Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
lokatzis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 11:12 pm
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από lokatzis »

Θέμης έγραψε:Ειμαι 1,65 και 78 κιλά και μου έχειεέρθει για ειδικες δυνάμεις. και δεν ειμαι και σε πολύ καλή φυσική κατάσταση (δηλαδή δεν βγάζω τις έλξης) Θα μπορέσω να τα καταφέρω;


Κοιλιακούς, καμψεις, τρέξιμο πως τα πας;

Θέμης

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Θέμης »

Με τους κοιλιακούς τα παω πολύ καλά, κάμψεις βγάζω 20 τουλάχιστον, ενώ μς το τρέξιμο ειμαι παραπάνω απο μέτριος
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μια χαρά είσαι.

Δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα λοιπόν.

Θέμης

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Θέμης »

Δηλαδή δεν πειράζει ππυ δεν ειμαι καλός στις έλξης
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι δεν πειράζει.

Μπορείς να βελτιωθείς στην πορεία αν χρειαστεί.

Νίκος

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Νίκος »

Αν εχεις καποια αναπηρια στο ενα ποδη μπορείς να ενταχθής στης Ειδικές Δυναμείς;
eleos

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από eleos »

Νίκος έγραψε:Αν εχεις καποια αναπηρια στο ενα ποδη μπορείς να ενταχθής στης Ειδικές Δυναμείς;


Μα σοβαρά ρώτησες κάτι τέτοιο;Εικόνα

Ιασων

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Ιασων »

Καλησπερα. Ειμαι πολυ νεος ακομα αλλα εδω και καιρο ειμαι αποφασισμενος να υπηρετισω στης ειδικες δυναμεις. Ειμαι 15 και εχω Σκολιωση που συντομα θα Διορθωθει με Εγχειρηση. Καποιοι μου λενε οτι δεν θα με παρουν αλλα ο πατερας μου (πρωην καταδρομεας) μου λεει οτι δεν θα υπαρχει προβλημα.θελω να γνωριζω αν τελικα μπορω να υπηρετισω. Ειναι πολυ μεγαλη τιμη για εμενα να υπηρετισω και εχω μεγαλη αγωνια να μαθω αν θα μπορεσω τελικα.

ανωνυμος

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από ανωνυμος »

θα ηθελα να ενταχθω στις ειδικες δυναμεις αλλα λογο τροχαιου εσπασε η κλειδα μου η οποια ομως αναρωσε κανονικα χωρις κανενα προβλημα και κανενα χειρουργειο. Αυτο θα μου Δημιουργησει καποιο προβλημα;
JA

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από JA »

Γεια σας , είμαι 23 ετών , απόφοιτος ΤΕΙ , είμαι 1,79μ ,78 κιλά είμαι αθλητικός τύπος καθώς αθλούμαι συχνά πυκνά , θα ήθελα να υπηρετήσω Ειδικές Δυνάμεις ! Θα ήθελα να σας κάνω 2-3 ερωτήσεις εάν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει θα με βοηθούσε πολύ .1) Είμαι Έλληνας πολίτης με Αλβανική καταγωγή γεννημένος στην Αλβανία 11 χρόνια μόνιμος κάτοικος στο Αγρίνιο , με δέχονται στης ειδικές δυνάμεις ; 2)Η καζούρα (σε περίπτωση που με δεχτούν) και η συμπεριφορά εναντίον μου τι ειδους θα είναι ;3)Εάν περάσω ολα τα τεστ και όλες τις δοκιμασίες μπορώ να προχωρήσω , η λόγο καταγωγής μου δεν επιτρέπετε η δεν γουστάρουν αυτοί ; Τώρα περί θέματος εθνικιστής και δικέφαλο αετό κτλπ κτλπ δεν τίθεται ζήτημα είμαι ώριμος άνθρωπος πιστεύω και ξέρω που βρίσκομαι και σέβομαι πολύ κάποια πράγματα και πάνω από όλα εγώ είναι αυτός που θέλω να πάω εκεί Γτ το γουστάρω και το κάνω !
Άβαταρ μέλους
Laskaris
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2015 1:03 am
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Laskaris »

Καλησπέρα φίλε. Μπορείς να δηλώσεις ειδικές δυνάμεις και θα σε δεχτούν φυσικά. Τα πράγματα έχουν αλλάξει και υπηρετούν κανονικά ΕΔ άτομα με διαφορετική καταγωγή. Στην μονάδα μου θυμάμαι είχαμε παιδιά με καταγωγή από Αλβανία, Ρωσσία, Συρία Βραζιλία ακόμα και Ινδία. Προσωπικά ένας από τους καλύτερους φίλους μου στις καταδρομές ήταν ακριβώς ίδια περίπωση με σένα. Δεν θα σου πω ψέματα πολλές φορές η αντιμετώπιση που είχε δεν ήταν και η καλύτερη. Έπαιζε ρόλο που τα ελληνικά τα μιλούσε με προφορά όποτε ξεχώριζε αρκετά. Αλλά ήταν σκληρό καρύδι και δεν μάσαγε. Άσε που αποδείχτηκε πολύ πιο άξιος να φορέσει το πράσινο μπερέ από πολλούς που το έπαιζαν ιστορία. Γενικά να ξέρεις όσο λιγότερο ξεχωρίζεις στις ΕΔ τόσο το καλύτερο. Εάν μιλάς καλά τα ελληνικά δεν θα ξεχωρίζεις τόσο και δεν θα ασχολόυνται μαζί σου. Η αντιμετώπιση που θα έχεις εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και απο εσένα βέβαια. Εννοείται πως από την στιγμή που φοράς το εθνόσημο και τον πράσινο μπερέ υπηρετείς την Ελλάδα και αποφεύγεις προκλήσεις όπως σωστά προανέφερες. Επιπλέον να ξέρεις ότι δυστυχώς μία προκατάληψη υπάρχει και το δικό σου λάθος μπορέί να μετρήσει περισσότερο. Αν είσαι σωστός όμως δεν δίνεις δηλαδή δικαιώματα, είσαι καλός καταδρομέας και κάνεις εύκολα παρέες θα περάσεις μια χαρά. Να ξέρεις πάντα θα βρεθεί κάποιος μ@#$@ να ασχοληθεί μαζί σου αλλά αυτο είναι και το πιο δύσκολο κομμάτι της θητείας στις ΕΔ για όλους. Η συνύπαρξη δηλαδή με διαφορετικά άτομα κάθε προέλευσης και μορφωτικού επιπέδου. Συμβουλή μου είναι να δηλώσεις Ειδικές δυνάμεις αφού γουστάρεις και να μην κολλήσεις σε τίποτα. Παρά τις όποιες δυσκολίες είναι μια εμπειρία που θα την κουβαλάς όλη σου την ζωή και να ξέρεις στο τέλος μόνο τα όμορφα μένουν. Αν θες περισσότερα στείλε μου π. μ.
Άβαταρ μέλους
Νικολας123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2018 3:33 pm
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Νικολας123 »

Γεια σας λοιπών μια ερώτηση στα γρήγορα παρουσιαζομαι τον Νοέμβριο. μεγαλο πεύκο θέλω να πάω αμφιβιους αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα βγάζω 20 κάμψεις βγάζω το λιγότερο 30 κοιλιακούς βγάζω σε 5 λεπτά το χιλιόμετρο άνετα σχετικά αλλά έχω πρόβλημα με τις ελξεις βγαζω μονο μια ολοκληρη αντε 2 και οχι ολοκληρη την δευτερη λογικά δεν θα καταφέρω να περάσω τα τεστ και θα μείνω έξω έτσι; θέλω πολύ να τατκαταφερω αλλα σε ένα μήνα που απομένει δεν μπορώ να κάνω κάτι για να βελτιώσω τις ελξεις η ερώτηση λοιπών είναι αν υπάρχει πιθανότητα να περάσω τα τεστ... και να μπω.
Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Vasss »

Φίλε μου, υπάρχει τρόπος Πρώτα απ όλα, θα κάνεις 1 έλξη, πολλές φορές την ημέρα.1 τώρα,1 μετά από 10 λεπτά, αλλή 1 μετά από μισή ώρα κλπ. Στόχος 20+ τη μέρα. Επίσης, εκτός από αυτό να κάνεις australian pull-ups 3 σετ από όσες μπορείς, μέρα παρά μέρα. Μετά από μερικές ημέρες, ξεκίνα να κάνεις 2 έλξεις, αντί για 1, πάλι αρκετές φορές τη μέρα, μετά 3, και ούτω καθεξής.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες