Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Jimis742 Για να είσαι μόνιμο στέλεχος στους ΟΥΚ ή θα πας από ΣΜΥΝ ή ΣΝΔ, ή σαν ΕΠΟΠ ή ΟΒΑ αλλά θα είσαι για πολύ λιγότερο, καλύτερα από ΣΝΔ ή έστω ΣΜΥΝ. Αν θες απλά να τελειώσεις το 7μηνο σχολείο μπορείς να πας και σε σχολή του στρατού, όπως ΣΣΕ ή ΣΜΥ (και από τις αντίστοιχες της αεροποριας) ή ακόμα και ως ΕΠΟΠ, ΟΒΑ, επίσης μπορείς να το τελειώσεις εαν είσαι στέλεχος των Σωμάτων Ασφαλείας (πχ Λιμενικό).Για τις εξετάσεις δεν σε βλέπω και τόσο καλά, μπορεί και να σε αφήσουν, κοίτα και άλλες απαντήσεις εδώ http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=2743 (αντέγραψε το)

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
ΜΗΝΑΣ

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΗΝΑΣ »

Έχουμε καμιά απάντηση για την ερώτηση με το πολύ μικρό φύσημα; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ

Ανδρέας

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ανδρέας »

Γεια σας παιδιά. Εγώ θέλω να πάω ΟΥΚ ένα παιδί ότι έχει τελειώσει ΟΥΚ μου είπε ότι για να μπεις δεν πρέπει να έχεις σπάσει κόκαλο να μην έχεις μυωπία και να μην έχεις κάνει χειρουργείο. Εγώ έχω μυωπία και σκέφτομαι να κάνω λέιζερ αν δεν το αναφέρω ότι εχω κάνει λέιζερ θα το δουν ; Επίσης έχω σπάσει το χέρι μ στην έκτη δημοτικού αν και πλέον δεν με ενοχλεί λέτε να μου πουν τίποτα; Εχω κάνει και ένα χειρουργείο αλλά όταν ήμουν ακόμα μηνών (Δεν μ πρόσθεσαν κάτι ούτε μου αφαίρεσαν). Με όλα αυτά θα έχω πιθανότητες να μπω στο σχολείο ΟΥΚ ;

Μιχάλης

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μιχάλης »

Καλησπέρα παρουσιαζομαι κεεδ σε μια βδομάδα. Εκανα ακτινογραφία θώρακος στο 401 και γράφει φυσιολογικα ευρήματα αλλά από κάτω γράφει βαθμός σκαφοειδους θώρακα και έχω διαβάσει ότι είναι δυσμορφία στο σχήμα του θώρακα. Γνωριζει κάποιος αν σε απορρίπτουν από τις ειδικές Δυνάμεις για τέτοιο λόγο;
egweimai

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από egweimai »

Καλησπερα σε ολους.

Ειχα σπασει το χερι μου στο βραχιονα (στο μπρατσο δηλαδη) πριν 2 χρονια οταν ημουν 18, εκανα χειρουργιο και ειχα λαμα απο τιτανιο για ενα χρονο και την εβγαλα περσυ περιπου τετοια εποχη, δεν με ενοχλει καθολου βγαζω...0 ελξεις...0 καμψεις και δεν εχω κανενα θεμα με πονους, παραμορφωση. Νευρα κλπ. Παρολαυτα εχω μια αρκετα μεγαλη ουλη και ψιλοφενεται ροζ. Αποτι ειδα στο φεκ δεν υπαρχει προβλημα και βγαινω ι1.

Υπαρχει περιπτωση να μου την πουν γιατι θελω να παω ειδικες δυναμεις;
egweimai

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από egweimai »

egweimai έγραψε:Καλησπερα σε ολους.

Ειχα σπασει το χερι μου στο βραχιονα (στο μπρατσο δηλαδη) πριν 2 χρονια οταν ημουν 18, εκανα χειρουργιο και ειχα λαμα απο τιτανιο για ενα χρονο και την εβγαλα περσυ περιπου τετοια εποχη, δεν με ενοχλει καθολου βγαζω...0 ελξεις...0 καμψεις και δεν εχω κανενα θεμα με πονους, παραμορφωση. Νευρα κλπ. Παρολαυτα εχω μια αρκετα μεγαλη ουλη και ψιλοφενεται ροζ. Αποτι ειδα στο φεκ δεν υπαρχει προβλημα και βγαινω ι1.

Υπαρχει περιπτωση να μου την πουν γιατι θελω να παω ειδικες δυναμεις;


Για καποιο λογο μου εκοψε τα αρχικα νουμερα... Βγαζω περιπου 10 ελξεις και 40 καμψεις
Νίκος

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νίκος »

Μου ηρθε το χαρτι για Ειδικες Δυναμεις. Εχω 3.5 μυωπια και στα δυο ματια. Θα με αποριψουν;
Panos

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Panos »

Πηρες το χαρτι απο την αστυνομια;
Νίκος

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νίκος »

Οχι ακομα αλλα μου το βγαζει στο site οταν βαζω τα στοιχεια μου
Tolis

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Tolis »

Nikos έγραψε:Μου ηρθε το χαρτι για Ειδικες Δυναμεις. Εχω 3.5 μυωπια και στα δυο ματια. Θα με αποριψουν;


Όχι, φορά γυαλιά.
Cozmos99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 30, 2019 3:13 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Cozmos99 »

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τις ειδικές δυνάμεις και ιατρικά θέματα, είμαι σχετικά πολύ καλά με την υγεία μου άσχετα που ήμουν υπέρβαρος όλη μου την ζωή(εχω 3 χρόνια που είμαι στο γυμναστήριο και κικ μποξινγκ για να προετοιμασία για ειδικές δυνάμεις) μπαίνω τον Μάρτιο δήλωσα ΕΔ αλλά δεν ήρθε το χαρτί θα περάσω τις ασκήσεις κανονικά για να παω πεύκο εάν δεν παρουσιαστώ απευθείας εκεί, η ερώτηση μου και αυτό που με έχει φάει το άγχος είναι ότι έχω πάρα πολύ μυωπία, έχω σκοπό να κάνω λέιζερ αλλά δεν προλαβαίνω πριν μπω, έχω ακούσει εάν δεν τους πω για μυωπία δεν με ψάχνει κανένας και είμαι με φακούς. Εάν δουν γυαλιά μέσα στην τσάντα όταν πάω θα με ρωτήσουν; επίσης παιδιά προλαβαίνω να βάλω φακούς πρωί πριν το εγερτήριο;30 δευτερόλεπτα χρειάζομαι χαχα
Ηλίας

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ηλίας »

ΚαλησπέραΕίμαι αλλεργικος και κάνω μια φορά τον μήνα μια ένεση, επίσης καμιά φορά παίρνω και ενα ρινικό σπρέι

Υπάρχει περίπτωση να μην μπω ειδικές δυνάμεις;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ηλίας έγραψε:ΚαλησπέραΕίμαι αλλεργικος και κάνω μια φορά τον μήνα μια ένεση, επίσης καμιά φορά παίρνω και ενα ρινικό σπρέι

Υπάρχει περίπτωση να μην μπω ειδικές δυνάμεις;



Τι αφορά η ένεση που κάνεις αν επιτρέπεται;

Στελιος

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στελιος »

Καλησπερα! Εχω κανει αφαιρεση θυροειδη κ παιρνω χαπι καθε πρωι. Θελω να παω ΛΟΚ, θα με κοψουν;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες