Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από @xristos@ »

Deathdiver έγραψε:Aν νομιζετε οτι σε εντονη σωματικη ασκηση δεν χρειαζεται το λιπος ειστε γελασμενοι... Εχω γνωστο 1,87 και 94 κιλα που ηταν ΛΟΚ και μαλιστα στους πρωτους χρονους στον στιβο μαχης...

Μπορεις να μου πει για ποιο λογο χρειαζεται το λιπος στην εντονη ασκηση; και επισης γιατι ολοι οι αθλητες επιπεδο πρωταθλητισμου ειδικα εχουν πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους στο σωμα τπους?
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από @xristos@ »

Kαι πανω που μιλαμε γι αασκησεις και τετοια δειτε κατι πακιστανους τι κανουνΕικόνα
ο πρωτος ειναι παραδηγμα σχεσης κιλων-ευλιγισιας μαλλον απο τις εξερεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανοναΕικόνα
http://video.gr.msn.com/watch/video/indian-pole-gymnastics/1j3v6nntf ...
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

@xristos@ έγραψε:
Deathdiver έγραψε:Aν νομιζετε οτι σε εντονη σωματικη ασκηση δεν χρειαζεται το λιπος ειστε γελασμενοι... Εχω γνωστο 1,87 και 94 κιλα που ηταν ΛΟΚ και μαλιστα στους πρωτους χρονους στον στιβο μαχης...

Μπορεις να μου πει για ποιο λογο χρειαζεται το λιπος στην εντονη ασκηση; και επισης γιατι ολοι οι αθλητες επιπεδο πρωταθλητισμου ειδικα εχουν πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους στο σωμα τπους?


Γιατι φιλε μου οι μυες καινε με μεγαλυτερο ρυθμο και πρεπει να καινε λιπωδη ιστο ωστε να αυξανεται η μυικη μαζα αν δεν εχουν να καψουν λιπος καινε τον ιδιο τον μυ... Πανε μια βολτα σε ενα γυμναστηριο και ρωτα αν δεν με πιστευεις εγω στα λεω γιατι θελω να παω ειδικες δυναμεις και ασχολουμαι με την γυμναστικη σε καθημερινη βαση...Εικόνα

@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από @xristos@ »

Αφου μου το λες εσυ θα παω σε κανα γυμναστηριοΕικόνα
Εσυ μιλας για το λιπος που χρειαζεται ο οργανισμος με λιγα λογια αλλα εγω μιλουσα για περιττο λιπος το οποιο χρησιμευει για να ζεσταινει το σωμα οπως στις φαλαινες και οχι για να μην καει ο μυςΕικόνα
Αν μπεις νοεμβρη μπορει να τα πουμε και μεσα...

Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

@xristos@ έγραψε:Αφου μου το λες εσυ θα παω σε κανα γυμναστηριοΕικόνα
Εσυ μιλας για το λιπος που χρειαζεται ο οργανισμος με λιγα λογια αλλα εγω μιλουσα για περιττο λιπος το οποιο χρησιμευει για να ζεσταινει το σωμα οπως στις φαλαινες και οχι για να μην καει ο μυςΕικόνα
Αν μπεις νοεμβρη μπορει να τα πουμε και μεσα...



16 χρονων ειμαι αλλα θελω να παω ειδικες δυναμεις ως μονιμο στελεχος και γυμναζομαι σε καθημερινη βαση και καποια πραγματα τα γνωριζω... Εικόνα

10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Deathdiver έγραψε:
@xristos@ έγραψε:
Deathdiver έγραψε:Aν νομιζετε οτι σε εντονη σωματικη ασκηση δεν χρειαζεται το λιπος ειστε γελασμενοι... Εχω γνωστο 1,87 και 94 κιλα που ηταν ΛΟΚ και μαλιστα στους πρωτους χρονους στον στιβο μαχης...

Μπορεις να μου πει για ποιο λογο χρειαζεται το λιπος στην εντονη ασκηση; και επισης γιατι ολοι οι αθλητες επιπεδο πρωταθλητισμου ειδικα εχουν πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους στο σωμα τπους?
Γιατι φιλε μου οι μυες καινε με μεγαλυτερο ρυθμο και πρεπει να καινε λιπωδη ιστο ωστε να αυξανεται η μυικη μαζα αν δεν εχουν να καψουν λιπος καινε τον ιδιο τον μυ... Πανε μια βολτα σε ενα γυμναστηριο και ρωτα αν δεν με πιστευεις εγω στα λεω γιατι θελω να παω ειδικες δυναμεις και ασχολουμαι με την γυμναστικη σε καθημερινη βαση...Εικόνα



O μυς δε καίγεται με αυτό τον τρόπο.
Αμα ήταν έτσι οι μαραθωνοδρόμοι που έχουν ποσοστά λίπους κάτω απο 5%, με τα χιλιόμετρα που κάνουν ολη μέρα προπόνηση θα καίγανε τους μυς τους.
Ο μυς καίγεται από τη χρόνια και πολύ έντονη σωματική κόπωση.
Και συγκεκριμένα τέτοια περιστατικά παρουσιάζονται σε μίκρες ηλικίες.
Αμα περιμέναμε τα γυμναστήρια να μάθουμε τη σωματική διάπλαση και τη λειτουργεία του σώματος θα είμασταν όλοι άσχετοι.
Πληροφοριακά να ξέρεις , αθλητές του στίβου ''καιγονται'' περισσοτερο απο οποιοδήποτε αθλημα.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
ΝΙΝΙΣ

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΝΙΝΙΣ »

Καταρχην στις σημερηνες Ειδικες Δυναμεις δεν χρειαζεται αναβολικα γιατι ειναι πολυ χαλαρα σε εκπαιδευση γιατι ετσι εχω ακουσει και ετσι ειναι δεν λεω για τους μονιμους αλα για τους απλους φανταρους που κανε απλη θειτεια ακουστε ενα φιλαρακι μου πηγε Ειδικες Δυναμεις καπνιζε πολυ και δεν αθλουτανε ΚΑΘΟΛΟΥ Παρ'ολα αυτα περασε μου εδειξε και τον μπερε γι'αυτο μην τρελενεσται και μην παιρνετε τιποτα

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

ΝΙΝΙΣ έγραψε:Καταρχην στις σημερηνες Ειδικες Δυναμεις δεν χρειαζεται αναβολικα γιατι ειναι πολυ χαλαρα σε εκπαιδευση γιατι ετσι εχω ακουσει και ετσι ειναι δεν λεω για τους μονιμους αλα για τους απλους φανταρους που κανε απλη θειτεια ακουστε ενα φιλαρακι μου πηγε Ειδικες Δυναμεις καπνιζε πολυ και δεν αθλουτανε ΚΑΘΟΛΟΥ Παρ'ολα αυτα περασε μου εδειξε και τον μπερε γι'αυτο μην τρελενεσται και μην παιρνετε τιποτα
Κι εγω ειχα ενα φιλαρακι που το επαιζε κομμανταρας και ειχε και μπερε και πουλαδες και σηματακια και σημαιουλες και κακο και ητανε λεει και κομμενος βατραχος ( παλι καλα που δεν ηταν κανονικος) και ειχε κανει πραγματα και θαμματα, και οταν τον στριμωχνα να μου δειξει το απολυτηριο του στρατου ξεροβυχε και τελικα οταν το εδειξε ελεγε Ι5 γραφεας και ειχε απολυθει απο το 5γωνο...
Mike88
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 13, 2011 8:50 pm
Τοποθεσία: αθηνα
Ενδιαφέροντα: ποδοσφαιρο-γυμναστικη-μουσικη
Επάγγελμα: φοιτητης
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mike88 »

10κωστας50 έγραψε:
Deathdiver έγραψε:
@xristos@ έγραψε:
Deathdiver έγραψε:Aν νομιζετε οτι σε εντονη σωματικη ασκηση δεν χρειαζεται το λιπος ειστε γελασμενοι... Εχω γνωστο 1,87 και 94 κιλα που ηταν ΛΟΚ και μαλιστα στους πρωτους χρονους στον στιβο μαχης...

Μπορεις να μου πει για ποιο λογο χρειαζεται το λιπος στην εντονη ασκηση; Και επισης γιατι ολοι οι αθλητες επιπεδο πρωταθλητισμου ειδικα εχουν πολυ χαμηλα ποσοστα λιπους στο σωμα τπους;
Γιατι φιλε μου οι μυες καινε με μεγαλυτερο ρυθμο και πρεπει να καινε λιπωδη ιστο ωστε να αυξανεται η μυικη μαζα αν δεν εχουν να καψουν λιπος καινε τον ιδιο τον μυ... Πανε μια βολτα σε ενα γυμναστηριο και ρωτα αν δεν με πιστευεις εγω στα λεω γιατι θελω να παω ειδικες δυναμεις και ασχολουμαι με την γυμναστικη σε καθημερινη βαση... Εικόνα



O μυς δε καίγεται με αυτό τον τρόπο.
Αμα ήταν έτσι οι μαραθωνοδρόμοι που έχουν ποσοστά λίπους κάτω απο 5%, με τα χιλιόμετρα που κάνουν ολη μέρα προπόνηση θα καίγανε τους μυς τους.
Ο μυς καίγεται από τη χρόνια και πολύ έντονη σωματική κόπωση.
Και συγκεκριμένα τέτοια περιστατικά παρουσιάζονται σε μίκρες ηλικίες.
Αμα περιμέναμε τα γυμναστήρια να μάθουμε τη σωματική διάπλαση και τη λειτουργεία του σώματος θα είμασταν όλοι άσχετοι.
Πληροφοριακά να ξέρεις, αθλητές του στίβου ''καιγονται'' περισσοτερο απο οποιοδήποτε αθλημα.


συγνωμη για την παρεμβαση, αλλα μιας που το ειδα το θεματακι ειπα να πω δυο λογια σαν αθλητης που ειμαι. Ειμαι αρσιβαριστας και ετοιμαζομαι να μπω τον μαιο φανταρος, θα δηλωσω ειδικες δυναμεις. Το λιπος φιλοι μου ειναι οτι πιο ασχημο στο σωμα μας. Τσαμπα βαρος να το πω απλα. Ενα μικρο του ποσοστο κανει καλο στον οργανισμο μας διοτι το χρειαζεται για καποιες λειτουργιες του, ομως αυτο ειναι πολυ μικρο το ποσοστο. Ισως πιο μικρο του 3-4% Ο μυς οταν τον ασκουμε και τον κουραζουμε δεν τρεφεται αμεσως με λιπος. Πρωτα καιγεται το γλυκογονο που υπαρχει μεσα στον μυ, το οποιο παραγεται απο τους υδατανθρακες που τρωμε, και μετα καιγεται το λιπος. Και αυτο, αναλογως την ασκηση που κανουμε και την ωρα που διαρκει. Οταν χασουμε λιπος δεν σημαινει πως θα μεγαλωσουν οι μυες μας. μακαρι να γινοταν αυτο! Απλα φαινονται πιο "καθαροι" πιο γραμμωμενοι. για να μην καει ενας μυς πρεπει μετα την σωματικη ασκηση που κανουμε, να αναπληρωνουμε ολα αυτα τα στοιχεια που εχουν χαθει-καει. Δηλαδη την πρωτεινη. Ο οργανισμος χρειαζεται και μπορει να αφομοιωσει 25 γραμμαρια πρωτεινης μετα απο καθε σωματικη επιπονη ασκηση. Το ποσοστο μεγαλωνει αναλογα την σωματοδομη μας Βεβαια. Το λιπος δυστυχώς εχει συγκεκριμενο τροπο καυσης απο τον οργανισμο και δεν ειναι τοσο ευκολος. Για να μην χασουμε μυες πρεπει να αναπληρωνουμε με πρωτεινη. Φαγητο ε, οχι σκονες και βλακειες. Αν δεν αναπληρωσουμε με πρωτεινη τον οργανισμο μας τοτε θα φαει απο τους μυες Με συνεπεια να μικρυνουν. Το παν για να μην χανει κανεις μυες ειναι οι ποσοτητες υδατανθρακα π παιρνει.
Mike88
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 13, 2011 8:50 pm
Τοποθεσία: αθηνα
Ενδιαφέροντα: ποδοσφαιρο-γυμναστικη-μουσικη
Επάγγελμα: φοιτητης
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mike88 »

Και για να ειμαι αντικειμενικος θα ηθελα να προσθεσω σε αυτο που ειπε το παλικαρι για το λιπος, ΜΟΝΟ. Αν κανει κανεις την λεγομενη "αναβολικη διαιτα" μονο τοτε, θα καιει λιπος και θα παρει μυες. Βεβαια, πρεπει να ακολουθει κανεις κατα γραμμα αυτη την διαιτα γιατι ειναι δυσκολη και κρυβει πολλα μυστικα. Μονο και μονο τοτε, ο οργανισμος καιει αβερτα λιπος και παιρνει μυες.

Σας παραθετω ενα λινκ με την εν λογω διαιτα στα αγγλικα αλλα και στα ελληνικα για να δειτε οσοι ενδιαφερεστε περι τινος προκειται!

army_xal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 18, 2011 7:01 am
Τοποθεσία: αθηνα
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από army_xal »

KΑλησπέρα σε όλα τα παιδιά, και εγώ μεγάλο πεύκο παρουσιάζομαι, οποιος γουστάρει ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα να τον προσθέσω στο facebook να κρατήσουμε μια επικονωνία!Kατι άλλο τώρα, Μήπως γνωρίζει κανένα παιδί περίπου πια βδομάδα κατατασσόμαστε;

Και κάτι άλλο άλλο ρε παιδιά, εγώ κάνω χρήση συμληρωμάτων διατροφής, π. Χ. Πρωτεΐνες γράμμωσης, κρεάτινες και αλλα σχετικά, λόγο του ότι γυμνάζομαι, οποτε κάποιες τιμές στο συκώτι μου είναι λίγο ανεβασμένες, λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, και να κριθώ Ι2 και να με στείλουν πεζικό η καπου αλλου;

Άβαταρ μέλους
ELLINAS10
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιουν 01, 2011 12:23 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ELLINAS10 »

army_xal έγραψε:KΑλησπέρα σε όλα τα παιδιά, και εγώ μεγάλο πεύκο παρουσιάζομαι, οποιος γουστάρει ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα να τον προσθέσω στο facebook να κρατήσουμε μια επικονωνία!Kατι άλλο τώρα, Μήπως γνωρίζει κανένα παιδί περίπου πια βδομάδα κατατασσόμαστε;

Και κάτι άλλο άλλο ρε παιδιά, εγώ κάνω χρήση συμληρωμάτων διατροφής, π. Χ. Πρωτεΐνες γράμμωσης, κρεάτινες και αλλα σχετικά, λόγο του ότι γυμνάζομαι, οποτε κάποιες τιμές στο συκώτι μου είναι λίγο ανεβασμένες, λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, και να κριθώ Ι2 και να με στείλουν πεζικό η καπου αλλου;



και γω φιλε μου περνω αλλα μονο πρωτεινη και αυτη απο φαρμακειο... Δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα σε αυτο...
Left

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Left »

ELLINAS10 έγραψε:
army_xal έγραψε:KΑλησπέρα σε όλα τα παιδιά, και εγώ μεγάλο πεύκο παρουσιάζομαι, οποιος γουστάρει ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα να τον προσθέσω στο facebook να κρατήσουμε μια επικονωνία!Kατι άλλο τώρα, Μήπως γνωρίζει κανένα παιδί περίπου πια βδομάδα κατατασσόμαστε;

Και κάτι άλλο άλλο ρε παιδιά, εγώ κάνω χρήση συμληρωμάτων διατροφής, π. Χ. Πρωτεΐνες γράμμωσης, κρεάτινες και αλλα σχετικά, λόγο του ότι γυμνάζομαι, οποτε κάποιες τιμές στο συκώτι μου είναι λίγο ανεβασμένες, λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, και να κριθώ Ι2 και να με στείλουν πεζικό η καπου αλλου;



και γω φιλε μου περνω αλλα μονο πρωτεινη και αυτη απο φαρμακειο... Δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα σε αυτο...


Κόψε τουλάχιστον 20 μέρες πριν κρεατίνη ή οποιοδήποτε Pump σε συνδυασμό με αύξηση της ποσότητας νερού ημερισίως. Μείωσε επίσης δραστικά την ποσότητα πρωτείνης max 2 φορές αν είναι καθαρή, αν είναι φορμουλα όγκου μια φόρα και όχι υπερδοσολογία! Απο προσωπική εμπειρία εξετάσεων αλλά και από ιατρικές απόψεις, αν θές να έχεις καθαρές αιματολογικές ακολούθησε τα οπωσδήποτε!

Άβαταρ μέλους
ELLINAS10
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιουν 01, 2011 12:23 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ELLINAS10 »

Να σε ρωτησω κατι. Εγω περνω μια πρωτεινη ογκου απο φαρμακειο... Να την κοψω και γω?
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kampf »

ELLINAS10 έγραψε:Να σε ρωτησω κατι. Εγω περνω μια πρωτεινη ογκου απο φαρμακειο... Να την κοψω και γω;


Δεν εχει σημασια απο που την παιρνεις. Το αυτοκολλητο "εγκριμενη απτον ΕΟΦ" ειναι πατημα σε ενα παραθυρακι του νομου. Δεν σου κανουν τιποτα αμα παιρνεις συμπληρωματα. Αυτοι ψαχνουν για ναρκωτικες ουσιες. Εδω εχω πετυχει κατι τουμπανα παλαιστες,bodybuilders κτλ στις Ε. Δ. Αυτοι αποκλειεται να μην παιρναν συμπληρωματα. Ενας ειχε αγορασει και επινε καθε πρωι με το πρωινο ενα shaker.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες