Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω αν εγω που ειμαι εκπαιδευτικος, θα μπορουσα οταν διοριστω κάπου, να "τραβίξω" μαζι μου τον αντρα μου που θα ειναι εποπ.

η μηπως θα τραβαει αναγκαστικα αυτος εμένα εκει που θα τον στελνουν μεταθεσεις;

Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

Δυστυχως ο αντρα σου σε τραβαει που ειναι στρατιωτικός. Το ιδιο γινεται και με την αστυνομία. Ο στρατιωτικός ''τραβάει΄΄ τον αστυνομικό.
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω ειμαι εκπαιδευτικος και ο ανδρας μου σκεφτεται να παει ΕΠΟΠ. Τι θα γινεται με τις μεταθέσεις;

θα τραβαει αυτός εμενα οπου θα τον στελνουν;

η εγω οπου διοριζομαι θα ερχεται αυτός;

Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα σε ολοus. Ειμαι εποπ στη ροδο και εχω κλεισει 7 χρονια στο στρατο. Φετος μονιμοποιηθηκα. Η γυναικα μου διοριστικε στο Γ. Ν. Χαλκιδας και θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Αντι να ερθει εκεινη με αποσπαση λογω συνυπηρετησης στη ροδο, μπορω εγω με εκτακτη-κατεξαιρεση μεταθεση να παω στη φρουρα Αυλωνας; Εχουμε 2 παιδια το 1 νεογεννητο και χρειαζομαστε βοηθεια για την ανατροφη τους απο τους γονεις της γυναικας μου λογω εργασιας και των δυο μας. Παρακαλω οποιος γνωριζει να μας ενημερωσει αμμεσα. Ευχαριστω.

Ε.Π.Σ.
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 4:30 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Ε.Π.Σ. »

Ρε παιδια να ρωτησω κατι; Μονο αν εχει μονιμοποιηθει ενας εποπ, εχει δικαιωμα συνυπηρετησης με τη γυναικα του;(αν κ η ιδια φυσικα ειναι μονιμη στο δημοσιο τομεα) ας μου απαντησει οποιος ξερει
annoulini19
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2009 1:32 am
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από annoulini19 »

Απο οτι ξερω Ε. Π. Σ οχι... Φτανει να ειναι παντρεμενος καποιος κ δεν ειναι απαραιτητο να εχει συμπληρωσει 7χρονια υπηρεσιας...
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα σε όλους,
θα ήθελα να ρωτήσει αν νεοδιοριζόμενη υπάλληλος στην Αγροτική Τράπεζα της Αθήνας, μπορεί να συνυπηρετήσει με εποπ που δεν έχει μονιμοποιηθεί και βρίσκεται σε παραμεθόριο.
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

Απαντάω σε όσες/όσοι είναι ΔΥ και είναι παντρεμένες/νοι, με πολιτικό ή θρησκευτικό γάμο, με ΕΠΟΠ ή γενικότερα με στρατιωτικό και το αντίστροφο: Ουσιαστικά, επειδή το ΥΠΕΘΑ είναι υψηλότερης σημασίας σε σχέση με άλλα υπουργεία, γι' αυτό το λόγο και η/ο ΔΥ ακολουθεί την/τον στρατιωτικό. Υπάρχουν φυσικά τα ΦΕΚ για τον ΕΣ και τα σώματα ασφαλείας.
nikki183
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Σεπ 22, 2009 3:19 pm
Επάγγελμα: ΔΗΜ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από nikki183 »

Γεια σας. Πριν απο τρια χρονια ειχα δυσκολευτει παρα παρα πολυ να παρω αποσπαση απο τις σερρες στην ξανθη οπου υπηρετει ο συζυγος μου. Εγω ειμαι μαια τε. Κανεις δεν εφαρμοζε κανενα νομο,(νοσοκομειο, δυπε, υπουργειο) και τολμω να πω οτι ειχαν και μαυρα μεσανυχτα για το θεμα της αποσπασης σε παραμεθωριο. Τελος παντων. Τωρα τρεμω την ωρα και τη στιγμη που ο συζυγος μου θα παρει μεταθεση και θα πρεπει να επαναλαβω τη διαδικασια. Εχει αλλαξει τιποτα προς το καλυτερο; Τι θα πρεπει να κανει μια μητερα; Να παραμενει εγκλωβισμενη στην ξανθη με το μωρο ενω ο συζυγος θα τρεχει μονος του στον τοπο μεταθεσης του; Γιατι υπαρχει τετοια δυστοκια στο συγκεκριμενο ζητημα; Δεν ειναι ξεκαθαροι οι νομοι;

cofter
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 9:49 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από cofter »

Ειμαι εποπ δνεας 2003 εχω μετατεθει στη λημνο και η γυναικα δουλευει με stage στον οαεδ δυστηχως στο νησι δεν υπαρχει οαεδ παρα μονο ανταποκριτησ

γνωριζει κανεις κατι για το πως θα φερω την γυναικα μου στο νησι;
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

Η κοπελα μου σπουδαζει τοπικη αυτοδιοικηση (δημαρχια-νομαρχια) και οταν τελειωσει, αυτο εχει πρωτευον στο μυαλο της. ποιες ειναι οι πιθανοτητες φιλε μου, την τραβαω; με τραβαει; η' θα εχουμε προβλημα...
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

ΜΑΡΙΟΣ ΧΙΟΣ έγραψε:Η κοπελα μου σπουδαζει τοπικη αυτοδιοικηση (δημαρχια-νομαρχια) και οταν τελειωσει, αυτο εχει πρωτευον στο μυαλο της. Ποιες ειναι οι πιθανοτητες φιλε μου, την τραβαω; Με τραβαει; Η' θα εχουμε προβλημα...


Σπουδαζει, κατσε πρωτα να διοριστει στο δημοσιο κ μετα δεν υπαρχει προβλημα. Οταν τελειωσει την σχολη πρεπει να δωσει ΑΣΕΠ για να διοριστει
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Anonymous »

Επειδη ομως το παμε για πιο σοβαρα, πρεπει να ξερω ποιες ειναι οι προοπτικεσ... αν οντως παει σε αυτη την δουλεια (νομαρχια-δημαρχειο) τι γινεται; με τραβαει στον τοπο μας (παραμεθωριοσ); εγω θα την τραβαω οπου πηγαινω; η' θα υπαρχει προβλημα;
vagelis7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2010 3:22 am
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από vagelis7 »

Είμαι στρατιωτικός και η γυναίκα μου πέρασε μέσο ΑΣΕΠ στο δημόσιο σε νοσοκομείο.
Μπορώ να την φέρω αμέσως κοντά μου, η πρέπει πρώτα να πάει για κάποιο χρονικό διάστημα στην περιοχή που πέρασε;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες