Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
frouros

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από frouros »

γεια σας παιδεια... δεν θελω να σας κουρασω με ερωτησεις που εχουν απαντηθει πχ προσοντα γενκα για ειδ δυν. ΘΕΛΩ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΥΠΕΥΘΥΝΑ. ΚΑΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΜΑΙ Ι1. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΕΛΑΦΡΙΑΣ ΜΟΡΦΗς ΥΠΟΘΥΡΩΙΔΙΣΜΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ 1 ΧΑΠΑΚΙ. ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ (δεν ξερω ακριβως. υποθετω 2-3 βδομαδες). ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ... ΑΠΛΩΣ, ΑΜΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΤΟΧΕΣ ΜΟΥ.

ΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΜΑΙ ΔΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΛΟΚ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Anonymous

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Αυτό είναι θέμα των γιατρών φίλε. Υπάρχει ένα καταστατικό που αναφέρει ποιές περιπτώσεις ελαφριές σαν την δική σου κρίνονται σαν Ι1 ή Ι2. Δεν νομίζω όμως να υπάρχει πρόβλημα. Ανέφερέ το στους γιατρούς του κέντρου που θα παρουσιαστείς και θα σου πουν αυτοί.
Ι ΜΑΚ
frouros

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από frouros »

Ευχαριστω πολυ παιδια... Κοιταξα στο φεκ και βρηκα κατι σχετικο με υποθυρεοειδισμο και λεει για Ι2-Ι3 αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το ιδιο με αυτο που εχω... Παντως παιζει να ειναι τοσο σοβαρο; Ισχυουν ολα οσα λεει στο φεκ κατα γραμμα;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

ΦΕΚ = Φύλλο Εφημερίδας Κυβερνήσεως

Το μόνο πιο επίσημο από ένα ΦΕΚ είναι ένα νεότερο ΦΕΚ που συμπληρώνει ή καταργεί το προηγούμενο.
Anonymous

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

ναι το γνωριζω... απλως εννοω αν τηρουνται ολα στην πραξη. γιατι στην Ελλαδα η θεωρια απεχει αρκετα απο την πραξη.
ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Δε νομίζω ότι μπορούν να πάνε κόντρα σε ΦΕΚ.

Λογικά θα πρέπει να περάσεις από υγειονομική επιτροπή για να διαπιστωθεί η σωματική ικανότητα.

giannaras4
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 03, 2008 5:30 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giannaras4 »

θα ηθελα να παρακαλεσω τους μη εχοντες ιδεα απο ΛΟΚ και ειδικεσ δυναμεισ να μην το παιζουν ξερολες. μαγκεσ η πλατιποδια δεν κοβεται. καρατσεκαρισμενο. και μην μασατε μια απο οτι εμαθα θελει ψυχη...
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Green Berets »



ΔΜ μια χαρα ειναι το βαρος σου ειναι θεμα γυμναστικης. Εαν εχεις περιττο
λιπος προσεχε λιγο την διατροφη σου χωρις να υποσιτιζεσαι ομως, απλα να
ειναι λιγο πιο καθαρη(εφ'οσον μπορεις).
Anonymous

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Δήλωσα καταδρομέας πριν ένα χρόνο περίπου οταν πέρναγα περιοδεύον και τώρα είναι η σειρά μου αλλά ανησυχώ μήπως δεν με πάρουν λόγο υποθυροειδισμού , ξέρει κανένας για σίγουρα ;

Γιάννης

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Βασικά όλοι έχουν θυροειδή , αλλα ο δικός μου δεν παράγει μια συγκεκειμέννη ορμόνη ενώ σε άλλους την παραγει κανονικά και χρειάζεται να την παίρνω σε μορφή χαπακιού. Άμα μπεις google και γράψεις ''Θυροειδής" θα σου βγάλει αρκετά ωστε να καταλάβεις.

Ικαρια
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2008 6:03 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ικαρια »

Παιδια εκοψα την αναβολη μου και δηλωσα ΛΟΚΑΤΖΗΣ. Μπαινω πιθανοτατα τον Νοεμβριο. Ειμαι 1,85 υψος και 90κ βαρος. Εχω ενα προβλημα που λεγεται ελλειψη ενζυμου και απλα δεν μπορω να φαω καποια φαγητα και να πιω ασπυρινη. Να το αναφερω η λετε να με κοψουν; Και θα ηθελα ακομα να μου πειτε, μετα την εκπαιδευση, μπορουν να σε κοψουν ευκολα και για μικροπραγματα, γιατι εχω ακουσει οτι ειναι καπως Ελαστικοι. Δεν θελω να κοπω με τιποτα. Ειμαι πορρομενος Απο μικρος με τις ΕΔ. Οποιος μπορει ας με βοηθησει. Ευχαριστω εκ τον προτερων.
Anonymous

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Με έλλειψη ενζύμου νομίζω ότι βγαίνεις Ι2 οπότε σε κόβουν. Ρώτα κανα γιατρό για σίγουρα
ntinoscrypton
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 21, 2008 8:43 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ntinoscrypton »

αμα εισαι Ι2 μπορεις να πας ειδικες δυναμεις η μονο οι Ι1 μπορουν να πανε;
ικαρια

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ικαρια »

μονο Ι1 πανε ΕΔ. οταν περασεις απο περιοδευων δεν προκειται να σου πουν τιποτα. απλα για το δικο σου καλο χασε μερικα κιλα για να αντεξεις στις συνθηκες. εγω ημουν 110 κιλα και 1,85 υψος και επειδη παρουσιαζομαι τον νοεμβριο ΕΔ εκανα διατροφη και εφτασα τα 90κ μεσα σε 5 μηνες. μια ιδεα ειναι ολα φιλε μου.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης