Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Απ' όσο ξέρω δεν σε κόβουν αν έχεις ένα Μικρό πρόβλημα στην όραση. Πάντως, εκεί που πέρασα ήταν αρκετές κοπέλες με μυωπία.
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

αν εχεις μυωπια μεχρι 4.5 σε καποιο ματι τοτε εισαι οκ αλλα αν εχεις απο 4.5 - 6 σε βγαζουν ι2, αν εχεις πανω απο 6 σε κοβουν

Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Και αν η ειδικότητα που διάλεξες είναι ι1 και σε βγάλουν στη μυωπία ι2 τότε τι γίνεται;
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

tasos έγραψε:και αν η ειδικότητα που διάλεξες είναι ι1 και σε βγάλουν στη μυωπία ι2 τότε τι γίνεται;
απ'οτι μου ειπαν εμενα απο το στρατολογικο μετα ειναι δυσκολα τα πραγματα, ή θα πρεπει οι ειδικοτητες ι1 να μην εχουν καλυφθει με ατομα και να σε παρουν ετσι ή να μην εχουν καλυφθει οι ειδικοτητες ι2 (πραγμα που στρατιωτικος μου ειπε οτι ειναι πολυ δυσκολο να γινει, δηλαδη να δηλωσεις ειδικοτητα ι1 και να σε παρουν σε ειδικοτητα ι2). Στο στρατολογικο μου ειπαν οτι αν ειναι να βγεις ι2 τοτε πρεπει να δηλωσεις αναλογη ειδικοτητα

Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

ναι αλλά δεν θα σε κόψουν ε; ; γιατί έχω κάτω από έξι βαθμούς αλλά θα κάνω λέιζερ. και είναι κρίμα να με βγάλουν ι2 και την επόμενη μέρα που θα κάνω λέιζερ να μην έχω τίποτα! αν τους το πω στην εξέταση ότι όντως θα κάνω λέιζερ; σ ευχαριστώ κώστα!

Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Σωστα τασο αλλα εγω πηγα θεσσαλονικι και μου ειπαν οτι αν τι κανο παλη θα με κοψουν γιατι εχω οξητιτα 9/10 αυτη στα εποπ θελουν να εχουμε 10/10 καταλαβεσ αν εχω οξητιτα 9/10 και κανο λειζερ λεσ να γινει ι οξητιτα 10/10;
Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Εννοείς να μην έχεις καθόλου μυωπία μετά απ την εγχείρηση; σαφώς. αφού και οι γιατροί εμένα αυτό μου είπαν. ότι εξαφανίζεται τελείως η μυωπία και ο αστιγματισμός και ότι άλλο έχεις... έχεις και συ πρόβλημα ε; πάντως δεν χάνουμε κάτι αν τους το πούμε ε; να ξέρουν τουλάχιστον ότι θα κάνουμε λέιζερ και μήπως μασ βγάλουν ι1...
Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

τάσο μου αν έχεις μέχρι 4,30 βαθμούς μυωπια είσαι ι1 αν έχεις πάνω απο 4,30 σε βγάζουν ι2... έτσι τουλάχιστον ξέρω... αν έχω άδικο ας με διορθώσει καποιος... Εσύ πόσο έχεις;

Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Έχω 4.30 στο ένα μάτι και στο άλλο 5! Τι θα με βγαλουν; ;
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

tasos έγραψε:έχω 4.30 στο ένα μάτι και στο άλλο 5! Τι θα με βγαλουν; ;
i2 θα σε βγαλουν

Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Σιγουρο αυτο ε; και τώρα που δηλωσα πεζικο θα με πανε αλλου; Αλλη ειδικοτητα; αν ξερει καποιος κανενα τηλ για να παρω να ρωτησω θα το εκτιμουσα! να υποθεσω κι εκει παιζει ρολο το μεσο; ; ευχαριστώ πολυ ρε παιδια που μου απαντησατε...
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

tasos έγραψε:Σιγουρο αυτο ε; και τώρα που δηλωσα πεζικο θα με πανε αλλου; Αλλη ειδικοτητα; αν ξερει καποιος κανενα τηλ για να παρω να ρωτησω θα το εκτιμουσα! να υποθεσω κι εκει παιζει ρολο το μεσο; ; ευχαριστώ πολυ ρε παιδια που μου απαντησατε...
Ναι σιγουρο. Παρε στο ΓΕς και ρωτα να σου απαντησουν οτι θελεις

Anonymous

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας να ρωτησω κατι αν στον στρατο πας με γυαλια τι γιοτα σε βγαζουν Ι1 Η Ι2;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Nassos »

Εξαρτάται από το βαθμό μυωπίας. Με 4.5 σε βγάζουν Ι2.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες