Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Βασίλης

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπέρα,
Έχω έλλειψη ενζύμου G6PD και έχω καταταγεί στις Ειδικές Δυνάμεις. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Χρειάζεται να το αναφέρω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Βασίλης έγραψε:Καλησπέρα,
Έχω έλλειψη ενζύμου G6PD και έχω καταταγεί στις Ειδικές Δυνάμεις. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Χρειάζεται να το αναφέρω;


Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα όχι ακόμη και αν το αναφέρεις.

Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα, θα ήθελα να θέσω τα εξής ερωτήματα:1)Εαν έχεις κάνει εγχείριση αμυγδαλές και κρεατάκια(δεν θυμάμαι πως αλλιός λέγεται επιστημονικά).

Και

2)Έχεις θυρεοειδή μπορούν να το καταλάβουν απο τις εξετάσεις που γίνονται ή αμα τα κρύψεις δεν θα το μάθουν ;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και να τα καταλάβουν τα ανωτέρω που αναφέρεις δεν είναι λόγος αυτός για να σε κόψουν αν αυτή είναι η ανησυχία σου φίλε μου.
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλος μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες γιατί ειχα δει σε ενα θεμα απο παλικάρι ερώτηση για τον υποθυροειηδη και τον υπερθυροειδη και τον ειχαν απαντήσει πως εαν έχεις οποιαδήποτε κατηγορία θυρεοειδή βγαίνεις ι2 πράγμα που δεν σε επιτρέπει να μπεις στις ε. δ.

Υ. Γ για να μειώσεις ή να κρατήσεις το θυρεοειδή σε σταθερό επίπεδο πρέπει να παίρνεις και ένα χαπι καθε πρωί όταν εισαι με άδειο το στομάχι οπότε είσαι σίγουρος πως δεν θα έχω θέμα και πως θα είμαι κανονικά ι1 ;

Γρηγορης

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γρηγορης »

Τα χαπακια τ4 για υποθυροιδισμο επιτρεπονται στις ε. δ;
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Μεταφερω ερωτηση φιλου μου, ο Γιαννης εχει παθει θλαση στον κτενιτη πριν 4 μηνες η οποια εχει αποκατασταθει απλα ακομα εχει καποιες ενοχλησεις παρα πολυ σπανια που δεν τον εμποδιζουν σε κατι;Η γνωμη των φιλων που υπηρετησαν Ε. Δ ειναι οτι 8α τον ρωτησουν και αν ναι να το δηλωσει η να το αφησει ετσι;

Ευχαριστω

Νικος

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νικος »

Μπορει καποιος που ξερει να μου πει ΟΛΕΣ τις ιατρικες εξετασεις που πρεπει να γινουν για τις ειδικες δυναμεις;
john93

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από john93 »

Ξέρει κανείς αν επιτυχημένο χειρουργείο στο γόνατο λόγω οστεωνέκρωσης (4 χρόνια πριν) σε βγάζει Ι2; Έψαξα στο ΦΕΚ και δεν λέει κάτι για τη συγκεκριμένη πάθηση, παρόλα αυτά αθλούμαι κανονικότατα
john93

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από john93 »

Αρχικά ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια,
όντως D.Y.K. Ρώτησα φίλο μου που είναι μέσα στις μεταθέσεις κάνει τη θητεία του, και μου είπε ότι μόλις ακούσουν για χειρουργείο θα σε βγάλουν Ι2 για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Ρωτάω επειδή θέλω να πάω πεζοναύτες Αυλώνα και πρώτων φοβάμαι μην έχει τόσο σκληρή εκπαίδευση και το καταπονήσω σοβαρά και δεύτερον επειδή δεν θα ήθελα να με κόψουν και να μην μπορέσω να πάω... Ξέρω ακούγεται λίγο λες και πουλάω τρέλα αλλά αυτές είναι οι σκέψεις μου.
spartan7

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από spartan7 »

Παιδια καλησπερα, παρουσιαζομαι κεεδ 7 νοεμβρη. Εκανα προσφατα λειζερ για τη μυωπια κ πρεπει για 2 μηνες να βαζω σταγονες κ κολυριο 3-4 φορες τη μερα στα ματια. Θα μ το επιτρεψουν ή θα μ παρουν τα φαρμακα κ θα με στειλουν 401; Με χαρτι γιατρου γινεται να τα δεχτουν?
Δημήτρης

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Καλησπέρα παιδιά, παρουσιάζομαι 7/11 θέλω για ειδικες δυναμεις αλεξίπτωτα, πριν 1-2 χρόνια ειχα σπασει το σαγονι μου εχω μεσα 3 βιδες τιτανιου, το θεμα ειναι οτι δεν με ενοχλει καν, αλλα δν ξερω πρωτον αν θα με κοψουν αμα το πω και δευτερον αν μπορει να παθω τιποτα στο αεροπλανο κατα την πτωση λογω πιεσεως ή επιταχυνσης ξερει κανεις να μου απαντήσει?
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Δημήτρης έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, παρουσιάζομαι 7/11 θέλω για ειδικες δυναμεις αλεξίπτωτα, πριν 1-2 χρόνια ειχα σπασει το σαγονι μου εχω μεσα 3 βιδες τιτανιου, το θεμα ειναι οτι δεν με ενοχλει καν, αλλα δν ξερω πρωτον αν θα με κοψουν αμα το πω και δευτερον αν μπορει να παθω τιποτα στο αεροπλανο κατα την πτωση λογω πιεσεως ή επιταχυνσης ξερει κανεις να μου απαντήσει;


Σου απαντησα και στο αλλο, αν δεν το δηλωσεις δεν κοβεσαι

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες