπορία, δεν παίζει ρόλο αν είσαι στο πεζικό. Ένας επιλοχίας που ήταν στις διαβιβάσεις το είχε τελειώσει, είχε και πράσινο μπερέ.

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
σσε 2019

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από σσε 2019 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Το σχολείο των ανιχνευτών το πέρασε πολύ απλά με βύσμα, πολλοί το κάνουν αυτό για σχολεία που δεν μεριμνά η μονάδα, άρα έτσι μπορείς να περάσεις και το SERE school.ΣΒΕΕΠ είναι το σχολείο βασικής εκπαίδευσης ελεύθερης πτώσης.

Το ελληνικό αιχμαλώτων το περνάνε και από το ναυτικό και την αεροπορία, δεν παίζει ρόλο αν είσαι στο πεζικό. Ένας επιλοχίας που ήταν στις διαβιβάσεις το είχε τελειώσει, είχε και πράσινο μπερέ.



και πως το ξέρεις ότι το πέρασε με βύσμα;

επιλοχιας στις διαβιβασεις και με πράσινο μπερε πως γίνεται; αφού δεν περνουν διακριτικό πως το ξέρεις ότι πέρασε το αιχμαλώτων;

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Αυτό μου είχαν πει οι περισσότεροι, το έχουν κάνει αρκετοί.Γίνεται, άνηκε στον 14 λόχο διαβιβάσεων που ανήκει στην 13ΔΕΕ, στο ίνσταγκραμ το είχα δει.

Είχε βγάλει φώτο την ημέρα απονομής πτυχίων και είχε hashtag #SxoleioAixmaloton.

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
σσε 2019

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από σσε 2019 »

δεν το βρίσκω στο instagramαπό μεταθέσεις αυτός θα πηγαίνει σε μονάδα διαβιβασεων ή ειδικών δυνάμεων;

Glory
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2024 4:39 pm
Επικοινωνία:

Σχολείο Αυτοδυτών

Δημοσίευση από Glory »

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος - κατά προτίμηση που έχει περάσει το σχολείο αυτοδυτών - να δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτό (τι περιλαμβάνει η εκπαίδευση, τη συνολική διάρκεια αν δε κάνω λάθος είναι 1 μήνας, πόση ώρα διαρκεί κάθε μέρα, και γενικότερα εντυπώσεις, σχόλια, συμβουλές ευπρόσδεκτες). Στο ίντερνετ έχω βρει μόνο τα αθληματα. Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Σχολείο Αυτοδυτών

Δημοσίευση από hazardous »

Glory έγραψε: Τετ Ιαν 10, 2024 3:48 pm Καλησπέρα, μπορεί κάποιος - κατά προτίμηση που έχει περάσει το σχολείο αυτοδυτών - να δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτό (τι περιλαμβάνει η εκπαίδευση, τη συνολική διάρκεια αν δε κάνω λάθος είναι 1 μήνας, πόση ώρα διαρκεί κάθε μέρα, και γενικότερα εντυπώσεις, σχόλια, συμβουλές ευπρόσδεκτες). Στο ίντερνετ έχω βρει μόνο τα αθληματα. Ευχαριστώ
Και να σου πουν δε θα αλλάξει κάτι.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
Glory
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2024 4:39 pm
Επικοινωνία:

Re: Σχολείο Αυτοδυτών

Δημοσίευση από Glory »

hazardous έγραψε: Τετ Ιαν 10, 2024 9:49 pm
Glory έγραψε: Τετ Ιαν 10, 2024 3:48 pm Καλησπέρα, μπορεί κάποιος - κατά προτίμηση που έχει περάσει το σχολείο αυτοδυτών - να δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτό (τι περιλαμβάνει η εκπαίδευση, τη συνολική διάρκεια αν δε κάνω λάθος είναι 1 μήνας, πόση ώρα διαρκεί κάθε μέρα, και γενικότερα εντυπώσεις, σχόλια, συμβουλές ευπρόσδεκτες). Στο ίντερνετ έχω βρει μόνο τα αθληματα. Ευχαριστώ
Και να σου πουν δε θα αλλάξει κάτι.
Δεν καταλαβαίνω το συγκεκριμένο σχόλιο. Απλά ζήτησα περισσότερες πληροφορίες
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες