Πνεύμα συζήτησης.

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από Rafale »

Κανεις λαθος. Δεν ειναι οκ. Συνηθως στα φορουμ διαγραφονται οι παραθεσεις στις οποιες εχει απλα προστεθει ενα emoticon απο τον αποστολεα διοτι δεν συνεισφερουν σε κατι και δεν προωθουν το διαλογο.

Επισης ουτε κανω επιθεση ουτε εχω στοχο να επαναφερω καποια ταξη. Εκθετω αποψεις και προτασεις για την βελτιστοποιηση της ποιοτητας του φορουμ που συμμετεχω. Τωρα αν καποιοι το εκλαμβανουν ως επιθεση και επαναφορα της ταξης ως προς το προσωπο τους τοτε μαλλον παρεξηγουν και δεν με αντιλαμβανονται. Καληνυχτα... Εικόνα
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από tsiripobina »

Δε θεωρω πως κανεις επιθεση στο δικο μου προσωπο λεγοντας για τα εμοτικον μιας και εγω δε βαζω απλα ενα εμοτικον ή δε εχω μονο χαχανα στα ποστ μου. Καλο ειναι παντως να επαναφερουμε πρωτα τον εαυτο μας σε ταξη για τη καλη ποιοτητα του φορουμ και μετα να κανουμε κριτικη σε αλλους.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από Rafale »

Επισης ουτε κανω επιθεση ουτε εχω στοχο να επαναφερω καποια ταξη. Εκθετω αποψεις και προτασεις για την βελτιστοποιηση της ποιοτητας του φορουμ που συμμετεχω. Τωρα αν καποιοι το εκλαμβανουν ως επιθεση και επαναφορα της ταξης ως προς το προσωπο τους τοτε μαλλον παρεξηγουν και δεν με αντιλαμβανονται. Η αποψη του καθενος πανω σε καποιο θεμα που διαφωνει δεν μπορει να λεγεται ουτε επιθεση ουτε επαναφορα της ταξης ουτε φυσικα και κριτικη. Με διαφορετικο τροπο παραθεσεων γινεταιη επιθεση, η επαναφορα της ταξης και η κριτικη. Ειναι διαφορετικες λεξεις με διαφορετικο περιεχομενο. Και πρεπει να ξερουμε να τα ξεχωριζουμε. Καλημερα... Εικόνα
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από tsiripobina »

Το να πας δηλαδη σε ενα αλλο θεμα και να ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ τα μελη που Πετανε ενα "χαχαχα" δεν ειναι επιθεση αλλα αποψη (;) Γεια σου ρε cristi ... Και στο κατω κατω και εμενα με ενοχλουν καποιοι που δεν ειναι διαχειριστες να το παιζουν διαχειριστες, τι να κανω; Να αρχισω να παραπονιεμαι και γω; Οι διαχειριστες και μονο αυτοι μπορουν να κανουν κριτικη, να σβηνουν ποστ αν πρεπει κτλ. Το να πηγαινω και να κατηγορω χωρις μαλιστα να λεω τα ονοματα των μελων αυτων μου κανει καπως. Αλλωστε υπαρχουν και τα pm αν σε ενοχλουν καποια ποστ ατομων ωστε να τους πεις να μη χαχανιζουν (χωρις παλι να σου πεφτει λογος). Παλι καλα που δε τρωμε και ban απο εσενα γιατι τοτε στο φορουμ μεσα θα υπηρχαν 2 ατομα... Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiripobina την Πέμ Ιουν 03, 2010 5:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Πάντα έλεγα ότι οι γυναικείοι καβγάδες είναι κλάσης ανώτεροι των ανδρικών... Εικόνα
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από Su-35 »

Ρε παιδια μια κουβεντα κανουμε για ενα φορουμ. Σιγα το πραγμα. Δεν υπαρχει λογος για τετοιες αντιπαραθεσεις. Ουτε επιθεσεις γινονται ουτε καποιοι ειναι διαχειριστες.

Topol-m, θυμασαι καποια φαση που ο yandr μας ειχε προτεινει να ανοιξουμε και ενα θεμα με τιτλο "βριστειτε ελευθερα";ΕικόναΗταν μετα απο εναν καυγα με τον ρατατουλη. Με ενα τετοιο θεμα θα επεφτε πολυ γελιο παντως. Εκει θα επιτρεπονταν και χαχαχούχα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Su-35 την Πέμ Ιουν 03, 2010 7:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
αιας
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 7:09 pm
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από αιας »

Βριστειτε ελευθερα; Που ειναι; Που;
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από TOPOL-M »

lol,+1, χαχαχαχαχαχαχα αλλά δεν άνοιξε τελικά.

Προς το παρόν παρακολουθώ την γυναικεία σύρραξη με καρφιά ατσάλινα

su... Μην ανοιξεις αυτό το θέμα γιατί στο λέω απο τώρα.

Θα Εισπράξεις Καντήλια και μπινελίκια πρώτα απο μένα Εικόνα

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Το να πας δηλαδη σε ενα αλλο θεμα και να ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ τα μελη που Πετανε ενα "χαχαχα" δεν ειναι επιθεση αλλα αποψη (;) Γεια σου ρε cristi ... Και στο κατω κατω και εμενα με ενοχλουν καποιοι που δεν ειναι διαχειριστες να το παιζουν διαχειριστες, τι να κανω; Να αρχισω να παραπονιεμαι και γω; Οι διαχειριστες και μονο αυτοι μπορουν να κανουν κριτικη, να σβηνουν ποστ αν πρεπει κτλ. Το να πηγαινω και να κατηγορω χωρις μαλιστα να λεω τα ονοματα των μελων αυτων μου κανει καπως. Αλλωστε υπαρχουν και τα pm αν σε ενοχλουν καποια ποστ ατομων ωστε να τους πεις να μη χαχανιζουν (χωρις παλι να σου πεφτει λογος). Παλι καλα που δε τρωμε και ban απο εσενα γιατι τοτε στο φορουμ μεσα θα υπηρχαν 2 ατομα... Εικόνα
βλεπω οτι τα επιχειρηματα για τα χαχανα και το τσατ που γινεται σε θεματα του φορουμ εχουν πεσει απο την πλευρα σου και περνας σε προσωπικη επιθεση. Και μαλιστα πολυ ανανδρη Χρησιμοποιωντας λεξεις οπως το οτι Παω σε θεματα και ΚΑΤΗΓΟΡΩ Μελη του φορουμ. Και σου λεω ξανα οτι ειναι αποψη και οχι επιθεση. Οταν κατι δεν μου αρεσει θα το παραθετω Και δεν νομιζω οτι θα παιρνω αδεια απο σενα για την λεω οταν Ειναι διαφορετικη. Ουτε διαχειριστης ειμαι ουτε στρατοπεδαρχης και δεν εχω βλεψεις για να γινω. Αλλα ουτε και το παιζω. Ενα μελος ειμαι που προσπαθω για το φορουμ. Γιατι συμμετεχω ς αυτο. Σαφεστατα και μου πεφτει λογος οταν βλεπω σε θεμα οπως η εκδικηση να Παραθετεις Οτι θα περιμενες στο σπιτι με ενα μπαλτα για να κοψεις οτι εξειχε απο εναν ανδρα. Και αναρωτιεμαι Σαν γυναικα προς γυναικα αυτα τα μηνυματα μπορεις να περασεις Μεσα Σε ενα φορουμ; Το ξερεις οτι Το φορουμ το Παρακολουθουν συνεχως Επισκεπτες; Ξερεις οτι αναμεσα ς αυτους ενδεχομενως να ειναι και 13χρονα; Ανηλικα δηλ; Εχει παει το μυαλο σου πιο περα; Εχεις σκεφτει οτι το φορουμ το παρακολουθουν ενδεχομενως και διαταραγμενες προσωπικοτητες; Ξερεις Με την παραθεση σου να λες οτι εισαι ψυχωτικη και τη φατσα διπλα οτι δεν σωζεις την κατασταση; Αλλο η εξυπνη πλακα και αλλο μπλακ χιουμορ που εκανες εσυ. Ξερεις δεν εισαι στο σπιτι σου με τις φιλεναδες σου και πινετε καφε. Εισαι σε ενα δημοσιο φορουμ. Και η καθε σου παραθεση εχει αντικτυπο. Οπως αυτο συμβαινει και με ολους φυσικα. Καλυτερα που δεν μου δοθηκε ποτε αυτη η δυνατοτητα του μπαν γιατι καλυτερα θα ηταν να ειμασταν 2 χωρις μπαλτα απο το να ειμασταν 10. Βλεπεις εγω εχω το γνωθις εαυτον.Εικόνα

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από tsiripobina »

ΑΑΑΝ διαβασες παραπανω γραφω πως προσωπικα ουτε γραφω μονο "χαχαχα" ουτε απλα βαζω μια φατσουλα.
Απλα εχει γινει πολλες φορες εκ μερους σου η επιθεση αυτη σε μελη του φορουμ. Και ειναι επιθεση, δεν ειναι διαφορετικη αποψη. Διαφορετικη αποψη ειναι να διαφωνεις για κατι που λεει ο αλλος οχι να κατηγορεις οτι χαχανιζει κτλ. Δε ξερω αν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα αυτων των δυο.
Επισης οπως εσυ δε θα παιρνεις αδεια απο εμενα ή το καθενα, γιατι να παρουν οι αλλοι απο εσενα για να χαχανισουν; Δε σου αρεσει εσενα; Οκ δεκτο, απο κει και περα ειναι ευθυνη του διιαχειριστη.
Ανανδρη δε βρισκω τη συμπεριφορα μου μιας και δε κανω γλυκες απο μπροστα σου και απο πισω λεω αλλα, παραθετω και εγω την γνωμη μου... Σωστα;
Συγνωμη κιολας κριστυ αλλα το τι θα κανω ή το τι λεω για πλακα ειναι δικο μου θεμα, λες να μπει καμια γυναικα και να διαβασει τα ποστ και να περιμενει τον αντρα της με μπαλτα μετα; ΕΛΕΟΣ!Εικόνα
Πραγματικα καποια πραγματα ειναι για γελια, το οτι δε καταλαβαινεις ποτε ενας ανθρωπος κανει πλακα και ποτε μιλα σοβαρα τι να πω; Εικόνα
Δε θα μπω καν στο κοπο να ψαξω μνμτα σου να δεις εσυ τι λες, γιατι ΟΤΙ ΛΕΣ ειναι απλα για να τα πεις...
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από tsiripobina »

Μηνυματα απο Rafale

θεμα: Προβλήματα με το ανέβασμα εικόνας και βίντεο
Αποστολή:31/Μαΐου/2010 ώρα 15:45 Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ ακου αποτεφρωθηκε χαχαχαχαχαχαχ

θεμα: Αλλαγή ειδικότητας
Αποστολή:28/Μαΐου/2010 ώρα 13:24 Οταν ξαναμπει θα μας πει αχαχαχαχ

θεμα: Σύνδεση μέλους ως ανώνυμο μέλος!
Αποστολή:19/Μαΐου/2010 ώρα 15:51 Ιμοτικον; Εμετικον δεν ξερω εγω απ αυτα. Αχαχαχαχ

θεμα: Περιττοί και οι 300 της Βουλής
Αποστολή:08/Μαΐου/2010 ώρα 18:49
Ε μα καλα τους κανουν. Αχαχαχ

Ουτε καν εψαξα μεσα στο πληθος σελιδων. Βρηκα μερικα προσφατα γεγονοτα.

Ρε παιδια μη χαχανιζετε στα θεματα, δε βλεπετε πως αλλοι ειναι απολυτα σοβαροι;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από Rafale »

Απο ολα αυτα που ειπα αν καταλαβες αυτα που εγραψες τι να πω τοτε; Υπαρχει μεγα χασμα στο τροπο σκεψεως μας και στο τροπο προσεγγισης των θεματων. Αν νομιζεις οτι αυτα τα συγκεκριμενα που παραθεσες Ειναι της Ιδιας βαρυτητας με τα δικα σου Αλλαζει το θεμα. Αλλα επειδη θελω να κρατησω το πνευμα μου οπως λεει και το θεμα αλλωστε και να μην κατινισω οπως κανεις εσυ με ειρωνειες Θα σε παρακαλουσα να σταματησει εδω το θεμα και να μην συνεχιστει γιατι εχασε πια το νοημα του.Εικόνα Απο την πλευρα μου προσπαθησα να σου δωσω να καταλαβεις με επιχειρηματα και δομημενη σκεψη Μερικα πραγματα. Εχεις ομως παρωπιδες και αυτο ειναι κακο. Οσο για την τελευταια σου ειρωνεια περι σοβαροτητας δεν θα την σχολιασω γιατι σου ξαναλεω δεν θελω να κατινισω οπως κανεις εσυ.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από tsiripobina »

Αρχικα να σου υπενθυμισω γιατι δε θυμασαι μαλλον πως το θεμα αρχισε οταν ελεγες για αυτους που απλα βαζουν Εικόνα Εικόνα κτλ και απο τα "χαχαχαχαχχα" γιαυτο παρεθεσα τα μνμ σου για να δεις οτι και συ τα κανεις αυτα (και σε σοβαρα θεματα) παρολα αυτα κατηγορεις τους αλλους. Αν θεωρεις κατινια το να σου υπενθυμισω αυτα που κανεις εγω το λεω "αποψη"... Σωστα;
Και εμενα με κουρασε αυτο πολυ κριστυ, γιαυτο δε θα το συνεχισω. Απλα θα συνεχισω να διατηρω τον αυθορμητισμο μου, να κανω ΠΛΑΚΑ οπου πρεπει και θα αφησω να με κρινει ο διαχειριστης αν κανω κατι λαθος...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν μιλησα μονο για φατσες αλλα και για ανουσιο τσατ που μας οδηγει ολους εκτος θεματος και χανουμε τη ροη. Και απο την αρχη μεχρι τωρα ειπα και αλλα ενδιαφεροντα που μαλλον δεν μπορεις να καταλαβεις. Η και να μην θελεις. Δεν κατηγορησα κανεναν απλα ειπα την αποψη μου σε κατι που δεν μου αρεσε αρχικα με τις φατσες και επειτα ειπα παλι την αποψη μου ς αυτο που δεν μου αρεσε σα γυναικα να βλεπω να παρατιθεται Απο γυναικα εστω και πλακα. Και θα συνεχισω να λεω την αποψη μου ειτε σε μερικους αρεσει ειτε δεν αρεσει. Δεν κρινει μονο εσενα ο διαχειριστης κρινει και μενα αφου εγω δεν διαφερω απο τα υπολοιπα μελη του φορουμ. Καλη συνεχεια...
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Πνεύμα συζήτησης.

Δημοσίευση από Su-35 »

Ε δεν ειπαμε να μην γραφουμε και ενα "χαχα". Να μην γινεται τσατ ολοκληρων σελιδων ειναι το σωστο. Μην παιρνεται αποσπασματικα καποια μηνυματα. Επισης θεματα του τυπου "Συνδεση μελους ως ανωνυμο μελος", "Hall of fame" ή αλλα παρομοια που εχω ανoιξει εχουν ως σκοπο τον χαβαλε και αμετρητα χαχαχούχα.
Αλλο αυτα και αλλο να μπεις σε ενα σοβαρο θεμα και ξαφνικα απο εκει που βλεπεις σοβαρη συζητηση να αρχιζουν 2 ολοκληρες σελιδες με παντελως αχρηστα χαβαλεδιαρικα τσατοπόστ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Su-35 την Πέμ Ιουν 03, 2010 10:13 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες