Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν καποιος μπορει να πει αναλυτικα ιδιετερα για τα ιατρικα τι σου κανουν; Αιμα εμβολια; Βλεπουν και μυοποια; Ευχαριστω πολυ!
ΝΕΟΣ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 5:01 pm
Τοποθεσία: Σαλονικα
Επάγγελμα: φοιτητης ηλεκτρονικης
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Μαλλον θα κοψω την αναβολη για να παω στρατο αυγουστο και θελω για ειδ. Δυν.
Ξερει καποιος τι ιατρικους ελεγχους κανουν εκει για να τους κανω σε ιδιωτικο γιατρο ωστε να ξερω οτι δν εχω καποιο προβλημα και να μην βρεθω προ απροοπτου;
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Παίδες επειδή παρουσιάζομαι ΚΕΕΔ των Αύγουστο για να υπηρετίσω την πατρίδα και το θέλω πολυ το όλο σκηνικό θέλω να κάνω την εξής ερώτηση.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα πέρα του ότι έχω ένα νεφρό λόγο ιατρικού προβλήματος όταν ήμουν ακόμα ενός μηνού, δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτή την ιδιαιτερότητα τεσταρισμένα μιας κ τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα στην ζωή μου.
Φαίνετε όμως η εγχείρηση, μιλάω για μια ουλή περίπου 15cm, να αναφέρω την εγχείριση; Πως θα την σκαπουλάρω χωρίς να με κόψουν; Επιρεάζει αυτό στο να με πάρουν;

Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.S. »

Καλημέρα παιδιά! Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση:

Πριν περίπου ένα μήνα λόγω ενός προβλήματος υγείας που είχα (όχι κάτι σοβαρό) στο νοσοκομείο που είχα πάει μου έβγαλαν ακτινογραφία θώρακος (εννοείται πως βγήκε πεντακάθαρη μιας και είμαι και αθλητής) !

  • Το Νοέμβρη που θα παρουσιαστώ θα πρεπει να έχω βγαλει καινούργια ακτινογραφία ή ισχύει αυτή που έχω;
Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!Εικόνα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Τριπολιτσιώτης έγραψε:Παίδες επειδή παρουσιάζομαι ΚΕΕΔ των Αύγουστο για να υπηρετίσω την πατρίδα και το θέλω πολυ το όλο σκηνικό θέλω να κάνω την εξής ερώτηση.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα πέρα του ότι έχω ένα νεφρό λόγο ιατρικού προβλήματος όταν ήμουν ακόμα ενός μηνού, δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτή την ιδιαιτερότητα τεσταρισμένα μιας κ τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα στην ζωή μου.
Φαίνετε όμως η εγχείρηση, μιλάω για μια ουλή περίπου 15cm, να αναφέρω την εγχείριση; Πως θα την σκαπουλάρω χωρίς να με κόψουν; Επιρεάζει αυτό στο να με πάρουν;

Ευχαριστώ πολύ


Θα τα αναφέρεις όλα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

D.S. έγραψε:Καλημέρα παιδιά! Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση:

Πριν περίπου ένα μήνα λόγω ενός προβλήματος υγείας που είχα (όχι κάτι σοβαρό) στο νοσοκομείο που είχα πάει μου έβγαλαν ακτινογραφία θώρακος (εννοείται πως βγήκε πεντακάθαρη μιας και είμαι και αθλητής) !

  • Το Νοέμβρη που θα παρουσιαστώ θα πρεπει να έχω βγαλει καινούργια ακτινογραφία ή ισχύει αυτή που έχω;
Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!Εικόνα



Απ'οσο θυμάμαι δέχονται ακτινογραφία 3 μηνών, αλλά καλού κακού βγάλε και μια πρόσφατη.
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.S. »

Nassos έγραψε:
D.S. έγραψε:Καλημέρα παιδιά! Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση:

Πριν περίπου ένα μήνα λόγω ενός προβλήματος υγείας που είχα (όχι κάτι σοβαρό) στο νοσοκομείο που είχα πάει μου έβγαλαν ακτινογραφία θώρακος (εννοείται πως βγήκε πεντακάθαρη μιας και είμαι και αθλητής) !

  • Το Νοέμβρη που θα παρουσιαστώ θα πρεπει να έχω βγαλει καινούργια ακτινογραφία ή ισχύει αυτή που έχω;
Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!Εικόνα



Απ'οσο θυμάμαι δέχονται ακτινογραφία 3 μηνών, αλλά καλού κακού βγάλε και μια πρόσφατη.
Ο. Κ. Φίλε μου! Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Θα το έχω υπ' όψην μου!

Loomit
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:43 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Loomit »

Απο φιλο που υπηρετει ακομα στις ειδικες δυναμεις (εγω δεν εχω μπει ακομα) οι εξετασεις που γινονται ειναι για μυωπια, βαρυκοια, κοιταζουν αν εχεις ενα ορχη, αν εχεις κανει καποια εγχειριση κλπ τα στανταρ ειναι αυτα που ξερω, τωρα δεν θυμαμαι αν υπαρχουν και αλλοι ελεγχοι !Εικόνα
Loomit
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:43 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Loomit »

Φυσικα επισης γινονται κ εμβολια τα οποια δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.(αυτα ως απαντηση στον φιλο που ρωτησε ποιο πανω) !Εικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Ελέγχουν και για τη σπονδυλική στήλη. Είναι που λένε "σκύψτε" και κάποια βλαμμένα νομίζουν ότι σκύβεις για να ελέγξουν την... Ξέρετε ποια.
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.S. »

Loomit έγραψε:Απο φιλο που υπηρετει ακομα στις ειδικες δυναμεις (εγω δεν εχω μπει ακομα) οι εξετασεις που γινονται ειναι για μυωπια, βαρυκοια, κοιταζουν αν εχεις ενα ορχη, αν εχεις κανει καποια εγχειριση κλπ τα στανταρ ειναι αυτα που ξερω, τωρα δεν θυμαμαι αν υπαρχουν και αλλοι ελεγχοι !Εικόνα
+ αιματολογικές εξετάσεις, εξετάσεις για ούρα, ακτινογραφία θώρακος και αν κάποιος αναφέρει ότι παλιότερα είχε σπάσει κάποιο κόκαλο του βγάζουν ακτινογραφία στο κόκαλο που είχε σπάσει για να δουν αν είναι οκ και πως δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα! Επίσης κοιτάζουν να δουν (ρωτώντας βέβαια ή αν δουν κάποιο σημάδι) αν έχεις "τίποτα" δερματολογικό! Και κάνουν και κάτι άλλα "περίεργα" του στυλ:
"ισοροπίστε στο ένα πόδι", "σταθείτε στις μύτες των ποδιών σας", "τεντώστε τα χέρια σας εμπρός και μετά με σχετικλά γρήγορη κίνηση (ξεχωριστά από κάθε χέρι) ακουμπηστε τη μύτη σας με το δάκτυλο του χεριού σας λυγίζοντας μόνο τον αγκώνα" και διάφορα άλλα!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στα Αλεξιπτωτα ξεχαστε σπασμενα χερια κλπ. Εαν ειχες σπασει οτιδηποτε στο παρελθον σε κρινουν ακαταλληλο για εκει και υπηρετεις αυτοματα αλλου.
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.S. »

Nassos έγραψε:Ελέγχουν και για τη σπονδυλική στήλη. Είναι που λένε "σκύψτε" και κάποια βλαμμένα νομίζουν ότι σκύβεις για να ελέγξουν την... Ξέρετε ποια.
Όντως πολλοί είναι αυτοί που φοβούνται τι θα τους "κάνουν"!ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Το σωστό όμως είναι αυτό που λες... "Ελέγχουν και για τη σπονδυλική στήλη"!

Δεν κοιτάζουν "το άλλο" που οι περισσότεροι πιστεύουν!

Πλάκα έχει όμως όταν λέει ο γιατρός "γυρίστε και σκύψτε", βλέπεις κάτι φάτσες εκείνη την ώρα να κάνουν "κάτι" μορφασμούς... ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα... Όσο το σκέφτομαι γελάω ακόμα ποιό πολύ... ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.S. »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Στα Αλεξιπτωτα ξεχαστε σπασμενα χερια κλπ. Εαν ειχες σπασει οτιδηποτε στο παρελθον σε κρινουν ακαταλληλο για εκει και υπηρετεις αυτοματα αλλου.
Σωστότατος ο φίλος Δ. Υ. Κ.Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες