Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νέστωρ

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νέστωρ »

Καλησπέρα. Θα κοψω την αναβολή μου τον Σεπτέμβρη και θα μπω και γω με την σειρα μου. Κανω προετοιμασία εδω και 1 χρονο γιατι θέλω να δηλώσω ΟΥΚ. Υπάρχει ενα θεμα ομως. Οταν με βάζουν για καρδιογραφημα αγχωνομαι και ανεβαινουν οι σφιγμοι μου. Εχω κανει εξετασεις και ειμαι υγιεστατος μεχρι και χολτερ έχω βαλει καθως ειμαι ναυτικός και κανω εξετασεις καθε φορα πριν μπαρκαρω. Υπαρχει περιπτωση να με κόψουν λογω ταχυκαρδιας; Ευχαριστώ
Cozmos99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 30, 2019 3:13 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Cozmos99 »

Αν δεν εχεις τιποτα θα το καταλαβουν το πολυ να σε ξανα στειλουν για εξεταση στο 401 τωρα για ΟΥΚ το σχολειο εχςι αρχηση δεν μπορεις να δηλωσεις εκτος εαν μπεις ιανουαριο και σε αμφιβια μοιρα καταδρομων.
Νέστωρ

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νέστωρ »

Ευχαριστώ πολυ! Ενταξει τότε ισως να μην την κοψω τωρα να το προγραμματισω ωστε να κοψω την αναβολη οταν ξαναπαιρνουν!
Στελιος 99

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στελιος 99 »

Καλησπερα! Εχω κανει αφαιρεση θυροειδη κ παιρνω χαπι καθε πρωι. Θελω να παω ΛΟΚ, θα με κοψουν;
Δημητρης

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Δημητρης »

Καλησπέρα θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις άλλα η δεξιά ωμοπλάτη μου μου πετάγεται ελάχιστα έξω δεν μου προκαλεί κανένα απολύτως πρόβλημα γυμνάζομαι μια χαρά υπάρχει περίπτωση να με κόψουν;
Kostaskokk

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostaskokk »

Καλησπέρα παρουσιάζομαι σε 2 μήνες και έχω βγάλει τον ώμο μου. Θα με κόψουν από ΕΔ και αλεξίπτωτα;
kwstaas

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kwstaas »

Καλησπέρα θέλω να μπω αλεξιπτωτιστές αλλά όταν ήμουν 7 χρόνων είχα σπάσει το χέρι μου και είχε κάνει χειρουργείο Τώρα είμαι 17. Απλά έχω τα ράμματα ακόμα θα με πουν κάτι?
Crises
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 5:00 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Crises »

Χαίρεται, Σε λίγες μέρες παρουσιάζομαι στο Μ. Πευκο. Θέλω να υπηρετήσω στις ΕΔ, όμως εδώ και ένα μήνα έχω προβλημα στο λαγονοψοιτη. Έχω ξεκινήσει φυσικοθεραπεία αλλά θα χρειαστεί τουλάχιστον άλλος ένας μήνας για να επανέλθει πλήρως. Στο μεσοδιάστημα δε μπορώ να τρέξω. Όλα τα άλλα κανονικά.

Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση; Παίζει να βγω ι2;

fsafsa

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fsafsa »

Crises έγραψε:Χαίρεται,Σε λίγες μέρες παρουσιάζομαι στο Μ. Πευκο. Θέλω να υπηρετήσω στις ΕΔ, όμως εδώ και ένα μήνα έχω προβλημα στο λαγονοψοιτη. Έχω ξεκινήσει φυσικοθεραπεία αλλά θα χρειαστεί τουλάχιστον άλλος ένας μήνας για να επανέλθει πλήρως. Στο μεσοδιάστημα δε μπορώ να τρέξω. Όλα τα άλλα κανονικά.

Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση; Παίζει να βγω ι2;



Ι2 όχι αλλά θα σε κόψουν ως Ι1 και θα σε στείλουν πεζικό.

Τρέξιμο-κάμψεις-έλξεις είναι τα βασικά που γίνονται στις Ε. Δ τις πρώτες εβδομάδες.

Crises
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 5:00 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Crises »

Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να ξαναπάω μετά τον πρώτο μήνα που θα έχω γίνει καλά.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Οπως πολυ σωστα σου ειπε ο fsafsa δεν θα μπορεις να πας Ε. Δ και θα σε στειλουν Πεζικο.

Οχι δεν θα μπορεις να πας τον επομενο μηνα διοτι τις πρωτες μερες/μηνα στο Κεντρο θα δωσετε αθληματα για τις Ε. Δ και οποιοι περασουν τα ορια (βυσμα) θα πανε στην εκαστοτε μοναδα Ε. Δ !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lefteris 2αμαλ την Δευ Ιούλ 12, 2021 9:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Crises
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 5:00 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Crises »

Αν περάσω τραυματισμένος τα όρια;

Μπορώ να ζητήσω μετά να με ξαναδει ιατρός και να πάρω απαλλακτική από το τρέξιμο; Οπως είπα καμψεις έλξεις περπάτημα τα μπορώ κανονικά.

fsafsa

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fsafsa »

Crises έγραψε:Αν περάσω τραυματισμένος τα όρια;

Μπορώ να ζητήσω μετά να με ξαναδει ιατρός και να πάρω απαλλακτική από το τρέξιμο; Οπως είπα καμψεις έλξεις περπάτημα τα μπορώ κανονικά.



Και αν τραυματιστείς σοβαρά ποιος θα σου φταίει μετά για πες.

Ρε σεις σοβαρευτείτε ορισμένοι, τράβα πάρε αναβολή για κοινωνικούς λόγους και μπες με την επόμενη ΕΣΣΟ.

Απαλλαγή από το τρέξιμο δεν μπορείς να πάρεις και δεν είναι μόνο το τρέξιμο είναι η ορθοστασία, ατελείωτες πρόβες για παρέλαση και άλλα πολλά.

Crises
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 5:00 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Crises »

Οκ, για αυτό ρωτάω. Δε ξέρω τι επιλογές έχω αυτή τη στιγμή.

Ούτε έχω μαζοχιστικές τάσεις. Η λογική μου ήταν μήπως αν περάσεις αλλάζει κάτι.

Νίκος

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νίκος »

Πριν 2 χρόνια έσπασα την κνήμη μου κάταγμα κνήμης περόνης μπορώ να μπω στης ειδικές δυνάμεις; Η αν έχεις σπάσει πόδι δεν επιτρέπεται να μπεις
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες